Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ οι γιατροί είναι άνθρωποι κ εμείς είμαστε άνθρωποι κ προφανώς έχουμε συναισθήματα κ δεν είναι όλα μια ευθεία γραμμή. Το μόνο που ζητάς είναι ορισμένες απαντήσεις που έγκειται στην επαγγελματική ταυτότητα του ανθρώπου που τις ζητάς. Άρα προφανώς κ η κατανόηση της συναισθηματικής μας κατάστασης κ ο σεβασμός σε αυτήν είναι προαπαιτουμενα. Κ το πιο απλό αν είχες τις απαντήσεις σου δε θα ήσουν σε αυτή την κατάσταση. Κάνε τις διακοπές σου κ σκέψου θετικά, μακάρι αυτά τα εμβρυακια να γίνουν τα παιδάκια σου κ όλα αυτά που περνάς τώρα να γίνουν μια τελευταία κακή ανάμνηση!! 

Σε ευχαριστω κορίτσι μου ,ευχομαι το 2022 να ειμαστε όλες μανούλες και να μας τρώει η αϋπνία και όχι η αγωνία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Πάντως περνάμε όλες πολύ ψυχοφθόρες διαδικασίες. Εγώ δεν το περίμενα έτσι. Περίμενα πιο απλά και συγκεκριμένα πράγματα. Ο κάθε γιατρός σε πάει διαφορετικά. Εμένα ένα χρόνο πριν ο γιατρός μου μετέφερε 4 βλαστοκύστες, γιατί είμαι άνω των 40,  είχαμε 6 στο σύνολο. Αυτός ο γιατρός ένα χρόνο μεγαλύτερη πλέον μου έβαλε 2 μόνο γιατί λέει ήταν άριστες μορφολογικά και δεν θέλει πολύδυμη κύηση. Μα του λέω είμαι μεγάλη ας κάνω και δίδυμα δεν έχω χρόνο! Κι έχουμε άλλες 6 στην κατάψυξη δηλ σύνολο έχουμε 8! Μου λέει δεν θέλω να επηρεάσει η μία την άλλη κι ότι αν ήσουν γυναίκα μου θα σου έβαζα 2.  Δεν βγάζεις άκρη… 

Καλά εγώ μπήκα σε αυτή τη διαδικασία το Φεβρουάριο όντας 32 χρόνων. Πίστευα πως θα μείνω έγκυος αμέσως γιατί δεν είμαστε κατά κάποιο τρόπο χωρίς προφανή λόγο υπογονιμοτητας, ή τουλάχιστον δεν τον έχουμε ανακαλύψει ακόμη. Κ ακόμη δεν έχω κάνει την 1η μου εμβρυομεταφορα, με έφαγαν οι φυσικοί κύκλοι. Το ποσό άσχημα έχω περάσει αυτο το 6μηνο ούτε να το συζητάει κάνεις,μεχρι να κάνω τη διέγερση με τις ενέσεις που ευτυχώς είχαν αποτέλεσμα. Σε 2 μήνες έχω γενέθλια,θα γίνω 33 κ θα κλεισω ένα χρόνο από μια λαπαροσκοπηση που διόρθωσε κάποια πραγματα. Το μόνο που ελπίζω κ εύχομαι είναι αυτός ο δύσκολος χρόνος με προσπάθειες να μείνω έγκυος, φαρμακα, ενέσεις να κλεισει με μια εγκυμοσύνη. Κ επιτέλους να τα αφήσω όλα πίσω μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Σε ευχαριστω κορίτσι μου ,ευχομαι το 2022 να ειμαστε όλες μανούλες και να μας τρώει η αϋπνία και όχι η αγωνία!!!

