Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ μου δίνεις τόσο κουράγιο! ❤️

Είμαι σίγουρη ότι όλα θα έχουν πάει τέλεια θα το δεις...και εγώ δυο μέρες πριν την χοριακη έλεγα ότι δεν πρόκειται να είμαι δεν  ένιωθα κάτι και όμως ήμουν... Το ίδιο θα μας πεις και εσύ .... ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; Εγώ ευτυχώς δεν έχω ξαναδεί αίμα είμαι ξάπλα βέβαια και την Δευτέρα θα ξανακάνω προληπτικά ένεση lentogest και 2 Αυγούστου θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο... Ρε κορίτσια έχω μπερδευτεί προσπαθώ να υπολογίσω περίπου πόσο εβδομάδων είμαι για να δω αν θα ακούσω καρδουλα αν όλα πάνε καλά ..το ένα site με δείχνει 6 βδομάδων και 2 ημερών και το άλλο 4 βδομάδων και 4 ημερών ... Ξέρω ότι με τον υπέρηχο βρίσκουν ακριβώς την ηλικία του εμβρύου αλλά νομίζω ότι βρίσκομαι στα μαύρα μεσάνυχτα ...

Μπράβο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις! Είναι από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. Έτσι το μετράνε και στις εξωσωματικές. Πάντως καρδιά ακούς μετά την 7η  εβδομάδα συνήθως. 🤰🏻💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Μπράβο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις! Είναι από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. Έτσι το μετράνε και στις εξωσωματικές. Πάντως καρδιά ακούς μετά την 7η  εβδομάδα συνήθως. 🤰🏻💕

Εγώ έκανα με βλαστοκύστες 6 μερών και όχι στον ίδιο κύκλο γι αυτό δεν ξέρω πως το μετράνε 😕😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Εγώ έκανα με βλαστοκύστες 6 μερών και όχι στον ίδιο κύκλο γι αυτό δεν ξέρω πως το μετράνε 😕😕

Ααα οκ δεν ξέρω τότε καθόλου! 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλημέρα, και σκεφτόμουν να ρωτήσω. Έκανα 1η δόση στις 7 Ιουλίου και σήμερα 33η μέρα τίποτα από περίοδο. Το θεώρησα φυσιολογικό μιας και το έχω ξανακούσει οποτε δεν μου πέρασε από το μυαλό να πάω στο γιατρό αλλά δε θέλω να παρω και χάπι. Γιατί σου το έδωσε? Δηλαδή αν δεν το πάρουμε δεν θα έρθει η περίοδος αν περιμένουμε λίγες μέρες?

Μου το έδωσε για να μπούμε πρόγραμμα να ρθει περίοδος για να προετοιμασουμε το ενδομήτριο για την επόμενη ετ!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Εγώ έβγαλα 15 ωάρια και είχα αυτά που λες, την ημέρα της ωοληψιας ήμουν οκ ξαπλωμένη όλη μέρα αλλά οκ, την επόμενη ξεκίνησαν πόνοι και ενοχλήσεις έπαιρνα ντεπον τρεις φορές την ημέρα αλλά είχα κοιλιά μπαλόνι και ήταν σκληρή η κοιλιά μου. Είχε γεμίσει με υγρό. Ο γιατρός μου είχε πει ξεκούραση να μην κάνω τίποτα απολύτως και να τρώω πολλά ασπράδια να πίνω ηλεκτρολύτες και νερό και να μην τρώω καθόλου αλάτι ζάχαρη και υδατάνθρακες για να βοηθήσω τον οργανισμό να φύγει το υγρό. Μετά από 3-4 ημέρες έφυγε ο πόνος και έχει μείνει μόνο η κοιλιά μπαλόνι που μου είπε ότι στην πρώτη περίοδο θα αρχίσει να ξεπρηζεται. 

Εγώ όταν ήμουν καθιστή ποναγα παρά πολύ μόνο όρθια και ξαπλωμένη μπορούσα να κάτσω... Προσπάθησε να πάρεις καμία άδεια για να συνελθεις πιο γρήγορα θέλει ξεκούραση... 

Μίλα και με τον γιατρό σου πάντα να είσαι σε επικοινωνία... 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι καλές γονιμοποιήσεις!! Μάθατε πόσα έμβρυα έχετε ?? 🥰

8 έμβρυα ήταν τα καλυτερα. 

