Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Είναι πολύ ωραία! Είναι σαν να σου κάνουν μασάζ στα πόδια αλλά έχει θεραπευτικές και χαλαρωτικές ιδιότητες.  Βασίζεται σε μια ολόκληρη φιλοσοφία αυτοιασης.  Γκουγκλαρε το να δεις

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι τώρα όλα αυτά μαζί και ο βελονισμός σας βοηθούν αλήθεια???? Δηλαδή νιώθετε πιο ήρεμες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πήρα σήμερα να κλείσω για σπερμοδιαγραμμα,  dfi και οξειδωτικό στρες που μου είπατε χθες.  Θα μου κάνει λέει δώρο το σπερμοδιαγραμμα αλλά γύρω στα 300 κοστίζουν αυτά. Έλεος δηλαδή... τζιπ μερσεντες θα είχα πάρει 3 χρόνια τώρα

Ποσααααα🤑🤑🤑😑😑😑😑 πωωω που να μη σου έκανε το σπερμοδιαγραμμα δώρο.... 

Α.. ας πάρει τώρα ο δικός μου τις βιταμινες και αφήνω τώρα τα dfi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Ρε θα τις στειλουμε με τη μαμα της .🤣 θα της πουμε δως τη καμια εσεις δεν ξερετε αυτη ξερει γιατι την παντοφλιαζουμε

Χχαχαχαχχαχαχ σωστό...... Πότε είπε ότι ανεβαίνει η μαμά της????? Να στείλουμε το δέμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι τώρα όλα αυτά μαζί και ο βελονισμός σας βοηθούν αλήθεια???? Δηλαδή νιώθετε πιο ήρεμες????

Από να μου έρχονται παντόφλες νομίζω θα βοηθάνε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Και είμαι και λιοντάρι στο ζώδιο ετσιιι!!!

Έχω σκεφτεί και την δωρεά ναι... γι'αυτό το θέμα υπάρχει μια σύγκρουση στο μυαλό μου ακόμα.

Αλλά δεν το αποκλείω σε καμία περίπτωση.

Δεν σταματάω να ελπίζω κορίτσι μου ❤️ αλλά δεν θα το ζορισω πολύ ακόμα.

 

Σε ευχαριστώ βρε Νεφέλη μου για τα όμορφα σου λόγια ❣️❣️❣️

Είσαι καταπληκτική και με έχεις στηρίξει από την αρχή!!

Μακάρι να τα καταφέρω... μακάρι!!

Επειδή έχεις ψαχτει πολύ με το θέμα εξωσωματική τι πιστεύεις είναι καλύτερο?

Φυσικό κύκλο ή φυσικό τροποποιημένο?

Κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!!!!

Για την FSH δεν έχω τώρα εικόνα.

Είχα κάνει πριν ένα χρόνο εξέταση αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πόσο είχα.

Όσο για τα gonal έλεγα αν είχε κάποια κοπέλα γτ είχα και εγώ ένα κουτί σπίτι .

Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά.

Έχει γίνει καζάνι το κεφάλι μου.

Το πρόβλημα είναι πως έχω εξαντλήσει τα φάρμακα από ΕΟΠΥΥ και δεν μπορώ να πάρω αλλά δωρεάν.

Μου έβαλες ιδέα όμως τώρα και θα μιλήσω με τον γιατρό μου μήπως κάνω μια εξέταση fsh

Σου εχω στειλει μην.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι τώρα όλα αυτά μαζί και ο βελονισμός σας βοηθούν αλήθεια???? Δηλαδή νιώθετε πιο ήρεμες????

Βελονισμό δεν έχω κάνει ακόμα, αλλά θέλω να ξεκινήσω. Η ρεφλεξολογια με βοηθάει αρκετά, όχι απαραίτητα στο θέμα που μας καίει, αλλά εγώ έχω και πολλά πρηξιματα στα άκρα και μυοσκελετικα θέματα. Γενικά όμως με βοηθάει και με χαλαρώνει.  Κανω 1 ώρα την εβδομάδα, βάζω τη χαλαρωτική μου μουσική και ηρεμώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ρε θα τις στειλουμε με τη μαμα της .🤣 θα της πουμε δως τη καμια εσεις δεν ξερετε αυτη ξερει γιατι την παντοφλιαζουμε

@kk88 

Δεν μπορώ άλλο να γελάω χαχαχαχαχχα 

Να διαλέξω σχεδιακι ??? Χαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Από να μου έρχονται παντόφλες νομίζω θα βοηθάνε.. 

