Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν εγώ πάω για το ωάριο του μήνα back to back.

Έκανα σήμερα 2η μέρα ορμονολογικές :

FSH 7.42

E2 15.5

PRG 0.62

Αν διαβάζει ο γιατρός @Vasilique τα φώτα σας παρακαλώ.

Την Τρίτη πάω για υπερηχο κ μου είπαν να προμηθευτώ κ μια ovitrelle γιατί είναι σε έλλειψη 😕

Ειναι όντως; Δυσκολευτήκατε να την βρείτε;

γιατι την προηγούμενη την είχα πάρει τον Μάιο κ δεν είχα δυσκολευτεί.

ελα πάμε εισαι φωτιιάαααααααααα.......οχι εγώ τον προηγούμενο μήνα την βρήκα μια χαρα.....αλλά για ξεκίνα να την ψαχνεις για ασφαλεια.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Είμαι δέκατη μέρα του κυκλου. Απ όσο ξέρω ( χωρίς να είμαι σιγουρη) ετ κάνουμε 17η-21η μέρα σε φυσικό κύκλο. Εσυ απ ότι θυμάμαι ξεκίνησες προετοιμασια πριν τον κύκλο Ε;

με παει με τεχνητό κύκλο από ότι κατάλαβα! όρκο δεν παίρνω!!!!

μόλις τελείωσα με την ωοληψία, πήρα για 10 μέρες ουτροτζεσταν. και μετά αδιαθέτησα.

μόλις αδιαθέτησα ξεκίνησα αντισυλληπτικά. καθε μερα από ένα την ίδια ώρα. σήμερα θα πάρω το 9ο. (είμαι δηλαδή στην 9η μέρα του κύκλου)
μόλις φτάσω στο 17ο χαπάκι, θα ξεκινήσω αβερκαπ κάθε μέρα.

όταν τελειώσω και τα 21 αντισυλληπτικά, μου είπαν μετά από 3-4 μέρες θα αδιαθετήσω και μόλις αδιαθετήσω να πάρω το σικλακουρ για 7 μέρες από 2 πρωι, 2 μεσημέρι, 2 βράδυ (ένας θεός ξέρει πως τα θυμάμαι απέξω χαχαχα)

και μόλις κλείσω 7 μέρες σικλακουρ μου ειπε θα παω για υπέρηχο για μέτρηση ενδομητρίου και μετά φαντάζομαι θα μου πει για μέρα εμβρυομεταφοράς.

αλλά δεν έχω ιδέα μετά από πόσες μέρες θα μου πει να παω για εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

με παει με τεχνητό κύκλο από ότι κατάλαβα! όρκο δεν παίρνω!!!!

μόλις τελείωσα με την ωοληψία, πήρα για 10 μέρες ουτροτζεσταν. και μετά αδιαθέτησα.

μόλις αδιαθέτησα ξεκίνησα αντισυλληπτικά. καθε μερα από ένα την ίδια ώρα. σήμερα θα πάρω το 9ο. (είμαι δηλαδή στην 9η μέρα του κύκλου)
μόλις φτάσω στο 17ο χαπάκι, θα ξεκινήσω αβερκαπ κάθε μέρα.

όταν τελειώσω και τα 21 αντισυλληπτικά, μου είπαν μετά από 3-4 μέρες θα αδιαθετήσω και μόλις αδιαθετήσω να πάρω το σικλακουρ για 7 μέρες από 2 πρωι, 2 μεσημέρι, 2 βράδυ (ένας θεός ξέρει πως τα θυμάμαι απέξω χαχαχα)

και μόλις κλείσω 7 μέρες σικλακουρ μου ειπε θα παω για υπέρηχο για μέτρηση ενδομητρίου και μετά φαντάζομαι θα μου πει για μέρα εμβρυομεταφοράς.

αλλά δεν έχω ιδέα μετά από πόσες μέρες θα μου πει να παω για εμβρυομεταφορα. 

Ναι νομίζω αυτός είναι ο τεχνητός κύκλος. Εγώ σκέψου πήρα από cyclacur τις πρώτες 4 μερες 1πρωι-1βραδυ κ μετά 1πρωι-2 βραδυ. Λίγες μερες πριν την εμβρυομεταφορα θα αρχίσω προγεστερονη. Και folidex. Αυτά μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν εγώ πάω για το ωάριο του μήνα back to back.