Το πρηξιμο μειώνεται κ σε μένα σταδιακά αλλά έχω βγάλει ένα μπαλάκι αριστερά κ μίλησα τώρα με το γιατρό κ είπε πιθανο κάποιος αδένας να έχει επηρεαστεί. Πονάει ακόμη κ το έντερο μου. Τα κάνω κ εγώ όλα αυτά με τη διατροφή... Μου πε να μην ανησυχώ αλλά να πάω Δευτέρα.... Τι να πω αυτό το μπαλάκι ναι λίγο ξανά άγχωσε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Καλά έκανες, εννοείται που έγραψες, για αυτό είμαστε εμείς εδώ. Σίγουρα αν ήταν κάτι χειρότερο ο γιατρός θα σου είχε πει να τρέξεις να σε δει, μην αγχώνεσαι, το ξέρω είναι δύσκολο αλλά θα περάσει σιγά σιγά!! Τα εμβρυακια σου τι κάνουν; έμαθες κανένα νέο; 

12 έφτασαν Βλαστοκυστες

8 εμβρυακια ήταν τα καλυτερα για κατάψυξη!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

8 έμβρυα ήταν τα καλυτερα. 

Το πρηξιμο μειώνεται κ σε μένα σταδιακά αλλά έχω βγάλει ένα μπαλάκι αριστερά κ μίλησα τώρα με το γιατρό κ είπε πιθανο κάποιος αδένας να έχει επηρεαστεί. Πονάει ακόμη κ το έντερο μου. Τα κάνω κ εγώ όλα αυτά με τη διατροφή... Μου πε να μην ανησυχώ αλλά να πάω Δευτέρα.... Τι να πω αυτό το μπαλάκι ναι λίγο ξανά άγχωσε.. 

Καλησπέρα!

Είχα πάθει κι εγώ υπερδιέγερση, μάλλον πιο ήπια από σένα... Μετά από 3-4 μέρες από την ωοληψία, που ήμουν χάλια, παρατήρησα κι εγώ αυτό το μπαλάκι που λες και φρίκαρα. Σε μένα ήταν όντως η ωοθήκη, η οποία ήταν πολύ διογκωμένη. Πέρασαν πολλές μέρες για να μου φύγει πάντως, αν και κυρίως εξείχε όταν ήμουν όρθια, όταν ήμουν ξαπλωμένη δεν το έβλεπα.

Αφού θα πας όμως τη Δευτέρα, θα σε δει από κοντά ο γιατρός. Πάντως γενικά χρειάζεσαι ξεκούραση και ειδική διατροφή, πολλά ασπράδια, πρωτεϊνη, πολλούς χυμούς, ανάλατα κ.λ.π.

Καλή ανάρρωση και με το καλό να προχωρήσεις και στην εμβρυομεταφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; Εγώ ευτυχώς δεν έχω ξαναδεί αίμα είμαι ξάπλα βέβαια και την Δευτέρα θα ξανακάνω προληπτικά ένεση lentogest και 2 Αυγούστου θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο... Ρε κορίτσια έχω μπερδευτεί προσπαθώ να υπολογίσω περίπου πόσο εβδομάδων είμαι για να δω αν θα ακούσω καρδουλα αν όλα πάνε καλά ..το ένα site με δείχνει 6 βδομάδων και 2 ημερών και το άλλο 4 βδομάδων και 4 ημερών ... Ξέρω ότι με τον υπέρηχο βρίσκουν ακριβώς την ηλικία του εμβρύου αλλά νομίζω ότι βρίσκομαι στα μαύρα μεσάνυχτα ...

https://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistes_kyhshs_gia_ivf/me_bash_thn_hmeromhnia_embryometaforas_5hmeron

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια όμορφα, 

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε υπομονή. Θέλω να σας ρωτήσω αν κάποιες κοπέλες πριν την θετική χοριακή υπήρχε περίπτωση να μην έχουν ιδιαίτερα συμπτώματα. Έχω αγχωθεί γιατί μέχρι πριν 2 μέρες είχα  κάποιες ενοχλήσεις- τσιμπήματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς και 2 μέρες τώρα δεν έχω…. Και φυσικά με έχει στρεσάρει αυτό. Είναι λέτε δυνατόν να μην έχει κάποια τίποτα ιδιαίτερο και να έχει πετύχει; Σε 2 μέρες από τώρα θα κάνω χοριακή, οπότε καταλαβαίνετε πως αισθάνομαι …. 

Καλησπέρα!

