Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Frid είπε:

Κορίτσι σε διαβάζω από το χειμώνα που κάναμε κάποια στιγμή εμβρυομεταφορα πολύ κοντά στις ημερες ,σου ευχομαι μέσα από την ψυχή μου και σε όλες βασικά καλά αποτελέσματα θετική χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κορίτσι μου! Εγώ θα σου ευχηθώ με τη σειρά μου να έχεις ηρεμία στην ψυχή και σε ό,τι πας να κάνεις... Να πάψουν να σε βασανίζουν ερωτήματα και αμφιβολίες και ο γιατρός σου παρά τις όποιες διαφωνίες σας να επιβεβαιώσει την επιλογή σας στο πρόσωπό του ... Να πάνε όλα κατ' ευχήν! Από καρδιάς! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα. Μόλις γύρισα από την ωοληψια... Τελικά από τα 20 ωοθυλάκια που περίπου βλέπαμε στην υπέρηχο (γιατί δεν τα είχε μετρήσει αλλά μου είχε πει στο περίπου) σήμερα μου είπε ότι έχουμε 15 τέλεια ωάρια... 

Μας είπε ότι την Κυριακή είναι η 5η μέρα και θέλουμε να πάνε 5ης ημέρας βλαστοκυστες οπότε επειδή πέφτει Κυριακή, να τον πάρουμε τηλέφωνο τη Δευτέρα για να μάθουμε ποσα πήγαν βλαστοκυστες... Αυτά τα είπε στον άντρα μου όσο εγώ ήμουν στην αίθουσα ανάνηψης, επομένως δεν θα μπορέσω να μάθω αύριο πόσα γονιμοποιήθηκαν και θα με φάει το άγχος μέχρι τη Δευτέρα!!! 

 

Τέλεια κοριτσάκι μου τα νέα σου! Καλές γονιμοποιήσεις να έχουν και άριστη ποιότητα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κορίτσι μου! Εγώ θα σου ευχηθώ με τη σειρά μου να έχεις ηρεμία στην ψυχή και σε ό,τι πας να κάνεις... Να πάψουν να σε βασανίζουν ερωτήματα και αμφιβολίες και ο γιατρός σου παρά τις όποιες διαφωνίες σας να επιβεβαιώσει την επιλογή σας στο πρόσωπό του ... Να πάνε όλα κατ' ευχήν! Από καρδιάς! 💚

Κορίτσι τι γίνεται;;;;;; ποτέ θα πας εσύ για χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια μου τι κάνετε;;;;; χάθηκα αλλά έμπλεξα και με τα τελευταία χαρτιά που χρειάζονται! Τι τρέξιμο κ αυτό!!!! 

 

Θέλω να ρωτήσω έχει κάνει κάποια κοπέλα εξωσωματική στο Ρέα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Κορίτσια μου γλυκά ο δρόμος της υπογονομικότητας είναι δύσκολος και σίγουρα μοναχικός.

Και όχι γιατί είναι ταμπού να μοιραστείς την δυσκολία σου αλλά γιατί μόνο αυτός που βαδίζει τον ίδιο δρόμο μπορεί να καταλάβει το άγχος , τις αγωνίες , τις δυσκολίες , τις αναποδιές.

Σημασία έχει ομως κάθε φορά που πέφτουμε να ξανα σηκωνόμαστε μέχρι να φτάσουμε τον στόχο μας.

Πολύ μου ταιριάζεις εσύ! Στο έχω πει;;; 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου 21η από την ετ 2989 και δεν σας κρύβω φοβάμαι παρά παρά πολύ!!! 

Καλέ τι φοβάσαι;;; Ζήσε το όνειρό σου! Δεν ξεκινάς να κάνεις καμιά έρευνα αγοράς για μωρουδιακά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Εδώωωω ειμαι!!!!!!!!!!!!!ετρεχα με τα χαρτια μου!!!!!!!!!!!!!!!

Το καταλάβαμε! Όλα έτοιμα λοιπόν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο κοριτσι μου καλο!!! Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι και να μην συγκρίνεις τις προηγούμενες αποτυχίες με αυτήν την περίπτωση! Σου τα λεω για να τα ακουω κι εγω πρώτη που το κανω και προσπαθω να μην το κανω γιατι αγχώνομαι! Ευχομαι απο καρδιάς να σου πανε ολα καλα απο δω και πέρα!!! 

@JNtina και @kaposetsi να το πιστέψετε κ οι δυο σας, να το χαρείτε και να αφήσετε το παρελθόν εκεί που ανήκει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσι τι γίνεται;;;;;; ποτέ θα πας εσύ για χοριακη; 

Παρασκευή λέω ... Αχ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κοριτσουδια μου τι κάνετε;;;;; χάθηκα αλλά έμπλεξα και με τα τελευταία χαρτιά που χρειάζονται! Τι τρέξιμο κ αυτό!!!! 