Έκανα σήμερα 2η μέρα ορμονολογικές :

FSH 7.42

E2 15.5

PRG 0.62

Αν διαβάζει ο γιατρός @Vasilique τα φώτα σας παρακαλώ.

Την Τρίτη πάω για υπερηχο κ μου είπαν να προμηθευτώ κ μια ovitrelle γιατί είναι σε έλλειψη 😕

Ειναι όντως; Δυσκολευτήκατε να την βρείτε;

γιατι την προηγούμενη την είχα πάρει τον Μάιο κ δεν είχα δυσκολευτεί.

Μια χαρά είναι οι τιμές σου μην έχεις ανησυχία! Λογικά θα σε δει την 8η μέρα για υπέρηχο κ εξετάσεις πάλι ε? Σου είπε κ για cetrotide ή μόνο ovitrelle θα κανεις? Εγώ επειδή έχω φάει πακέτο το προηγούμενο διάστημα να βρω είτε το ένα είτε το άλλο, έχω πλέον καβάντζα στο ψυγείο απ όλα πριν ξεκινήσει ο κύκλος καν! Μας φτάνει το άγχος μας με τα υπόλοιπα, να μην έχουμε κ αυτό. Οποτε θα σου έλεγα πάρε ότι χρειάζεσαι από τώρα ναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ναι νομίζω αυτός είναι ο τεχνητός κύκλος. Εγώ σκέψου πήρα από cyclacur τις πρώτες 4 μερες 1πρωι-1βραδυ κ μετά 1πρωι-2 βραδυ. Λίγες μερες πριν την εμβρυομεταφορα θα αρχίσω προγεστερονη. Και folidex. Αυτά μονο

θα παθω λαλα αν μου πει μετα τον υπερηχο τοτε που ειναι να κανω σε καμια βδομαδα παλι χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sarah_k είπε:

Λυπάμαι πολύ που αναγκάστηκες να περάσεις κάτι τέτοιο. Δυστυχώς δε μπορούμε να το προβλέψουμε και να τους αποφύγουμε εγκαίρως αυτούς τους τύπους.

Γι' αυτό θα ήθελα να προτείνω κάτι απέναντι σε όλους τους "καλούς" ανθρώπους εκεί έξω που θεωρούν φοβερή ιδέα, ενω έχουμε το άγχος μας και το τρέξιμο μας, να μας λένε την αποψάρα τους γιατί μπορούν: μέθοδος Αϊκίντο.

Είχα διαβάσει παλαιότερα για αυτή και τελικά την εφάρμοσα τη μια και μοναδική φορά που μια γλυκούλα φιλεναδούλα σκέφτηκε πως είναι καλό να με ενημερώσει ότι κατά τη γνώμη της οι γυναίκες μετά τα 40 δεν πρέπει να κάνουν παιδιά γιατί αυτά σίγουρα θα έχουν πρόβλημα (όχι, για τους άνδρες δεν είχε ανάλογη ένσταση αν αναρωτιέστε...). Και μπορώ να σας πω ότι έπιασε. Την κοίταξα κατ΄αματα, εντελώς ανέκφραστη και αμίλητη. Με τη σιωπή μου τα λόγια της γύριζαν πίσω σε αυτή με όλη την αγένεια και την τοξικότητα που κουβαλούσαν. Δε σταμάτησα μέχρι που την είδα να κοκκινίζει ελαφρώς και να αλλάζει αρον αρον θεμα. Περιττό να πω ότι δεν μου ξαναμίλησε ποτέ για κάτι που να σχετίζεται με το θέμα των παιδιών-αν και η αλήθεια είναι ότι έκτοτε έχω ξεκόψει εμφατικά τα πολλά μαζί της. Δεν χρειάζομαι αγενείς και παρεμβατικούς ανθρώπους στη ζωή μου γενικά και όχι μόνο για το θέμα.

Έχετε το στο πίσω μέρος του μυαλό σας για κάθε περίπτωση που δέχεστε τέτοια σχόλια ή ερωτήματα που σας προσβάλλουν ή σας κάνουν να αισθάνεστε άβολα. Δεν το ξέραμε να παίρνουμε άδεια από το "λαϊκό δικαστήριο" για τις επιλογές μας και τις πράξεις μας. Θα τους ειδοποιήσουμε...

