Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Αυριο μ πε να αρχισω προγεστερονη κ Παρασκευη ετ .. ελπιζω να παραμεινει μεχρι τοτε τριζωνικο😂😂 ειναι η πρωτη μ φορα κ αγχωθηκα πολυ ειδα πως η ετ πεφτει κ 15η μερα τ κυκλου κ με επιασε πανικος .. αχ με ηρεμησατε κυρια Βασιλικη .. με το καλο τα διδυμακια σας ❤️❤️

Νατασσούκο κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά! Ξέρουν οι γιατροί μας! Απλά έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα πως η εξωσωματική έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Σαφώς κ ένας καλός γιατρός παίζει τον καθοριστικό ρόλο, αλλά στο παιχνίδι παίζουν κ άλλα πολλά! Εσύ ξεκίνα τα φάρμακά σου, πρόσεξε διατροφή (απέφευγε ζάχαρη, υδατάνθρακες, τρώγε αβγά, κοτόπουλο, αβοκάντο εάν σου αρέσει, ξηρούς καρπούς κ cranberries) κ όλα θα πάνε πρίμα!

Σ´ευχαριστώ για τις ευχές σου! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Με ένα ή κ με δύο μωράκια! 😉🥰💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα........!!!!!

Εγώ δεν ξέρω κ πολυ απο αυτα για να σου πω την γνώμη μου. Εμπιστεύσου τον γιατρό σου και ετοιμάσου να πάρεις το ή τα μικρά σου την Παρασκευή.... Με το καλό!!!!!! Χάρηκα πολύ για σένα!!!! 😘

Η κυρία Βασιλική @Vasilique είναι φοβερή 😘😘😘😘

😘😘😘😘😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Έκανες λαπαροσκόπηση μετά την καισαρική, και δεν βρήκαν εστίες ενδομητρίωσης; Την λαπαροσκόπηση την έκανες γιατί υπήρχε κάποια ένδειξη για ενδομητρίωση; Όλα είναι πιθανά, αλλά νομίζω χλωμό να είναι ενδομητρίωση εφόσον λαπαροσκοπικά δεν είδαν κάτι. Πρόσφατα σε ένα ολλανδικό γκρουπ, πάντως, που παρακολουθώ, υπήρχε ένα σχετικό ποστ, για την αλλαγή της περιόδου μετά τη γέννα. Κάποιες έλεγαν πως είναι καλύτερα, αλλά αρκετές ανέφεραν πως είναι σαν να έχουν επιστρέψει στα εφηβικά τους χρόνια: ενώ η διάρκεια του κύκλου τους δεν έχει επηρεαστεί, έχουν αυξημένη ροή, πονάνε πολύ, και πως νιώθουν έντονα και την ωορρηξία, ενώ πριν δεν τη καταλάβαιναν (υπάρχει συγκεκριμενος όρος για τον πόνο της ωορρηξίας, δεν τον θυμάμαι τώρα, πολλές γυναίκες το έχουν, τπτ το ανησυχητικό, ίσα ίσα που βοηθάει πολύ όταν προσπαθείς να μείνεις έγκυος, ούτε υπολογισμό γόνιμων ημερών ούτε τπτ). Το πιο πιθανό είναι κάτι ανάλογο να έχει συμβεί και σε εσένα 🙂 Μπορεί να καλυτερεύσει με τον καιρό- σου εύχομαι να μην είναι από ενδομητρίωση 😉

Το 2017 γεννησα με καισαρική. Και από εκεί ξεκίνησα τους ανεκτους πονους . .. 