Εγώ έκανα ε.τ. 1 βλαστοκύστη 5 ημερών στις 15/7 και κανονικά είχα χοριακή τη Δευτέρα. Δεν κρατιόμουν όμως, έκανα χτες το ξημέρωμα ένα τεστ early, βγήκε θετικό! Αλλά και πάλι με έτρωγε, πήγα σήμερα για χοριακή και ευτυχώς είναι θετική, 151!

Ούτε εγώ είχα κάτι ιδιαίτερο από συμπτώματα, μετρούσα τη θερμοκρασία μου και είχα κάποιες φορές δέκατα, 37,1-37,2,  αλλά άλλες ώρες πάλι έπεφτα στο 36,7 πχ και απογοητευόμουν. 

Πονάκια στην κοιλιά άρχισα να έχω από την 7η μέρα νομίζω, αλλά πολύ σποραδικά και όχι κάτι ιδιαίτερο. Χτες πχ δεν είχα καθόλου, σήμερα πονούσα για λίγη ώρα το ξημέρωμα σαν να περιμένω περίοδο, μετά από λίγο πάλι μου πέρασε.

Χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία, νομίζω ισχύει αυτό που λένε τα κορίτσια εδώ, ότι δεν πρέπει να δίνουμε σημασία μεγάλη στα συμπτώματα. Μπορεί να υπάρχουν, μπορεί και όχι, μπορεί να έρχονται και να φεύγουν...

Λίγη υπομονή ακόμα και μακάρι να πάνε όλα καλά και τη Δευτέρα να έχεις θετικό αποτέλεσμα στα χέρια σου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Σ'ευχαριστώ παρά πολύ!!!!♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Σ'ευχαριστώ παρά πολύ!!!!♥️♥️

Ελπίζω να μην σε μπερδέψει περισσότερο είναι έγκυρο συμπίπτουν οι ημερομηνίες! Με το καλό το μωράκι σου! 🙏😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ελπίζω να μην σε μπερδέψει περισσότερο είναι έγκυρο συμπίπτουν οι ημερομηνίες! Με το καλό το μωράκι σου! 🙏😄

Δε με μπέρδεψε ίσα ίσα το υπολόγισα εντάξει τι 5 ημερών τι 6 εκεί κοντά θα είναι ... Απλώς με παρεξενεψε γιατί σε ένα άλλο site  με δείχνει δύο βδομάδες λιγότερο και δεν ξέρω ποιο είναι το πιο έγκυρο https://www.gynomed.gr/υπολογιστές-εγκυμοσύνης/υπολογιστής-ημερομηνίας-τοκετού-σε-εξωσωματική.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Μου το έδωσε για να μπούμε πρόγραμμα να ρθει περίοδος για να προετοιμασουμε το ενδομήτριο για την επόμενη ετ!! 😘

Κατάλαβα αλλά κι εγώ ετοιμάζομαι για διέγερση στο μεθεπόμενο κύκλο τέλος Αυγούστου. Μήπως θα πρεπε να μην είμαι τόσο χαλαρή που περιμένω να έρθει έτσι από μόνη της και πρέπει να κάνω κάτι? Αν δεν έρθει μέχρι Δευτέρα Τρίτη θα ψάξω γιατρό γιατί είμαι και να σκάσω από συμπτώματα νεύρα κλπ. Και φεύγω κ διακοπές σήμερα υποτίθεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Δε με μπέρδεψε ίσα ίσα το υπολόγισα εντάξει τι 5 ημερών τι 6 εκεί κοντά θα είναι ... Απλώς με παρεξενεψε γιατί σε ένα άλλο site  με δείχνει δύο βδομάδες λιγότερο και δεν ξέρω ποιο είναι το πιο έγκυρο https://www.gynomed.gr/υπολογιστές-εγκυμοσύνης/υπολογιστής-ημερομηνίας-τοκετού-σε-εξωσωματική.html

Εμένα ότι με έβγαλε αυτό το site με έβγαλαν και στην αυχενική και στη Β επιπέδου! Παρακολουθήσε το εκεί και μόλις πας με το καλό για αυχενική δες αν συμπίπτουν! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εμένα ότι με έβγαλε αυτό το site με έβγαλαν και στην αυχενική και στη Β επιπέδου! Παρακολουθήσε το εκεί και μόλις πας με το καλό για αυχενική δες αν συμπίπτουν! 🙂

Σ'ευχαριστώ πολύ τότε ... Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!!