Πόσο σωστά μίλησες!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

θα παθω λαλα αν μου πει μετα τον υπερηχο τοτε που ειναι να κανω σε καμια βδομαδα παλι χαχαχαχαχαχα

Ολα καλά θα πάνε. Μην αγχωνεσαι. Έφαγες το γάιδαρο. Στην ουρά θα κολλήσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Ολα καλά θα πάνε. Μην αγχωνεσαι. Έφαγες το γάιδαρο. Στην ουρά θα κολλήσεις;;;

ξερεις μωρε πανω κατω ποσο παει μετα η εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μια χαρά είναι οι τιμές σου μην έχεις ανησυχία! Λογικά θα σε δει την 8η μέρα για υπέρηχο κ εξετάσεις πάλι ε? Σου είπε κ για cetrotide ή μόνο ovitrelle θα κανεις? Εγώ επειδή έχω φάει πακέτο το προηγούμενο διάστημα να βρω είτε το ένα είτε το άλλο, έχω πλέον καβάντζα στο ψυγείο απ όλα πριν ξεκινήσει ο κύκλος καν! Μας φτάνει το άγχος μας με τα υπόλοιπα, να μην έχουμε κ αυτό. Οποτε θα σου έλεγα πάρε ότι χρειάζεσαι από τώρα ναι. 

Δεν μου είπε για cetrotide μόνο για ovitrelle.

Ναι 8η μέρα υπερηχο πάλι εξετάσεις κ ανάλογα.

Μια φίλη μου πήρε αυτό το μήνα ovitrelle γιατί έκανε σπερματεγχυση αλλά την βρήκε μπαμ (βέβαια τώρα που το σκέφτομαι στο φαρμακείο του Golden Hall) που έχει πάντα λόγω Ιασώ.

Τεσπα θα την πάρω ναι αύριο να είμαι σίγουρη.

Άντε αύριο με τα καλύτερα νέα σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sarah_k είπε:

Λυπάμαι πολύ που αναγκάστηκες να περάσεις κάτι τέτοιο. Δυστυχώς δε μπορούμε να το προβλέψουμε και να τους αποφύγουμε εγκαίρως αυτούς τους τύπους.

Γι' αυτό θα ήθελα να προτείνω κάτι απέναντι σε όλους τους "καλούς" ανθρώπους εκεί έξω που θεωρούν φοβερή ιδέα, ενω έχουμε το άγχος μας και το τρέξιμο μας, να μας λένε την αποψάρα τους γιατί μπορούν: μέθοδος Αϊκίντο.

Είχα διαβάσει παλαιότερα για αυτή και τελικά την εφάρμοσα τη μια και μοναδική φορά που μια γλυκούλα φιλεναδούλα σκέφτηκε πως είναι καλό να με ενημερώσει ότι κατά τη γνώμη της οι γυναίκες μετά τα 40 δεν πρέπει να κάνουν παιδιά γιατί αυτά σίγουρα θα έχουν πρόβλημα (όχι, για τους άνδρες δεν είχε ανάλογη ένσταση αν αναρωτιέστε...). Και μπορώ να σας πω ότι έπιασε. Την κοίταξα κατ΄αματα, εντελώς ανέκφραστη και αμίλητη. Με τη σιωπή μου τα λόγια της γύριζαν πίσω σε αυτή με όλη την αγένεια και την τοξικότητα που κουβαλούσαν. Δε σταμάτησα μέχρι που την είδα να κοκκινίζει ελαφρώς και να αλλάζει αρον αρον θεμα. Περιττό να πω ότι δεν μου ξαναμίλησε ποτέ για κάτι που να σχετίζεται με το θέμα των παιδιών-αν και η αλήθεια είναι ότι έκτοτε έχω ξεκόψει εμφατικά τα πολλά μαζί της. Δεν χρειάζομαι αγενείς και παρεμβατικούς ανθρώπους στη ζωή μου γενικά και όχι μόνο για το θέμα.

Έχετε το στο πίσω μέρος του μυαλό σας για κάθε περίπτωση που δέχεστε τέτοια σχόλια ή ερωτήματα που σας προσβάλλουν ή σας κάνουν να αισθάνεστε άβολα. Δεν το ξέραμε να παίρνουμε άδεια από το "λαϊκό δικαστήριο" για τις επιλογές μας και τις πράξεις μας. Θα τους ειδοποιήσουμε...

