Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Lucia79 είπε:

Μα πείτε τα γιατί εμείς οι 42φευγα είμαστε για να φουνταρουμε δλδ

εγώ σου στέλνω την αγάπη μου δεν έχω αντιδράσεις..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lucia79 είπε:

Μα πείτε τα γιατί εμείς οι 42φευγα είμαστε για να φουνταρουμε δλδ

Θα ερθω μαζί σου ντυμένες τραπερς να σε κρατάω από το χεράκι και θα το ανεβάσουμε στο Τικ Τοκ 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης @Παρασκευαιδου σε έξι μήνες από τώρα ΔΕΝ θα είσαι ένα χρόνο μεγαλύτερη, θα είσαι απλά έξι μήνες μεγαλυτερη! Και όπως σου είπε και η kk μήπως είναι καλύτερα να περιμένετε 3 μήνες με βιταμίνες να φτιάξετε και το σπερμα? Αφού έχεις πει ότι αυτό είναι το θέμα σας, καλύτερα να ξεκινήσετε με τις καλύτερες προϋποθέσεις μετά! Και πίστεψε με, εμείς μόλις με ένα μήνα βιταμίνες είδαμε μεγάλη αύξηση στην κινητικότητα. Ταχύτητα φωτός μιλάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κι εγώ… θα πάω κι εγώ με τα κατεψυγμένα μου για εμβρυομεταφορά… αλλά ο γιατρός θα μου δώσει μόνο cyclacur από την πρώτη μέρα της περιόδου. Έχετε ξανακούσει τέτοιο πρωτόκολλο. Το έχει κάνει καμία σας; Γιατί διαβάζω ότι όλες σας παίρνετε και arvekap. 
Δεν έχω ξεκινήσει ακόμη αλλά ανησυχώ. 

Και εγώ όλες τις Εμβρυομεταφορες μέχρι τώρα μόνο με cyclacur και μετά με utrogestan τις έχω κάνει.

Δεν είχα χρησιμοποιήσει Avercap

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου
ιιιιιιιι έχω να πω μόνο. Καλά ούτε καν 33 και αγχώνεσαι για την ηλικία? Άσε αυτόν τον αγιο άνθρωπο να πάρει τις βιταμινουλες του. Μην τον αγχωνεις.  Προσπάθησε να χαλαρώσεις και εσύ, άδειασε το μυαλό σου, ξεκινα βελονισμό,  ρεφλεξολογια και είναι πολύ πιθανό να έρθει φυσιολογικά η επόμενη εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έκανα εμβριομεταφορα το μεσημέρι, δύο βλαστοκυστες σούπερ μου είπε η εμβρυολογος,όλα έγιναν με τις καλύτερες προδιαγραφές μου είπε η γιατρός μου.. Χοριακη στις 15 Οκτωβρίου!!! Υπομονή και πίστη!! 

Mε το καλο κοριτσι μ μια τεραστια χοριακη ;; Επειδη δεν ξερω κ φοβαμαι πονεσες στην εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Apol
με το καλο με μια τεράστια χοριακή! Πάμε δυνατά για να σπάσουμε όλα τα κοντέρ!!!

Μου τελείωσαν και οι αντιδράσεις!! Ευχαριστώ πολύ ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Mε το καλο κοριτσι μ μια τεραστια χοριακη ;; Επειδη δεν ξερω κ φοβαμαι πονεσες στην εμβρυομεταφορα;

Ευχαριστώ!!!!!! ❤️ Όχι καθόλου είναι σαν μια εξέταση σε γυναικολόγο με μόνη διαφορά τη γεμιστή κύστη που είναι έτοιμη να εκραγεί κ σφίγγεσαι αναγκαστικά 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έρχομαι να ρωτήσω τρελά.... 

Ποια έχει όρεξη να μου απαντήσει???

Έτοιμες για τις τρελές ερωτήσεις μου.... 