Τωρα τον Σεπτέμβριο εκανα λαμπαροσκοπιση γιατί ήμουν έγκυος και δεν βρισκαν τον σάκο , φοβόταν μήπως ήταν εξωμητριο έτσι έκανα λαπαροσκοπηση . Στην οποία είπαν να δούνε και όλα τα άλλα ενδομητρίωση κτλ την ημέρα που έκανα αποξεση έκανα και λαπαροσκοπηση και λέω εγώ σαν χαζή μήπως έπαθα μετά ενδομητρίωση;  (λόγου του πονου) 

Απ τη μια είναι οκ η πονοι στην ωορηξια αλλά άμα πόνας  είναι πρόβλημα το άλλο.  Αν μπορείς στείλε μου που τα διάβασες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μ .. ηθελα αλλα μια ερωτηση να κανω σαν πρωταρα .. σημερα εβαλα το πρωτο μου ουτροτζεσταν κ ξαπλωσα κ μιση ωριτσα .. ομως μετα που πηγα τουαλετα ειδα ασπρα υπολλειματα στο βρακακι και στην ουρηση βγηκαν κ καποια ακομα .. ειναι φυσιολογικο η κανω κατι λαθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ .. ηθελα αλλα μια ερωτηση να κανω σαν πρωταρα .. σημερα εβαλα το πρωτο μου ουτροτζεσταν κ ξαπλωσα κ μιση ωριτσα .. ομως μετα που πηγα τουαλετα ειδα ασπρα υπολλειματα στο βρακακι και στην ουρηση βγηκαν κ καποια ακομα .. ειναι φυσιολογικο η κανω κατι λαθος;  καλημέρα Νατάσα, ναι είναι πολύ φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ .. ηθελα αλλα μια ερωτηση να κανω σαν πρωταρα .. σημερα εβαλα το πρωτο μου ουτροτζεσταν κ ξαπλωσα κ μιση ωριτσα .. ομως μετα που πηγα τουαλετα ειδα ασπρα υπολλειματα στο βρακακι και στην ουρηση βγηκαν κ καποια ακομα .. ειναι φυσιολογικο η κανω κατι λαθος;

Καλημέρα Κορίτσι μου! Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Εγω που βάζω κολπικα 5 τη μέρα εννοείται ότι φοράω σερβιετακι και το αλλάζω 3 φορές τη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια από εχθές το απόγευμα έχω έντονους πόνους χαμηλά στην κοιλιά που δεν έχουν περάσει και μερικές φορές ειναι σαν σουβλιες. Είναι φυσιολογικό αυτό? Δεν είναι ακριβώς το ίδιο με τους πόνους περιόδου που αισθανόμαστε, είναι λίγο πιο έντονος ο πόνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια από εχθές το απόγευμα έχω έντονους πόνους χαμηλά στην κοιλιά που δεν έχουν περάσει και μερικές φορές ειναι σαν σουβλιες. Είναι φυσιολογικό αυτό? Δεν είναι ακριβώς το ίδιο με τους πόνους περιόδου που αισθανόμαστε, είναι λίγο πιο έντονος ο πόνος.

παρομοια ενιωθα κ εγω την πεμπτη...κ την παρασκευη π ειχα λιγακι ροζ και το ανεφερα στον γιατρο μ ειπε οτι επρεπε να του το εχω πει απο την πεμπτη...κ μ εδωσε buscopan για να ειναι πιο χαλαρη η μητρα...μ ειπε να μην ανησυχω βεβαια...δεν τον παιρνεις ενα τηλ τον γιατρο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

παρομοια ενιωθα κ εγω την πεμπτη...κ την παρασκευη π ειχα λιγακι ροζ και το ανεφερα στον γιατρο μ ειπε οτι επρεπε να του το εχω πει απο την πεμπτη...κ μ εδωσε buscopan για να ειναι πιο χαλαρη η μητρα...μ ειπε να μην ανησυχω βεβαια...δεν τον παιρνεις ενα τηλ τον γιατρο σου;

Λες να τον πάρω? Μωρε δεν θέλω να τον ενοχλώ Κυριακάτικα. Μπορεί να του στείλω κανένα μήνυμα αργότερα, αν δεν μου περάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λες να τον πάρω? Μωρε δεν θέλω να τον ενοχλώ Κυριακάτικα. Μπορεί να του στείλω κανένα μήνυμα αργότερα, αν δεν μου περάσει. 

στειλε μωρε απο τωρα ενα μηνυμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

στειλε μωρε απο τωρα ενα μηνυμα... 