Πες μου ότι διαβάζεις την Λένα!!!❤️

Μέθοδος Αικιντο ,την εφαρμόζω όπου μπορώ με θεαματικά αποτελέσματα μπορώ να πω για την ψυχική μου ηρεμία 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Πες μου ότι διαβάζεις την Λένα!!!❤️

Μέθοδος Αικιντο ,την εφαρμόζω όπου μπορώ με θεαματικά αποτελέσματα μπορώ να πω για την ψυχική μου ηρεμία 🥰

 

Μάλλον πολλές διαβάζουμε τη Λενα; Κι άλλες ευχάριστες εκπλήξεις σε αυτή τη συζήτηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

θα παθω λαλα αν μου πει μετα τον υπερηχο τοτε που ειναι να κανω σε καμια βδομαδα παλι χαχαχαχαχαχα

Είναι πολύ πιθανό μην πάθεις λαλα!!!

Η μπορεί να σου πει να σε ξαναδεί με υπερηχο και άλλη μια φορά και μετά να σου πει για ΕΤ.

Σημασια έχει να ετοιμάσεις σωστα το ενδομήτριο να υποδεχτείς τα μωρα σου!!

Ειδες που μαθαίνουμε υπομονή & πειθαρχία όσες μπαίνουμε σε αυτό το χορό;;😂😂😂

Ολα θα πάνε τέλεια λίγο έμεινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lucia79 είπε:

Μάλλον πολλές διαβάζουμε τη Λενα; Κι άλλες ευχάριστες εκπλήξεις σε αυτή τη συζήτηση!

Ναι ρε παιδί μου και πολύ το χαίρομαι!!!

Ειναι όαση μέσα στον βούρκο η άτιμη!!!

Την διαβάζω από τότε που ήταν στήλη ακόμα με 12 ερωτήσεις. Σε συνάντηση βέβαια δεν εχω βρει το θάρρος να πάω αλλά είναι μεγάλη αγαπη! Ψυχοθεραπεία κανονική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sarah_k είπε:

Λυπάμαι πολύ που αναγκάστηκες να περάσεις κάτι τέτοιο. Δυστυχώς δε μπορούμε να το προβλέψουμε και να τους αποφύγουμε εγκαίρως αυτούς τους τύπους.

Γι' αυτό θα ήθελα να προτείνω κάτι απέναντι σε όλους τους "καλούς" ανθρώπους εκεί έξω που θεωρούν φοβερή ιδέα, ενω έχουμε το άγχος μας και το τρέξιμο μας, να μας λένε την αποψάρα τους γιατί μπορούν: μέθοδος Αϊκίντο.

Είχα διαβάσει παλαιότερα για αυτή και τελικά την εφάρμοσα τη μια και μοναδική φορά που μια γλυκούλα φιλεναδούλα σκέφτηκε πως είναι καλό να με ενημερώσει ότι κατά τη γνώμη της οι γυναίκες μετά τα 40 δεν πρέπει να κάνουν παιδιά γιατί αυτά σίγουρα θα έχουν πρόβλημα (όχι, για τους άνδρες δεν είχε ανάλογη ένσταση αν αναρωτιέστε...). Και μπορώ να σας πω ότι έπιασε. Την κοίταξα κατ΄αματα, εντελώς ανέκφραστη και αμίλητη. Με τη σιωπή μου τα λόγια της γύριζαν πίσω σε αυτή με όλη την αγένεια και την τοξικότητα που κουβαλούσαν. Δε σταμάτησα μέχρι που την είδα να κοκκινίζει ελαφρώς και να αλλάζει αρον αρον θεμα. Περιττό να πω ότι δεν μου ξαναμίλησε ποτέ για κάτι που να σχετίζεται με το θέμα των παιδιών-αν και η αλήθεια είναι ότι έκτοτε έχω ξεκόψει εμφατικά τα πολλά μαζί της. Δεν χρειάζομαι αγενείς και παρεμβατικούς ανθρώπους στη ζωή μου γενικά και όχι μόνο για το θέμα.

Έχετε το στο πίσω μέρος του μυαλό σας για κάθε περίπτωση που δέχεστε τέτοια σχόλια ή ερωτήματα που σας προσβάλλουν ή σας κάνουν να αισθάνεστε άβολα. Δεν το ξέραμε να παίρνουμε άδεια από το "λαϊκό δικαστήριο" για τις επιλογές μας και τις πράξεις μας. Θα τους ειδοποιήσουμε...

