Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η tina21 είπε:

μπραβο κοριτσι μου! συγχαρητηρια! καλους διπλασιασμους! ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, να εισαι καλά εσυ και τα δυδιμακια Σου! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ!!

Είδες εμείς οι σοφές γιαγιάδες κάτι ξέραμε!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου μια τελειόμηνη και ανέφελη εγκυμοσύνη να έχεις!!

Άντε ετοίμασε την έκπληξη για τον άντρα σου και μπουκώσου τα utro να γουστάρεις 😂

Αχ μονο σοφές... αλλά οχι και γιαγιάδες, έμπειρες  θα έλεγα 😉 σε ευχαριστώ κορίτσι μού, μακάρι να πάνε όλα καλά,  την πρώτη χαρά την πήρα,  αφού ρώτησα τον γιατρό,  να χαρώ? Να χαρείς μου είπε!! Το τι δάκρυα έφυγαν δεν λέγετε!! 

Αυτά τα κωλοχαπα θα τα υποστώ,  ασε που σιγά σιγά λέω μήπως δεν με πείραξαν 😋 

Οσο για τον άντρα μου τα χάλασε ολα η ντουντουκα η μαμα μου,  οταν έφυγα απο το μικροβιολογικο, ήρθα στη μαμά μου και της είπα οτι δεν είμαι αισιόδοξη και περιμένω αποτελέσματα.. ε μόλις τα πήρα πάτησα τα κλάματα και αυτή χαιρόταν η γλυκούλα, μετα απο λίγο με πήρε τηλ ο άντρας μου και φώναξε η μαμά μου απο μέσα,  ε και του το είπα,  γιατίκατάλαβε οτι κατι

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

 

έγινε, του είπα είχα σκοπό να του κάνω έκπληξη και μου λεει θα μς άφηνες μέχρι το απόγευμα να περιμένω ενώ γνωρίζεις, ενα δίκιο το είχε.. γελούσε το χαζο μου και με ρωτούσε αν είναι δίδυμα (Ένας χαμός στο σπίτι και η μαμά μου να γελάει σαν χαζή) 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ε να τις ακούς τις παλιές!!! Τι μάλλον καλέ? Είσαι έγκυος και με τη βούλα πλέον. Μην σε προβληματίζει που είναι δεν είναι πολύ υψηλό η τιμή, είναι που έκανες τη χοριακη πολύ νωρίτερα από ο, τι σου είπε ο γιατρός σου. Ελπίζω να ηρεμήσεις λίγο τώρα, ε?

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά, νομίζω για σήμερα έχουμε το δικαίωμα να χαρούμε!! Η αλήθεια είναι οτι με προβληματίζει που είναι χαμηλή η τιμή.. αν κάποια κοπέλα είχε παρόμοια εμπειρία με χαμηλή χοριακη την 9η μέρα  θα χαρώ να διαβάσω! Ηρέμησα και έρχομαι στο επόμενο άγχος της σκέψης μήπως δεν αυξηθεί, τώρα μιλάω άνετα, εκ του ασφαλούς.. δεν επιτρέπονται παντόφλες 😋

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Μπράβο Κατερίνα μου είσαι έγκυος!! Είδες που στο λέγαμε όλες! Στο είπα εγώ τα συπτώματα που έχεις είναι εγκυμοσύνης και τα είχα και εγώ δεν με πίστευες. Πότε θα το ανακοινώσεις στον άντρα σου?

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ, φυσικά και με γέμισες αισιοδοξία οταν μου τα έλεγες και σε ευχαριστώ διπλά ❤ τα πρόλαβε η ντουντούκα η μαμά μου, το έγραψα παραπάνω 🙊🙈 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε χαζο... είσαι σαν εμένα.   Αυτό σου λέω εγώ είχα και το οκ απ το κέντρο και έκοψα τα χαπια! Τώρα θα κάνω σχεδόν τζάμπα την επόμενη εξωσωματική γτ ήταν μέγα λάθος. 

