Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κορίτσι ,καλά είμαι ,έχω κάτι ενοχλήσεις σαν να πρόκειται να αδιαθετήσω ,να σου πω την αλήθεια μου σήμερα σηκώθηκα ήρεμη ,στην τελική 50-50 είναι ότι έγινε έγινε ,προσπαθώ να το βλέπω έτσι για να μην αγχώνομαι 😊,5 μέρες και σήμερα εγω ,εσυ πως νιώθεις ;την παρασκευη έχεις ε;ευχομαι με την καρδιά μου να είναι τριψηφια 

Εγώ δε νιώθω τίποτα σήμερα ούτε στήθος ούτε πόνους ούτε υγρά Έχω .τι να πω δεν θα αντέξω άλλη αποτυχία .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρώτησα για home Office  περιμένω σήμερα απάντηση.  Πήρα τηλ τον άνθρωπο ξέρει ότι μέχρι 4.10 είμαι άρρωστη αλλά ξέρει και εμένα κατευθείαν του είπα σε παρακαλώ ασε με να κάνω στο σπίτι δουλειά.  Είναι πάρα πολύ καλός διευθυντής και δεν θέλω να τον αφήσω στα κρύα του λουτρού. 

Θα φανεί... απ την ώρα που άρχισα προγεστερονη και ξάπλα το αίμα είχε μειωθεί οπότε δεν παίζει να σηκωθώ ξάπλα καναπέ κρεβάτι. 

Και από χθες το βράδυ είχα ελάχιστο καφέ όποτε μόνο ελπιδα μου δίνει αύριο πάω στο κέντρο για υπερηχο. :-)

Μπραβο κορίτσι μου ,εχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και κατσε ξάπλα ,οι δυο εβδομάδες δεν είναι τίποτα θα περάσουν ,να προσεχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι!Μαζί θα είμαστε οι συνονοματες!Εγώ σκέφτομαι αν δεν είναι με την πρώτη τουλάχιστον να έχω εμβρυακια για την δεύτερη.Ολες θα τα καταφέρουμε!Έχεις περάσει επιτροπή?

Και εγω έτσι το βλέπω! ναι πέρασα από τον Ιούλιο αλλά λέω για Νοέμβριο....να δούμε δλδ. εσυ? πέρασαες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εγώ δε νιώθω τίποτα σήμερα ούτε στήθος ούτε πόνους ούτε υγρά Έχω .τι να πω δεν θα αντέξω άλλη αποτυχία .

Αν θυμάμαι καλά είχες εμφυτεύσεις αλλά μετά καταλήγαν σε παλινδρομες;Δεν ξέρω αν ήταν έτσι αλλά όπως και να έχει σε καταλαβαίνω ,θα κάνουμε υπομονη και θα γίνει και για μας κάποια στιγμή το θαύμα αυτό να έχεις στο νου σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Frid είπε:

Αν θυμάμαι καλά είχες εμφυτεύσεις αλλά μετά καταλήγαν σε παλινδρομες;Δεν ξέρω αν ήταν έτσι αλλά όπως και να έχει σε καταλαβαίνω ,θα κάνουμε υπομονη και θα γίνει και για μας κάποια στιγμή το θαύμα αυτό να έχεις στο νου σου !

Στην αρχή ήμουνα πολύ αισιόδοξη τώρα έχω αρχίσει και φοβαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Στην αρχή ήμουνα πολύ αισιόδοξη τώρα έχω αρχίσει και φοβαμαι.

Σε καταλαβαίνω η ψυχολογία μας τώρα έχει σκαμπανεβάσματα και το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να διώχνεις τις κακές σκέψεις και να περνάς ωραία το χρόνο σου να ξεχνιέσαι.Τη Δευτέρα εισαι για χοριακη;επιτρέπετε να ρωτήσω πόσες προσπάθειες έχεις κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κορίτσι ,καλά είμαι ,έχω κάτι ενοχλήσεις σαν να πρόκειται να αδιαθετήσω ,να σου πω την αλήθεια μου σήμερα σηκώθηκα ήρεμη ,στην τελική 50-50 είναι ότι έγινε έγινε ,προσπαθώ να το βλέπω έτσι για να μην αγχώνομαι 😊,5 μέρες και σήμερα εγω ,εσυ πως νιώθεις ;την παρασκευη έχεις ε;ευχομαι με την καρδιά μου να είναι τριψηφια 