Λοιπόν 26.10 πάμε πάλι στο κέντρο για ενημερωση (λίγο κράξιμο, για την συμπεριφορά  τους έχουμε και κάτι ανοιχτούς λογαριασμούς για τα χαπια)

Η γυναικολόγος μου είναι θεωρεί καλύτερα  μετά από 6 μήνες να πάω για εξωσωματική ομως σε 6 μήνες θα είμαι ένα χρόνο μεγαλύτερη(όλες ξέρουμε τι σημαίνει) μου ήρθε μια τρελή ιδέα... θέλω γνώμες αμα κάνω σε 2 μήνες ωοληψια κτλ και απλά κατάψυξη και μετά από 6 μήνες εξωσωματική παίζει ή λέω τρελά? Ώστε μετά απλά  να έχω τα παγωτινια μου και μόλις νιώσω το σώμα μου έτοιμο απλά να πάω να τα πάρω. Και αυτή την φορά παλουκωμενη θα μείνω σας το υπόσχομαι.  

Φυσικα .. εγω εκανα ωοληψια τον Ιουλιου κ εμβρυομεταφορα θα κανω Ιανουαριο γτ λογω δουλειας τοτε μπορω να παρω αδεια .. οποτε μια χαρα μπορεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έκανα εμβριομεταφορα το μεσημέρι, δύο βλαστοκυστες σούπερ μου είπε η εμβρυολογος,όλα έγιναν με τις καλύτερες προδιαγραφές μου είπε η γιατρός μου.. Χοριακη στις 15 Οκτωβρίου!!! Υπομονή και πίστη!! 

Καλοστεριωτα να είναι κορίτσι μου και να τα συναντήσετε πάλι σε 9 μήνες ! Εύχομαι μια τεράστια χοριακη !!! Όλα θα πάνε καλά ♥️😉🥰🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Mε το καλο κοριτσι μ μια τεραστια χοριακη ;; Επειδη δεν ξερω κ φοβαμαι πονεσες στην εμβρυομεταφορα;

Άμα έχεις κάνει ωοληψια η εμβρυομεταφορα είναι περίπατος!

οπως κανείς τεστ ΠΑΠ μόνο που θέλει σχετικά γεμάτη κύστη!οχι να υποφέρεις απλά να έχεις την αίσθηση ότι θέλεις τσίσα.

μονο μια κοπέλα έχω διαβάσει όλα αυτα τα χρόνια  που πονάει πολύ σε εμβρυομεταφορα νομίζω λόγω ανατομίας κ για αυτό κάνει μέθη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Άμα έχεις κάνει ωοληψια η εμβρυομεταφορα είναι περίπατος!

οπως κανείς τεστ ΠΑΠ μόνο που θέλει σχετικά γεμάτη κύστη!οχι να υποφέρεις απλά να έχεις την αίσθηση ότι θέλεις τσίσα.

μονο μια κοπέλα έχω διαβάσει όλα αυτα τα χρόνια  που πονάει πολύ σε εμβρυομεταφορα νομίζω λόγω ανατομίας κ για αυτό κάνει μέθη.

Αχ να σαι καλα βεβαια καθυστερω λιγακι για εμβρυομεταφορα αλλα προετοιμαζομαι ψυχολογικα .. ωοληψια εχω κανει ναι .. απλα λογω δουλειας αδεια δικαιουμαι ιανουαριο κ θα κανω την εμβρυομεταφορα μ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλοστεριωτα να είναι κορίτσι μου και να τα συναντήσετε πάλι σε 9 μήνες ! Εύχομαι μια τεράστια χοριακη !!! Όλα θα πάνε καλά ♥️😉🥰🤞

Ευχαριστώ πολύ πολύ 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έκανα εμβριομεταφορα το μεσημέρι, δύο βλαστοκυστες σούπερ μου είπε η εμβρυολογος,όλα έγιναν με τις καλύτερες προδιαγραφές μου είπε η γιατρός μου.. Χοριακη στις 15 Οκτωβρίου!!! Υπομονή και πίστη!! 

