Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Μόλις μου την έστειλαν!! 715 η χοριακη, 14 μερα! Βέβαια οι παλμοι μου ειναι κάπου 300 οπότε ίσως πάθω έμφραγμα και τσάμπα η χαρά.. Εύχομαι μόνο ευχάριστα σε όλες!!!! 

Μπραααααααααβο κοριτσι μου!!!! Σουπερ!!! Συνέχισε ετσι να μας δινεις κι εμας χαρα!!! 🙂🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Μόλις μου την έστειλαν!! 715 η χοριακη, 14 μερα! Βέβαια οι παλμοι μου ειναι κάπου 300 οπότε ίσως πάθω έμφραγμα και τσάμπα η χαρά.. Εύχομαι μόνο ευχάριστα σε όλες!!!! 

Αιιιντεεεεε μπράβο!!!!!!!! Ηρέμησε όμως εεεε όλα πάνε υπερτέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Μόλις μου την έστειλαν!! 715 η χοριακη, 14 μερα! Βέβαια οι παλμοι μου ειναι κάπου 300 οπότε ίσως πάθω έμφραγμα και τσάμπα η χαρά.. Εύχομαι μόνο ευχάριστα σε όλες!!!! 

Μπράβο ! Με το καλό να πας και για τον υπέρηχο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια μου ωοληψια έχουμε την Παρασκευή τελικά!!!! Βέβαια η έμβρυομεταφορά είπαμε στον επόμενο κύκλο... Κ κάπου εδώ ξεκινάει η μάχη για να βρω cyclacur η divina ... Τι θα κάνω;;; θέλω τουλάχιστον 11 με 12 κουτιά μου είπε η γιατρός για αρχή κ αν μείνω έγκυος κ άλλα εννοείται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου ωοληψια έχουμε την Παρασκευή τελικά!!!! Βέβαια η έμβρυομεταφορά είπαμε στον επόμενο κύκλο... Κ κάπου εδώ ξεκινάει η μάχη για να βρω cyclacur η divina ... Τι θα κάνω;;; θέλω τουλάχιστον 11 με 12 κουτιά μου είπε η γιατρός για αρχή κ αν μείνω έγκυος κ άλλα εννοείται 

Λοιπόν εγώ μένω Κρήτη, αλλά ο γιατρός μου συνεργάζεται με φαρμακείο που παράγει cyclacur οποτε είχα κανένα θέμα. Αν δεν βρεις στο μερος σου, πες μου να σου στείλω στοιχεία του φαρμακείου να παραγγείλεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Λοιπόν εγώ μένω Κρήτη, αλλά ο γιατρός μου συνεργάζεται με φαρμακείο που παράγει cyclacur οποτε είχα κανένα θέμα. Αν δεν βρεις στο μερος σου, πες μου να σου στείλω στοιχεία του φαρμακείου να παραγγείλεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Θα δω τι θα κάνω αν βρω και θα σου στειλω να μου πεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου ωοληψια έχουμε την Παρασκευή τελικά!!!! Βέβαια η έμβρυομεταφορά είπαμε στον επόμενο κύκλο... Κ κάπου εδώ ξεκινάει η μάχη για να βρω cyclacur η divina ... Τι θα κάνω;;; θέλω τουλάχιστον 11 με 12 κουτιά μου είπε η γιατρός για αρχή κ αν μείνω έγκυος κ άλλα εννοείται 