καλημέρα, μια απ' τα ίδια...δεν έχω πλέον ενοχλήσεις έχω ξεκινήσει να έχω λίγα υγρά λεω τώρα θα μου ρθει η περίοδος δεν θα μου 'ρθει,  ανακατεμένο στομάχι (απ' την αγωνία θα ναι), συχνοουρία σταθερή αξία 🤔και ψιλο ενοχλήσεις στο στήθος αλλά οχι τόσο πολυ οπως χθες. Τη μια μέρα είμαι ήρεμη την άλλη με πιάνει πανικός και δεν κοιμάμαι ούτε και καλά το βράδυ ξυπνάω συνέχεια. Την Παρασκευή πρέπει να πάω για χοριακή και νίωθω σαν τo @Katerinaki83. Μετα απο πόσες μερες απο την ετ μπορεί να δείξει ενα τεστ φαρμακείου? Βάλαμε βλαστοκύστη 6ης μέρας (πολύς καλής ποιότητας συμφωνα με το γιατρό και την εμβρυολόγο) και σήμερα ειμαι στην 7η μέρα μετα την ετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Eκτός από τις θρομβώσεις την δίνουν για την καλύτερη αιμάτωση της μήτρας γιατί βοηθά να κυκλοφορεί καλύτερα το αίμα. 

Μην ανησυχείς αφού μειώθηκε το αίμα όλα καλα.... ❤️ 

Εγώ είμαι αγχωμένη, με έχει πιάσει κάτι από σήμερα το βράδυ ένα αγχος... φοβάμαι πολύ μην δεν εχω μεινει εγκυος... Ειναι πολλές οι μέρες που μου μένουν ακόμα... Σήμερα είμαι στην 3η ημέρα...

Αγάπη, εσύ πότε είδες θετικό τεστακι ποια ημέρα ? 

Ευακι μου έτσι ακριβώς ένιωθα... δεν μπορώ να πω ότι δε σε καταλαβαίνω αλλά να σου πω όπως ξέρατε ότι τα κατάφερα έτσι ξέρω και εγώ ότι τα κατάφερες είμαι σίγουρη σου λέω... 

Τεστ δεν θες να ξέρεις πότε είδα αχνό θετικό στις 17.09 ακριβώς 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα με 2 ημερών έμβρυα.  

Εάν γυρνούσα το χρόνο πίσω δεν θα έκανα ποτέ!!! Τζάμπα κλάμα είχα ρίξει:-) ξέρω ότι δεν κρατιέσαι απλά φοβάμαι μην πέσεις ενώ δεν υπάρχει λόγος.

Και στον μικρό το τεστ έδειξε ακριβώς 28 μέρες όταν ήταν να έρθει η περίοδος!

Εδω δες πως φαίνονται τα πάνω τα αχνά είναι 17.09 και το κάτω χθες.    

20210920_194947.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όμορφα καλημέρα!!! κουράγιο σε όλες εσάς που είστε σε αναμονή χοριακης!!! Δυστυχώς όλες μας την ίδια εναλλαγή συναισθημάτων πάντα έχουμε...στην αρχή αισιοδοξία και μετά από δύο με τρεις μέρες έρχεται ο φόβος της αποτυχίας που δυστυχώς μένει παραπάνω ημέρες!!!!! Είναι το πιο δύσκολο κομμάτι το ξέρουμε όλες!!!! Θα πετύχουμε όλες όμως αυτό να θυμάστε!!! Την αγάπη μου σας στέλνω και αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

καλημέρα, μια απ' τα ίδια...δεν έχω πλέον ενοχλήσεις έχω ξεκινήσει να έχω λίγα υγρά λεω τώρα θα μου ρθει η περίοδος δεν θα μου 'ρθει,  ανακατεμένο στομάχι (απ' την αγωνία θα ναι), συχνοουρία σταθερή αξία 🤔και ψιλο ενοχλήσεις στο στήθος αλλά οχι τόσο πολυ οπως χθες. Τη μια μέρα είμαι ήρεμη την άλλη με πιάνει πανικός και δεν κοιμάμαι ούτε και καλά το βράδυ ξυπνάω συνέχεια. Την Παρασκευή πρέπει να πάω για χοριακή και νίωθω σαν τo @Katerinaki83. Μετα απο πόσες μερες απο την ετ μπορεί να δείξει ενα τεστ φαρμακείου? Βάλαμε βλαστοκύστη 6ης μέρας (πολύς καλής ποιότητας συμφωνα με το γιατρό και την εμβρυολόγο) και σήμερα ειμαι στην 7η μέρα μετα την ετ. 