Στην εξωσωματική η προγεστερονη είναι η τροφή για να κρατηθεί το έμβρυο. 

 

Μαχαίρι τα έκοψες τα χάπια?? Έχετε δίκιο κορίτσια μου, το πήρα, απλά άργησα σήμερα το πρωινό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ρε τζουτζουκιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!! συγχαρητηρια!!!!!!!!! 🎉🎉🎉🎉🎉 κλαιω μαζι σου να ξερεις!!!!!!!! καλους διπλασιασμους και σε 9 μηνες να γεμισει η αγκαλια σου με 1 η 2 γερα μωρακια!!!!!! εχω τρελαθειιιι!!!!!! δεν ξερεις ποσο χαιρομαι για σενα!!!!!!😁❤️🎈🎈🎈 και στα δικα μας κοριτσια!!!!!!😊

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου γλυκό!! Μακάρι να πάνε όλα καλά για ολες μας! Σύντομα θα έρθουν και τα δικά σου είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο,  θυμάσαι που πάντα αυτό λέγαμε? Σήμερα χάρηκα παααρααα πολύ,  περιμένω να κλάψω και εγώ με τη δική σου ❤❤❤

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μπράβο! Καλούς διπλασιασμούς Κατερινιώ! Φαρμακάκια, ξεκούραση κ όλα θα πάνε όπως πρέπει! 💚

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,  αυτό εύχομαι και εγώ τούς διπλασιασμόυς!! Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια τρεμωωω μάλλον είμαι έγκυος, μίλησα με γιατρό και με μαλωσα που πήγα νωρίς,  αλλά μου είπε είναι θετικό καο να ξανα κανω την Παρασκευή 

20220223_131455.jpg

Μπράβο ρε Κατερίνα! Είδες που έχεις τρελαθεί τόσες μερες? Λοιπόν κάτσε ήσυχα τώρα, κανένας πειραματισμός με τα φάρμακα και ετοιμάσου για τα μεγαλύτερα νούμερα χοριακης που έρχονται τις επόμενες μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

 

Altermon δεν έχω κάνει έχω κάνει όμως σχεδόν όλες τις υπόλοιπες αλλά δεν λέει κάτι.

Θέλω να πω δεν έχει να κάνει με το σκεύασμα αλλά με το τι ταιριάζει σε κάθε κοπέλα με βάση τον οργανισμό και το ιστορικό της. 

Εγώ για παράδειγμα είμαι χαμηλή ανταποκρίτρια στα φάρμακα ότι σκεύασμα και να πάρω λίγα ωάρια θα κάνω. Επιπλέον έχουμε πρόβλημα στο σπέρμα επομένως δεν αρκεί μόνο να βγάλω ωάρια αλλά να τα γονιμοποιήσει το σπέρμα και να τα κάνει βλαστοκύστες. Και επειδή έχω ήδη 2 παλίνδρομες αποβολές δεν αρκεί να έχω εμφύτευση αλλά να είναι και υγιές το έμβρυο. Και πάει λέγοντας..

Κάνε την προσπάθειά σου επικεντρώσου σε αυτή και αν χτύπα ξύλο αποτύχει σκέφτεσαι τα επόμενα βήματά σας.

Εύχομαι να ταιριάζει , μακαρι αύριο να πάω και να ακούσω καλά νέα...

Εγώ το καλοκαίρι αντιδρούσα στα φάρμακα και έμεινα έγκυος αλλά είχα μεγάλο πρόβλημα με το πλακούντα και έκανα διακοπή , γιατι δεν θα κατέληγε καλά ..

Τώρα έκανα πάλι την ίδια θεραπεία με χαμηλη ανταπόκριση και μου είπε τρεις μέρες αλτερμον ένεσης ...ψάχνω επίσης και ένεσης εξωσωματικής μέχρι να περάσω επιτροπή ...είναι πολλά από αυτά που έχω να διαχειριστω ..