Μα πραγματικά τι άνθρωποι υπάρχουν εκεί έξω? Πρέπει να φτιάξουμε ένα άλλο τοπικ αφιερωμένο στις χοντράδες που έχουμε ακούσει για την εξωσωματική, θα κάνει θραύση μάλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν εγώ πάω για το ωάριο του μήνα back to back.

Έκανα σήμερα 2η μέρα ορμονολογικές :

FSH 7.42

E2 15.5

PRG 0.62

Αν διαβάζει ο γιατρός @Vasilique τα φώτα σας παρακαλώ.

Την Τρίτη πάω για υπερηχο κ μου είπαν να προμηθευτώ κ μια ovitrelle γιατί είναι σε έλλειψη 😕

Ειναι όντως; Δυσκολευτήκατε να την βρείτε;

γιατι την προηγούμενη την είχα πάρει τον Μάιο κ δεν είχα δυσκολευτεί.

Είσαι τέλεια!  Άρα πας για το ωάριο του μήνα κ θύμισέ μου πόσα παγωτίνια έχουμε στην άκρη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2021 at 6:12 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αγαπουλα μου θα με έχεις στο πινακάκι με ? Για ωοληψία... και ας την καθυστερήσω  γιατί είναι τυχερό αυτό το πινακάκι και αμα πετύχω εγκυμοσύνη πριν ωοληψία θα σου στείλω τρίγωνα Πανοράματος... :-*

Μεγάλο το δέλεαρ! Μπορώ να αρνηθώ;;; Όχι βέβαια! Σε περνάω καλή μου κ σου δίνω κ την ευχή μου! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

ξερεις μωρε πανω κατω ποσο παει μετα η εμβρυομεταφορα;

Όταν θα δει ότι έχει φτάσει το ενδομητριο στο επιθυμητό λογικά θα σου προσθέσει προγεστερονη, για να καταλάβεις εγώ 21η μέρα κύκλου ξεκίνησα αρβεκαπ μου ήρθε περίοδος κ μόλις τελειώσει άρχισα δυο cyclacur για μια βδομάδα μετά μου τα πήγε τέσσερα όταν το ενδομητριο μου ήταν 8.1 μου σταμάτησε την επόμενη την αρβεκαπ κ τη μεθεπόμενη ξεκίνησα utrogestan κ σε μια βδομάδα κάναμε εμβρυομεταφορά, τώρα περιμένω υπομονετικά και προσεύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Vibet ?

@Παρασκευαιδου ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 14/10

@angel35 ?

@kk88 ? 

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Katerinaki83  365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Luna777 8/10

@Apol 15/10

 

@Παρασκευαιδου αφιερωμένο!!! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Vibet ?

@Παρασκευαιδου ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 ?

@angel35 ?

@kk88 ? 

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Katerinaki83  365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Luna777 8/10

@Apol 15/10

Βάλε με 14/10 ετ αγαπημένη 🥰 κ στείλε μπεμπεδοσκονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Είσαι τέλεια!  Άρα πας για το ωάριο του μήνα κ θύμισέ μου πόσα παγωτίνια έχουμε στην άκρη;

Ναι πάμε για αυτό να δούμε τι θα πιάσουμε 

(1) έχω 5ΑΑ κ είναι μοναχουλι του

και δεν μου λέει κ αυτός ο χριστιανός ποσά θέλει να μαζέψουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Είναι πολύ πιθανό μην πάθεις λαλα!!!

Η μπορεί να σου πει να σε ξαναδεί με υπερηχο και άλλη μια φορά και μετά να σου πει για ΕΤ.

Σημασια έχει να ετοιμάσεις σωστα το ενδομήτριο να υποδεχτείς τα μωρα σου!!

Ειδες που μαθαίνουμε υπομονή & πειθαρχία όσες μπαίνουμε σε αυτό το χορό;;😂😂😂

Ολα θα πάνε τέλεια λίγο έμεινε 

 βρε με αυτη την υπομονη!!!!! περιμενω να δω ποση εχω τελικα χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Vibet ?

@Παρασκευαιδου ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 ?

@angel35 ?

@kk88 ? 

