Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

Δεν ξέρω να το υπολογίσω ακριβώς. Στις 11/7 κάναμε ετ 2 βλαστοκύστεων 5 ημερών και ωοληψία στις 6/7. Βάσει ΤΕΡ χθες ήμουν 5w5d και ενώ βάσει ωοληψίας 6w1d, αν δεν κάνω λάθος. 

Άσε και εγώ δεν μπορώ να τα υπολογίσω καθόλου.. και εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 29/06 κανονικά έπρεπε να ήμουν 7 βδομάδων όμως ο υπέρηχος με έδειξε 5w+5d μου είπε να μην ανησυχώ ακούσαμε και καρδιά όμως έχω αγχωθεί λίγο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια είμαι στην 12 μέρα από σπερματεγχυση...δεν κρατήθηκα κ έκανα τεστ κ βγήκε αρνητικό...λέτε να έχω ελπίδες ή μπα?

Καλημέρα κορίτσι μου... Ο γιατρός ποτέ σου είπε να κάνεις την β-χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2021 at 12:19 ΠΜ, ο/η Tvz είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ βρε κορίτσια μου για τις ευχές σας!! Μου έχουν τελειώσει κ οι αντιδράσεις να σας γεμίσω όλες με καρδιές!! Μακαρι να γεμίσουμε δίδυμομανουλες, μακαρι να είμαι κ εγώ μια από αυτές!! Ότι καλύτερο σας εύχομαι μέσα από την ψυχή μου, τόσο καιρό ήσασταν στήριγμα για μένα, έπαιρνα θάρρος από τις ιστορίες σας, μου έκανε καλό όλη αυτή η στήριξη για να μη σκοτιζω το κεφάλι μου με σκέψεις κ να που τα καταφέραμε.. Ένα βήμα τη φορά κ φτάσαμε στην αρχή του ονείρου!! Με το καλό να ακολουθήσουν τα κορίτσια του Αυγούστου αλλά κ το Σεπτέμβρη έχουμε να περιμένουμε σπουδαία πράγματα!! ❤️❤️🥳🥳🥳🤞🤞

Κορίτσι μου καλησπέρα!! Πως είσαι ? Σήμερα είχες τη δεύτερη χοριακη ??? Πως πήγε ?? ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Άσε και εγώ δεν μπορώ να τα υπολογίσω καθόλου.. και εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 29/06 κανονικά έπρεπε να ήμουν 7 βδομάδων όμως ο υπέρηχος με έδειξε 5w+5d μου είπε να μην ανησυχώ ακούσαμε και καρδιά όμως έχω αγχωθεί λίγο ...

Είναι λογικό να ανησυχείς, αλλά μη δίνεις σημασία. Είναι σύνηθες η επίσημα υπολογισμένη ΠΗΤ προς το τέλος του α' τριμήνου να διαφέρει αρκετές μέρες από αυτή που αρχικά υπολογίζουμε, κάτι που όμως δεν επηρεάζει τη φυσιολογική ανάπτυξη του μωρού αργότερα. Αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι τόσες γυναίκες είναι χαλαρές και απολαμβάνουν την εγκυμοσύνη τους και στο τέλος τους πάνε και όλα καλά. Δεν αξίζει να στεναχωριόμαστε προκαταβολικά (και κατά πάσα πιθανότητα άσκοπα). Όλα καλά θα μας πάνε, θα δεις, τα μικράκια μας θέλουν να μας γνωρίσουν, και θα μας συναντήσουν σε 8 μήνες.

Αν θέλεις έλα στην παρέα μας 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Evaki! είπε:

Είναι λογικό να ανησυχείς, αλλά μη δίνεις σημασία. Είναι σύνηθες η επίσημα υπολογισμένη ΠΗΤ προς το τέλος του α' τριμήνου να διαφέρει αρκετές μέρες από αυτή που αρχικά υπολογίζουμε, κάτι που όμως δεν επηρεάζει τη φυσιολογική ανάπτυξη του μωρού αργότερα. Αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι τόσες γυναίκες είναι χαλαρές και απολαμβάνουν την εγκυμοσύνη τους και στο τέλος τους πάνε και όλα καλά. Δεν αξίζει να στεναχωριόμαστε προκαταβολικά (και κατά πάσα πιθανότητα άσκοπα). Όλα καλά θα μας πάνε, θα δεις, τα μικράκια μας θέλουν να μας γνωρίσουν, και θα μας συναντήσουν σε 8 μήνες.

Αν θέλεις έλα στην παρέα μας 

 

Μου έφτιαξες την διάθεση κορίτσι μου!!!σ'ευχαριστω πάρα πολύ ♥️ εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας και με το καλό να τα αγκαλιάσουμε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μου έφτιαξες την διάθεση κορίτσι μου!!!σ'ευχαριστω πάρα πολύ ♥️ εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας και με το καλό να τα αγκαλιάσουμε !!!!

