Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τον Μάη έρχονται "Μαγιατικα" μωράκια!!!


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου δεν πειράζει πάμε για τον άλλον μήνα 💜

Κορίτσι μου αυτό προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου για να μην με πάρει από κάτω αλλά κακά τα ψέματα δεν υπάρχουν πια περιθώρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου αυτό προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου για να μην με πάρει από κάτω αλλά κακά τα ψέματα δεν υπάρχουν πια περιθώρια 

Εννοείται υπάρχουν περιθώρια! Κατανοώ την απογοήτευση αλλά θα στο είχε ξεκόψει ο γιατρός αν δεν υπήρχαν πιθανότητες. Εγώ σε θαυμάζω για την επιμονή και την προσπάθεια σου. Είμαι σίγουρη ότι θα ανταμειφθεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου αυτό προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου για να μην με πάρει από κάτω αλλά κακά τα ψέματα δεν υπάρχουν πια περιθώρια 

Δεν υπάρχουν λόγια να καλύψω αυτό που νιώθεις γιατί κακά τα ψέματα και εγώ το ίδιο είμαι, η διαφορά μας είναι ότι εγώ θα πάω για εξωσωματική αλλά δεν σταματάω να προσπαθώ και φυσιολογικά. Σου εύχομαι να τα καταφέρεις μέσα από την καρδιά μου 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου τον επόμενο μήνα.... 😘😌💘

τουλαχιστον να ερχεται στην ωρα της η ρημαδα αν ειναι!!να μην μας δινει ελπιδες!!ο ανδρας μου δε μου ελεγε οτι βλεπει και αχνη γραμμη στο τεστ🤣🤣🤣 το γυρναγα απο δω το γυρναγα απο εκει του λεω αρνητικο ειναι...τα ματια του εκαναν πουλάκια🤣🤣🤣🤣παμε για τον επομενο μηνα!!που θα παει θα μας κατσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοπέλα μου εμένα μετά την ένεση Και τις επαφές που είχαμε μου δίνει κάθε βράδυ προγεστερονη... Εσένα γιατί δεν σου δίνει; 🙄 βοηθάει λέει... 

Δεν το ξέρω, χθες έκανα προγεσ τερονη ήταν 12+. Θα πάω και σαλπιγγογραφια τώρα αν δεν έχω μείνει έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια η δικιά μου η ακατανομαστη ήρθε ακριβώς στην ώρα της μην χάσει... 

Καλημέρα!!! Δεν πειράζει κορίτσι μου τον άλλον μήνα πάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!χρονια πολλά!!!εγω πιστευω πως θα το βρείτε το θέμα και θα λύνετε εύκολα!περιμενε να δεις και με την αντιβίωση πιστεύω θα φτιάξει η κινητικότητα!του δικού μου από 0 κινητικότητα με την αντιβίωση πριν δυο χρόνια που πήρε για ένα μήνα έφτασε 35%

Καλημέρα κοπελα μου...Χρόνια πολλά με υγεία και ότι καλύτερο.. Πήγαμε χθες άμφια υπέρηχο και δεν βρεθηκε τιποτα...Ούτε ίχνος κιρσοκηλης ούτε οτιδήποτε άλλο ανησυχητικό..μιλησαμε και με τον ανδρολογο μετά και μας είπε να πάμε σε 10 μέρες να τον ξαναδεί που θα έχει τελειώσει και η αντιβίωση...τι να πω...ελπίζω με την αντιβίωση να φτιάξει η κινητικότητα γιατι δεν βρέθηκε κάτι άλλο με τον υπέρηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Γειαα σου , καινουργια πια κ εγώ στην ομάδα, ειμαι 29 χρονών. . Προσπαθουμε για μωράκι από το δεκεμβρη. . Εγώ έχω πολυκυστικες ωοηθηκες. Έκοψα τα αντισυλληπτικά πριν 6 μήνες κ δεν είχα περιοδο οπότε παιρνω χάπια για ωορρηξία κ Ovitrele. Ο συντροφος μου από έλεγχο που κάναμε και οι δυο πριν ξεκινήσουμε προσπαθειες ανακαλυψαμε πως έχει κιρσοκηλη.. Ήδη έχει χειρουργηθεί. Ήταν αδυναμο το σπέρμα. Είχε 5% κινητικότητα κ τωρα 20 μέρες μετά το χειρουργείο έχει 56% . Απίστευτο. Παίρνει αντιβίωση μετά το χειρουργείο κ κίτρινη κλομιφαινη. Κάνουμε σπερματεγχυσεις προς το παρων μέχρι να δυναμωσει λίγο το σπέρμα. Μην ανησυχείς είναι συχνό φαινόμενο στους άνδρες. 