Η κλινική μου μας έχει δώσει τρία φαρμακεία στην Αθήνα που παρασκευάζουν χάπια τύπου cyclacur. Αθήνα δεν είσαι; Αλλά ακόμη κ αν δεν είσαι φαντάζομαι θα μπορούν να σου τα στείλουν... Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου μήνυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Λοιπόν εγώ μένω Κρήτη, αλλά ο γιατρός μου συνεργάζεται με φαρμακείο που παράγει cyclacur οποτε είχα κανένα θέμα. Αν δεν βρεις στο μερος σου, πες μου να σου στείλω στοιχεία του φαρμακείου να παραγγείλεις. 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!!Αν δεν κάνω λάθος εισαι και εσυ με εξωσωματικη;Εγω έχω κάνει ήδη μια ,έμεινα έγκυος αλλά παλινδρόμησε και τώρα ετοιμάζομαι να ξανακάνω αλλά σκεφτομαι να αλλάξω γιατρό,πήρα το θάρρος επειδή έγραψες ότι εισαι από Κρήτη και ήθελα να σε ρωτήσω σε ποιο γιατρό την έκανες..Λοιπον νομίζω ότι στο έστειλα και σε προσωπικό μνμ χιχιιι κατά λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας ,ευχομαι να σας βρίσκω όλες καλά και με το καλο σε όλες μας μια θετική χοριακη σύντομα και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας,έχω καιρό να γράψω ,ήθελα να κάνω μια ερωτηση οποία γνωρίζει ας μου πει.Έχω κάνει υστεροσαλπιγκογραφια και αφαίρεση πολύποδα στο παρελθόν και τώρα μάλλον θα αλλάξω γιατρό για δεύτερη εξωσωματικη και ήθελα να δω αν κάποιο από αυτα είναι η υστεροσκοπηση η αν θα πρέπει να κάνω έξτρα υστεροσκοπηση.ευχαριστω πολύ και μια μεγάλη αγκαλιά σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια μου γεια σας ,ευχομαι να σας βρίσκω όλες καλά και με το καλο σε όλες μας μια θετική χοριακη σύντομα και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας,έχω καιρό να γράψω ,ήθελα να κάνω μια ερωτηση οποία γνωρίζει ας μου πει.Έχω κάνει υστεροσαλπιγκογραφια και αφαίρεση πολύποδα στο παρελθόν και τώρα μάλλον θα αλλάξω γιατρό για δεύτερη εξωσωματικη και ήθελα να δω αν κάποιο από αυτα είναι η υστεροσκοπηση η αν θα πρέπει να κάνω έξτρα υστεροσκοπηση.ευχαριστω πολύ και μια μεγάλη αγκαλιά σε όλες 

Γιατί να κάνεις κ άλλη υστεροσκοπηση? Η αφαίρεση πολυποδα πχ (πέρυσι τον έβγαλα κ εγώ) θεωρείται υστεροσκοπηση. Υστεροσαλπιγγογραφια αφού είχες κάνει εχει ισχύ για πέντε χρόνια η εξέταση. Αλλά ίσως δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι ρωτάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου ωοληψια έχουμε την Παρασκευή τελικά!!!! Βέβαια η έμβρυομεταφορά είπαμε στον επόμενο κύκλο... Κ κάπου εδώ ξεκινάει η μάχη για να βρω cyclacur η divina ... Τι θα κάνω;;; θέλω τουλάχιστον 11 με 12 κουτιά μου είπε η γιατρός για αρχή κ αν μείνω έγκυος κ άλλα εννοείται 

Άριστα! Με το καλό! Καλή επιτυχία! Σε αλλάζω και στο πινακάκι! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Γιατί να κάνεις κ άλλη υστεροσκοπηση? Η αφαίρεση πολυποδα πχ (πέρυσι τον έβγαλα κ εγώ) θεωρείται υστεροσκοπηση. Υστεροσαλπιγγογραφια αφού είχες κάνει εχει ισχύ για πέντε χρόνια η εξέταση. Αλλά ίσως δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι ρωτάς. 

Αχ ωραία ,όχι αυτό ακριβώς είχα καταλάβει και εγω απλά ήθελα να είμαι σίγουρη !!!👍🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> ?

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> ?

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@ΧΑΡΜΑ --> 22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια μου γεια σας ,ευχομαι να σας βρίσκω όλες καλά και με το καλο σε όλες μας μια θετική χοριακη σύντομα και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας,έχω καιρό να γράψω ,ήθελα να κάνω μια ερωτηση οποία γνωρίζει ας μου πει.Έχω κάνει υστεροσαλπιγκογραφια και αφαίρεση πολύποδα στο παρελθόν και τώρα μάλλον θα αλλάξω γιατρό για δεύτερη εξωσωματικη και ήθελα να δω αν κάποιο από αυτα είναι η υστεροσκοπηση η αν θα πρέπει να κάνω έξτρα υστεροσκοπηση.ευχαριστω πολύ και μια μεγάλη αγκαλιά σε όλες 

οσον αφορα την επιτροπη η εξεταση που εκανες ισχυει για 5 χρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

οσον αφορα την επιτροπη η εξεταση που εκανες ισχυει για 5 χρονια.