Γεια σας κορίτσια και συγχαρητήρια!!!! Υπάρχει περίπτωση να σας εχει περισσεψει gonal??? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! Το mail μου ειναι sboubou165@gmail.com!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Σοφια Βουβουνικου είπε:

Γεια σας κορίτσια και συγχαρητήρια!!!! Υπάρχει περίπτωση να σας εχει περισσεψει gonal??? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! Το mail μου ειναι sboubou165@gmail.com!!! 

Καλημέρα κορίτσι μου...δυστυχώς δεν έκανα  gonal !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα!! Πως είσαι ? Σήμερα είχες τη δεύτερη χοριακη ??? Πως πήγε ?? ♥️

Αχ βρε κορίτσια μου αφήστε τι έπαθα.. Πήγα χθες για τη χοριακη στο ιασώ που θα έβγαζαν το αποτέλεσμα σε 2 ώρες κ έπεσε το ρεύμα κ έμαθα σήμερα το αποτέλεσμα!! 5600!!! Μάλλον είναι δίδυμα είπε ο γιατρός!! Τη Δευτέρα θα τα δούμε κ στον υπέρηχο κ ελπίζω να είναι εκεί που πρέπει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου αφήστε τι έπαθα.. Πήγα χθες για τη χοριακη στο ιασώ που θα έβγαζαν το αποτέλεσμα σε 2 ώρες κ έπεσε το ρεύμα κ έμαθα σήμερα το αποτέλεσμα!! 5600!!! Μάλλον είναι δίδυμα είπε ο γιατρός!! Τη Δευτέρα θα τα δούμε κ στον υπέρηχο κ ελπίζω να είναι εκεί που πρέπει!! 

Τέλειο το νουμερο !!! Δίδυμομανουλα 🥰🥰🥰 με το καλό να τα ανταμωσετε γλυκιά μου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Τέλειο το νουμερο !!! Δίδυμομανουλα 🥰🥰🥰 με το καλό να τα ανταμωσετε γλυκιά μου !!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Με το καλό κ τα δικά σου καλά νέα!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Με το καλό κ τα δικά σου καλά νέα!! 🙏🙏

Μακάρι μακάρι να έχω κι εγώ νέα σαν τα δικά σου θα είμαι η πιο ευτυχισμένη του κόσμου !!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Μακάρι μακάρι να έχω κι εγώ νέα σαν τα δικά σου θα είμαι η πιο ευτυχισμένη του κόσμου !!! ♥️♥️♥️

Εγω παντως στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου αφήστε τι έπαθα.. Πήγα χθες για τη χοριακη στο ιασώ που θα έβγαζαν το αποτέλεσμα σε 2 ώρες κ έπεσε το ρεύμα κ έμαθα σήμερα το αποτέλεσμα!! 5600!!! Μάλλον είναι δίδυμα είπε ο γιατρός!! Τη Δευτέρα θα τα δούμε κ στον υπέρηχο κ ελπίζω να είναι εκεί που πρέπει!! 

Μπράβοοοο!! Άντε τι καλά!! Με το καλό να τα δεις κι στον υπέρηχο ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikol88 είπε:

Μπράβοοοο!! Άντε τι καλά!! Με το καλό να τα δεις κι στον υπέρηχο ❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Έχω κ για αυτό ένα ψιλό άγχος εννοείται αλλά σκέφτομαι θετικά πως θα πάνε όλα καλά!! Φτάνουν κ για σένα οι μέρες.. Πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

@nikol88, @Nektaria82πως πάτε κορίτσια μου; αντέχετε; κανένα σύμπτωμα;; άντε φτάνουν κ για εσάς οι μέρες!! 

Δεν παλεύεται αυτή η αναμονή!! Κ από σύμπτωμα τίποτα! Μόνο κανένα τσιμπηματάκι αραιά και που! Έχουμε ακόμη λίγες μερούλες!! Ο θεός να βάλει το χέρι του!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Έχω κ για αυτό ένα ψιλό άγχος εννοείται αλλά σκέφτομαι θετικά πως θα πάνε όλα καλά!! Φτάνουν κ για σένα οι μέρες.. Πως είσαι; 

Όπως σου λέω και παραπάνω δεν την παλεύω!! Τα νεύρα κρόσια από την αγωνία! Αλλά θα περάσουν κ αυτές οι μέρες! Που θα πάει;; Ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου αφήστε τι έπαθα.. Πήγα χθες για τη χοριακη στο ιασώ που θα έβγαζαν το αποτέλεσμα σε 2 ώρες κ έπεσε το ρεύμα κ έμαθα σήμερα το αποτέλεσμα!! 5600!!! Μάλλον είναι δίδυμα είπε ο γιατρός!! Τη Δευτέρα θα τα δούμε κ στον υπέρηχο κ ελπίζω να είναι εκεί που πρέπει!! 