Νομίζω θα μπορούσες να κάνεις προγενετικο ελενχο για να είσαι σίγουρη ...εύχομαι όλα καλά να σου πάνε 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο ρε Κατερίνα! Είδες που έχεις τρελαθεί τόσες μερες? Λοιπόν κάτσε ήσυχα τώρα, κανένας πειραματισμός με τα φάρμακα και ετοιμάσου για τα μεγαλύτερα νούμερα χοριακης που έρχονται τις επόμενες μέρες! 

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου πααρα πολύ!! Ήσυχασα είναι η αλήθεια, απλά παρακαλαω τον θεούλη για μεγαλύτερα νούμερα, φοβάμαι μη μείνω με τη σημερινή χαρα μόνο,  γιατί είναι χαμηλό το νούμερο,  αν και ο γιατρός μου είπε και 30 να ηταν θετικό είναι πάλι και με άφησε  να χαρώ 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 που είσαι αγαπημένη? 

Τι αποφασίσατε τελικά ? Πάτε για το ωάριο του μήνα και ετ?

Ελα ρε συμμαθήτρια, σ αφήνω εγώ ρε να κανεις ωοληψια και μεταφορά μόνη σου τον άλλο μήνα? Δε σε αφήνω…

με έπιασε μια άρνηση να κάνω κάτι τώρα. Δεν ξέρω όπως είπα αν είναι μόνο ο φόβος μου αλλά δεν ειχα κουράγιο να διαχειριστώ τώρα άλλη μια αποτυχία οποτε και μιας και ήρθε κ η περίοδος πολύ νωρίτερα είπα να περιμένω. Θα κάνω ένα μήνα διατροφή, μπας και ανεβάσω λίγο ακόμα βιταμίνη ντε, τσέκαρα tsh είναι 1,40 ( πρώτη φορά μετά από διέγερση που δεν έχει εκτοξευτεί), και θα προετοιμαστώ ψυχολογικά. Λογικά καπου 16-18 Μαρτη θα έχουμε πάλι περίοδο, ελπίζω να έχω πάρει τα πάνω μου λίγο. Εσυ δε φαντάζομαι να μου τη σκάσεις και να πας τώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ αχ είσαι τρελη!!!! Διάβαζα τόση ώρα όλα αυτά που έλεγες και που σου έλεγαν τα κορίτσια. Έμεινα με το στόμα ανοιχτό 😯😯😂😂😂😯😯 Όπως και τα κορίτσια έτσι λέω και εγώ πως η χοριακη θα ανεβεί. Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Αλλά σε παρακαλω cool down.
 

@twinkletwinlkle μια χαρά μου ακούγεται το νούμερο. Ο γιατρός τι σου είπε; Εγώ πάντως ένα ξερω. Έπιασες διότι χαλάρωσες όταν ήρθες να δεις «το αγόρι» σου😂😂😂 αχ αυτο το αγόρι 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Ελα ρε συμμαθήτρια, σ αφήνω εγώ ρε να κανεις ωοληψια και μεταφορά μόνη σου τον άλλο μήνα? Δε σε αφήνω…

με έπιασε μια άρνηση να κάνω κάτι τώρα. Δεν ξέρω όπως είπα αν είναι μόνο ο φόβος μου αλλά δεν ειχα κουράγιο να διαχειριστώ τώρα άλλη μια αποτυχία οποτε και μιας και ήρθε κ η περίοδος πολύ νωρίτερα είπα να περιμένω. Θα κάνω ένα μήνα διατροφή, μπας και ανεβάσω λίγο ακόμα βιταμίνη ντε, τσέκαρα tsh είναι 1,40 ( πρώτη φορά μετά από διέγερση που δεν έχει εκτοξευτεί), και θα προετοιμαστώ ψυχολογικά. Λογικά καπου 16-18 Μαρτη θα έχουμε πάλι περίοδο, ελπίζω να έχω πάρει τα πάνω μου λίγο. Εσυ δε φαντάζομαι να μου τη σκάσεις και να πας τώρα? 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ όχι καλέ που να πάω εγώ εδώ ταμένη σε σένα και την Γερμανίδα @Παρασκευαιδου

Πάω εγώ χωρίς εσάς? Τα θέλω και εγώ τα παντοφλίνια τι στο πηγάδι κατούρησα?