Σε ευχαριστω και εσενα κορίτσι για την απάντηση σου ,δεν ρωτάω για την επιτροπή απλά επειδή θα αλλάξω γιατρό ήθελα να ξέρω αν τα έχω τσεκάρει ολα με τον προηγούμενο για να μην ξανά μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες !!καλη επιτυχία στην εξωσωματικη σου ευχομαι και μια θετική τεράστια χοριακη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου ωοληψια έχουμε την Παρασκευή τελικά!!!! Βέβαια η έμβρυομεταφορά είπαμε στον επόμενο κύκλο... Κ κάπου εδώ ξεκινάει η μάχη για να βρω cyclacur η divina ... Τι θα κάνω;;; θέλω τουλάχιστον 11 με 12 κουτιά μου είπε η γιατρός για αρχή κ αν μείνω έγκυος κ άλλα εννοείται 

Με το καλό να έρθει ώρα να δώσεις τα ωαριακια σου και με το καλό να τα βάλεις τα εμβρυακια σου. Θα ρωτήσεις το γιατρό σου για την έλλειψη και τι προτείνει αυτός. Λογικά ξέρει να σε κατευθύνει, διαφορετικά ρώτησε τον αν τα φτιάχνει ένα φαρμακείο αν μπορείς να τα πάρεις από εκεί. Υπάρχουν πολλά στην Αθήνα που το κάνουν και τα συστήνουν ορισμένοι γιατροί. Και τα utrogestan είναι σε έλλειψη αλλά υπάρχουν διάφορα άλλα σκευάσματα προγεστερόνης που μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Πάντα ο γιατρός ξέρει να σε κατευθύνει,,απλά ρώτησε τον.

Με το καλό όλα 🙏❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frid είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!!Αν δεν κάνω λάθος εισαι και εσυ με εξωσωματικη;Εγω έχω κάνει ήδη μια ,έμεινα έγκυος αλλά παλινδρόμησε και τώρα ετοιμάζομαι να ξανακάνω αλλά σκεφτομαι να αλλάξω γιατρό,πήρα το θάρρος επειδή έγραψες ότι εισαι από Κρήτη και ήθελα να σε ρωτήσω σε ποιο γιατρό την έκανες..Λοιπον νομίζω ότι στο έστειλα και σε προσωπικό μνμ χιχιιι κατά λάθος.

Σου έχω απαντήσει σε προσωπικό μνμ γιατί δεν ξέρω απο τους κανόνες του forum αν επιτρέπεται να γράφουμε τα ονόματα των γιατρών 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

Με το καλό να έρθει ώρα να δώσεις τα ωαριακια σου και με το καλό να τα βάλεις τα εμβρυακια σου. Θα ρωτήσεις το γιατρό σου για την έλλειψη και τι προτείνει αυτός. Λογικά ξέρει να σε κατευθύνει, διαφορετικά ρώτησε τον αν τα φτιάχνει ένα φαρμακείο αν μπορείς να τα πάρεις από εκεί. Υπάρχουν πολλά στην Αθήνα που το κάνουν και τα συστήνουν ορισμένοι γιατροί. Και τα utrogestan είναι σε έλλειψη αλλά υπάρχουν διάφορα άλλα σκευάσματα προγεστερόνης που μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Πάντα ο γιατρός ξέρει να σε κατευθύνει,,απλά ρώτησε τον.

Με το καλό όλα 🙏❤️👶

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι ότι καλύτερο και σε σένα! Ναι κάτι μου είπε αλλά θα το συζητήσω ξανά τη μέρα της ωοληψιας.. Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Η κλινική μου μας έχει δώσει τρία φαρμακεία στην Αθήνα που παρασκευάζουν χάπια τύπου cyclacur. Αθήνα δεν είσαι; Αλλά ακόμη κ αν δεν είσαι φαντάζομαι θα μπορούν να σου τα στείλουν... Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου μήνυμα...

Θεσσαλονίκη είμαι, θα δω τι θα γίνει από αύριο και θα σου πω 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2021 at 9:51 ΠΜ, ο/η Apol είπε:

Καλημέρα!!! Δε ξέρω, δε ρώτησα γιατί στο τηλέφωνο μου το είπε είχα φύγει απο το κέντρο, τώρα θα πάω  θα συζητήσουμε από κοντά και θα σας ενημερώσω.. 

Δεν σου απάντησα ποτέ... Η οιστραδιολη μου από 1000 που ήταν την Παρασκευή εκτοξεύθηκε στις 5000 οπότε δε ρισκάρει και παμε για τον επόμενο μήνα,πρωτόκολλο ανταγωνιστών έκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου ωοληψια έχουμε την Παρασκευή τελικά!!!! Βέβαια η έμβρυομεταφορά είπαμε στον επόμενο κύκλο... Κ κάπου εδώ ξεκινάει η μάχη για να βρω cyclacur η divina ... Τι θα κάνω;;; θέλω τουλάχιστον 11 με 12 κουτιά μου είπε η γιατρός για αρχή κ αν μείνω έγκυος κ άλλα εννοείται 