Με το καλο κοριτσι μου για τον υπέρηχο και τον υπέροχο ήχο απο τις καρδούλες σας!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz Πόση χαρά! Συγχαρητήρια σε εσένα και τον άντρα σου! Και μην ανησυχείς για τίποτα, αφού τα μωρουδέλια σου είναι εκεί και σου στέλνουν ενδείξεις για να στο επιβεβαιώνουν! Η χοριακή σου έχει πάρει φόρα, δεν έχεις κανένα λόγο να αγχώνεσαι, όλα δείχνουν δύο υγειή σποράκια που εμφυτεύτηκαν γερά! Απόλαυσε την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου και μακάρι και τα κορίτσια που θα ακολουθήσουν να έχουν εξίσου όμορφα νέα και μεγάλες χοριακές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

@nikol88, @Nektaria82πως πάτε κορίτσια μου; αντέχετε; κανένα σύμπτωμα;; άντε φτάνουν κ για εσάς οι μέρες!! 

Με τέτοιες τιμές, ενθουσιάζεσαι και μόνο που τις διαβάζεις! Όλα να σου πάνε τρλεια!!!!!!

Εμένα το στήθος πονάει και πρήζεται πάντα 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ενανέρχεται 3 με 4 μέρες πριν. Όσο με πονάει, ελπίζω. Όσο πονάει λιγότερο, φρικάρω. Δε βοηθάει και το τσιγάρο που απο 1 πακέτο, πήγε στο μηδέν 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Όπως σου λέω και παραπάνω δεν την παλεύω!! Τα νεύρα κρόσια από την αγωνία! Αλλά θα περάσουν κ αυτές οι μέρες! Που θα πάει;; Ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Προσευχή και υπομονή οοοοσο γίνεται. Η ουρά μας έμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Όπως σου λέω και παραπάνω δεν την παλεύω!! Τα νεύρα κρόσια από την αγωνία! Αλλά θα περάσουν κ αυτές οι μέρες! Που θα πάει;; Ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Καλα κ εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα, μόνο το καφέ είχα ένδειξη που είχα φοβηθεί κ τις τελευταίες μέρες πριν τη χοριακη μόλις έτρωγα, ιδιαίτερα το βραδινό, ένιωθα σαν να κάνει το έντερο μου συσπάσεις. Αλλιώς δεν είχα τπτ, κανένα σύμπτωμα.. Υπομονή!! Τη Δευτέρα θα πας τελικά ή την Τρίτη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nektaria82 είπε:

Με τέτοιες τιμές, ενθουσιάζεσαι και μόνο που τις διαβάζεις! Όλα να σου πάνε τρλεια!!!!!!

Εμένα το στήθος πονάει και πρήζεται πάντα 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ενανέρχεται 3 με 4 μέρες πριν. Όσο με πονάει, ελπίζω. Όσο πονάει λιγότερο, φρικάρω. Δε βοηθάει και το τσιγάρο που απο 1 πακέτο, πήγε στο μηδέν 🤪

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Το στήθος μου κανένα πρήξιμο, ούτε κ τώρα νομίζω, βέβαια είναι κ μικρό κ δε φαινεται😜😜μόνο η κοιλιά είναι πρησμένη αλλά φταίει κ η προγεστερονη οπωσδήποτε!! Καταλαβαίνω είναι δύσκολο κ το κόψιμο του καπνίσματος, αλλά σκέψου τι καλό κάνεις στον εαυτό σου κ στα μωράκια σου.. Αλήθεια πόσα έβαλες; βλαστοκυστες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

@Tvz Πόση χαρά! Συγχαρητήρια σε εσένα και τον άντρα σου! Και μην ανησυχείς για τίποτα, αφού τα μωρουδέλια σου είναι εκεί και σου στέλνουν ενδείξεις για να στο επιβεβαιώνουν! Η χοριακή σου έχει πάρει φόρα, δεν έχεις κανένα λόγο να αγχώνεσαι, όλα δείχνουν δύο υγειή σποράκια που εμφυτεύτηκαν γερά! Απόλαυσε την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου και μακάρι και τα κορίτσια που θα ακολουθήσουν να έχουν εξίσου όμορφα νέα και μεγάλες χοριακές! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά, απλώς καταλαβαίνεις είναι όλα πρωτόγνωρα για μένα!! Από τη μια είμαι χαρούμενη αλλά κ συγκρατημένη καθώς ξέρω πως κάθε βήμα έχει τα δικά του!! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που είναι στην αναμονή είτε για χοριακη είτε για νέα προσπάθεια να έχουν τα πιο υπέροχα νέα του κόσμου!! Είναι γουρλιδικο το θέματακι μας,το έχουμε ξανά πει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου για τον υπέρηχο και τον υπέροχο ήχο απο τις καρδούλες σας!!! ❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.. Είμαι σίγουρη πως όταν έρθει αυτή η ώρα θα σπάσει κ η δική μου καρδιά από τη χαρά!! 🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...