Πολύ καλά έκανες πάμε δυνατά τα τα τα για τον Μάρτιο λοιπόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Κατεριναπαπ αχ είσαι τρελη!!!! Διάβαζα τόση ώρα όλα αυτά που έλεγες και που σου έλεγαν τα κορίτσια. Έμεινα με το στόμα ανοιχτό 😯😯😂😂😂😯😯 Όπως και τα κορίτσια έτσι λέω και εγώ πως η χοριακη θα ανεβεί. Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Αλλά σε παρακαλω cool down.
 

@twinkletwinlkle μια χαρά μου ακούγεται το νούμερο. Ο γιατρός τι σου είπε; Εγώ πάντως ένα ξερω. Έπιασες διότι χαλάρωσες όταν ήρθες να δεις «το αγόρι» σου😂😂😂 αχ αυτο το αγόρι 😂😂😂

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου, να είσαι καλά.. μακάρι ολα να πάνε καλά για ολες μας ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ελα ρε συμμαθήτρια, σ αφήνω εγώ ρε να κανεις ωοληψια και μεταφορά μόνη σου τον άλλο μήνα? Δε σε αφήνω…

με έπιασε μια άρνηση να κάνω κάτι τώρα. Δεν ξέρω όπως είπα αν είναι μόνο ο φόβος μου αλλά δεν ειχα κουράγιο να διαχειριστώ τώρα άλλη μια αποτυχία οποτε και μιας και ήρθε κ η περίοδος πολύ νωρίτερα είπα να περιμένω. Θα κάνω ένα μήνα διατροφή, μπας και ανεβάσω λίγο ακόμα βιταμίνη ντε, τσέκαρα tsh είναι 1,40 ( πρώτη φορά μετά από διέγερση που δεν έχει εκτοξευτεί), και θα προετοιμαστώ ψυχολογικά. Λογικά καπου 16-18 Μαρτη θα έχουμε πάλι περίοδο, ελπίζω να έχω πάρει τα πάνω μου λίγο. Εσυ δε φαντάζομαι να μου τη σκάσεις και να πας τώρα? 

Μάλλον το έχει η φουρνιά μας…!!! Και εγώ δεν ξέρω πως θα είμαι. 
Πηρα τηλ στον Λυμπεροπουλο. Τους λέω για dfi αν επηρεάζεται από e-coli στο σπερμα. Η πρώτη απάντηση ήταν «να ρωτήσω τον γιατρό μου» της λέω της κοπέλας «εγώ δεν βγάζω άκρη με τους ανδρολογους/ουρολόγους όπως και με τους εξωσωματιστες. Όλοι τους είπαν πως δεν χρειάζεται να κάνουμε κατακερματισμό κτλ διότι το φτιάχνει το εργαστήριο» Συνεχίζω και της λέω. «Εγώ θέλω να μου πείτε πως αν έχει ecoli θα δείξει η όχι ο κατακερματισμός;»

Της λέω, ότι είχε πριν ένα χρόνο. Έφυγε με αντιβίωση αυστηρή και αυστηρή διατροφή και ένα χρόνο μετά έδειξε πάλι σε καλλιέργεια. Και μου λέει «αν είναι συνεχής πάθηση και υπάρχει τότε ας την κάνει την dfi και τα αποτελέσματα τα συζητάει μετά με τον Λυμπεροπουλο. Της είπα πως εμπιστεύομαι μόνο αυτό το κέντρο και αυτά που μου λένε. Μην κάνω τσάμπα την εξέταση 180 ευρώ και βγει λανθασμένη. Ουφφφφφφ 

Και λοιπόν δεν ξέρω τι να κάνω και εγώ…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Κατεριναπαπ αχ είσαι τρελη!!!! Διάβαζα τόση ώρα όλα αυτά που έλεγες και που σου έλεγαν τα κορίτσια. Έμεινα με το στόμα ανοιχτό 😯😯😂😂😂😯😯 Όπως και τα κορίτσια έτσι λέω και εγώ πως η χοριακη θα ανεβεί. Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Αλλά σε παρακαλω cool down.
 