Με το καλό η ωοληψια σου αγάπη μου!!λοιπόν μόλις γύρισα από το γιατρό και εγώ και είχαμε τη συζήτηση του cyclacur και εγώ χρειάζεται να πάρω και δεν υπάρχουν πουθενά..οπότε θα μου δώσουν από το κέντρο ένα τηλ από Αθήνα που παρασκευάζει και μου είπαν να παραγγείλω..ρωτά και εσύ στο κέντρο σου αν συνεργάζονται με κάποιο φαρμακείο αλλιώς αν θέλεις να σου στείλω αυτό που θα μου πουν!!και αναρωτιέμαι εγώ τώρα είναι ίδιο και ασφαλές αυτό το σκεύασμα ή απλώς μια λύση ανάγκης? Το έχει πάρει κάποια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια μου γεια σας ,ευχομαι να σας βρίσκω όλες καλά και με το καλο σε όλες μας μια θετική χοριακη σύντομα και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας,έχω καιρό να γράψω ,ήθελα να κάνω μια ερωτηση οποία γνωρίζει ας μου πει.Έχω κάνει υστεροσαλπιγκογραφια και αφαίρεση πολύποδα στο παρελθόν και τώρα μάλλον θα αλλάξω γιατρό για δεύτερη εξωσωματικη και ήθελα να δω αν κάποιο από αυτα είναι η υστεροσκοπηση η αν θα πρέπει να κάνω έξτρα υστεροσκοπηση.ευχαριστω πολύ και μια μεγάλη αγκαλιά σε όλες 

Καλησπερα..έκανα και τα δυο αυτά περυσι..Την αφαίρεση πολύποδα πως σου την έκαναν? Ή θα έχεις κάνει υστεροσκοπηση ή αποξεση..στην υστεροσκοπηση δίνουν ένα dvd..σου έδωσαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Με το καλό η ωοληψια σου αγάπη μου!!λοιπόν μόλις γύρισα από το γιατρό και εγώ και είχαμε τη συζήτηση του cyclacur και εγώ χρειάζεται να πάρω και δεν υπάρχουν πουθενά..οπότε θα μου δώσουν από το κέντρο ένα τηλ από Αθήνα που παρασκευάζει και μου είπαν να παραγγείλω..ρωτά και εσύ στο κέντρο σου αν συνεργάζονται με κάποιο φαρμακείο αλλιώς αν θέλεις να σου στείλω αυτό που θα μου πουν!!και αναρωτιέμαι εγώ τώρα είναι ίδιο και ασφαλές αυτό το σκεύασμα ή απλώς μια λύση ανάγκης? Το έχει πάρει κάποια?

Ευχαριστώ!!! Μου είπε Για εν φαρμακείο που φέρνει από εξωτερικό αν δεν βρω εγώ λογικά θα έχει εκεί.. Αυτό ξέρω μόνο προς το παρόν,εσυ σε τι φάση είσαι τώρα; ποτέ ξεκινάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Ευχαριστώ!!! Μου είπε Για εν φαρμακείο που φέρνει από εξωτερικό αν δεν βρω εγώ λογικά θα έχει εκεί.. Αυτό ξέρω μόνο προς το παρόν,εσυ σε τι φάση είσαι τώρα; ποτέ ξεκινάς; 

Στην περίοδο που θα μου έρθει κάπου προς το τέλος Ιουνίου ότι μου είχε πει και ο γυναικολόγος μου δηλαδή αφήνουν έναν κύκλο μετά την αποβολή να επανέλθει ο οργανισμός..κοντά είναι μωρέ μέχρι να κάνω όλες τις εξετάσεις που πρέπει θα έρθει ο καιρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Με το καλό η ωοληψια σου αγάπη μου!!λοιπόν μόλις γύρισα από το γιατρό και εγώ και είχαμε τη συζήτηση του cyclacur και εγώ χρειάζεται να πάρω και δεν υπάρχουν πουθενά..οπότε θα μου δώσουν από το κέντρο ένα τηλ από Αθήνα που παρασκευάζει και μου είπαν να παραγγείλω..ρωτά και εσύ στο κέντρο σου αν συνεργάζονται με κάποιο φαρμακείο αλλιώς αν θέλεις να σου στείλω αυτό που θα μου πουν!!και αναρωτιέμαι εγώ τώρα είναι ίδιο και ασφαλές αυτό το σκεύασμα ή απλώς μια λύση ανάγκης? Το έχει πάρει κάποια?

Εγω αυτα παίρνω ένα μήνα τωρα, ουσιαστικά φτιάχνουν ενα σκεύασμα κ το γεμίζουν σε καψουλιτσες. Ομολογώ ότι κ εγώ είχα τις αμφιβολίες μου στην αρχη (και με κοροϊδευε ο σύζυγος) αλλά δεδομένου του αποτελέσματος (θετική χοριακή) ε κάνει δουλειά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...