Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

που να τα βρω τα ροδια; χαχαχαχαχαχαχ

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

που να τα βρω τα ροδια; χαχαχαχαχαχαχ

Τωρα ειναι η εποχη τους βρε σε λιγο θα ειναι γεματα τα σουπερ μαρκετ αλλα υπαρχει κ στα ψυγεια τυπου ολυμπος κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Massa είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Ετοιμαζόμαστε και εμείς σιγά σιγά για την πρώτη μας εξωσωματική και όλες σας οι συμβουλές είναι ευπρόσδεκτες!

Πώς προετοιμαζομαστε; Τι διατροφη κανετε; Παίρνετε τίποτα βιταμίνες; 

Εμείς θα κάνουμε το μακρύ πρωτόκολλο και το θέμα που πιστεύουμε ότι μας εμποδίζει δύο χρόνια τώρα μάλλον είναι στο σπέρμα. Κάτι άλλο δεν έχει βρεθεί.

Θα χαρώ πολύ να μιλάμε και να παίρνω συμβουλές σε όλο αυτό το ταξίδι!

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε τα μωράκια σας το συντομότερο! ☺️

 

Καλωσηρθες στην παρεα μας κορίτσι μου ! Και εύχομαι να σου φέρει και εσένα τύχη το γουρλιδικο γκρουπακι μας ! 

Πες μας πότε ξεκινάς διέγερση αν ξέρεις ήδη για να περιμένουμε όλες μαζί αυτό το ταξίδι !

Σου εύχομαι σύντομα ένα η όσα μωράκια θες στη κοιλίτσα ♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλωσηρθες στην παρεα μας κορίτσι μου ! Και εύχομαι να σου φέρει και εσένα τύχη το γουρλιδικο γκρουπακι μας ! 

Πες μας πότε ξεκινάς διέγερση αν ξέρεις ήδη για να περιμένουμε όλες μαζί αυτό το ταξίδι !

Σου εύχομαι σύντομα ένα η όσα μωράκια θες στη κοιλίτσα ♥️

 

Καλώς σας βρήκα @Eva29!!

Θα μπορούσα να ξεκινήσω τέλος Σεπτεμβρίου, αλλά είπαμε τελικά να πάμε για Οκτώβριο να είμαστε λίγο καλύτερα προετοιμασμένοι!

Ελπίζω αυτό το γκρουπακι να είναι τυχερό για όλες μας! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Massa είπε:

Καλώς σας βρήκα @Eva29!!

Θα μπορούσα να ξεκινήσω τέλος Σεπτεμβρίου, αλλά είπαμε τελικά να πάμε για Οκτώβριο να είμαστε λίγο καλύτερα προετοιμασμένοι!

Ελπίζω αυτό το γκρουπακι να είναι τυχερό για όλες μας! 😊

 Καλώς ήρθες..  είναι πολύ γουρλίδικο.. καλή δύναμη θα πω εγώ γιατί όπως και να το κάνουμε μια δύναμη παραπάνω έχουμε

 Ποτε δεν περίμενα ότι την είχα... αλλα τελικά την κρατούσα για εκει που έπρεπε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η troia είπε:

Τώρα έχει. Ξαναμπες να κλείσεις. Τα ραντεβού ανοίγουν αρχές του μήνα να ξέρεις και σε λίγες μέρες εξαντλούνται. 

Πφφφφ. Μόλις μπήκα έχει μετά 10Νοεμβριου και πέφτει πολύ αργά για μένα  και δεν προλαβαίνω 😒😒🤨🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Massa είπε:

Καλώς σας βρήκα @Eva29!!

Θα μπορούσα να ξεκινήσω τέλος Σεπτεμβρίου, αλλά είπαμε τελικά να πάμε για Οκτώβριο να είμαστε λίγο καλύτερα προετοιμασμένοι!

Ελπίζω αυτό το γκρουπακι να είναι τυχερό για όλες μας! 😊

Καλως ηρθες κοριτσι μου, καλη τυχη και καλη επιτυχια να εχεις!!!! 🍀🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Massa είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσι!

Χαίρομαι πολύ που θα έχω παρέα σε όλο αυτό!

Έχουμε πάρει και βιταμίνες, πολύ καιρό τώρα, αλλά δυστυχώς δεν πετύχαμε κάτι.. συνεχίζουμε βέβαια και παίρνουμε και ελπίζω να έχουμε επιτυχία!