@twinkletwinlkle μια χαρά μου ακούγεται το νούμερο. Ο γιατρός τι σου είπε; Εγώ πάντως ένα ξερω. Έπιασες διότι χαλάρωσες όταν ήρθες να δεις «το αγόρι» σου😂😂😂 αχ αυτο το αγόρι 😂😂😂

Ακόμα δεν με έχει πάρει ο γιατρός... θα τον πάρω εγώ σε λίγο. Άργησα λίγο αλλά κατάλαβα τι εννοούσες με το αγόρι μου (χωρίς εισαγωγικά παρακαλώ) ! 

Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μάλλον το έχει η φουρνιά μας…!!! Και εγώ δεν ξέρω πως θα είμαι. 
Πηρα τηλ στον Λυμπεροπουλο. Τους λέω για dfi αν επηρεάζεται από e-coli στο σπερμα. Η πρώτη απάντηση ήταν «να ρωτήσω τον γιατρό μου» της λέω της κοπέλας «εγώ δεν βγάζω άκρη με τους ανδρολογους/ουρολόγους όπως και με τους εξωσωματιστες. Όλοι τους είπαν πως δεν χρειάζεται να κάνουμε κατακερματισμό κτλ διότι το φτιάχνει το εργαστήριο» Συνεχίζω και της λέω. «Εγώ θέλω να μου πείτε πως αν έχει ecoli θα δείξει η όχι ο κατακερματισμός;»

Της λέω, ότι είχε πριν ένα χρόνο. Έφυγε με αντιβίωση αυστηρή και αυστηρή διατροφή και ένα χρόνο μετά έδειξε πάλι σε καλλιέργεια. Και μου λέει «αν είναι συνεχής πάθηση και υπάρχει τότε ας την κάνει την dfi και τα αποτελέσματα τα συζητάει μετά με τον Λυμπεροπουλο. Της είπα πως εμπιστεύομαι μόνο αυτό το κέντρο και αυτά που μου λένε. Μην κάνω τσάμπα την εξέταση 180 ευρώ και βγει λανθασμένη. Ουφφφφφφ 

Και λοιπόν δεν ξέρω τι να κάνω και εγώ…

 

Γιατι δεν ξέρεις τι να κάνεις? Τι σε προβληματίζει? Το αν κάνει ο άντρας σου dfi ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ελα ρε συμμαθήτρια, σ αφήνω εγώ ρε να κανεις ωοληψια και μεταφορά μόνη σου τον άλλο μήνα? Δε σε αφήνω…

με έπιασε μια άρνηση να κάνω κάτι τώρα. Δεν ξέρω όπως είπα αν είναι μόνο ο φόβος μου αλλά δεν ειχα κουράγιο να διαχειριστώ τώρα άλλη μια αποτυχία οποτε και μιας και ήρθε κ η περίοδος πολύ νωρίτερα είπα να περιμένω. Θα κάνω ένα μήνα διατροφή, μπας και ανεβάσω λίγο ακόμα βιταμίνη ντε, τσέκαρα tsh είναι 1,40 ( πρώτη φορά μετά από διέγερση που δεν έχει εκτοξευτεί), και θα προετοιμαστώ ψυχολογικά. Λογικά καπου 16-18 Μαρτη θα έχουμε πάλι περίοδο, ελπίζω να έχω πάρει τα πάνω μου λίγο. Εσυ δε φαντάζομαι να μου τη σκάσεις και να πας τώρα? 