Προχώρα εσύ και ακολουθώ εγώ γιατί όντως άμα συνεχίσεις με αυτούς τους ρυθμούς θα βρέχει παντόφλες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@kk88 

Δεν μπορώ άλλο να γελάω χαχαχαχαχχα 

Να διαλέξω σχεδιακι ??? Χαχαχχαχα

Το σχεδιο ελευθερο τωρα το βαρος αστο επανω μας🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Βελονισμό δεν έχω κάνει ακόμα, αλλά θέλω να ξεκινήσω. Η ρεφλεξολογια με βοηθάει αρκετά, όχι απαραίτητα στο θέμα που μας καίει, αλλά εγώ έχω και πολλά πρηξιματα στα άκρα και μυοσκελετικα θέματα. Γενικά όμως με βοηθάει και με χαλαρώνει.  Κανω 1 ώρα την εβδομάδα, βάζω τη χαλαρωτική μου μουσική και ηρεμώ!

Καλό ακούγεται αυτό...... γιατί για βελονισμό ούτε που το σκέφτομαι φοβάμαι και εγώ τις βελόνες....προς το παρόν μείωσα τη δουλειά και δουλεύω αρκετά από το σπίτι αυτό με χαλαρώνει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Το σχεδιο ελευθερο τωρα το βαρος αστο επανω μας🤪

Λέω από αυτές τις βαριές τις ξύλινες... ξέρεις το τσόκαρο μωρέ που πονάει........🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Λέω από αυτές τις βαριές τις ξύλινες... ξέρεις το τσόκαρο μωρέ που πονάει........🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Κ εγω κατι τετοιο σκεφτομαι😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mari84αν εχουν περασει 3 μηνες απο τοτε που εκανες διεγερση μπορεις να ξανακανεις διεγερση  βραχυ πρωτοκολλο  δηλαδη πχ puregon 300 καθε μερα κ μια οβιτρελ (ισως χρειαστει κ μια citrotide) & αυτο το λεω με βαση να εχεις καλη fsh γιατι αν εχεις πανω απο 17 που ειχα εγώ τοτε δεν εχει νοημα κ καλυτερα να κανεις τροποποιημενο με 150 μοναδες καθημερινα κ μια οβιτρελ..ή φυσικους καθε μηνα.. αλλα ειμαι σιγουρη εχεις καλό ορμονικο... σχεδον ολα τα φαρμακα λιγο πολυ την ιδια δουλεια  κανουν..ειναι σημαντικο να τυχει ο κυκλος να ειναι καλος κ φυσικα και το σπερμα παιζει μεγαλο ρολο!!ολα θα γινουν σιγουρα ..απλα ειναι για να ταλαιπωρηθεις κ εσυ για καποιο λογο :-( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πήρα σήμερα να κλείσω για σπερμοδιαγραμμα,  dfi και οξειδωτικό στρες που μου είπατε χθες.  Θα μου κάνει λέει δώρο το σπερμοδιαγραμμα αλλά γύρω στα 300 κοστίζουν αυτά. Έλεος δηλαδή... τζιπ μερσεντες θα είχα πάρει 3 χρόνια τώρα

Πω πω αυτο το πράγμα με τις εντελώς διαφορετικές τιμές σε κάθε κέντρο δεν το καταλαβαίνω. Σε εμάς πάντως κόστισε σπερμοδιάγραμμα, dfi και οξειδωτικό 215 ευρώ. Και η επανάληψη μετά από ενα μήνα δωρεάν. Και το κέντρο μας είναι και ακριβούτσικο συγκριτικά με αυτά που διαβάζω εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Πω πω αυτο το πράγμα με τις εντελώς διαφορετικές τιμές σε κάθε κέντρο δεν το καταλαβαίνω. Σε εμάς πάντως κόστισε σπερμοδιάγραμμα, dfi και οξειδωτικό 215 ευρώ. Και η επανάληψη μετά από ενα μήνα δωρεάν. Και το κέντρο μας είναι και ακριβούτσικο συγκριτικά με αυτά που διαβάζω εδώ.

Δεν τις κάνουμε σε κάποιο κέντρο. Εγω είμαι επαρχία και έρχομαι Αθήνα για τη διαδικασία.  Εδώ το κέντρο που συνεργάζεται ο γιατρός μου δεν κάνει οξειδωτικό στρες, οπότε με παρέπεμψε η κοπέλα σε εργαστήριο που εξειδικευεται σε ανδρολογικες εξετάσεις. Όπου ελλειπει ο ανταγωνισμός,  οι τιμές παίρνουν την ανιουσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol Καλοστέριωτα με μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Υπομονή τωρα και μακριά απο τα τεστάκια στο σπίτι!