Καλωσορισες κοπελα μου...Μέχρι τώρα δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε τι φταίει ακριβώς γιατί δεν είχαμε κάνει το triplex ...χθες στον υπέρηχο δεν βρέθηκε τιποτα το ανησυχητικό οποτε συνεχίζουμε μια αντιβίωση που παίρνει για άλλες 10 μέρες μηπως υπάρχει κάποια φλεγμονή στον προστατη..όλες οι εξετασεις είναι τέλειες...το μόνο που είναι κακο είναι ότι η κινητικότητα είναι 0%...ελπίζω να φτιάξει λιγακι με την αντιβίωση γιατι δεν μας βρίσκουν τιποτα άλλο.. βέβαια θα πάμε παλι σε 10 μέρες στον ανδρολογονα μας πει αν χρειαστεί να κάνουμε κάτι άλλο...και σε 10 μέρες επίσης τελειώνουμε και την 3μηνη θεραπεία με τις βιταμίνες profertil...

Εγώ περιμένω την άλλη Παρασκευή και εδώ και 5 μέρες το στήθος μου είναι πέτρα και εχώ πολλούς πόνους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Καλωσορισες κοπελα μου...Μέχρι τώρα δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε τι φταίει ακριβώς γιατί δεν είχαμε κάνει το triplex ...χθες στον υπέρηχο δεν βρέθηκε τιποτα το ανησυχητικό οποτε συνεχίζουμε μια αντιβίωση που παίρνει για άλλες 10 μέρες μηπως υπάρχει κάποια φλεγμονή στον προστατη..όλες οι εξετασεις είναι τέλειες...το μόνο που είναι κακο είναι ότι η κινητικότητα είναι 0%...ελπίζω να φτιάξει λιγακι με την αντιβίωση γιατι δεν μας βρίσκουν τιποτα άλλο.. βέβαια θα πάμε παλι σε 10 μέρες στον ανδρολογονα μας πει αν χρειαστεί να κάνουμε κάτι άλλο...και σε 10 μέρες επίσης τελειώνουμε και την 3μηνη θεραπεία με τις βιταμίνες profertil...

Εγώ περιμένω την άλλη Παρασκευή και εδώ και 5 μέρες το στήθος μου είναι πέτρα και εχώ πολλούς πόνους...

Τις πήραμε κ εμεις τις βιταμίνες αυτές και είναι παρα πολυ καλές. Τις πήρε ο συντροφοσ μου τις πήρα και εγώ... Θέλεις να σου προτείνω τον ουρολογο χειρουργό ποτ πηγαμε εμείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Τις πήραμε κ εμεις τις βιταμίνες αυτές και είναι παρα πολυ καλές. Τις πήρε ο συντροφοσ μου τις πήρα και εγώ... Θέλεις να σου προτείνω τον ουρολογο χειρουργό ποτ πηγαμε εμείς;; 

Εμεις σε 10 μέρες τελειώνουμε και το 3ο κουτί αλλα πριν ένα μήνα που κάναμε κι άλλο σπερμοδιαγραμμα δεν είδαμε διαφορά καμία.. Όπως ήταν η κινητικότητα 0 όταν τις ξεκινήσαμε ετσι ήταν και πριν ένα μήνα.. βέβαια μπορεί να φταιει κάποια φλεγμονή που μπορεί να έχει και να μην είδαμε διαφορά.. Εμένα ο άντρα μου γενικά έχει δει διαφορά και οργανικά με αυτές τις βιταμίνες...είμαστε από επαρχία και βρήκα έναν ποκυ καλα γιατρό εδω χειρουργό ουρολογο ανδρολογο και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.. Αν χρειαστεί όμως θα σου πω να με ενημερώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Καλημέρα κοπελα μου...Χρόνια πολλά με υγεία και ότι καλύτερο.. Πήγαμε χθες άμφια υπέρηχο και δεν βρεθηκε τιποτα...Ούτε ίχνος κιρσοκηλης ούτε οτιδήποτε άλλο ανησυχητικό..μιλησαμε και με τον ανδρολογο μετά και μας είπε να πάμε σε 10 μέρες να τον ξαναδεί που θα έχει τελειώσει και η αντιβίωση...τι να πω...ελπίζω με την αντιβίωση να φτιάξει η κινητικότητα γιατι δεν βρέθηκε κάτι άλλο με τον υπέρηχο...

