Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ααααα κατάλαβα δεν πειράζει ας είναι γερό και εχουμε καιρό μπροστά μας

Η β επιπέδου ποτέ γίνεται γιατί δεν ξερω

Νομίζω 22η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά που μου είπαν 😀 στον 5ο μήνα!

Πραγματικά γερό να ειναι και ότι να ναι ας είναι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Πολύ ευχάριστα νέα!!! Γερό να είναι το μωράκι σου!!! Η Β επιπέδου γίνεται στα μέσα της εγκυμοσύνης περίπου... Μεταξύ 20ης-24ης εβδομάδας... Έχουμε ακόμα...😉

Εχουμε ακόμα ας είναι γερά τα μωράκια μας και εμείς θα περιμενουμε

Κοριτσια εγώ έχω ήρεμη εγκυμοσύνη ούτε αναγούλες ούτε μετους ούτε τίποτα μόνο κούραση και πολύ ύπνο 

Εσεις πως είστε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Νομίζω 22η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά που μου είπαν 😀 στον 5ο μήνα!

Πραγματικά γερό να ειναι και ότι να ναι ας είναι 🙏

Όλα τα παιδάκια του κόσμου να είναι γερα

Αααααα εχουμε ακόμα αν είναι στον 5ο μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Σε καταλαβαίνω και εγώ έτσι ήμουν αλλά μόλις ακούς τον γιατρο να σου λέει όλα καλά σου φεύγει το άγχος μετά στην αίματος που πήγα ήμουν τόσο χαλαρή που έμαθα τα καλά τα νέα που δεν το σκεφτόμουν και εκείνη την εξεταση

Με το καλο σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε εσένα όπως σε εμένα με ένα υγείες μωρακι ❤️❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πάαααρα πολύυυ💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εχουμε ακόμα ας είναι γερά τα μωράκια μας και εμείς θα περιμενουμε

Κοριτσια εγώ έχω ήρεμη εγκυμοσύνη ούτε αναγούλες ούτε μετους ούτε τίποτα μόνο κούραση και πολύ ύπνο 

Εσεις πως είστε????

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ εμετό... Τις τελευταίες μέρες τώρα νιώθω ένα φούσκωμα κ μια αναγουλα ώρες ώρες... Σήμερα πχ έφαγα ψωμί με βούτυρα καρπών το πρωί κ δεν έχω καμία όρεξη να φάω τίποτα άλλο... Νιώθω σκασμενη.. Κατά τ άλλα έχω κάτι ενοχλήσεις στην κοιλιά κ στις αρχές κοιμόμουν φουλ κι εγώ.. τώρα ξάπλα κ ίσως ρίξω κ κανέναν ύπνο τα μεσημέρια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Μόλις μίλησα με τον γιατρό! Έχω ένα υγιέστατο αγοράκι!! Αγορομάνα λοιπόν!!! 

Συγχαρητήρια!!!!! Άντε με το καλό λοιπόν!!! 🤰🤰🤰🤰 Ο μεγάλος σου το ξέρει; Το περιμένει πως κ πως;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Συγχαρητήρια!!!!! Άντε με το καλό λοιπόν!!! 🤰🤰🤰🤰 Ο μεγάλος σου το ξέρει; Το περιμένει πως κ πως;;;

Ακόμα δεν ξέρει, ήθελε αδερφό πάντως!!! Θα το μάθει απόψε!! Σε ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Ακόμα δεν ξέρει, ήθελε αδερφό πάντως!!! Θα το μάθει απόψε!! Σε ευχαριστώ!!

Η καλύτερη του!!! 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Μόλις μίλησα με τον γιατρό! Έχω ένα υγιέστατο αγοράκι!! Αγορομάνα λοιπόν!!!

Συγχαρητήρια! Μπράβο πολύ ευχάριστα νέα! 😊😊😊 Άργησε λίγο αλλά όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Μόλις μίλησα με τον γιατρό! Έχω ένα υγιέστατο αγοράκι!! Αγορομάνα λοιπόν!!!