Νομίζω τα υγρά είναι πολύ καλο σημάδι και οο τσιμπιές αρα εχε πίστη ,τελειώνει η αναμονή και από αυτα που μου λες νιώθω ότι θα πάρεις θετικό ,δεν ξέρω πολλά από τεστ φαρμακείου και δεν τα εμπιστεύομαι κιόλας όποτε δεν είμαι σίγουρη αν θα δείξει 😱😊!Πως και βάλατε μόνο ένα ;εισαι κάτω από 30;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Σε καταλαβαίνω η ψυχολογία μας τώρα έχει σκαμπανεβάσματα και το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να διώχνεις τις κακές σκέψεις και να περνάς ωραία το χρόνο σου να ξεχνιέσαι.Τη Δευτέρα εισαι για χοριακη;επιτρέπετε να ρωτήσω πόσες προσπάθειες έχεις κάνει;

3 διέγερσεις και 4 εμβρυομεταφορες δεν είναι και λίγες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η blueocean είπε:

εσύ πως είσαι?? ξέχασα να ρωτήσω!

@Frid πώς είσαι??? κοντεύει η μέρα!!! και γενικά όλες πώς είστε και σε ποιά φάση.......καλή επιτυχία σε όλες μας!!

Από την 7 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα εμένα είχε δείξει θετικό το τεστ αχνό βέβαια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

3 διέγερσεις και 4 εμβρυομεταφορες δεν είναι και λίγες.

Δεν είναι κορίτσι μου αλλά θα τα καταφέρεις και ευχομαι να μη χρειαστείς άλλη εμβρυομεταφορα ,αυτή να είναι η τυχερή σου και η τελευταία σου που θα σε κάνει μανούλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευακι μου έτσι ακριβώς ένιωθα... δεν μπορώ να πω ότι δε σε καταλαβαίνω αλλά να σου πω όπως ξέρατε ότι τα κατάφερα έτσι ξέρω και εγώ ότι τα κατάφερες είμαι σίγουρη σου λέω... 

Τεστ δεν θες να ξέρεις πότε είδα αχνό θετικό στις 17.09 ακριβώς 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα με 2 ημερών έμβρυα.  

Εάν γυρνούσα το χρόνο πίσω δεν θα έκανα ποτέ!!! Τζάμπα κλάμα είχα ρίξει:-) ξέρω ότι δεν κρατιέσαι απλά φοβάμαι μην πέσεις ενώ δεν υπάρχει λόγος.

Και στον μικρό το τεστ έδειξε ακριβώς 28 μέρες όταν ήταν να έρθει η περίοδος!

Εδω δες πως φαίνονται τα πάνω τα αχνά είναι 17.09 και το κάτω χθες.    

20210920_194947.jpg

 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια όμορφα καλημέρα!!! κουράγιο σε όλες εσάς που είστε σε αναμονή χοριακης!!! Δυστυχώς όλες μας την ίδια εναλλαγή συναισθημάτων πάντα έχουμε...στην αρχή αισιοδοξία και μετά από δύο με τρεις μέρες έρχεται ο φόβος της αποτυχίας που δυστυχώς μένει παραπάνω ημέρες!!!!! Είναι το πιο δύσκολο κομμάτι το ξέρουμε όλες!!!! Θα πετύχουμε όλες όμως αυτό να θυμάστε!!! Την αγάπη μου σας στέλνω και αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!!

@Παρασκευαιδου @kk88

Κορίτσια μου σας ευχαριστω για την στήριξη! ♥️😘

πωπω όντως τα τεστακια είναι πολύ αχνα.... Άρα έχω πολλές ημέρες ακόμη μπροστά μου... Και εγώ στη θέση σου θα είχα πλανταξει στο κλάμα είναι δυνατόν?? Ευτυχώς όλα πήγαν καλά ! 

Μου το είχε πει και μια αλλη κοπέλα ότι τα τεστ strips παρόλο που λένε ότι ανιχνεύουν πάνω από 10 iu δείχνουν πολύ άχνα ενώ τα clear blue η τα early predictor δείχνουν πιο έντονα τη γραμμή. Δηλαδή τα τεστ strips θέλουν πιο πολλές μονάδες χοριακης για να δείξουν έντονα... Τι να πω όπως και να έχει θα προσπαθήσω να κρατηθώ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Από την 7 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα εμένα είχε δείξει θετικό το τεστ αχνό βέβαια .