Εσύ έχεις ξεκινήσει τη διαδικασία;

Σίγουρα έχετε δει εξειδικευμένο ουρολόγο???? Εγώ αυτό τον μήνα ξεκινάω νέα διέγερση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Παιδικό έχει κανονικά ο μικρος ευτυχως γτ ποιος θα μου τον κρατούσε τόσες μέρες. 😉

Τωρα από Τρίτη πάω στη δουλειά και ξέρω ότι με περιμένει μια στιβα με χαρτουρα και θα πέσω με τα μούτρα για να ξεχνιέμαι.  :-)

Το βράδυ ξύπνησα με άσχημο όνειρο και εκλαιγα :-( 😞 αυτό το άγχος με κυριεύει πάντα 😕

Θα πάρω και αύριο τηλ να δω πως τα πήγαν τα άλλα 2 που έχω αφήσει για βλαστοκυστες.  Και για αυτά έχω αγωνία. 

Θα σας ενημερώσω.  

Οι πόνοι περιόδου πάντως καλά κρατάνε..  γιναν πιο έντονοι. Κανονικά σε 8 μερες θα μου ερχόταν η περίοδος αν δεν εκανα ετ. 

Αλλα τωρα μετράμε την ωοληψια ε? 

Κι εγώ έβλεπα μια μέρα άσχημα όνειρα μια μέρα καλά....είσαι σε ένταση και άγχος είναι λογικό ..μη δίνεις σημασία...

Και οι πόνοι περιόδου είναι κάτι αναμενόμενο και κάποιες φορές θετικό!

Μην πέφτεις! κράτα γερά!

Με τη δουλειά ίσως ξεχαστεις περισσότερο αλλά να μην κουράζεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Εγώ έκανα υστεροσκοπηση πριν λίγες μέρες και γύρω στις 15 ξεκινάω ενεσουλες επιτέλους και θέλω να πιστεύω ότι αυτή η διέγερση θα με πάει καλύτερα.....

Με το καλό κοριτσάκι μου !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Massa είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Ετοιμαζόμαστε και εμείς σιγά σιγά για την πρώτη μας εξωσωματική και όλες σας οι συμβουλές είναι ευπρόσδεκτες!

Πώς προετοιμαζομαστε; Τι διατροφη κανετε; Παίρνετε τίποτα βιταμίνες; 

Εμείς θα κάνουμε το μακρύ πρωτόκολλο και το θέμα που πιστεύουμε ότι μας εμποδίζει δύο χρόνια τώρα μάλλον είναι στο σπέρμα. Κάτι άλλο δεν έχει βρεθεί.

Θα χαρώ πολύ να μιλάμε και να παίρνω συμβουλές σε όλο αυτό το ταξίδι!

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε τα μωράκια σας το συντομότερο! ☺️

 

Καλημέρα ! Καλή αρχή! Εύχομαι να σου φέρει αυτή η διεγερση το σπορακι που επιθυμείς !

Θα σου πω μερικά πράγματα αλλά είδα ότι ήδη σου είπα  κάποια κορίτσια αλλά  σίγουρα με τον καιρό θα μάθεις κι άλλα.βιταμινες έπαιρνα κι εγώ κι ο άντρας μου κάποιες lifertil αν και δεν ξέρω γενικά πόσο βοηθάνε.επισης έπαιρνα φυλλικό οξύ...

Από διατροφή βοηθάει να κόψεις αλάτι και ζάχαρη για να μην φουσκώνεις από τις ενέσεις και νιώθεις άβολα...και μια σωστή διατροφή για μετέπειτα που θα μείνεις έγκυος περιλαμβάνει φρούτα λαχανικά και γαλακτοκομικά μπορείς να προετοιμαστείς από τώρα αφού βοηθάνε και στις ενέσεις...

Κατά τ αλλά θετική σκέψη,αισιόδοξο συναίσθημα,ακμαίο ηθικό και προσπάθεια να διώξουμε το άγχος!!!το πινακακι στην παρέα μας είναι όντως γουρλιδικο! Θα τα πας τέλεια!!! Αυτά!!! Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κι εγώ έβλεπα μια μέρα άσχημα όνειρα μια μέρα καλά....είσαι σε ένταση και άγχος είναι λογικό ..μη δίνεις σημασία...

Και οι πόνοι περιόδου είναι κάτι αναμενόμενο και κάποιες φορές θετικό!

Μην πέφτεις! κράτα γερά!

Με τη δουλειά ίσως ξεχαστεις περισσότερο αλλά να μην κουράζεσαι!

 Αχ πόσο ηρεμία μου μετέφερες δεν λέγεται.  