Του έστειλα. Τωρα το πότε θα απαντήσει είναι άλλο θέμα. Πάντως και εμένα μου είχαν δώσει buscopan σε προηγούμενη εγκυμοσύνη όταν πονουσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Του έστειλα. Τωρα το πότε θα απαντήσει είναι άλλο θέμα. Πάντως και εμένα μου είχαν δώσει buscopan σε προηγούμενη εγκυμοσύνη όταν πονουσα.

Εμένα μ ειπε ότι μ τ έδωσε για να είναι χαλαρή η μήτρα κ να μην κάνει συσπάσεις... περνω από την Παρασκευή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Εμένα μ ειπε ότι μ τ έδωσε για να είναι χαλαρή η μήτρα κ να μην κάνει συσπάσεις... περνω από την Παρασκευή... 

Μίλησα τωρα με τον γιατρό μου και μου είπε να κάνω μια prolutex και αν ο πόνος γίνει εντονότερος, να τον πάρω τηλέφωνο και να πάω να κάνω μια lentogest. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μίλησα τωρα με τον γιατρό μου και μου είπε να κάνω μια prolutex και αν ο πόνος γίνει εντονότερος, να τον πάρω τηλέφωνο και να πάω να κάνω μια lentogest. 

Εύχομαι να ηρεμήσεις σύντομα! Είσαι καθόλου καλύτερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Εύχομαι να ηρεμήσεις σύντομα! Είσαι καθόλου καλύτερα? 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου! Έκανα πριν λίγο την προλουτεξ, τώρα θα ξαπλώσω και αν σε κανένα δίωρο δεν υποχωρήσει ο πόνος, θα πάω να μου κάνουν lentogest. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου! Έκανα πριν λίγο την προλουτεξ, τώρα θα ξαπλώσω και αν σε κανένα δίωρο δεν υποχωρήσει ο πόνος, θα πάω να μου κάνουν lentogest. 

Κοριτσι μ πως εισαι; Εισαι καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσι μ πως εισαι; Εισαι καλυτερα;

Έχω ακόμα πόνο, σαν βάρος περισσότερο προς τα κάτω. Αλλά δεν ξέρω τι είναι φυσιολογικό και τι όχι. Τωρα θα πάρω τον γιατρό μου. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έχω ακόμα πόνο, σαν βάρος περισσότερο προς τα κάτω. Αλλά δεν ξέρω τι είναι φυσιολογικό και τι όχι. Τωρα θα πάρω τον γιατρό μου. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Ευχομαι να ειναι μονο επειδη μεγαλωνει η μητρα κ τπτ αλλο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ευχομαι να ειναι μονο επειδη μεγαλωνει η μητρα κ τπτ αλλο ❤️

Ευχαριστώ! Το ίδιο εύχομαι και εγώ. Μίλησα με τον γιατρό και του περιέγραψα τον πόνο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι από τη στιγμή που δεν αισθάνομαι οξυ και έντονο πόνο, δεν έχω θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστώ! Το ίδιο εύχομαι και εγώ. Μίλησα με τον γιατρό και του περιέγραψα τον πόνο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι από τη στιγμή που δεν αισθάνομαι οξυ και έντονο πόνο, δεν έχω θέμα.

Ωραια ολα μια χαρα ❤️ Ξεκουραση κ ηρεμια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ωραια ολα μια χαρα ❤️ Ξεκουραση κ ηρεμια ..

Σε ευχαριστώ πολύ! Να σαι καλά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Να σαι καλά! ❤️

Φιλενάδα μου έκανες καποια απότομη κίνηση ή κουραστικες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Φιλενάδα μου έκανες καποια απότομη κίνηση ή κουραστικες; 

Χθες ήμουν έξω πολλή ώρα και δεν ακολούθησα την καθημερινή ρουτίνα που σημαίνει ξάπλα το 80% των ωρών που είμαι ξύπνια. Καθόμουν βέβαια σε ταβέρνα αλλά ίσως να κουράστηκα από εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χθες ήμουν έξω πολλή ώρα και δεν ακολούθησα την καθημερινή ρουτίνα που σημαίνει ξάπλα το 80% των ωρών που είμαι ξύπνια. Καθόμουν βέβαια σε ταβέρνα αλλά ίσως να κουράστηκα από εκεί.