Καταρχάς εύχομαι σε όσες προσπαθείτε ή περιμένετε αποτελέσματα καλή επιτυχία κ σε όσες τα έχουν καταφέρει να περάσει γρήγορα ο καιρός να πάρετε τα λουλούδια σας στην αγκαλιά σας!!!

Σας παρακολουθώ εδώ κ πολύ καιρό κ παίρνω πολύ κουράγιο να ξέρετε!!ειστε μαχήτριες πραγματικά!

εχω μπει κ εγώ λοιπόν σε αυτό το ταξίδι και σήμερα περίμενα να δω αν όλος αυτός ο κόπος καρποφόρησε.. τα αποτελέσματα της χοριακης μου είναι 19,7.. 11η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα με κρύοσυντηρημένα 3 ημερών αρίστης ποιότητας από ότι μας είπαν..μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι πάει..πάμε για την δεύτερη..

Εν έτη 2021 δεν δέχομαι ότι δεν θα θα καταφέρουμε!!

Σας φιλώ💋💋💋

(ελπίζω να το λάβετε το μήνυμα κ να μην πάει πουθενά αλλου και ξευτιλιστω γιατί είμαι κ άσχετη😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η emmy87 είπε:

Καλησπέρα!

Είχα πάθει κι εγώ υπερδιέγερση, μάλλον πιο ήπια από σένα... Μετά από 3-4 μέρες από την ωοληψία, που ήμουν χάλια, παρατήρησα κι εγώ αυτό το μπαλάκι που λες και φρίκαρα. Σε μένα ήταν όντως η ωοθήκη, η οποία ήταν πολύ διογκωμένη. Πέρασαν πολλές μέρες για να μου φύγει πάντως, αν και κυρίως εξείχε όταν ήμουν όρθια, όταν ήμουν ξαπλωμένη δεν το έβλεπα.

Αφού θα πας όμως τη Δευτέρα, θα σε δει από κοντά ο γιατρός. Πάντως γενικά χρειάζεσαι ξεκούραση και ειδική διατροφή, πολλά ασπράδια, πρωτεϊνη, πολλούς χυμούς, ανάλατα κ.λ.π.

Καλή ανάρρωση και με το καλό να προχωρήσεις και στην εμβρυομεταφορά!

@emmy87 να σου προωθήσω δυο φωτογραφίες να μου πεις αν ήταν έτσι ;

Εγώ σήμερα ξεπριστηκα. Αλλά παρατηρησα αυτό και αγχωθηκα. Όταν είμαι ξαπλωμένη δεν έχω τίποτα απόλυτως. Τίποτα τίποτα. Ο γιατρός μου είπε δεν είπε κάτι..... Κ πως μπορεί κανένας αδένας... Είχα κάνει καλή υπερδιέγερση. Με 25 ωαρια καταλαβαίνεις.... Κ εγώ το βλέπω μόνο αν μείνω λίγη ώρα όρθια... 

Απλά μενω 2 ώρες μακρυά από Αθήνα κ ειλικρινά έχω μια βδομαδα παω κάθε μέρα.. 

Σήμερα η κοιλιά. Μου κ το έντερο μου εχουν ηρεμήσει. Αλλά κάτω αριστερά στην ωοθήκη νοιώθω πιεση. Πόνο όχι δεν έλεγα πως νοιώθω ιδιαίτερα. Απλά επειδή μοιάζουν τα συμπτωματα κ δεν βλέπω κάποια άλλη κοπέλα να εκφράζει παρομοια εμπειρία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η emmy87 είπε:

Καλησπέρα!

Εγώ έκανα ε.τ. 1 βλαστοκύστη 5 ημερών στις 15/7 και κανονικά είχα χοριακή τη Δευτέρα. Δεν κρατιόμουν όμως, έκανα χτες το ξημέρωμα ένα τεστ early, βγήκε θετικό! Αλλά και πάλι με έτρωγε, πήγα σήμερα για χοριακή και ευτυχώς είναι θετική, 151!

Ούτε εγώ είχα κάτι ιδιαίτερο από συμπτώματα, μετρούσα τη θερμοκρασία μου και είχα κάποιες φορές δέκατα, 37,1-37,2,  αλλά άλλες ώρες πάλι έπεφτα στο 36,7 πχ και απογοητευόμουν. 