Έτσι έτσι να έχεις 16-18 γιατί και εγώ κάπου εκεί έχω χαχαχαχαχ θα πάρουμε και @BlackCat και μαζί θα έχουμε τα Χριστούγεννιατικα μωρά... 😍 αχ πολύ χάρηκα που δε θα είμαι μόνη 😁😁😁😁😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μαχαίρι τα έκοψες τα χάπια?? Έχετε δίκιο κορίτσια μου, το πήρα, απλά άργησα σήμερα το πρωινό 😊

Μαχαίρι μου είπαν σταματά αφού έχεις αίμα.  Φαντάσου πόσο τραγική ήταν αυτή στην υποδοχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μαχαίρι μου είπαν σταματά αφού έχεις αίμα.  Φαντάσου πόσο τραγική ήταν αυτή στην υποδοχή! 

Χοριακη είχες κάνει πρώτου τα κόψεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γιατι δεν ξέρεις τι να κάνεις? Τι σε προβληματίζει? Το αν κάνει ο άντρας σου dfi ή όχι?

Εννοώ για διέγερση κτλ. Τον άντρα θα το στείλω να κάνει. Του έκλεισα ραντεβού για να πάει. Απλά μου φαίνεται όλο αυτό περίεργο. Όλο. Πως να στο εξηγήσω. Το ecoli μπορεί να μην φύγει ποτέ. Αυτό μας το είπαν όλοι και μας το εξήγησε πολύ καλά η Οικονομόπουλου. Τώρα… θα χρειαστεί να κάνει dfi μαζί με την καλλιέργεια. Μετά…. Θα πρεπει να πάει με την υστεροσαλπιγγογραφια στην Σπαθή (στο Έλενα) για να δει την ακτινογραφεία. Σήμερα που πήγα για υπερηχογράφημα και δυστυχώς δεν είδα την @Margitc (αχ αχ μας ματιάσατε 🤣😂🤣😂🤣😂🤣)  μου είπε η γιατρός ότι δεν μπορεί να μου πει κατι με σιγουριά. Δεν μπορούσε να μου πει κατι στοιχειώδες για την μήτρα. Τέλος πάντων… σκέψεις σκέψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εννοώ για διέγερση κτλ. Τον άντρα θα το στείλω να κάνει. Του έκλεισα ραντεβού για να πάει. Απλά μου φαίνεται όλο αυτό περίεργο. Όλο. Πως να στο εξηγήσω. Το ecoli μπορεί να μην φύγει ποτέ. Αυτό μας το είπαν όλοι και μας το εξήγησε πολύ καλά η Οικονομόπουλου. Τώρα… θα χρειαστεί να κάνει dfi μαζί με την καλλιέργεια. Μετά…. Θα πρεπει να πάει με την υστεροσαλπιγγογραφια στην Σπαθή (στο Έλενα) για να δει την ακτινογραφεία. Σήμερα που πήγα για υπερηχογράφημα και δυστυχώς δεν είδα την @Margitc (αχ αχ μας ματιάσατε 🤣😂🤣😂🤣😂🤣)  μου είπε η γιατρός ότι δεν μπορεί να μου πει κατι με σιγουριά. Δεν μπορούσε να μου πει κατι στοιχειώδες για την μήτρα. Τέλος πάντων… σκέψεις σκέψεις 

Εννοείς να έχει προκαλέσει το E. coli υψηλό dfi?

Τώρα αυτό δεν το ξέρω ίσως η @Kiddoμας ξέρει περισσότερα απλά αναρωτιέμαι παίζει να το έχεις και εσυ το ecoli και να το κάνετε μπαλα; 

Απο την άλλη τόσα κ τόσα ζευγάρια πιάνουν εύκολα δεν πιστεύω ότι όλα αυτά τα σπέρματα είναι αμόλυντα 😂😂 απλά εμείς που πάμε με τον δύσκολο δρόμο τα ξεψειριζουμε.