Πάρα πολύ καλό νέο που όλα είναι καλά....  Θα τα καταφέρετε με τις συμβουλές του γιατρού!!! Με το καλό κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πάρα πολύ καλό νέο που όλα είναι καλά....  Θα τα καταφέρετε με τις συμβουλές του γιατρού!!! Με το καλό κορίτσι μου 

Μακάρι να τα καταφέρουμε...έχουμε ήδη μπει στους 16 μηνες προσπαθειων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Δεν υπάρχουν λόγια να καλύψω αυτό που νιώθεις γιατί κακά τα ψέματα και εγώ το ίδιο είμαι, η διαφορά μας είναι ότι εγώ θα πάω για εξωσωματική αλλά δεν σταματάω να προσπαθώ και φυσιολογικά. Σου εύχομαι να τα καταφέρεις μέσα από την καρδιά μου 💗

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Η αλήθεια είναι ότι εχθές με πήρε λίγο από κάτω αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο από το να εξακολουθώ να προσπαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Εννοείται υπάρχουν περιθώρια! Κατανοώ την απογοήτευση αλλά θα στο είχε ξεκόψει ο γιατρός αν δεν υπήρχαν πιθανότητες. Εγώ σε θαυμάζω για την επιμονή και την προσπάθεια σου. Είμαι σίγουρη ότι θα ανταμειφθεις.

Ο γιατρός μας είχε πει από την αρχή ότι δεν είναι εύκολο αλλά δεν χάνουμε και τίποτα να προσπαθησουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. 

Σήμερα έκανα επαναληπτική χοριακή. Στις 5/5 είχα μόλις 61 μοναδες με μία μέρα καθυστέρηση και σήμερα που ξαναέκανα βγήκε 177,4 μονάδες. Σχεδόν τριπλασιάστηκε. Αν και νομίζω είναι χαμηλές οι τιμές. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

@mariamanoulitsa και εγώ από αναγούλες μπήκα σε υποψίες και έκανα τεστ 5 μέρες πριν την καθυστέρηση. 

 

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια μου. Και ειλικρινά μην αγχωνεστε. Κάθε μήνα αγχωνόμουν και έναν μήνα είπα τέρμα μέχρι εδώ αν θέλει να γίνει θα γίνει και ήταν ο τυχερός μου μήνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. 

Σήμερα έκανα επαναληπτική χοριακή. Στις 5/5 είχα μόλις 61 μοναδες με μία μέρα καθυστέρηση και σήμερα που ξαναέκανα βγήκε 177,4 μονάδες. Σχεδόν τριπλασιάστηκε. Αν και νομίζω είναι χαμηλές οι τιμές. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

@mariamanoulitsa και εγώ από αναγούλες μπήκα σε υποψίες και έκανα τεστ 5 μέρες πριν την καθυστέρηση. 

 

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια μου. Και ειλικρινά μην αγχωνεστε. Κάθε μήνα αγχωνόμουν και έναν μήνα είπα τέρμα μέχρι εδώ αν θέλει να γίνει θα γίνει και ήταν ο τυχερός μου μήνας.

Όλα καλά θα πάνε.... Η Παναγία δίπλα σου κορίτσι μου...προσευχη και όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! Σήμερα είδα λίγο καφέ στο εσώρουχο αλλά τπτ άλλο δεν εντόπισα....Γενικά δεν περιμένω στις 15/5

Ωραία αφού δεν είδες κάτι άλλο είναι καλό μπορεί να είναι η εμφύτευση... 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα σήμερα 3 μέρα του κύκλου τεστακι fsh και δυστυχώς βγήκε θετικότατο τουλάχιστον τώρα ξέρω τι φταίει όχι ότι έχω σκοπό να σταματήσω τις επαφές αλλά αποτέλεσμα δεν πιστεύω ότι θα δω