Πόσων ημερών έμβρυα είχες βάλει ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Νομίζω τα υγρά είναι πολύ καλο σημάδι και οο τσιμπιές αρα εχε πίστη ,τελειώνει η αναμονή και από αυτα που μου λες νιώθω ότι θα πάρεις θετικό ,δεν ξέρω πολλά από τεστ φαρμακείου και δεν τα εμπιστεύομαι κιόλας όποτε δεν είμαι σίγουρη αν θα δείξει 😱😊!Πως και βάλατε μόνο ένα ;εισαι κάτω από 30;

Eίμαι 38. Απο τα 7 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 6. Τα τρία σταμάτησαν την ανάπτυξή τους την 3η μέρα, δυο δεν γονιμοποιήθηκαν καν και το ένα προχώρησε σε βλαστοκύστη πολυ καλής ποιότητας, την οποιά και καταψύξαμε μέχρι να έρθει η κατάλληλη στιγμή. Δυστυχώς με την πανδημία και τη δουλειά καθυστερήσαμε ένα χρόνο σχεδόν για την τοποθέτηση. Το θέμα μας είναι το σπέρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

Eίμαι 38. Απο τα 7 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 6. Τα τρία σταμάτησαν την ανάπτυξή τους την 3η μέρα, δυο δεν γονιμοποιήθηκαν καν και το ένα προχώρησε σε βλαστοκύστη πολυ καλής ποιότητας, την οποιά και καταψύξαμε μέχρι να έρθει η κατάλληλη στιγμή. Δυστυχώς με την πανδημία και τη δουλειά καθυστερήσαμε ένα χρόνο σχεδόν για την τοποθέτηση. Το θέμα μας είναι το σπέρμα.

οτι να ναι εννοουσα, τα δυο δεν προχωρησαν καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

Eίμαι 38. Απο τα 7 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 6. Τα τρία σταμάτησαν την ανάπτυξή τους την 3η μέρα, δυο δεν γονιμοποιήθηκαν καν και το ένα προχώρησε σε βλαστοκύστη πολυ καλής ποιότητας, την οποιά και καταψύξαμε μέχρι να έρθει η κατάλληλη στιγμή. Δυστυχώς με την πανδημία και τη δουλειά καθυστερήσαμε ένα χρόνο σχεδόν για την τοποθέτηση. Το θέμα μας είναι το σπέρμα.

Α και εγω εκεί είμαι 37 ,δυο βάλαμε εμεις αλλά είναι αυτό που λέμε μια θελουμε και καλη ,έχει ο θεοσ 😌!Εμεις το θέμα μας είναι οι πολυκυστικες μου αλλά τόσα χρονια μας έλεγαν ότι μπορούνε και μόνοι μας και τελικά είμαι στην δευτερη εξωσωματικη και φοβάμαι μην παω και στην Τρίτη 😱!!ολες ξέρουμε ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε τώρα το ποτε είναι το θέμα !!να μελετάμε το καλο και ότι έρθει θα το αντιμετωπίσουμε 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Α και εγω εκεί είμαι 37 ,δυο βάλαμε εμεις αλλά είναι αυτό που λέμε μια θελουμε και καλη ,έχει ο θεοσ 😌!Εμεις το θέμα μας είναι οι πολυκυστικες μου αλλά τόσα χρονια μας έλεγαν ότι μπορούνε και μόνοι μας και τελικά είμαι στην δευτερη εξωσωματικη και φοβάμαι μην παω και στην Τρίτη 😱!!ολες ξέρουμε ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε τώρα το ποτε είναι το θέμα !!να μελετάμε το καλο και ότι έρθει θα το αντιμετωπίσουμε 😘

αυτο μου ειχε πει και ο γιατρός μου οταν πηγα για την ετ. Ένα θέλουμε και να ναι καλό, εχει ο Θεός οπως λες και συ.  Αυτή θα είναι η τελευταία μου προσπάθεια και ελπίζω και η πιο τυχερή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η papant είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Χαίρομαι που αποφάσισα να σας μιλήσω γιατί εγώ λόγω κακής εμπειρίας από το τμήμα εξωσωματικής στο Έλενα δε το σκεφτόμουν καν να ξαναπάω στο ίδιο νοσοκομείο.

Φυσικά τώρα που βλέπω πως όλες είστε κάτι παραπάνω από θετικές για το τμήμα καθ’ έξιν αποβολών του, εννοείτε πως θα το επισκεφτώ. Και θέλω να πιστεύω ότι θα κάνω μια καλή αρχή αυτή τη φορά.

Οπότε @Taggeris αν όντως μπορείς να μου δώσεις το ραντεβού σου θα ήταν μεγάλη μου χαρά.