Όσο για το κατά ποσό Ξεπερνιέται ένα υψηλό dfi με την εξωσωματική εγώ προσωπικά κρατάω πολλές επιφυλαξεις. Με το απλό μυαλό μου αν ένα σπερματοζωάριο φαινόταν στο απλό μικροσκόπιο οι αλλοιώσεις στο dna του τότε γιατί δεν βγάζανε σαν αποτέλεσμα στο σπερμοδιαγραμμα το απλό; Γιατί να θέλει άλλου είδους εξέτασης τότε;

Απλα σκέψεις μου λέω τώρα κουβέντα να γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χοριακη είχες κάνει πρώτου τα κόψεις? 

Oχι πρώτα τα έκοψα και μετά έκανα χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εννοείς να έχει προκαλέσει το E. coli υψηλό dfi?

Τώρα αυτό δεν το ξέρω ίσως η @Kiddoμας ξέρει περισσότερα απλά αναρωτιέμαι παίζει να το έχεις και εσυ το ecoli και να το κάνετε μπαλα; 

Απο την άλλη τόσα κ τόσα ζευγάρια πιάνουν εύκολα δεν πιστεύω ότι όλα αυτά τα σπέρματα είναι αμόλυντα 😂😂 απλά εμείς που πάμε με τον δύσκολο δρόμο τα ξεψειριζουμε.

Όσο για το κατά ποσό Ξεπερνιέται ένα υψηλό dfi με την εξωσωματική εγώ προσωπικά κρατάω πολλές επιφυλαξεις. Με το απλό μυαλό μου αν ένα σπερματοζωάριο φαινόταν στο απλό μικροσκόπιο οι αλλοιώσεις στο dna του τότε γιατί δεν βγάζανε σαν αποτέλεσμα στο σπερμοδιαγραμμα το απλό; Γιατί να θέλει άλλου είδους εξέτασης τότε;

Απλα σκέψεις μου λέω τώρα κουβέντα να γίνεται 

Απλό σπερμοδιαγραμμα από όσο ξέρω κάνει το μηχάνημα δεν τα κοιτάνε ένα ένα οπως στην εξωσωματική που διαλέγουν αυτό. Νομίζω εκεί είναι η διαφορά μπορεί να λέω και χαζα είναι οι σκέψεις που κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Πήρα την Τρίτη χοριακη μου σήμερα. 1107.

Αν είχε διπλασιαστεί, θα έπρεπε να είναι 1350 , αφού τη Δευτέρα ήταν 676.

Δεν ξέρω αν είναι καλή...Περιμένω τον γιατρο να μιλήσουμε να δούμε 

Ρε αγαπες γτ λέτε για διπλασιασμό;  θέλουμε αύξηση 70% λένε περίπου διπλασιασμό.  Επίσης είναι και η ώρα για αυτό μας λένε 70% . 

Που είπες για εξωμητριο καμια σχέση η χοριακη ανεβαίνει απίστευτα αργά. Οπότε βγαλ το και αυτό απ το μυαλό σου και σε κάνα 2 μέρες θα πας να κάνεις τον υπερηχο και θα δεις ότι είναι όλα είναι μια χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σας κορίτσια , ονομάζομαι κλεωνικη είμαι 24 χρόνων και έχω πολυκυστηκες ωοθήκες , το 2021 είχα μια εγκυμοσύνη που έληξε για μένα πολύ άσχημα , στον 5ο μήνα .. δυσκολεύομαι να διαχειριστω την όλη κατάσταση ....

Το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανα 2 κύκλους με πρόκληση ωορρηξίας με φεμαρα και μια οβιτρελ ...πέτυχε η τελευταία , είχα αντίδραση καλά στα φάρμακα ..τώρα που ξανά έκανα δεν αντέδρασα τόσο καλά ..είμαι 70 κιλά και 1.60 δεν θεωρώ ότι έχω τόσα κιλά ..η γιατρός μου λέει ότι πρέπει να χάσω ..χθες πήγαμε για να δούμε αν μεγάλωσε κανένα...και δεν μεγάλωσε ικανοποιητικά ...μου είπε να κάνω τρεις ένεσεις αλτερμον τον 75 και να πάω την Πέμπτη...αν έχετε παροιμία εμπειρία πείτε μου ..