Νομίζω η πιο δύσκολη φάση ψυχολογική είναι αυτή τώρα μετά την εμβρυομεταφορα.  

Πριν επειδή πήγαινα και σχεδόν κάθε 2 μερες δε νου φαινόταν αυτό το βουνό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 Αχ πόσο ηρεμία μου μετέφερες δεν λέγεται.  

Νομίζω η πιο δύσκολη φάση ψυχολογική είναι αυτή τώρα μετά την εμβρυομεταφορα.  

Πριν επειδή πήγαινα και σχεδόν κάθε 2 μερες δε νου φαινόταν αυτό το βουνό. 

Κοριτσάκι μου!!!!! Είναι όντως η χειρότερη φάση... Βέβαια η καλύτερη από την άποψη ότι σε οδηγεί κάπου θετικά...

Κι εγώ διάβαζα τα κορίτσια κι έλεγα δε θα αγχωθω θα λύνω σταυρόλεξα θα ξεχνιέμαι αλλά δε σου κρύβω τρεις μέρες μετά με έπιασε άγχος...

Είναι λογικό να έχεις σκαμπανεβάσματα...πιστεύω όμως όλα θα πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Κοριτσάκι μου!!!!! Είναι όντως η χειρότερη φάση... Βέβαια η καλύτερη από την άποψη ότι σε οδηγεί κάπου θετικά...

Κι εγώ διάβαζα τα κορίτσια κι έλεγα δε θα αγχωθω θα λύνω σταυρόλεξα θα ξεχνιέμαι αλλά δε σου κρύβω τρεις μέρες μετά με έπιασε άγχος...

Είναι λογικό να έχεις σκαμπανεβάσματα...πιστεύω όμως όλα θα πάνε τέλεια!

Μπα ήξερα ότι θα αγχωθω αλλά όχι σε αυτή τη φάση.  Αντε να ξεκινήσω αύριο δουλειά γτ δεν την παλεύω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με το κέντρο τα άλλα 2 τα μοριδια δεν  γίνανε βλαστοκυστες  😕

Μου είπε όμως ότι αυτά που βάλαμε ήταν πολύ καλύτερα για αυτό ευελπιστεί στα ευχάριστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησα με το κέντρο τα άλλα 2 τα μοριδια δεν  γίνανε βλαστοκυστες  😕

Μου είπε όμως ότι αυτά που βάλαμε ήταν πολύ καλύτερα για αυτό ευελπιστεί στα ευχάριστα. 

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου και μην πέφτεις δεν έχει καμία σημασία αυτό....αυτά που έχεις στην κοιλίτσα σου θα προχωράνε σίγουρα..... άλλωστε και τα δικά μου που έφτασαν βλαστοκυστες δεν τα κατάφεραν..... οπότε όλα είναι σχετικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου !!!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!!!! Να προσέχεις το σπορακι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου και μην πέφτεις δεν έχει καμία σημασία αυτό....αυτά που έχεις στην κοιλίτσα σου θα προχωράνε σίγουρα..... άλλωστε και τα δικά μου που έφτασαν βλαστοκυστες δεν τα κατάφεραν..... οπότε όλα είναι σχετικά....

Δίκιο έχεις γλυκια μου.

Θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικά. :-)

άλλωστε αυτά που έχω στην κοιλίτσα μου είναι τα ζουζούνια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Σίγουρα έχετε δει εξειδικευμένο ουρολόγο???? Εγώ αυτό τον μήνα ξεκινάω νέα διέγερση....

Να έχεις καλή επιτυχία σου εύχομαι! Και σύντομα να έρθει το μωράκι σου!

Έχουμε δει ουρολογο και πέρα από βιταμίνες μας πρότεινε την επέμβαση κιρσοκηλης που ομως εχει μικρή πιθανότητα να το βελτιώσει..οπότε τοω αφήσαμε.

Έχουμε πάρει κατά καιρούς διάφορες βιταμινες, επαναληπτική δεν κάναμε να δούμε αν άλλαξε κάτι..αλλά εφόσον δεν πετύχαμε και σύλληψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 Αχ πόσο ηρεμία μου μετέφερες δεν λέγεται.  

Νομίζω η πιο δύσκολη φάση ψυχολογική είναι αυτή τώρα μετά την εμβρυομεταφορα.  

Πριν επειδή πήγαινα και σχεδόν κάθε 2 μερες δε νου φαινόταν αυτό το βουνό. 