 

Θέλω να ρωτήσω έχει κάνει κάποια κοπέλα εξωσωματική στο Ρέα; 

Παρούσα! 🙋‍♀️ Την πρώτη μου ... Τι θέλεις να μάθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Το καταλάβαμε! Όλα έτοιμα λοιπόν;

Μόλις έκανα και τις υπεύθυνες δηλώσεις και περιμένω την ρημαδοπερίοδο οπου να ναι για να κάνω και τις ορμονικες! όλα τα υπόλοιπα είναι έτοιμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Παρούσα! 🙋‍♀️ Την πρώτη μου ... Τι θέλεις να μάθεις;

ελα μανα μου!!!!!!! πες το ρε πουλακι μου τοσο καιρο!!!! χαχαχαχαχα

τα πάντα!!!!!!! εχω βρεθεί μόνο εξω απο την πόρτα! τι γινεται μόλις μπαίνεις μέσα;;;; 

ποια ειναι η διαδικασία;;;; έχει ανανσέρ;;; θέλω όλες τις λεπτομέρειες χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Τα Χριστούγεννα του 2019 παραμονή έπαθα αιμορραγία ασταμάτητη και σκέψου είχα πολύ πολύ καλές χοριακες και φοβάμαι μην γίνει πάλι το ίδιο! 
 

σε ευχαριστώ πολύ και ανταποδίδω της ευχές μέσα από την καρδιά μου για όλες εύχομαι τα καλύτερα!! 

Μακάρι προσπαθώ να το πιστέψω 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! 

 

Σε ευχαριστώ παρά παρά πολύ!!!! 

 

Δεν ξέρω ποτέ πρέπει να πάω περιμένω οδηγίες από τον ιατρό μου! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! 
 

 

κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά παρά πολύ για τις ευχές σας και τα υπέροχα λόγια σας!! Θέλω από μεριά μου μα ευχηθώ τα καλύτερα για όλες και μόνο χαρές από εδώ και πέρα για όλες μας!!! 

Το οτι εγινε μια φορα δεν σημαινει οτι θα ξαναγινει. Εγω ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη 🍀😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

ελα μανα μου!!!!!!! πες το ρε πουλακι μου τοσο καιρο!!!! χαχαχαχαχα

τα πάντα!!!!!!! εχω βρεθεί μόνο εξω απο την πόρτα! τι γινεται μόλις μπαίνεις μέσα;;;; 

ποια ειναι η διαδικασία;;;; έχει ανανσέρ;;; θέλω όλες τις λεπτομέρειες χαχαχαχαχα

Κ ασανσέρ έχει κ ωραία καφετέρια έχει κ εστιατόριο έχει εσύ πες μου τι θέλεις να μάθεις ακριβώς! Καταρχάς να σε ρωτήσω με ποιον γιατρό θα είσαι εκεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ ασανσέρ έχει κ ωραία καφετέρια έχει κ εστιατόριο έχει εσύ πες μου τι θέλεις να μάθεις ακριβώς! Καταρχάς να σε ρωτήσω με ποιον γιατρό θα είσαι εκεί; 

Δεν θέλω να έχει ασανσέρ!!!!!!! Δεν μπαίνω λέμε φοβουμαι χαχαχααχαχαχαχαχαχα 

Κάνει να γράψω τον γιατρό μου;;;; δεν έχω θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Παρασκευή λέω ... Αχ! 😊

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Παρασκευή λέω ... Αχ! 😊

Αντε με το καλο τα καλα αποτελεσματα ✌️να αρχισουμε βρε παιδι μου τις διακοπες μας με καλα νεα. Κ απο Σεπτεμβριο εχουμε πολλες ακομα να παρουμε δυναμη, θαρρος κ μπεμπαδοσκονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

Δεν θέλω να έχει ασανσέρ!!!!!!! Δεν μπαίνω λέμε φοβουμαι χαχαχααχαχαχαχαχαχα 

Κάνει να γράψω τον γιατρό μου;;;; δεν έχω θέμα

Καλέ ναι, πες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

 

Αντε με το καλο τα καλα αποτελεσματα ✌️να αρχισουμε βρε παιδι μου τις διακοπες μας με καλα νεα. Κ απο Σεπτεμβριο εχουμε πολλες ακομα να παρουμε δυναμη, θαρρος κ μπεμπαδοσκονη.

Το εύχομαι αλλά δεν μπορώ κ να το υποσχεθώ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλέ ναι, πες! 