Αγαπημενη μου, καλοστεριωτα τα μωράκια σου!! Σου εύχομαι μια υπέροχη τεράστια χοριακη!! Έχεις ολη τη θετική μας σκέψη και ενέργεια!! Ξεκούραση τώρα και υπομονή να περάσουν λίγες μερουλες μέχρι τις 15.. περιμένουμε νεακια σου..❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ 😍😍

Apolακι με το καλο!!!! Περιμενουμε μαζι σου μια τεράστια θετικότατη χοριακη!!! ❤️❤️🍀🍀🍀🍀🍀🍀🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Αγαπημένη το 6μηνο νομίζω το λένε για την διέγερση και για την λαπαροσκόπηση.

Η μια διέγερση από την άλλη θέλει μια απόσταση 4 μηνων.

Εκτός αν πας σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα.

Για απλή εμβρυομεταφορα αν ειχες παγωτινια ή φυσική σύλληψη θέλει 2 μήνες από απόξεση.

Εσυ νομίζω έκανες λαπαροσκόπηση όποτε για αυτό προτείνει το 6μηνο γιατί θεωρείται μεγαλύτερο χειρουργείο.

Σήμερα που έκανα υπερηχο νου είπε καλύτερα μετά από 2 μήνες επαφές ελεύθερες . Παγωτινια δεν έχω τίποτα:-(

Έκανα λαπαροσκοπηση και ακόμα με ταλαιπωρεί πείραξαν τις ωοθήκες τοσοο ανάποδο είμαι που είχαν πέσει κάπως και τις βάλανε στη θέση τους. Σήμερα έβγαλα τα ράμματα.... ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΕΝΈΣΕΙΣ, ΚΑΝΤΕ ΜΟΥ  ΩΟΛΗΨΊΑ ΠΙΟ ΛΙΓΟ ΠΟΝΟ ΕΚΑΝΑ.. από τα ράμματα τα είδα ολα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Αγάπη δεν θα είναι λιγο νωρις για νέα διέγερση???? η λες να κάνεις σε φυσικό κύκλο να παίρνεις δηλαδή το ωάριο του μήνα????κανονικά μόλις περάσει τετράμηνο είναι ασφαλές να παίρνεις πάλι ορμόνες νομίζω....αν ο γιατρός σου σου πει οτι δεν υπάρχει θέμα για νέα διέγερση κάντο....απλά δεν θελετε να εχει βελτιωθεί και το σπέρμα δεν θα εχει προλάβει σε δύο μήνες....το σπέρμα θα είναι καλύτερο στο εξάμηνο αρα και πιο δυνατα έμβρυα...και δεν είσαι μαρη καμια μαθουσάλα στην ηλικία μου θα ερθεις στα 33.....

Ένα δίκιο το έχεις με το σπέρμα... με έβαλες σε σκέψεις. το έλεγα για να ξεμπερδέψω με αυτό το κομμάτι ώστε να είμαι και χαλαρή αμα ξέρω ότι με περιμένουν τα παγωτινια. Αυγούστο έκανα διέγερση οπότε εκεί στον Νοέμβριο να έκανα την ωοληψια. 

Καλά βρε εσένα σε συμπαθούσα τώρα γιατί με έδωσες έτσι στεγνά για την ηλικία αχχαχαχαχαχα🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έρχομαι να ρωτήσω τρελά.... 

Ποια έχει όρεξη να μου απαντήσει???

Έτοιμες για τις τρελές ερωτήσεις μου.... 