Πονάκια στην κοιλιά άρχισα να έχω από την 7η μέρα νομίζω, αλλά πολύ σποραδικά και όχι κάτι ιδιαίτερο. Χτες πχ δεν είχα καθόλου, σήμερα πονούσα για λίγη ώρα το ξημέρωμα σαν να περιμένω περίοδο, μετά από λίγο πάλι μου πέρασε.

Χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία, νομίζω ισχύει αυτό που λένε τα κορίτσια εδώ, ότι δεν πρέπει να δίνουμε σημασία μεγάλη στα συμπτώματα. Μπορεί να υπάρχουν, μπορεί και όχι, μπορεί να έρχονται και να φεύγουν...

Λίγη υπομονή ακόμα και μακάρι να πάνε όλα καλά και τη Δευτέρα να έχεις θετικό αποτέλεσμα στα χέρια σου💗

Με το καλό το μωράκι 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘 τι ευχαριστο νέο! 

Έκανες έμβρυο μεταφορά τον ίδιο μήνα της ωοληψιας η τον επόμενο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

είχα χοριακή την Τρίτη που μας πέρασε. Την Παρασκευή που προηγήθηκε όμως δεν άντεξα και έκανα τεστ ούρων, θετικό. Συμπτώματα δεν είχα καθόλου. Απολύτως τίποτα. Το Σάββατο είχα αιματάκι (αρχικά το θεώρησα εμφύτευσης και χάρηκα). Όμως από τότε έως και σήμερα έχω αρκετά καφέ, δεν έχουν σταματήσει καθόλου, σαν 1η μέρα περιόδου. Αγχώθηκα και έκανα β-χοριακή τη Δευτέρα (1 μέρα νωρίτερα), και βγήκε 33. Αντί να χαλαρώσω αγχώθηκα περισσότερο γιατί με θετικό τεστ από Παρασκευή θεώρησα ότι η χοριακή ήταν σε καθοδική πορεία. Επανέλαβα την Τρίτη (ημέρα που είχε οριστεί από το κέντρο) και πήγε 63 και την Πέμπτη 166. Οι τιμές δεν ήταν ψηλές, όμως υπερδιπλασιάζονταν. Πλέον έπρεπε να το πάρω απόφαση ότι είμαι έγκυος!

@TRigirl Από συμπτώματα δεν έχω απολύτως τίποτα, πέρα από αρκετά καφέ υγρά και ελαφριούς πόνους περιόδου τις στιγμές που είχα μεγάλη ροή (ιδίως τις μέρες της αναμενόμενης περιόδου). Το στήθος μου έχει ξεπρηστεί κ δεν πονάει καθόλου, δεν έχω ανακατωσούρες ούτε δέκατα (χθες ξύπνησα με 36.2 παρά την τόση προγεστερόνη που παίρνω), τρώω κανονικά, έφυγε και το πρήξιμο της κοιλιάς.

Σήμερα επανέλαβα τη χοριακή (σε άλλο κέντρο όμως λόγω Σαββάτου) και πήγε 509.

Δεν ξέρω τι εξέλιξη θα έχει η προσπάθεια αυτή, όμως έχω αρχίσει να ελπίζω! Αναφέρομαι κυρίως στα κορίτσια που είστε σε φάση αναμονής, να έχετε ελπίδα! Η μόνη βοήθεια που μπορούμε πλέον να παρέχουμε στα εμβρυάκια μας είναι να είμαστε ήρεμες για να μπορέσουν να παλέψουν και να αναπτυχθούν σωστά (εύκολο στα λόγια μόνο...) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρειάζεται κάποια κοπέλα άμεσα menopur? Έχω μια συσκευασία των 1200 ml ανοιχτή από την οποία χρησιμοποίησα μόνο 150 ml. Όποια ενδιαφέρεται, ας μου στείλει pm. Είναι κρίμα να πάει χαμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evaki! είπε:

Χρειάζεται κάποια κοπέλα άμεσα menopur? Έχω μια συσκευασία των 1200 ml ανοιχτή από την οποία χρησιμοποίησα μόνο 150 ml. Όποια ενδιαφέρεται, ας μου στείλει pm. Είναι κρίμα να πάει χαμένη.