Αν όχι θα ήθελα να σας ρωτήσω πως κλείνω ραντεβού; Παίρνω απευθείας στο νοσοκομείο; Στη σελίδα 1535 έχει μόνο τμήμα ανοσολογίας το οποίο δεν βγάζει διαθέσιμα ραντεβού.

Για την υιοθεσία έχουμε μιλήσει με κοινωνική λειτουργό και μας εξήγησε κάπως τη διαδικασία και μας είπε ότι αν δεχτούμε παιδάκι ως 8 ετών θα πάρει γύρω στα 2 χρονιά. Αν δεχτούμε αδερφάκια θα είναι πιο μικρό το διάστημα. Επίσης μας είπε ότι παιδάκια κάτω από 2 ετών δε δίνονται σχεδόν ποτέ γιατί υπάρχει γραφειοκρατικό θέμα με τους γονείς τους.  Από τον επόμενο μήνα που θα έχουμε παραπάνω χρόνο θα ξεκινήσουμε με τα χαρτιά και αν σε δυο χρόνια μας ευλογήσει ο θεός και έχουμε τύπου τρίδυμα στο σπίτι. Τι να πω; Ίσως να σταματήσουμε τh διαδικασία. Δεν είναι κάτι που θα με αγχώσει τώρα. Σε δυο χρονια μπορει να κερδίσω τζοκερ και να αγορασω μέχρι και μινιβαν να βγαζω τη φαμιλια βολτα!

Για το οικονομικό αλήθεια είναι ότι ζοριζόμαστε πολύ αλλά τώρα που εγώ έχω δυο δουλειές είμαστε καλυτέρα και τέλος του 22 θα έχουμε τελειώσει με χρέη για αυτό και προχωράμε το θέμα παιδί. Ειμαι πολύ ανασφαλής με τα οικονομικά και θέλω να μπορώ να προσφέρω ότι καλύτερο μπορώ σε ένα παιδί και να μη του στερώ πράγματα.

@troia Ευχαριστώ πολύ για τα λινκ. Κάνω ήδη διατροφή χωρίς γλουτένη και αποφεύγοντας τους υδατάνθρακες, οπότε θα διαβάσω το βράδυ αυτό που έστειλες και θα μπω αμέσως σε πρόγραμμα.

Αν δεν σου δώσει το ραντεβού η @Taggeris, μπαίνεις στο 1535.gr και κάνεις αναζήτηση με τα λήμματα "Έλενα" και "Αποβολών". Χθες που μπήκα να κοιτάξω μου έβγαζε για τέλος Νοεμβρίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

Eίμαι 38. Απο τα 7 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 6. Τα τρία σταμάτησαν την ανάπτυξή τους την 3η μέρα, δυο δεν γονιμοποιήθηκαν καν και το ένα προχώρησε σε βλαστοκύστη πολυ καλής ποιότητας, την οποιά και καταψύξαμε μέχρι να έρθει η κατάλληλη στιγμή. Δυστυχώς με την πανδημία και τη δουλειά καθυστερήσαμε ένα χρόνο σχεδόν για την τοποθέτηση. Το θέμα μας είναι το σπέρμα.

Που λες και εμείς ειχαμε θέμα με το σπερμα και κάναμε τώρα μέθοδο picsi 7 πηραμε γονιμοποιήθηκαν και τα 6 χωρίς μικρογονιμοποιηση και έγιναν 2 άριστες και μια καλή βλαστοκύστη για πρώτη φορά στις προηγούμενες είχα μέτριες βλαστοκυστες .στις δυο πρώτες ειδικά μου είχε μείνει μόνο 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueocean είπε:

καλημέρα, μια απ' τα ίδια...δεν έχω πλέον ενοχλήσεις έχω ξεκινήσει να έχω λίγα υγρά λεω τώρα θα μου ρθει η περίοδος δεν θα μου 'ρθει,  ανακατεμένο στομάχι (απ' την αγωνία θα ναι), συχνοουρία σταθερή αξία 🤔και ψιλο ενοχλήσεις στο στήθος αλλά οχι τόσο πολυ οπως χθες. Τη μια μέρα είμαι ήρεμη την άλλη με πιάνει πανικός και δεν κοιμάμαι ούτε και καλά το βράδυ ξυπνάω συνέχεια. Την Παρασκευή πρέπει να πάω για χοριακή και νίωθω σαν τo @Katerinaki83. Μετα απο πόσες μερες απο την ετ μπορεί να δείξει ενα τεστ φαρμακείου? Βάλαμε βλαστοκύστη 6ης μέρας (πολύς καλής ποιότητας συμφωνα με το γιατρό και την εμβρυολόγο) και σήμερα ειμαι στην 7η μέρα μετα την ετ. 

