Μετάβαση σε περιεχόμενο

Wannabe mom


Koutsoupaki84

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες σας,

καινούργιο μέλος αν και διαβάζω πολλούς μήνες τις δημοσιεύσεις σας. Μπαίνω στο ψητό: 

με τον άντρα μου 'προσπαθούμε' εδώ και πέντε μήνες. Είμαι κοντά 37, εκείνος 35, υγιείς και οι δύο, κανένα θέμα ιατρικό.  

Έχω κάποια έξτρα κιλά (85 σε ύψος 165), εκείνος δεν έχει (😂). Ερχόμαστε σε επαφή 3-4 φορές την εβδομάδα και εννοείται και στις γόνιμες μέρες (διαπιστωμένα γόνιμες με τεστ).

Θεωρείτε πως είναι μικρό το διάστημα των πέντε μηνών για να αρχίσω να ανησυχώ; Παίζουν αρνητικό ρόλο τα κιλά μου σε συνδυασμό με την ηλικία μου; Θα ήθελα τις γνώμες σας γιατί έχω αρχίσει να απογοητεύομαι....

Σας ευχαριστώ και σας φιλώ,

Κουτσουπάκι84

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Koutsoupaki84 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας,

καινούργιο μέλος αν και διαβάζω πολλούς μήνες τις δημοσιεύσεις σας. Μπαίνω στο ψητό: 

με τον άντρα μου 'προσπαθούμε' εδώ και πέντε μήνες. Είμαι κοντά 37, εκείνος 35, υγιείς και οι δύο, κανένα θέμα ιατρικό.  

Έχω κάποια έξτρα κιλά (85 σε ύψος 165), εκείνος δεν έχει (😂). Ερχόμαστε σε επαφή 3-4 φορές την εβδομάδα και εννοείται και στις γόνιμες μέρες (διαπιστωμένα γόνιμες με τεστ).

Θεωρείτε πως είναι μικρό το διάστημα των πέντε μηνών για να αρχίσω να ανησυχώ; Παίζουν αρνητικό ρόλο τα κιλά μου σε συνδυασμό με την ηλικία μου; Θα ήθελα τις γνώμες σας γιατί έχω αρχίσει να απογοητεύομαι....

Σας ευχαριστώ και σας φιλώ,

Κουτσουπάκι84

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Στις γυναίκες άνω των 35 λένε ότι προσπαθούν ένα 6μηνο και μετά ξεκινάνε σιγά σιγά να κάνουν εξετάσεις! 

Σίγουρα τα κιλά επηρεάζουν. Κι εγώ σε σύντομο χρονικό διάστημα έβαλα πολλά κιλά γιατί έκοψα το κάπνισμα κ τότε μας βρήκε η καραντίνα! Καταστροφή! Ο γιατρός μου είχε πει ότι επηρεάζεται η ωορρηξία! Και αν έχανα κιλα σίγουρα θα έκανα καλύτερες ωορρηξιες! 

Οπότε καλό θα ήταν από τον επόμενο μήνα αν δεν μείνεις έγκυος, να απευθυνθείς στον/στην γυναικολόγο σου για περαιτέρω εξετάσεις!! 

Ωστόσο σου εύχομαι να είσαι κ να μην χρειαστεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...