Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο εμβολιασμός για Covid-19 στη διάρκεια της εγκυμοσύνης


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MeL2021 είπε:

Καλησπέρα, έχει εμβολιαστεί κάποια έγκυος? Σας το συνιστεί ο γιατρός σας?

Εγώ δεν πρόκειται να το κάνω τώρα που είμαι έγκυος . Ούτε μετά που θέλω να θηλάσω... Δεν ξέρω φοβάμαι πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα μου ειπε να το κάνω αλλα δεν θέλω , διάβασα ότι δεν έχουν γίνει δοκιμές σε εγκύους και ειδικά εξωσωματικής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MeL2021 είπε:

Καλησπέρα, έχει εμβολιαστεί κάποια έγκυος? Σας το συνιστεί ο γιατρός σας?

Νομίζω και οι ίδιοι κατασκευαστές των εμβολίων σου λένε ότι ακόμα και αν προσπαθείς για παιδί να μην το κάνεις. Πόσο μάλλον αν είσαι έγκυος. Εγώ δουλεύω στον τομέα υγείας και μου είπαν να υπογράψω ότι δε θα το κάνω λόγο εγκυμοσύνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MeL2021 είπε:

Καλησπέρα, έχει εμβολιαστεί κάποια έγκυος? Σας το συνιστεί ο γιατρός σας?

Kαλησπέρα εμένα ο γιατρός μου μου είπε να μην το κάνω παρόλο που είμαι υπάλληλος φαρμακείου, και φίλη πνευμονολόγος μου είπε επίσης ότι καλό είναι να μην το κάνω γιατί ακόμα δεν υπάρχουν δεδομένα για το αν επηρεάζει την εγκυμοσύνη αλλά ότι κάποια στιγμή στο μέλλον σίγουρα θα το κάνουν και οι έγκυες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω και οι ίδιοι κατασκευαστές των εμβολίων σου λένε ότι ακόμα και αν προσπαθείς για παιδί να μην το κάνεις. Πόσο μάλλον αν είσαι έγκυος. Εγώ δουλεύω στον τομέα υγείας και μου είπαν να υπογράψω ότι δε θα το κάνω λόγο εγκυμοσύνης

Κορίτσια σήμερα μου ήρθε μήνυμα για να εμβολιαστω.Ο γιατρός μου λείπει στο εξωτερικό και δεν μπορώ να επικοινωνήσω.

Πήρα τηλ σε Εοδυ, ΕΟΠΥΥ, ΗΔΙΚΑ και κανένας δεν ξέρει να μου απαντήσει γιατί μου στάλθηκε το μήνυμα.27 χρονών, υγιής και το πιο κουφό;Στη πρώτη δόση θα είναι έγκυος ενώ στη δεύτερη κατά 99% δεν θα είμαι καθώς μέχρι τα μέσα Μαϊου θα έχω γεννήσει.

Έχει τύχει σε καμία;Όλοι μου λένε να πάρω το Υπουργείο υγείας και φυσικά δεν το σηκώνει κανένας εκεί 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια σήμερα μου ήρθε μήνυμα για να εμβολιαστω.Ο γιατρός μου λείπει στο εξωτερικό και δεν μπορώ να επικοινωνήσω.

Πήρα τηλ σε Εοδυ, ΕΟΠΥΥ, ΗΔΙΚΑ και κανένας δεν ξέρει να μου απαντήσει γιατί μου στάλθηκε το μήνυμα.27 χρονών, υγιής και το πιο κουφό;Στη πρώτη δόση θα είναι έγκυος ενώ στη δεύτερη κατά 99% δεν θα είμαι καθώς μέχρι τα μέσα Μαϊου θα έχω γεννήσει.

Έχει τύχει σε καμία;Όλοι μου λένε να πάρω το Υπουργείο υγείας και φυσικά δεν το σηκώνει κανένας εκεί 🤔

Από τώρα σου ήρθε μήνυμα;; εγώ είμαι στη λίστα επειδή δουλεύω στον τομέα υγείας.. Κάποιο λάθος θα έχει γίνει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Από τώρα σου ήρθε μήνυμα;; εγώ είμαι στη λίστα επειδή δουλεύω στον τομέα υγείας.. Κάποιο λάθος θα έχει γίνει 😂

Σήμερα στάλθηκαν πολλά μηνύματα που μάλλον έχουν σταλθεί λανθασμένα.Κανενας δεν το λέει όμως κάπου επίσημα.Και αναρωτιέμαι...άτομα 25-30-35 ετών χωρίς νοσήματα πως θα πάνε να εμβολιαστούν;Δεν γίνεται έλεγχος;Δεν πρέπει να δίνεται ξεκάθαρα προτεραιότητα σε άτομα που έχουν ανάγκη;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Σήμερα στάλθηκαν πολλά μηνύματα που μάλλον έχουν σταλθεί λανθασμένα.Κανενας δεν το λέει όμως κάπου επίσημα.Και αναρωτιέμαι...άτομα 25-30-35 ετών χωρίς νοσήματα πως θα πάνε να εμβολιαστούν;Δεν γίνεται έλεγχος;Δεν πρέπει να δίνεται ξεκάθαρα προτεραιότητα σε άτομα που έχουν ανάγκη;

 

Πραγματικά.. Πιστεύω θα έχουν γίνει πολλά λάθη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις On 16/4/2021 at 2:58 ΜΜ, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια σήμερα μου ήρθε μήνυμα για να εμβολιαστω.Ο γιατρός μου λείπει στο εξωτερικό και δεν μπορώ να επικοινωνήσω.

Πήρα τηλ σε Εοδυ, ΕΟΠΥΥ, ΗΔΙΚΑ και κανένας δεν ξέρει να μου απαντήσει γιατί μου στάλθηκε το μήνυμα.27 χρονών, υγιής και το πιο κουφό;Στη πρώτη δόση θα είναι έγκυος ενώ στη δεύτερη κατά 99% δεν θα είμαι καθώς μέχρι τα μέσα Μαϊου θα έχω γεννήσει.

Έχει τύχει σε καμία;Όλοι μου λένε να πάρω το Υπουργείο υγείας και φυσικά δεν το σηκώνει κανένας εκεί 🤔

Το μήνυμα προφανως ηρθε γιατι έπαιρνες η παιρνεις καποιο φαρμακο μεσω αυλης που δίνεται σε ευπαθείς ομαδες. 

Εγω το εκανα το εμβολιο καθως ο κίνδυνος να κολλησω ειναι σχετικα αυξημένος και ο γιατρος μου ηταν πολυ θετικος καθως εγκυμοσύνη και covid δεν ειναι καθολου καλός συνδιασμος.... 

Ας κανει η κάθε μία οτι καταλαβαίνει και οτι την συμβουλεύει ο γιατρος της. 

Παντως δεδομενα με εγκυους που εχουν κανει το εμβολιο υπαρχουν πλεον αρκετα και σε καποιες χωρες εχουν βαλει τις εγκυους σε προτεραιότητα εμβολιασμου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...