Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και αδιαφορία από το σύζυγο


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω κάνω κάποιες ερωτήσεις μήπως και βρω καμία λύση. Λοιπόν, με τον σύζυγό μου είμαστε μαζί 11 χρόνια(2 χρόνια παντρεμένοι), και τώρα είμαι έγκυος 7 μηνών. Το μωράκι το θέλαμε δεν μας έτυχε. Τους τελευταίους μήνες όμως έχει πάθει ένα κόλλημα και είναι συνέχεια στο κινητό του. Μόλις ανοίγει τα μάτια του το πρωί αμέσως στο κινητό, να δει βίντεο, φωτογραφίες κτλ. Όταν του λέω να κάτσουμε μαζί λέει συνέχεια ναι σε ένα λεπτό. Έχουμε τσακωθεί πολλές φορές φορές γι'αυτό και παραδέχεται ότι δεν είναι σωστό αλλά το συνεχίζει. Με έχει παραμελημένη πολύ τον τελευταίο καιρό και αντί να νιώθω στήριξη σε αυτήν τη φάση της ζωής μου νιώθω τελείως μόνη. Δεν έχω πει τίποτα στους γονείς μου για να μην τους στεναχωρήσω. 

Δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει τελευταία. Ακόμα και τα πράγματα του μωρού τα πήρα όλα εγώ, εκείνος δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου.

Θα ήθελα τη συμβουλή σας παρακαλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου με το καλό για το μωρακι σας!Το οτι δεν ενδιαφερεται που λες ετσι ηταν πάντα ή τωρα το άρχισε?Θα σου προτεινα να μην ανακατεψεις ακομα γονεις γιατι μπορει να τσακωθουν.Θα σου προτεινα να τον τρεξεις λιγάκι θελουν οι αντρες μερικες φορες τρεξιμο.Η κολλητη μου τον είχε σηκω κατσε τον αντρα της.Σηκω θελω αυτο,δε μπορω.Μου μυρισε το αλλο,αγγαρειες γκρινια ολα.Απο την αλλη μπορει να φρικαρε λόγω ευθυνων που θα προκυψουν απο το μωρακι αλλα παλι δε ξερω αν ειναι καλο.Εσυ ξερεις το προβλημα και μονο εσυ μπορεις να βρεις την λυση!Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Pitsini είπε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω κάνω κάποιες ερωτήσεις μήπως και βρω καμία λύση. Λοιπόν, με τον σύζυγό μου είμαστε μαζί 11 χρόνια(2 χρόνια παντρεμένοι), και τώρα είμαι έγκυος 7 μηνών. Το μωράκι το θέλαμε δεν μας έτυχε. Τους τελευταίους μήνες όμως έχει πάθει ένα κόλλημα και είναι συνέχεια στο κινητό του. Μόλις ανοίγει τα μάτια του το πρωί αμέσως στο κινητό, να δει βίντεο, φωτογραφίες κτλ. Όταν του λέω να κάτσουμε μαζί λέει συνέχεια ναι σε ένα λεπτό. Έχουμε τσακωθεί πολλές φορές φορές γι'αυτό και παραδέχεται ότι δεν είναι σωστό αλλά το συνεχίζει. Με έχει παραμελημένη πολύ τον τελευταίο καιρό και αντί να νιώθω στήριξη σε αυτήν τη φάση της ζωής μου νιώθω τελείως μόνη. Δεν έχω πει τίποτα στους γονείς μου για να μην τους στεναχωρήσω. 

Δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει τελευταία. Ακόμα και τα πράγματα του μωρού τα πήρα όλα εγώ, εκείνος δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου.

Θα ήθελα τη συμβουλή σας παρακαλώ

Κορίτσι μου και μένα ο άντρας μου αυτό κάνει κάθε μέρα και όχι τώρα αλλά όλα τα χρόνια που ήμαστε μαζί επίσης τα πράγματα φτου μωρου εκτός από τη κουνια του μωρου τα διάλεξα όλα μόνη επίσης την εξωσωματική που έκανα παλι μόνη μου πηγαινα δεν ήρθε ποτε μαζί μου.. Οι άντρες κορίτσι μου αργουν να συνηδητοποιησουν τη κατάσταση  και εγώ απογοητευμένη ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης μου λίγο οι ορμόνες τα νευρα είχαμε απομακρυνθεί τώρα όμως που γέννησα τη μπεμπα έχει αλλάξει κοιτάει το μωρό και μένα σαν μαγεμένο. Δώστου χρόνο να συνηδητοποιησει τη κατάσταση θα δεις όταν γεννήσεις θ αλλαξει η κατάσταση  τουλάχιστον σε μένα άλλαξε προς το καλυτερο. Με το καλό το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2021 at 7:30 ΜΜ, ο/η Pitsini είπε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω κάνω κάποιες ερωτήσεις μήπως και βρω καμία λύση. Λοιπόν, με τον σύζυγό μου είμαστε μαζί 11 χρόνια(2 χρόνια παντρεμένοι), και τώρα είμαι έγκυος 7 μηνών. Το μωράκι το θέλαμε δεν μας έτυχε. Τους τελευταίους μήνες όμως έχει πάθει ένα κόλλημα και είναι συνέχεια στο κινητό του. Μόλις ανοίγει τα μάτια του το πρωί αμέσως στο κινητό, να δει βίντεο, φωτογραφίες κτλ. Όταν του λέω να κάτσουμε μαζί λέει συνέχεια ναι σε ένα λεπτό. Έχουμε τσακωθεί πολλές φορές φορές γι'αυτό και παραδέχεται ότι δεν είναι σωστό αλλά το συνεχίζει. Με έχει παραμελημένη πολύ τον τελευταίο καιρό και αντί να νιώθω στήριξη σε αυτήν τη φάση της ζωής μου νιώθω τελείως μόνη. Δεν έχω πει τίποτα στους γονείς μου για να μην τους στεναχωρήσω. 

Δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει τελευταία. Ακόμα και τα πράγματα του μωρού τα πήρα όλα εγώ, εκείνος δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου.

Θα ήθελα τη συμβουλή σας παρακαλώ

Ίσως τον έχει αγχώσει ολο αυτο με την εγκυμοσύνη. Πες του σήμερα κάπως δεν είμαι καλα κ κάτι τέτοια να δεις για πότε θα ενδιαφερθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...