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Katerinaki83  365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Luna777 8/10

@Apol 15/10

 

@Παρασκευαιδου αφιερωμένο!!! 💚

@Vasilique Η χοριακη σου ήταν 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα 1729 ;παρά πολύ μεγάλη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Όταν θα δει ότι έχει φτάσει το ενδομητριο στο επιθυμητό λογικά θα σου προσθέσει προγεστερονη, για να καταλάβεις εγώ 21η μέρα κύκλου ξεκίνησα αρβεκαπ μου ήρθε περίοδος κ μόλις τελειώσει άρχισα δυο cyclacur για μια βδομάδα μετά μου τα πήγε τέσσερα όταν το ενδομητριο μου ήταν 8.1 μου σταμάτησε την επόμενη την αρβεκαπ κ τη μεθεπόμενη ξεκίνησα utrogestan κ σε μια βδομάδα κάναμε εμβρυομεταφορά, τώρα περιμένω υπομονετικά και προσεύχομαι!!! 

α πανω κατω τα ιδια και γω 21η πρωτη θα ξεκινησω αβερ και τα σικλα μου ειπε 2-2-2 απο την αρχη. και την 7η μερα του σικλα υπερηχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Να πας στα επείγοντα αν είναι να τρελαθείς... Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο άμεσα. Άλλα συμπτώματα δεν έχεις;;;
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; αχ το πέρασα και εγω αλλά όχι με το στήθος με τον εμετό 7εβδ + 5  ακόμα το θυμάμαι ήταν Παρασκευή ξύπνησα ήμουν μια χαρά δεν είχα καθόλου ναυτία εεε λέω μπορεί να έτυχε και το απόγευμα ειδα κάτι περίεργα υγρά που δεν είχα ξανά δει.. πήρα τηλ τον γιατρό εγω πίστευα πως το εχασα το μωρο μου λέει ο γιατρός εαν με έπαιρνες μια ώρα νωρίτερα θα σου έλεγα να έρθεις να σε δω ( τελευταία φορά με ειχε δει 5 μερες πριν που άκουσα και καρδούλα ) αλλά εχω φύγει για Αθήνα εδώ και μια ώρα ταξιδεύω   ελα Δευτέρα μου είπε… καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να πάω την Δευτέρα στο κέντρο υγείας δεν είχε μηχάνημα να ακούσω το μωρο… έριξα ένα κλάμα αστα να πάνε και τελικά ήταν όλα μια χαρά  παντως εγω το πρωτο μήνα έκανα 1 φορά τη βδομαδα ραντεβού στον γιατρό γιατί φοβομουν πολύ είχα άγχος τεράστιο..  δεν υπάρχει κάτι που να σου δείχνει αν πάνε καλά τα πράγματα μόνο ο υπέρηχος ίσως να μιλήσεις με γιατρό σήμερα ή αύριο να πας από κοντά να σε δει κορίτσι μου όσο μπορείς ψυχραιμία και πιστεύω πως είναι όλα καλά 
    • Αχ μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση κ να διώξω το άγχος. Έτσι κ αλλιώς απ την εγκυμοσύνη με ενδιεφερε η μέθοδος κ την είχα ψάξει κ να που τώρα το επέλεξε η μικρή 😂 Έχω κατεβάσει κ το solid starts που δείχνει κατάλληλα κομμάτια ανα ηλικία, αλλά νομίζω πως κάτι κάνω λάθος στο μαγείρεμα κ μαλακώνουν πολύ κ λιώνουν κ μετά φοβάμαι ότι θα φάει μεγάλο κομμάτι. Η γιατρός μας συστήνει αυτήν την μέθοδο και σε εμάς απλά είπε λόγω του ότι η μικρή δεν είναι φαγανη, να αρχίσουμε με αλεσμένα μήπως και αρχίσει να τρώει κ το αλλάζουμε στο διμήνο. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μην κατσεις να σκας! Πήγαινε για έναν απλό υπέρηχο σε κάποια κλινική, ώστε να σου φύγει το άγχος. Όλα καλά θα είναι, αλλά ποιος ο λόγος να χαλάσεις την Κυριακή σου; Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση πήγα στο Γεν… για έναν υπέρηχο και μου πέρασε το άγχος. Αν παρόλα αυτά μπορείς να το διαχειριστείς, μίλα με τον γιατρό και άκου τι θα σου πει. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...