Οντως η πιο δύσκολη φαση ειναι τωρα… η αναμονή αυτη σκοτώνει!!! Η δουλεια θα σε βοηθήσει! Κι εγω πηγαινε και με βοηθούσε να ξεχαστώ… Αλλα θα περασει και θα περιμενουμε μαζι με σενα τα θετικά νεα!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησα με το κέντρο τα άλλα 2 τα μοριδια δεν  γίνανε βλαστοκυστες  😕

Μου είπε όμως ότι αυτά που βάλαμε ήταν πολύ καλύτερα για αυτό ευελπιστεί στα ευχάριστα. 

Εχε πιστη σε αυτα που βαλατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα ! Καλή αρχή! Εύχομαι να σου φέρει αυτή η διεγερση το σπορακι που επιθυμείς !

Θα σου πω μερικά πράγματα αλλά είδα ότι ήδη σου είπα  κάποια κορίτσια αλλά  σίγουρα με τον καιρό θα μάθεις κι άλλα.βιταμινες έπαιρνα κι εγώ κι ο άντρας μου κάποιες lifertil αν και δεν ξέρω γενικά πόσο βοηθάνε.επισης έπαιρνα φυλλικό οξύ...

Από διατροφή βοηθάει να κόψεις αλάτι και ζάχαρη για να μην φουσκώνεις από τις ενέσεις και νιώθεις άβολα...και μια σωστή διατροφή για μετέπειτα που θα μείνεις έγκυος περιλαμβάνει φρούτα λαχανικά και γαλακτοκομικά μπορείς να προετοιμαστείς από τώρα αφού βοηθάνε και στις ενέσεις...

Κατά τ αλλά θετική σκέψη,αισιόδοξο συναίσθημα,ακμαίο ηθικό και προσπάθεια να διώξουμε το άγχος!!!το πινακακι στην παρέα μας είναι όντως γουρλιδικο! Θα τα πας τέλεια!!! Αυτά!!! Καλή επιτυχία!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Μακάρι να φέρει τύχη σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησα με το κέντρο τα άλλα 2 τα μοριδια δεν  γίνανε βλαστοκυστες  😕

Μου είπε όμως ότι αυτά που βάλαμε ήταν πολύ καλύτερα για αυτό ευελπιστεί στα ευχάριστα. 

δεν πειραζει κοριτσακι μου...!!! ολα καλα θα πανε με αυτα που εβαλες!!!ισως δεν ηθελαν να κρυωνουν μονα σε ενα εργαστηριο! κι εμενα ενω εβγαλα αρκετα δεν μου εμεινε αλλο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 Αχ πόσο ηρεμία μου μετέφερες δεν λέγεται.  

Νομίζω η πιο δύσκολη φάση ψυχολογική είναι αυτή τώρα μετά την εμβρυομεταφορα.  

Πριν επειδή πήγαινα και σχεδόν κάθε 2 μερες δε νου φαινόταν αυτό το βουνό. 

Καλησπέρα σας κορίτσια και καλη επιτυχια σε ολες!! Υπάρχει περίπτωση να σας εχει περισσεψει gonal?? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!! Το mail μου ειναι sboubou165@gmail.com 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
    • Εγω το πρώτο μου παιδί το γέννησα με καισαρική όποτε λογικά και το δεύτερο έτσι θα πάει δεν πιστεύω ο γιατρός να με πάει φυσιολογική γεννά λίγη παίρνουν το ρίσκο μετά από καισαρική να σε βάλουν να γεννησεις φυσιολογικά έχουν περάσει και 2 χρόνια από την καισαρική όποτε το εχω ξεγράψει πλέον το φυσιολογικό τοκετο  κοριτσια εύχομαι να είστε τυχερές να ζήσετε αυτήν την όμορφη στιγμή με την φυσιολογική γεννά 😊
    • Mια χαρά η β επιπέδου, τέλεια! Κι εγώ κορίτσια με φυσιολογικό τοκετό θέλω.. Θα ξεκινήσετε τίποτα ασκήσεις ή κάποια προετοιμασία? δεν έχω ψάξει ακόμη γι' αυτό.. @Elk εσύ πώς το ξέρεις ότι θα σε πάει καισαρική? Εμένα αυτό που αγχώνει κορίτσια είναι ότι γεννάμε Αύγουστο.. Αν τύχει να λείπει ο γιατρός και δεν προλάβει να έρθει? Γενικά τι κάνουν? Μένουν απίκο και περιμένουν την κάθε μία πότε θα την πιάσουν οι πόνοι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...