Μακάρι!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Έχεις δίκιο κορίτσι μου ,εγω τώραπαρότι  είχα την άσχημη συμπεριφορά του δικού μου γιατρού από εχτες θα ήθελα βέβαια να σου πω να ακούς τον γιατρό σου γιατί στο τέλος δε θέλω να πιστέψω ότι θέλουν να μας κάνουν να αποτύχουμε ,πάντα το καλο θέλω να βλέπω απλά και εμείς ειμαστε πλέον κουρασμένες και ψυχικά και σωματικά άλλες περισσότερο άλλες λιγότερο και το μόνο που θελουμε είναι μια ελπίδα και εμπιστοσύνη στο γιατρό μέχρι το θετικό!Ευτυχως που υπάρχουν και τέτοιες σελίδες και στηρίζει η μια την άλλη γιατί υπάρχουν στιγμές που απλά θέλεις να τα πεις σε έναν ξένο θεωρητικά έτσι να σου πει και κάποιος ένα σε καταλαβαίνω και να το εννοεί!!!απο την καρδιά μου καλη επιτυχία ευχομαι

Ευχαριστώ πολύ, καλή επιτυχία ολόψυχα κι από μένα κοριτσάκι μου γλυκό! «Άφησε και κάτι να πέσει κάτω» εγώ αυτό κάνω πια, προσπαθώ να μην δίνω σημασία σε κάποια πράγματα. Κοιτάω να πετύχω τον στόχο μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλά εγώ μπήκα σε αυτή τη διαδικασία το Φεβρουάριο όντας 32 χρόνων. Πίστευα πως θα μείνω έγκυος αμέσως γιατί δεν είμαστε κατά κάποιο τρόπο χωρίς προφανή λόγο υπογονιμοτητας, ή τουλάχιστον δεν τον έχουμε ανακαλύψει ακόμη. Κ ακόμη δεν έχω κάνει την 1η μου εμβρυομεταφορα, με έφαγαν οι φυσικοί κύκλοι. Το ποσό άσχημα έχω περάσει αυτο το 6μηνο ούτε να το συζητάει κάνεις,μεχρι να κάνω τη διέγερση με τις ενέσεις που ευτυχώς είχαν αποτέλεσμα. Σε 2 μήνες έχω γενέθλια,θα γίνω 33 κ θα κλεισω ένα χρόνο από μια λαπαροσκοπηση που διόρθωσε κάποια πραγματα. Το μόνο που ελπίζω κ εύχομαι είναι αυτός ο δύσκολος χρόνος με προσπάθειες να μείνω έγκυος, φαρμακα, ενέσεις να κλεισει με μια εγκυμοσύνη. Κ επιτέλους να τα αφήσω όλα πίσω μου.. 

Σου εύχομαι από καρδιάς να πετύχεις την πολυπόθητη εγκυμοσύνη γιατί έτσι θα το περάσεις λίγο πιο ελαφριά όλο αυτό!! Και θα τα ξεχάσεις όλα. Έτσι λένε! 
Οι περισσότερες είμαστε πάνω από 1-2 χρόνια που έχουμε μπει σε αυτό τον κόσμο της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Εγώ είμαι 20 μήνες που προσπαθώ, απλά ξεκίνησα με σπερματεγχύσεις και έχασα αρκετό πολύτιμο χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Είναι απλό… θα τους πάρεις τηλ στο τμήμα της εξωσωματικής αύριο, θα τους μιλήσεις ευγενικά και θα τους ζητήσεις να μιλήσεις με έναν εμβρυολόγο. Γενικά έχουν την τάση αυτή της μυστικοπάθειας αλλά αν επιμείνεις θα μάθεις. Γιατί οι γιατροί δεν ασχολούνται με όλα τα περιστατικά αναλυτικά. Θα πρέπει να είναι πολύ δικός σου άνθρωπος ο γιατρός για να μπει στον κόπο να μάθει πόσα γονιμοποιήθηκαν. Και την απόφαση τελικά για το ποσά θα μεταφερθούν και ποια κυρίως την παίρνουν οι εμβρυολόγοι απ’ ότι κατάλαβα.  

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα δω τι θα κάνω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Τα πήγατε εξαιρετικά καλά ..Καλές γονιμοποιήσεις από εδώ και πέρα 😀

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Σωστή!! 