IMG_20210508_085515.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα σήμερα 3 μέρα του κύκλου τεστακι fsh και δυστυχώς βγήκε θετικότατο τουλάχιστον τώρα ξέρω τι φταίει όχι ότι έχω σκοπό να σταματήσω τις επαφές αλλά αποτέλεσμα δεν πιστεύω ότι θα δω

IMG_20210508_085515.jpg

Τι είναι αυτό το τεστακι; Τι δείχνει; Σορι, είμαι λίγο άσχετη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα σήμερα 3 μέρα του κύκλου τεστακι fsh και δυστυχώς βγήκε θετικότατο τουλάχιστον τώρα ξέρω τι φταίει όχι ότι έχω σκοπό να σταματήσω τις επαφές αλλά αποτέλεσμα δεν πιστεύω ότι θα δω

IMG_20210508_085515.jpg

Κορίτσι μου έχουμε ξαναμιλήσει παλαιότερα για το κομμάτι της εξωσωματικής. Είναι κρίμα μια γυναίκα που θέλει να γίνει μανούλα να μην τα καταφέρνει. Συμβουλή μου, ψάξε να βρεις ένα δημόσιο νοσοκομείο που δεν θα έχει κ υψηλό κόστος κ ξεκίνησε τις διαδικασίες για την επιτροπή. Συνεχίστε κ τις προσπάθειες φυσιολογικά, αλλά θα σε βοηθήσει κ ψυχολογικά στο να υπάρχει κ plan b.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Τι είναι αυτό το τεστακι; Τι δείχνει; Σορι, είμαι λίγο άσχετη. 

Τα επίπεδα της fsh στα ουρά όταν είναι χαμηλά όπως και πρέπει για επίτευξη εγκυμοσύνης βγαίνει αρνητικό όταν είναι σε υψηλά επίπεδα η συγκεκριμένη ορμόνη βγαίνει θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου έχουμε ξαναμιλήσει παλαιότερα για το κομμάτι της εξωσωματικής. Είναι κρίμα μια γυναίκα που θέλει να γίνει μανούλα να μην τα καταφέρνει. Συμβουλή μου, ψάξε να βρεις ένα δημόσιο νοσοκομείο που δεν θα έχει κ υψηλό κόστος κ ξεκίνησε τις διαδικασίες για την επιτροπή. Συνεχίστε κ τις προσπάθειες φυσιολογικά, αλλά θα σε βοηθήσει κ ψυχολογικά στο να υπάρχει κ plan b.

Κορίτσι μου αυτές οι αποφάσεις δεν είναι εύκολες και ειδικά όταν χρειάζεστε συμμετοχή και από τους δύο... Καταλαβαίνεις ότι δεν είναι τόσο απλό από εκεί που ήμουν εντελώς αντίθετη να πω στον άντρα μου έτσι απλά πάμε για εξωσωματική θέλει πολύ συζήτηση και δεν ξέρω αν έχουμε τα κουράγια για μια τόσο χρονοβόρα διαδικασία τα σπερματοδιαγγραματα που ζητάνε μόνο πρέπει να έχουν 6 μήνες διαφορά το ένα με το άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου αυτές οι αποφάσεις δεν είναι εύκολες και ειδικά όταν χρειάζεστε συμμετοχή και από τους δύο... Καταλαβαίνεις ότι δεν είναι τόσο απλό από εκεί που ήμουν εντελώς αντίθετη να πω στον άντρα μου έτσι απλά πάμε για εξωσωματική θέλει πολύ συζήτηση και δεν ξέρω αν έχουμε τα κουράγια για μια τόσο χρονοβόρα διαδικασία τα σπερματοδιαγγραματα που ζητάνε μόνο πρέπει να έχουν 6 μήνες διαφορά το ένα με το άλλο 

Καλησπέρα, δεν έχουμε ξαναμιλήσει, όμως παίρνω το θάρρος να σου γράψω γιατί συμφωνώ με τη Ζετα. Η διαδικασία της εξωσωματικής είναι χρονοβόρα αλλά όχι τόσο όσο φαντάζεσαι. Τα σπερμοδιαγραμματα πρέπει να έχουν διαφορά μεταξύ τους 75 ημέρες και όσο εσείς μαζεύετε χαρτιά, προσπαθείτε παράλληλα και μόνοι σας. Και ίσως δεν σας χρειαστούν! Αλλά θα πηγαίνεις με άλλη ψυχολογία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...