Συγχαρητήρια εσυ αγοράκι εγώ κοριτσάκι σε είπε ότι σίγουρα είναι αγοράκι η υπάρχει πιθανότητα????
Εμενα με είπε ένα 80% ότι είναι κοριτσάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Συγχαρητήρια εσυ αγοράκι εγώ κοριτσάκι σε είπε ότι σίγουρα είναι αγοράκι η υπάρχει πιθανότητα????
Εμενα με είπε ένα 80% ότι είναι κοριτσάκι 

Ευχαριστώ! Εγώ δεν έκανα αυχενική διαφάνεια, προτίμησα αυτό το τεστ που ανιχνεύουν το dna του μωρού στο αίμα μου και μου λένε με σιγουριά αν πάσχει από κάποιο σύνδρομο και το φύλο! Άρα είναι σίγουρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Ευχαριστώ! Εγώ δεν έκανα αυχενική διαφάνεια, προτίμησα αυτό το τεστ που ανιχνεύουν το dna του μωρού στο αίμα μου και μου λένε με σιγουριά αν πάσχει από κάποιο σύνδρομο και το φύλο! Άρα είναι σίγουρο!!

Από τις 10 ημέρες εν τέλει 2 εβδομάδες έκανε έτσι; Εμένα σήμερα πέρασε η πρώτη εβδομάδα και περιμένω 🙄😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία νέα διαβάζω για όλες σας...μπράβο βρε κορίτσια...βγαίνουμε κι από τις επικίνδυνες εβδομάδες πλέον όλες μας...

Εγώ έχω Αυχενική την Παρασκευή...έχω άγχος αλλά πιστεύω και ότι όλα θα πάνε καλά...Η αλήθεια έχω ηρεμήσει αρκετά από την Παρασκευή που είδαμε ότι είναι καλά το εμβρυάκι...

Εμένα έχουν ηρεμήσει κάπως τα συμπτώματα...τα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά συνεχίζουν,πεινάω αρκετά και αν δεν φάω έχω αναγούλες...κάποιες ημικρανίες εδώ κι εκεί και ο πονος στη μέση που είναι και το πιο ενοχλητικό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Τι ωραία νέα διαβάζω για όλες σας...μπράβο βρε κορίτσια...βγαίνουμε κι από τις επικίνδυνες εβδομάδες πλέον όλες μας...

Εγώ έχω Αυχενική την Παρασκευή...έχω άγχος αλλά πιστεύω και ότι όλα θα πάνε καλά...Η αλήθεια έχω ηρεμήσει αρκετά από την Παρασκευή που είδαμε ότι είναι καλά το εμβρυάκι...

Εμένα έχουν ηρεμήσει κάπως τα συμπτώματα...τα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά συνεχίζουν,πεινάω αρκετά και αν δεν φάω έχω αναγούλες...κάποιες ημικρανίες εδώ κι εκεί και ο πονος στη μέση που είναι και το πιο ενοχλητικό.  

Ααα τι ωραια έφτασε και εσενα η ώρα για την αυχενική. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! ☺ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα!! Εύχομαι όλες να είστε καλά!!

@Dioni20 καλά αποτελέσματα με την αυχενική σου!

@Maimoudaki92 ακόμα δεν έχεις κάποιο νέο?? 

Καλημέραααα! Όχι δυστυχώς και με έχει φάει η αγωνία 😐 7 με 10 μέρες μου είπε σήμερα είναι η 8η.

@Dioni20 Να μας πεις πως πήγε! Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρααα, γυρίσαμε από τη  Αυχενική ή πρώτη εικόνα είναι πολύ καλή .Έχουμε 1 στις 11.000 πιθανότητα για σύνδρομο αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει όταν βγουν οι αιματολογικές αλλά και πάλι μας είπε ότι δεν μπορεί να πέσει τόσο ώστε να μας ανησυχήσει.

Κατά τ'άλλα ίσως να χρειαστεί να παρακολουθήσουμε λίγο την πίεση γιατί έχω 1 στις 93 πιθανότητες για προεκλαμψία...

Προς το παρόν όλα καλά...

75-80% έχουμε κοριτσάκι...🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρααα, γυρίσαμε από τη  Αυχενική ή πρώτη εικόνα είναι πολύ καλή .Έχουμε 1 στις 11.000 πιθανότητα για σύνδρομο αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει όταν βγουν οι αιματολογικές αλλά και πάλι μας είπε ότι δεν μπορεί να πέσει τόσο ώστε να μας ανησυχήσει.

Κατά τ'άλλα ίσως να χρειαστεί να παρακολουθήσουμε λίγο την πίεση γιατί έχω 1 στις 93 πιθανότητες για προεκλαμψία...

Προς το παρόν όλα καλά...

75-80% έχουμε κοριτσάκι...🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια!! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου!! 👏👏👏  Οι αίματος πόσες μέρες κάνουν να βγουν;; Και πώς σχετίζεται η πίεση με την προεκλαμψία; Δεν έχω ιδέα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Συγχαρητήρια!! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου!! 👏👏👏  Οι αίματος πόσες μέρες κάνουν να βγουν;; Και πώς σχετίζεται η πίεση με την προεκλαμψία; Δεν έχω ιδέα... 