Γεωργογιαννης λέγεται, δεν τον ήξερα μου τον πρότεινε η γυναικολόγος μου ότι ανήκει στην ομάδα της και τέτοια, και να τον δω αν μου αρέσει και τα σχετικά αλλιώς να βρούμε άλλον. 

Σαν πρώτη εντύπωση που πήγαμε την Τετάρτη σας τα είπα όλα ήταν πολύ θετικά και αυτός με ηρέμησε αρκετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Τέλεια κοριτσάκι μου τα νέα σου! Καλές γονιμοποιήσεις να έχουν και άριστη ποιότητα! 

Δεν έχω άλλες αντιδράσεις... Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου καλά αποτελέσματα να έχουμε όλες 🥰♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κοριτσουδια μου τι κάνετε;;;;; χάθηκα αλλά έμπλεξα και με τα τελευταία χαρτιά που χρειάζονται! Τι τρέξιμο κ αυτό!!!! 

 

Θέλω να ρωτήσω έχει κάνει κάποια κοπέλα εξωσωματική στο Ρέα; 

Κορίτσι καλησπέρα! Σου έχω στείλει μήνυμα ! Δεν το έχεις δει μάλλον ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι καλησπέρα! Σου έχω στείλει μήνυμα ! Δεν το έχεις δει μάλλον ! 

Είμαι από το κινητό τώρα για αυτό!!! Μπαίνω να δω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@JNtina και @kaposetsi να το πιστέψετε κ οι δυο σας, να το χαρείτε και να αφήσετε το παρελθόν εκεί που ανήκει ...

Ναι κοριτσι μου καλο εχεις δικιο και το προσπαθω πολυ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Γεωργογιαννης λέγεται, δεν τον ήξερα μου τον πρότεινε η γυναικολόγος μου ότι ανήκει στην ομάδα της και τέτοια, και να τον δω αν μου αρέσει και τα σχετικά αλλιώς να βρούμε άλλον. 

Σαν πρώτη εντύπωση που πήγαμε την Τετάρτη σας τα είπα όλα ήταν πολύ θετικά και αυτός με ηρέμησε αρκετά! 

Δεν τον ξέρω κ δεν έχει σημασία ... Άρα στην ουσία θέλεις πληροφορίες για την κλινική. Εγώ από την κλινική κ εννοώ το προσωπικό της Μονάδας Γονιμότητας & Εξωσωματικής Γονιμοποίησης Ρέα ήμουν ευχαριστημένη. Έχουν οργάνωση, οι νοσηλεύτριες είναι γλυκύτατες, ευγενικές κ υπομονετικές. Σου αναλύουν τα πάντα κ δεν νιώθεις στιγμή αμηχανίας παρά την άβολη διαδικασία... Δεν ξέρω στην παρούσα φάση τι άλλο να σου πω... Νομίζω πως βήμα βήμα θα τα λέμε καλύτερα!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεννήθηκε 2500 κ φύγαμε από την κλινικη 2200 γέννησα φυσιολογικά πολύ εύκολα, έκανα πρόκληση λόγο πίεσης στις 37&5 εβ   Χαχαχα στον γιο μου το είδα στην αυχενική, σε αυτό δεν είδα τίποτα στην αυχενική γιατί ήταν μόνιμα με κλειστά πόδια κάποια στιγμή η γιατρος είδε αλλά ήταν με επιφύλαξη το εγραψε σε φάκελο κ το επιβεβαίωσε η γιατρος μου όταν είχαμε ραντεβού κ αποφασίσαμε να μην τον ανοίξουμε! Πάμε στην β επιπέδου της είπαμε ότι ακόμη δε ξέρουμε φύλο κ όταν ήταν να δει κάτι στα πόδια κ φαινόταν το φύλο μας είπε να κλείσουμε τα μάτια όποτε δε ξέρω 😂  
    • Όχι τα βράζω! Θα αρχίσω σιγά σιγά να χρησιμοποιώ τον ατμό. Δίνω δεκατιανό φρούτο κ μεσημέρι τα λαχανικά. Κρέας δεν έχουμε βάλει..σε 2 βδομαδες κοτόπουλο. Γενικά λόγω του ότι η μικρή μας έχει αλλεργίες, τρώει πολύ περιορισμένα μέχρι στιγμής 2 φρούτα κ 3 λαχανικά μόνο. Μοσχάρι δε θα φάει λόγω αλλεργίας…προς το έτος θα δοκιμάσουμε. Έχω ακούσει καλά λόγια για τα προϊόντα της hipp. Ίσως δοκιμάσω κ εγώ στο μέλλον! 
    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...