Ναι βρε συ, μην ανησυχείς αφού το θέμα με το σπέρμα το ξεπερνούν με τη μικρογονιμοποιηση, πήγες πολύ καλά μην ανησυχείς!! Παρτους αύριο τηλ κ θα μάθεις πόσα έχουν προχωρήσει, δεν είναι κ κρατικό μυστικό άλλωστε.. Απλώς μου κάνει εντύπωση που δεν ειδοποιούν την επόμενη μέρα, τι θα πάθουν δλδ αν τηλεφωνήσουν;; Θα προχωρήσεις σε μεταφορά στον επόμενο κύκλο ε; 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να σαι καλά ! Θα δω τι θα κάνω... Ναι θα πάμε σε εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο..Μου είπε όταν θα έρθει περίοδος να τον καλέσω για να ξεκινήσουμε την προετοιμασία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Σε ευχαριστω κορίτσι μου και σου ευχομαι με το καλο να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου 😘

Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά ο δρόμος της υπογονομικότητας είναι δύσκολος και σίγουρα μοναχικός.

Και όχι γιατί είναι ταμπού να μοιραστείς την δυσκολία σου αλλά γιατί μόνο αυτός που βαδίζει τον ίδιο δρόμο μπορεί να καταλάβει το άγχος , τις αγωνίες , τις δυσκολίες , τις αναποδιές.

Σημασία έχει ομως κάθε φορά που πέφτουμε να ξανα σηκωνόμαστε μέχρι να φτάσουμε τον στόχο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Ποιον ιατρό έχεις; Κι εγώ στο μητέρα είμαι! Ο ιατρός σου θα σε ενημερώνει πως πάνε!

Παπαδ...Στ. δεν ξέρω αν το κατάλαβες δεν ξέρω αν κάνει να το γράψω όλο... 

Φοβάμαι να τον πάρω νωρίτερα τώρα με όλα αυτά που διάβασα... Τι να κάνω μάλλον θα περιμένω τη Δευτέρα κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Κορίτσια μου γλυκά ο δρόμος της υπογονομικότητας είναι δύσκολος και σίγουρα μοναχικός.

Και όχι γιατί είναι ταμπού να μοιραστείς την δυσκολία σου αλλά γιατί μόνο αυτός που βαδίζει τον ίδιο δρόμο μπορεί να καταλάβει το άγχος , τις αγωνίες , τις δυσκολίες , τις αναποδιές.

Σημασία έχει ομως κάθε φορά που πέφτουμε να ξανα σηκωνόμαστε μέχρι να φτάσουμε τον στόχο μας.

Ακριβως ετσι ειναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Παπαδ...Στ. δεν ξέρω αν το κατάλαβες δεν ξέρω αν κάνει να το γράψω όλο... 

Φοβάμαι να τον πάρω νωρίτερα τώρα με όλα αυτά που διάβασα... Τι να κάνω μάλλον θα περιμένω τη Δευτέρα κορίτσια...

Στείλε μου σε πμ καλύτερα να μου πεις αν θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου 21η από την ετ 2989 και δεν σας κρύβω φοβάμαι παρά παρά πολύ!!! 

Ξέρω ξέρω .. φοβάσαι να χαρείς..

Αλλά χαμογέλα πλατιά!!

Όλα καλά πάνε & θα πάνε..

Πίστεψε το ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου 21η από την ετ 2989 και δεν σας κρύβω φοβάμαι παρά παρά πολύ!!! 

Γιατί φοβάσαι?? Είναι τέλειο το νούμερο! Συγχαρητήρια και μια εύκολη εγκυμοσύνη εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου 21η από την ετ 2989 και δεν σας κρύβω φοβάμαι παρά παρά πολύ!!! 

Συγχαρητήρια!!! Γιατί να φοβάσαι! 
Να χαίρεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα  ! Χαρίζω 330 μονάδες puregon. (300 μονάδες σε ένα φιαλίδιο και άλλες 30 σε άλλο ) οποία ενδιαφέρεται, είμαι Αθήνα...

Καλησπέρα! Εγώ έχω 600 μονάδες άθικτες menopur και τις χαρίζω. Είμαι Αθήνα κι εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου 21η από την ετ 2989 και δεν σας κρύβω φοβάμαι παρά παρά πολύ!!! 

Συγχαρητήρια λογικο να φοβασαι μετα απο οσα εχεις περασεις. Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι κ να σκεφτεσαι πως ολα θα πανε καλα. Εγω στο ευχομαι απο καρδιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα! Εγώ έχω 600 μονάδες άθικτες menopur και τις χαρίζω. Είμαι Αθήνα κι εγώ. 