Νομίζω ότι αυτό είναι η προεκλαμψια η αυξημένη πίεση που δημιουργεί όμως και οίδημα σε χέρια πόδια κ.λ.π...Δεν γνωρίζω και πολλά...το θέμα είναι ότι όλη μου τη ζωή έχω υπόταση 🤣

Οι αίματος θα βγουν την Δευτέρα. 

Τι να πω ας ελπίσουμε να μην γίνει ποτέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Νομίζω ότι αυτό είναι η προεκλαμψια η αυξημένη πίεση που δημιουργεί όμως και οίδημα σε χέρια πόδια κ.λ.π...Δεν γνωρίζω και πολλά...το θέμα είναι ότι όλη μου τη ζωή έχω υπόταση 🤣

Οι αίματος θα βγουν την Δευτέρα. 

Τι να πω ας ελπίσουμε να μην γίνει ποτέ...

Ναι το γκουγκλαρα λιγάκι κ διάβασα.. Κι εγώ πανω απο 10 πίεση δεν έχω ποτέ... Το ποσοστό αυτό δλδ  που έγραψες προέκυψε από την αυχενική; καλά αποτελέσματα κ με το papp a.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ναι το γκουγκλαρα λιγάκι κ διάβασα.. Κι εγώ πανω απο 10 πίεση δεν έχω ποτέ... Το ποσοστό αυτό δλδ  που έγραψες προέκυψε από την αυχενική; καλά αποτελέσματα κ με το papp a.. 😉

Ναι από κάποιες μετρήσεις που έκανε...το έμβρυο είχε κάπου 165 παλμούς...Δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο...θα ρωτήσω τον γυναικολόγο Αφού βγουν και οι αίματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρααα, γυρίσαμε από τη  Αυχενική ή πρώτη εικόνα είναι πολύ καλή .Έχουμε 1 στις 11.000 πιθανότητα για σύνδρομο αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει όταν βγουν οι αιματολογικές αλλά και πάλι μας είπε ότι δεν μπορεί να πέσει τόσο ώστε να μας ανησυχήσει.

Κατά τ'άλλα ίσως να χρειαστεί να παρακολουθήσουμε λίγο την πίεση γιατί έχω 1 στις 93 πιθανότητες για προεκλαμψία...

Προς το παρόν όλα καλά...

75-80% έχουμε κοριτσάκι...🥰🥰🥰

Μπράβο συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα! Όλα καλά και με το καλό και η papp a. Αυτό που λες με την προεκλαμψια ενώ και εγω έχω πάντα χαμηλή πίεση μου το έβγαλε 1/300 και για αυτό το λόγο με εβαλε και ξεκίνησα το salospire ασπιρίνη για να γίνεται καλύτερη αιμάτωση και να μην έχει θέμα ανάπτυξης μου είπε 🤔

Να ρωτήσεις το γυναικολόγο σου! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρααα, γυρίσαμε από τη  Αυχενική ή πρώτη εικόνα είναι πολύ καλή .Έχουμε 1 στις 11.000 πιθανότητα για σύνδρομο αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει όταν βγουν οι αιματολογικές αλλά και πάλι μας είπε ότι δεν μπορεί να πέσει τόσο ώστε να μας ανησυχήσει.

Κατά τ'άλλα ίσως να χρειαστεί να παρακολουθήσουμε λίγο την πίεση γιατί έχω 1 στις 93 πιθανότητες για προεκλαμψία...

Προς το παρόν όλα καλά...

75-80% έχουμε κοριτσάκι...🥰🥰🥰

Μπράβο κοριτσάρα μου!! Όλα καλά εύχομαι και με την αίματος για να ησυχάσετε!! Προσοχή με την πίεση,  ελέγχεται με διατροφή αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Μπράβο κοριτσάρα μου!! Όλα καλά εύχομαι και με την αίματος για να ησυχάσετε!! Προσοχή με την πίεση,  ελέγχεται με διατροφή αυτό?

Απ'οτι διάβασα Όχι...το συστήνουν κάποιοι αλλά δεν έχει αποδειχθεί ότι βοηθάει...μόνο η χορήγηση ασπιρίνης από τωρα ίσως βοηθάει λίγο...αλλά και πάλι είναι επικίνδυνη κατάσταση και η θεραπεία είναι μόνο ο τοκετός...😔

Βέβαια δεν είναι σίγουρο ότι θα το πάθω...ποσοστά μας δίνουν άλλωστε αλλά θέλει προσοχή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...