@kk88 @Παρασκευαιδου ναι, ο βελονισμός βοηθαει πάρα πολύ! Χαλαρώνεις φουλ και φεύγεις ανάλαφρη και με θετική ενέργεια. Και μπορούν να λυθούν διάφορα θέματα υγείας επίσης. Το τσίμπημα είναι ανεπαίσθητο, μην έχετε φόβο. Καμία σχέση με βελόνα σύριγγας ινσουλίνης η αιμοληψίας. Ρεφλεξολογία δεν έχω κάνει, αλλά είμαι σίγουρη οτί θα είναι επίσης πολύ καλή. Εμένα με βοηθάει και ο διαλογισμός και η χαλαρωτική yoga. Το στρες δυστυχώς είναι από τα μεγαλύτερα κακά της εποχής μας και επηρρεάζει του πάντες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

@Apol Καλοστέριωτα με μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Υπομονή τωρα και μακριά απο τα τεστάκια στο σπίτι!

@kk88 @Παρασκευαιδου ναι, ο βελονισμός βοηθαει πάρα πολύ! Χαλαρώνεις φουλ και φεύγεις ανάλαφρη και με θετική ενέργεια. Και μπορούν να λυθούν διάφορα θέματα υγείας επίσης. Το τσίμπημα είναι ανεπαίσθητο, μην έχετε φόβο. Καμία σχέση με βελόνα σύριγγας ινσουλίνης η αιμοληψίας. Ρεφλεξολογία δεν έχω κάνει, αλλά είμαι σίγουρη οτί θα είναι επίσης πολύ καλή. Εμένα με βοηθάει και ο διαλογισμός και η χαλαρωτική yoga. Το στρες δυστυχώς είναι από τα μεγαλύτερα κακά της εποχής μας και επηρρεάζει του πάντες!

Ευχαριστώ πολύ!!❤️ ❤️ Όχι δε θα μπω σε αυτή τη διαδικασία.. Ούτε στη σπερματεγχυση το είχα κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν τις κάνουμε σε κάποιο κέντρο. Εγω είμαι επαρχία και έρχομαι Αθήνα για τη διαδικασία.  Εδώ το κέντρο που συνεργάζεται ο γιατρός μου δεν κάνει οξειδωτικό στρες, οπότε με παρέπεμψε η κοπέλα σε εργαστήριο που εξειδικευεται σε ανδρολογικες εξετάσεις. Όπου ελλειπει ο ανταγωνισμός,  οι τιμές παίρνουν την ανιουσα. 

Α μάλιστα...πολύ σωστά τα λες. Δυστυχώς όλη αυτή η προσπάθεια που κάνουμε ολες κοστίζει ακριβά, και ψυχολογικά και σωματικά και οικονομικά. Μόνο η σκέψη να αποκτήσουμε κάποτε και εμείς ένα μωράκι τα σβήνει όλα από το μυαλό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λέει το παρασκευαιδακι πάλι;;;;; @Παρασκευαιδουέκανε χαμό με τις ηλικίες;;;;; δεν μας λυπάσαι μαρη εμάς τις μεγαλύτερες;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κι εγώ… θα πάω κι εγώ με τα κατεψυγμένα μου για εμβρυομεταφορά… αλλά ο γιατρός θα μου δώσει μόνο cyclacur από την πρώτη μέρα της περιόδου. Έχετε ξανακούσει τέτοιο πρωτόκολλο. Το έχει κάνει καμία σας; Γιατί διαβάζω ότι όλες σας παίρνετε και arvekap. 
Δεν έχω ξεκινήσει ακόμη αλλά ανησυχώ. 

γτ καμάρι μου να αγχώνεσαι;;;; να εχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου! η κάθε περίπτωση και η κάθε γυναίκα και οργανισμός είναι διαφορετικοί!!! 
Εγώ πίνω και αντισυλληπτικά. στις 17 μέρες των αντισυλληπτικών θα ξεκινήσω αβερκαπ και την πρώτη μέρα της περιόδου μετά το τέλος των 21 αντισυλληπτικών θα ξεκινήσω και τα σικλα! 
Πιθανόν εσύ να μην χρειαζόσουν τόσα! 
Να μην αγχώνεσαι όσο μπορει΄ς βέβαια γιατί και γω τα ΄ίδια κάνω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νέα μου σήμερα είναι ακόμα χειρότερα μάλλον. Μόλις με πήραν απ το κέντρο και έχουμε μόλις 2 γονιμοποιημένα κανονικά και άλλα 3 στα οποία ανάθεμα κ αν κατάλαβα τι έχει γίνει. Έχει περάσει η φάση στην οποία θα βλέπανε σήμερα αν είναι γονιμοποιημένα και θα ξέρουν την Πέμπτη οριστικά. Έχω φαει μεγάλη ηττα και επειδή με πείραξε πολύ αυτό που έγινε χτες με την καθυστέρηση της ωοληψιας και δεν τους έχω πια εμπιστοσύνη θα αλλάξω κέντρο εάν προσπαθήσουμε ξανά. Οποτε δέχομαι προτάσεις και συμβουλές που να πάω από οποια έχει κάτι καλό να μου προτείνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Τα νέα μου σήμερα είναι ακόμα χειρότερα μάλλον. Μόλις με πήραν απ το κέντρο και έχουμε μόλις 2 γονιμοποιημένα κανονικά και άλλα 3 στα οποία ανάθεμα κ αν κατάλαβα τι έχει γίνει. Έχει περάσει η φάση στην οποία θα βλέπανε σήμερα αν είναι γονιμοποιημένα και θα ξέρουν την Πέμπτη οριστικά. Έχω φαει μεγάλη ηττα και επειδή με πείραξε πολύ αυτό που έγινε χτες με την καθυστέρηση της ωοληψιας και δεν τους έχω πια εμπιστοσύνη θα αλλάξω κέντρο εάν προσπαθήσουμε ξανά. Οποτε δέχομαι προτάσεις και συμβουλές που να πάω από οποια έχει κάτι καλό να μου προτείνει. 