Αχ σε νιωθω αυτή την στιγμή  σε κάθε μία που γράφει καταλαβαίνω πως ήταν.. νιωθω όλη αυτή την αγωνία και ναι είναι η πιο δύσκολη διαδικασία που πέρασα μέχρι χοριακη.  Μην το κάνετε όμως μετά άρχισα να λέω 50 είμαι 50 δεν είμαι ότι ήταν να κάνω από μεριάς νου το έκανα τώρα περιμένω. 

Για εμενα που ήμουν υπέρ του τεστ φαρμακείου και ενιωθω απ τα χαζο βίντεο που είδα στο YouTube  ότι θα νου δείξουν κτλ μου το έλεγαν τα κορίτσια αποκλείεται κτλ αλλά εγώ εκεί ξέρω κεφάλι είχα κάνει βγήκε αρνητικό έφαγα την κλάψα μου. 

Φαντάσου τώρα είμαι 5 εβδομάδα και τώρα βγαίνει καθαρά θετικό. Οπότε για εμενα μην το κάνεις σας το λέω σε όλες με πολύ αγάπη γιατί σαν νιωθω απόλυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Που λες και εμείς ειχαμε θέμα με το σπερμα και κάναμε τώρα μέθοδο picsi 7 πηραμε γονιμοποιήθηκαν και τα 6 χωρίς μικρογονιμοποιηση και έγιναν 2 άριστες και μια καλή βλαστοκύστη για πρώτη φορά στις προηγούμενες είχα μέτριες βλαστοκυστες .στις δυο πρώτες ειδικά μου είχε μείνει μόνο 1

κάναμε icsi ξανά, δεν έχω ξανακούσει αυτη τη μέθοδο...εχει περισσότερα ποσοστά επιτυχίας? ή απλά δινει περισσότερα εμβρυα καλής ποιότητα? οπως και να έχει ευχομαι να έχουμε ολες το επιθυμητό αποτέλεσμα. εισαι στην τριτη μερα μετα την ετ? συγγνωμη δε συγκρατω πληροφοριες το ειχες πει πριν αλλα δε θυμαμαι. Απλα να σου πω οτι την τριτη μερα με ειχε παρει κ μενα απο κάτω. Δυστυχως αυτη η διαδικασια εχει πολλα σκαμπανεβασματα και οσες φορες και να την έχουμε περασει πάντα θα έχουμε τα ιδια αισθήματα λογω των προηγούμενων αποτυχιών.  Ευχομαι να ναι η πιο τυχερη φορα για όλες @Frid

https://www.jigsawplanet.com/ 

παντως εχω λιωσει στα παζλ, άσχετο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

 

@Παρασκευαιδου @kk88

Κορίτσια μου σας ευχαριστω για την στήριξη! ♥️😘

πωπω όντως τα τεστακια είναι πολύ αχνα.... Άρα έχω πολλές ημέρες ακόμη μπροστά μου... Και εγώ στη θέση σου θα είχα πλανταξει στο κλάμα είναι δυνατόν?? Ευτυχώς όλα πήγαν καλά ! 

Μου το είχε πει και μια αλλη κοπέλα ότι τα τεστ strips παρόλο που λένε ότι ανιχνεύουν πάνω από 10 iu δείχνουν πολύ άχνα ενώ τα clear blue η τα early predictor δείχνουν πιο έντονα τη γραμμή. Δηλαδή τα τεστ strips θέλουν πιο πολλές μονάδες χοριακης για να δείξουν έντονα... Τι να πω όπως και να έχει θα προσπαθήσω να κρατηθώ... 

 

Το έψαξα το θέμα αυτά είναι 20iu ενώ όταν τα παρήγγειλα λέγανε 10iu. Τώρα θα με πεις με 3.5€ 20 τεστ τι περιμένεις χαχαχαχα ότι δίνεις παίρνεις.

Στο clear blue  πήρα αυτό το ψηφιακό. Και έγραψε έγκυος το άνοιξα κιόλα να δω την γραμμή είναι πεντακάθαρη. Οπότε και ψηφιακό να μην ήταν θα φαινόταν. Παρόλο αυτά 12 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα θα σου πρότεινα. Αλλιώς έλα να φας τα νύχια μου χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...