Κορίτσια εγώ έχω αντιπικτικες ivor 3.500IU anti-xa/0, 2ml. Και clexane 4000IU 40mg/0, 4ml

Όποια τις χρειάζεται πολυ ευχαρίστως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου 21η από την ετ 2989 και δεν σας κρύβω φοβάμαι παρά παρά πολύ!!! 

Μήπως έχει έρθει η ώρα να πας για υπέρηχο; είναι καλό αυτό το αποτέλεσμα, είσαι έγκυος, ίσως αν το δεις κ στην οθόνη του υπέρηχου να κατανοήσεις τι έχεις καταφέρει, να χαρείς κ να φύγει ο φόβος από μέσα σου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Γιατί φοβάσαι?? Είναι τέλειο το νούμερο! Συγχαρητήρια και μια εύκολη εγκυμοσύνη εύχομαι!

Τα Χριστούγεννα του 2019 παραμονή έπαθα αιμορραγία ασταμάτητη και σκέψου είχα πολύ πολύ καλές χοριακες και φοβάμαι μην γίνει πάλι το ίδιο! 
 

σε ευχαριστώ πολύ και ανταποδίδω της ευχές μέσα από την καρδιά μου για όλες εύχομαι τα καλύτερα!! 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ξέρω ξέρω .. φοβάσαι να χαρείς..

Αλλά χαμογέλα πλατιά!!

Όλα καλά πάνε & θα πάνε..

Πίστεψε το ❤️

Μακάρι προσπαθώ να το πιστέψω 

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Συγχαρητήρια!!! Γιατί να φοβάσαι! 
Να χαίρεσαι!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! 

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Συγχαρητήρια λογικο να φοβασαι μετα απο οσα εχεις περασεις. Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι κ να σκεφτεσαι πως ολα θα πανε καλα. Εγω στο ευχομαι απο καρδιας

Σε ευχαριστώ παρά παρά πολύ!!!! 

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μήπως έχει έρθει η ώρα να πας για υπέρηχο; είναι καλό αυτό το αποτέλεσμα, είσαι έγκυος, ίσως αν το δεις κ στην οθόνη του υπέρηχου να κατανοήσεις τι έχεις καταφέρει, να χαρείς κ να φύγει ο φόβος από μέσα σου!! ❤️❤️

Δεν ξέρω ποτέ πρέπει να πάω περιμένω οδηγίες από τον ιατρό μου! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! 
 

 

κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά παρά πολύ για τις ευχές σας και τα υπέροχα λόγια σας!! Θέλω από μεριά μου μα ευχηθώ τα καλύτερα για όλες και μόνο χαρές από εδώ και πέρα για όλες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2021 at 4:31 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Το @Zoupaki κάπου λιάζεται κορίτσια! Μια χαρά το κόβω! Και η @angel35 χάθηκε ή ιδέα μου είναι;;;

Εδώωωω ειμαι!!!!!!!!!!!!!ετρεχα με τα χαρτια μου!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Τα Χριστούγεννα του 2019 παραμονή έπαθα αιμορραγία ασταμάτητη και σκέψου είχα πολύ πολύ καλές χοριακες και φοβάμαι μην γίνει πάλι το ίδιο! 
 

σε ευχαριστώ πολύ και ανταποδίδω της ευχές μέσα από την καρδιά μου για όλες εύχομαι τα καλύτερα!! 

Μακάρι προσπαθώ να το πιστέψω 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! 

 

Σε ευχαριστώ παρά παρά πολύ!!!! 

 

Δεν ξέρω ποτέ πρέπει να πάω περιμένω οδηγίες από τον ιατρό μου! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! 
 

 

κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά παρά πολύ για τις ευχές σας και τα υπέροχα λόγια σας!! Θέλω από μεριά μου μα ευχηθώ τα καλύτερα για όλες και μόνο χαρές από εδώ και πέρα για όλες μας!!! 

Μπραβο κοριτσι μου καλο!!! Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι και να μην συγκρίνεις τις προηγούμενες αποτυχίες με αυτήν την περίπτωση! Σου τα λεω για να τα ακουω κι εγω πρώτη που το κανω και προσπαθω να μην το κανω γιατι αγχώνομαι! Ευχομαι απο καρδιάς να σου πανε ολα καλα απο δω και πέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...