Επειδή ήσουν τόσο καιρό ξάπλα, ίσως να κουράζεσαι τώρα πιο εύκολα. .

 λόγο το ότι εχεις και δίδυμα φαντάζομαι ότι θελει λιγακι πιο πολύ ξεκουραση κτλ όταν αλλάζεις την ρουτίνα φρόντισε να το κάνεις σιγα σιγα . Φυσικά και μόνο ξάπλα δεν είναι λύση γτ μαντεψε πως θα είναι τα πόδια σου από θρομβους . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Επειδή ήσουν τόσο καιρό ξάπλα, ίσως να κουράζεσαι τώρα πιο εύκολα. .

 λόγο το ότι εχεις και δίδυμα φαντάζομαι ότι θελει λιγακι πιο πολύ ξεκουραση κτλ όταν αλλάζεις την ρουτίνα φρόντισε να το κάνεις σιγα σιγα . Φυσικά και μόνο ξάπλα δεν είναι λύση γτ μαντεψε πως θα είναι τα πόδια σου από θρομβους . 

Εντάξει δεν είμαι μόνο ξάπλα. Και μαγειρεύω και τα πιάτα θα πλύνω και τον σκύλο θα πάω βόλτα και θα βγω λίγο έξω ( γιατρος και κανένα σούπερ μάρκετ) αλλά τις υπόλοιπες ώρες κυρίως ξαπλώνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και μας ο μπέμπης κοιμάται στην αγκαλιά μου ή στην αγκαλιά του άντρα μου.. χαίρομαι τόσο πολύ που δένονται κι εκείνοι και ο άντρας μου καμαρώνει όσο δεν πάει!  λέει άσε εγώ ξέρω να τον κοιμήσω! Χαχα μωρέ θέλουν κι εκείνοι έναν ρόλο δικό τους με το μωράκι! Οπότε όταν έρχεται απ' την δουλειά αναλαμβάνει εκείνος να τον κοιμίζει, εγώ κάνω βέβαια όλα τα υπόλοιπα 😀
    • εχω την εντύπωση οτι την τελευταία εβδομάδα έχουμε ηρεμήσει με τους κολικούς...κοιμομαστε νορμάλ 11-12 το βράδυ... μια μέρα μόνο κοιμηθήκαμε στη 1.. αλλά δεν εχει κλάμα καθόλου το βράδυ πλέον...λιγο γκρίνια ίσως αλλά καμία σχέση...εχω την εντύπωση οτι μπαίνουμε σε πρόγραμμα κιόλας... ξυπνάμε κάθε μέρα στις 9.30...στις 11 κοιμόμαστε μεχρι τις 12 παρά...και στη 1 ξανά κοιμόμαστε μέχρι 2+ και ξανα στις 3.30 μέχρι 5.30...παει κάπως έτσι κάθε μέρα..
    • Αυτό πρέπει να γίνετε από τα παιδεία εμένα ο άντρας μου δεν δέχεται πολλά πολλά αν του πει κουβέντα την ρίχνει την Χριστοπ@ναγι@ του δεν χαρίζει βέβαια στην μαμά μου δεν μιλάει έτσι αλλά στην μαμά του δεν υπολογίζει οπότε καμία φορά πρέπει να γίνετε και αυτό  αλλα έχω βοήθεια δεν μπορώ να πω ότι χρειάζομαι και τη μεγάλη μου κόρη την κρατάει όταν δεν δουλεύει θα πάρει τηλέφωνο να της πάμε το παιδί να το κρατήσει αλλά και η κόρη μου θέλει να πηγαίνει γιατί ασχολείται μαζί της παίζουν πηγαίνουν βόλτες  Τώρα την έχω από το πρωί ήρθε να μου κάνει δουλειές σκούπισμα σφουγγάρισμα σιδέρωμα δεν έχω παράπονο 
    • Όχ ναι..μου φαίνεται είναι την 8η ένα άλμα...υπομονή μανούλα! Με τους κολικούς τώρα πως τα πατε
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...