Λοιπόν 26.10 πάμε πάλι στο κέντρο για ενημερωση (λίγο κράξιμο, για την συμπεριφορά  τους έχουμε και κάτι ανοιχτούς λογαριασμούς για τα χαπια)

Η γυναικολόγος μου είναι θεωρεί καλύτερα  μετά από 6 μήνες να πάω για εξωσωματική ομως σε 6 μήνες θα είμαι ένα χρόνο μεγαλύτερη(όλες ξέρουμε τι σημαίνει) μου ήρθε μια τρελή ιδέα... θέλω γνώμες αμα κάνω σε 2 μήνες ωοληψια κτλ και απλά κατάψυξη και μετά από 6 μήνες εξωσωματική παίζει ή λέω τρελά? Ώστε μετά απλά  να έχω τα παγωτινια μου και μόλις νιώσω το σώμα μου έτοιμο απλά να πάω να τα πάρω. Και αυτή την φορά παλουκωμενη θα μείνω σας το υπόσχομαι.  

Υποτιθεται οτι τα ωαρια μενουν στην ηλικια που τα παιρνεις. Πχ αν μια κοπελα στα 33 καταψυξει τα ωαρια κ τα χρησιμοποιησει στα 38 αυτα παραμενουν 33 εγω αυτο ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Συγνώμη 33 είναι η κοπέλα η@Παρασκευαιδου;;;

Μαρη τρελλη τι να πούμε κ εμείς οι Χ2 20αρες;;;

Πάω να καταθέσω τα χαρτια για την σύνταξη 

😂😂😂

 

Εκλαψαα ζαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχΧ πωωω και δεν μπορώ να γελάσω πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

χχαχαχχαχ 32 για την ακρίβεια με ένα παιδί και έχει το θράσος και μιλάει για ηλικίες.........

Θα τα πούμε εμείς... θα σε κανονίσω χαχαχαχ χαρτί και καλαμαρι όλα τα λες χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Υποτιθεται οτι τα ωαρια μενουν στην ηλικια που τα παιρνεις. Πχ αν μια κοπελα στα 33 καταψυξει τα ωαρια κ τα χρησιμοποιησει στα 38 αυτα παραμενουν 33 εγω αυτο ξερω

Ναι για αυτό το σκέφτηκα... αλλα με βάλανε τα κορίτσια στα λογικά νου μίσος χρόνος είναι:-/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Συγνώμη 33 είναι η κοπέλα η@Παρασκευαιδου;;;

Μαρη τρελλη τι να πούμε κ εμείς οι Χ2 20αρες;;;

Πάω να καταθέσω τα χαρτια για την σύνταξη 

😂😂😂

 

Ακουλουθω κ εγω κ αλλες αλλα δειξε κ συ μια κατανοηση στις μικρες κορασιδες θα μαθουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Επίσης @Παρασκευαιδου σε έξι μήνες από τώρα ΔΕΝ θα είσαι ένα χρόνο μεγαλύτερη, θα είσαι απλά έξι μήνες μεγαλυτερη! Και όπως σου είπε και η kk μήπως είναι καλύτερα να περιμένετε 3 μήνες με βιταμίνες να φτιάξετε και το σπερμα? Αφού έχεις πει ότι αυτό είναι το θέμα σας, καλύτερα να ξεκινήσετε με τις καλύτερες προϋποθέσεις μετά! Και πίστεψε με, εμείς μόλις με ένα μήνα βιταμίνες είδαμε μεγάλη αύξηση στην κινητικότητα. Ταχύτητα φωτός μιλάμε!

Ένα δίκιο το έχεις... καλα που έχω και εσάς, είναι η φάση που προσπαθώ να δω τι θα μας βοηθήσει περισσότερο. 

Βιταμίνες ξεκινήσαμε και οι δυο τώρα θα κάνουμε ένα σπερμοδιαγραμμα  να δούμε που ήμαστε και μετά θα ξανακάνουμε στο 3μηνο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ακουλουθω κ εγω κ αλλες αλλα δειξε κ συ μια κατανοηση στις μικρες κορασιδες θα μαθουν 

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...