Θα σου στείλω να σου πω αν χρειαστεί η ξαδέρφη μου όπου η κοπέλα είναι 42 χρονών κ έχει 4 εξωσωματικες κ δεν εχει ασφάλεια κ τα πληρώνει όλα μόνη της... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evaki! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

είχα χοριακή την Τρίτη που μας πέρασε. Την Παρασκευή που προηγήθηκε όμως δεν άντεξα και έκανα τεστ ούρων, θετικό. Συμπτώματα δεν είχα καθόλου. Απολύτως τίποτα. Το Σάββατο είχα αιματάκι (αρχικά το θεώρησα εμφύτευσης και χάρηκα). Όμως από τότε έως και σήμερα έχω αρκετά καφέ, δεν έχουν σταματήσει καθόλου, σαν 1η μέρα περιόδου. Αγχώθηκα και έκανα β-χοριακή τη Δευτέρα (1 μέρα νωρίτερα), και βγήκε 33. Αντί να χαλαρώσω αγχώθηκα περισσότερο γιατί με θετικό τεστ από Παρασκευή θεώρησα ότι η χοριακή ήταν σε καθοδική πορεία. Επανέλαβα την Τρίτη (ημέρα που είχε οριστεί από το κέντρο) και πήγε 63 και την Πέμπτη 166. Οι τιμές δεν ήταν ψηλές, όμως υπερδιπλασιάζονταν. Πλέον έπρεπε να το πάρω απόφαση ότι είμαι έγκυος!

@TRigirl Από συμπτώματα δεν έχω απολύτως τίποτα, πέρα από αρκετά καφέ υγρά και ελαφριούς πόνους περιόδου τις στιγμές που είχα μεγάλη ροή (ιδίως τις μέρες της αναμενόμενης περιόδου). Το στήθος μου έχει ξεπρηστεί κ δεν πονάει καθόλου, δεν έχω ανακατωσούρες ούτε δέκατα (χθες ξύπνησα με 36.2 παρά την τόση προγεστερόνη που παίρνω), τρώω κανονικά, έφυγε και το πρήξιμο της κοιλιάς.

Σήμερα επανέλαβα τη χοριακή (σε άλλο κέντρο όμως λόγω Σαββάτου) και πήγε 509.

Δεν ξέρω τι εξέλιξη θα έχει η προσπάθεια αυτή, όμως έχω αρχίσει να ελπίζω! Αναφέρομαι κυρίως στα κορίτσια που είστε σε φάση αναμονής, να έχετε ελπίδα! Η μόνη βοήθεια που μπορούμε πλέον να παρέχουμε στα εμβρυάκια μας είναι να είμαστε ήρεμες για να μπορέσουν να παλέψουν και να αναπτυχθούν σωστά (εύκολο στα λόγια μόνο...) 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα κάνω υπομονή μέχρι την Δευτέρα. Δεν θα κάνω τεστ ούρων, το έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου από την προηγούμενη φορά που έκανα κι απογοητεύτηκα. Εγώ φαντάσου έκανα μεταφορά βλαστοκύστεων 5 ημερών 12/07 και θα κάνω 26/07 χοριακή που θεωρητικά θα μπορούσα και νωρίτερα. Έτσι μου είπε ο γιατρός αυτό θα κάνω. Έχω ελπίδα, απλά κάνω και αρνητικές σκέψεις να πω την αλήθεια!
Σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ, γιατί είναι σημαντικό να ξέρω ότι μπορεί να μην έχεις ιδιαίτερα συμπτώματα και να είναι θετική η χοριακή! 

Πολλα συγχαρητήρια και καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου! 🤰🏻❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Θα σου στείλω να σου πω αν χρειαστεί η ξαδέρφη μου όπου η κοπέλα είναι 42 χρονών κ έχει 4 εξωσωματικες κ δεν εχει ασφάλεια κ τα πληρώνει όλα μόνη της... 

Κι εγώ έχω 600 μονάδες menopur από τις 6 Ιουλίου φτιαγμένη. Δεν τη χρησιμοποίησα όμως και δεν ξέρω πόσο κρατάει. Αν την θέλει κάποια άμεσα ευχαρίστως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Evaki! είπε:

Χρειάζεται κάποια κοπέλα άμεσα menopur? Έχω μια συσκευασία των 1200 ml ανοιχτή από την οποία χρησιμοποίησα μόνο 150 ml. Όποια ενδιαφέρεται, ας μου στείλει pm. Είναι κρίμα να πάει χαμένη.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου για την εγκυμοσύνη σου ! Να έχεις εύκολη εγκυμοσυνη και με το καλό να το πάρεις αγκαλιά ! ♥️🥰

Κορίτσια μια υπενθύμιση έχω κι εγώ 330 μονάδες puregon μου έχουν περισσέψει. Οποία τις θέλει είμαι Αθήνα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...