Μην προδικαζεις βεβαια το αποτελεσμα μπορει κ στο ευχομαι να πετυχεις εμφυτευση με τα 2 που σου ειπαν. Τωρα αν δεν νιωθεις σιγουρια κ ασφαλεια με το γιατρο κ το κεντρο το καταλαβαινω απολυτα. Good luck 🍀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Τα νέα μου σήμερα είναι ακόμα χειρότερα μάλλον. Μόλις με πήραν απ το κέντρο και έχουμε μόλις 2 γονιμοποιημένα κανονικά και άλλα 3 στα οποία ανάθεμα κ αν κατάλαβα τι έχει γίνει. Έχει περάσει η φάση στην οποία θα βλέπανε σήμερα αν είναι γονιμοποιημένα και θα ξέρουν την Πέμπτη οριστικά. Έχω φαει μεγάλη ηττα και επειδή με πείραξε πολύ αυτό που έγινε χτες με την καθυστέρηση της ωοληψιας και δεν τους έχω πια εμπιστοσύνη θα αλλάξω κέντρο εάν προσπαθήσουμε ξανά. Οποτε δέχομαι προτάσεις και συμβουλές που να πάω από οποια έχει κάτι καλό να μου προτείνει. 

Καταλαβαίνω την πίκρα σου και την απογοητεύση και έχεις 1000 δίκια όμως αρχικά περίμενε να δεις πως θα τα πάνε έως την Πέμπτη και δεύτερον ξανα μίλα με το εμβρυολογικό ή με τον ίδιο τον γιατρό να σου εξηγήσουν τι έγινε στα άλλα 3 που λες οτι δεν κατάλαβες.

Σήμερα ενημερώνουν για την γονιμοποίηση. Δεν είναι σαφές αν γονιμοποίηθηκαν ή οχι?

Δεν το καταλαβαίνω. Μετά κοιτάνε τις διαιρέσεις.

Αν εσείς πάτε με βλαστοκύστες αυστηρά τότε θα ενημερώσουν 5η μέρα, αν και εμένα με άφησαν χωρίς ενημέρωση έως την 6η ενώ ήδη είχαν καταψύξει το (1) 5η μέρα.

Παρόλα αυτά αν έγινε η όχι γονιμοποίηση δεν το ξέρουν ήδη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Τα νέα μου σήμερα είναι ακόμα χειρότερα μάλλον. Μόλις με πήραν απ το κέντρο και έχουμε μόλις 2 γονιμοποιημένα κανονικά και άλλα 3 στα οποία ανάθεμα κ αν κατάλαβα τι έχει γίνει. Έχει περάσει η φάση στην οποία θα βλέπανε σήμερα αν είναι γονιμοποιημένα και θα ξέρουν την Πέμπτη οριστικά. Έχω φαει μεγάλη ηττα και επειδή με πείραξε πολύ αυτό που έγινε χτες με την καθυστέρηση της ωοληψιας και δεν τους έχω πια εμπιστοσύνη θα αλλάξω κέντρο εάν προσπαθήσουμε ξανά. Οποτε δέχομαι προτάσεις και συμβουλές που να πάω από οποια έχει κάτι καλό να μου προτείνει. 

Έχεις δίκιο να αισθάνεσαι απογοητευμένη με όλη αυτή την κατάσταση κακής οργάνωσης που περιέγραψες. Βέβαια, μπορεί αυτά τα 2 να είναι τελικά τα τυχερά!!! Και μακάρι, σου το εύχομαι! Να είσαι αισιόδοξη. Μην πας με αρνητική προδιάθεση στην ετ. Αποκεί και πέρα, εφόσον έχεις προβληματιστεί, πάρε σήμερα τηλέφωνο εμβρυολόγο και γιατρό και ζήτα να μάθεις λεπτομερώς τι εχει συμβεί με τα έμβρυα. Και χωρίς ντροπές, να πεις και για την καθυστέρηση της ωοληψίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...