Επίσης μου είπε να κλείσω ραντεβού για την επιτροπή να πάρω τα φάρμακα τις εξωσωματικής , μόνο τα φάρμακα ...για να κάνουμε την πρόκληση ..

Δεν ξέρω νιώθω ότι έχω πιάσει πάτο , δεν θέλω να χαθεί αυτός ο κύκλος ...θέλω να τα κάνω όλα αυτά που μου λέει αλλά ταυτόχρονα μου φαίνεται βουνό ...φοβάμαι για την Πέμπτη μην και δεν έχουν κάνει δουλειά η αλτερμον ..βρήκα την δύναμη και τις έκανα μόνη μου ...από την μια νιώθω ότι θα ήθελα να κάνω εξωσωματική αφού έχω φτάσει σε αυτό το σημείο αλλά δεν συμφωνεί η γιατρός ..εγώ από την άλλη θέλω τόσο ένα παιδί ...έχω φτάσει στο σημείο να ζηλεύω ..ίσως κάποιες να με καταλάβατε ..

Καλησπέρα κοριτσάκι μου και εγώ συμφωνώ με την γιατρό σου είναι νωρίς να κάνεις εξωσωματική.  Ούτε τα κιλά πιστεύω ότι φταίνε.  Ούτε τίποτα.. φταίει πού έχεις μπλοκάρει τον εαυτό σου και να σου πω την αλήθεια όσες προσπάθειες και να κάνεις δεν θα πετύχει αν δεν το βγάλεις απ το μυαλό σου. 

Στο λέω με πολύ αγάπη, είναι πολύ δύσκολο να φύγει η σκέψη αλλά πρέπει να το κάνεις. Και αν καταφέρεις να το βγάλεις είμαι σίγουρη στο 3 μηνο πάνω θα ερθει μια υγιής εγκυμοσύνη.  

Θέλω να σε ρωτήσω κάτι αν θέλεις απαντάς έχεις μιλήσει σε ψυχολόγο μετά την απώλεια σου; αν όχι πρέπει να το κάνεις. 

Επίσης θα μου πεις πολύ εύκολο στο λέω βγάλ το απ το μυαλό σου αλλά πως γίνεται.. αυτό είναι στην κάθε γυναίκα . 1.5 χρόνο προσπάθεια και είχα πιάσει πάτο ήθελα ένα παιδάκι οπωσδήποτε τι παρακολουθήσεις τι χαπια ... έπιασα όταν είπε ε..δε με παρατάτε θα βγω θα πιω θα διασκεδάσω θα σβήσω το ημερολόγιο περιόδου θα ξεχάσω με υπέροχες στιγμές που εδω και 1.5 χρόνο έχω χάσει. Μαντεψε ήρθε ακριβώς τότε. 

Να ξέρεις το άγχος /το κόλλημα εκεί να μείνω έγκυος βγάζει μια ορμόνη που δημιουργεί μη ποιοτικά ωαρια . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε αγαπες γτ λέτε για διπλασιασμό;  θέλουμε αύξηση 70% λένε περίπου διπλασιασμό.  Επίσης είναι και η ώρα για αυτό μας λένε 70% . 

Που είπες για εξωμητριο καμια σχέση η χοριακη ανεβαίνει απίστευτα αργά. Οπότε βγαλ το και αυτό απ το μυαλό σου και σε κάνα 2 μέρες θα πας να κάνεις τον υπερηχο και θα δεις ότι είναι όλα είναι μια χαρά 

Να σου πω φιλενάδα δεν μας προειδοποιησες όμως για τόσο έντονα καιρικά φαινόμενα.  Μας είπες αέρας και βροχές. Δεν μας είπες για τον χαλασμό που κάνει!

Θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή να δω τι θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...