Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Χαχαχαχα με τις βαλίτσες πίσω από την πόρτα είμαστε 🤣 

Αυτά τα πονακια εγώ τα νιώθω μια άντε δύο φορές μέσα στην μέρα για πολύ λίγο και όχι κάθε μέρα...εσένα πόσο συχνά είναι;

2-3 φορές την ημέρα σίγουρα και κάποιες φορές και τη νύχτα ξυπνάω για αυτό το λόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι, 11. Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Όλη μέρα κάνω δουλειές, το απόγευμα πάω για περπάτημα με τον άντρα μου τώρα που δεν έχει δουλειά και τρεις φορές τις μέρα προσπαθώ να κάνω ασκήσεις με μπάλα. Χθες τον περιλαβα κιόλας μπας και γεννήσω, έχει φοβηθεί το μάτι του! 😂

Χαχαχαχα ανυπομονούμε όλες από ότι φαίνεται!!! Το έχω βάλει κι εγώ σκοπό! Θα πάω απόψε να κάνω ένα ζεστό μπάνιο να μουλιάσω και αργότερα θα προσπαθήσω να ξελογιάσω τον σύζυγο μπας και....😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Χαχαχαχα ανυπομονούμε όλες από ότι φαίνεται!!! Το έχω βάλει κι εγώ σκοπό! Θα πάω απόψε να κάνω ένα ζεστό μπάνιο να μουλιάσω και αργότερα θα προσπαθήσω να ξελογιάσω τον σύζυγο μπας και....😅😅😅

Δεν μας χωράνε και τα σεξουλιαρικα μας νυχτικά κλπ πια εδώ που έχουμε φτάσει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Με συγκίνησες! Χαίρομαι τόσο πολύ για σένα! Να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σύντομα με ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά! Σας σκέφτομαι συχνά, όλα τα κορίτσια που δεν εξελίχθηκε καλά η εγκυμοσύνη και πραγματικά χαιρομαι ιδιαίτερα όταν ακούω χαρμόσυνα νέα σας!

Αννούλα μου γλυκιά 🥰 Σε ευχαριστω παρα πολύ για τις ευχες σου κοριτσι μου!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά... Η αλήθεια είναι πως σε σχέση με τη πρώτη φορά, τώρα (κατα ένα περίεργο λόγο) δεν έχω βάλει καθόλου άγχος!!!! Είμαι παρά πολύ χαλαρή και αισιόδοξη... Κάθε μέρα προσεύχομαι για το ουράνιο τόξο μου και ευχαριστώ το Θεό για το υπέροχο δώρο... Ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει όποτε το πάμε χαλαρά, βήμα βήμα κι όλα καλά!!! Με το καλό να έρθει και σένα το μωράκι σου ❤️ 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσι μου πόσο πολύ χαίρομαι για τα ευχάριστα σου νέα! Ήμουν και εγώ από τις πρώτες μαζί σας στην ομάδα αλλά δυστυχώς έφυγα και εγω μετά από 17 εβδομάδες. 

Πόσο πολύ χάρηκα και για εσένα και για τα άλλα κορίτσια που έμαθα ότι είχαν θετικό τεστ επίσης. Ελπίζω να έρθει και η δική μας σειρά. Ότι καλύτερο εύχομαι για την εγκυμοσύνη σου ναι να ειναι τελειομηνη! Όλα καλά να σου πάνε 😊

Και να ευχηθώ και στα υπόλοιπα κορίτσια που πλησιάζετε να σας πάνε όλα καλά και σύντομα με τα μωράκια στην αγκαλιά σας 💓💓💓

Μαϊμουδάκι μου, κορίτσι μου... Τι κάνεις; Πως είσαι; Χαίρομαι πολύ που είδα μήνυμά σου και ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές!!!! ❤️❤️ όλα καλά θα πάνε και για σένα, θα δεις... Σύντομα θα έρθει το θαυματάκι σας🙏🥰 Εχε πίστη και μη το βάζετε κάτω!!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια... 🧿 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι, 11. Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Όλη μέρα κάνω δουλειές, το απόγευμα πάω για περπάτημα με τον άντρα μου τώρα που δεν έχει δουλειά και τρεις φορές τις μέρα προσπαθώ να κάνω ασκήσεις με μπάλα. Χθες τον περιλαβα κιόλας μπας και γεννήσω, έχει φοβηθεί το μάτι του! 😂

Χαχαχα σ αγαπώ απλά ! Καλά κανείς καλά κανείς λίγο έμεινε! Εγώ κορίτσια τώρα άρχισα να συνειδητοποιώ ότι ουσιαστικά κρατιόμουν από μια κλωστή είναι απίστευτο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Χαχαχα σ αγαπώ απλά ! Καλά κανείς καλά κανείς λίγο έμεινε! Εγώ κορίτσια τώρα άρχισα να συνειδητοποιώ ότι ουσιαστικά κρατιόμουν από μια κλωστή είναι απίστευτο ! 

Μην το σκέφτεσαι πλέον, το θέμα είναι ότι έχεις αγκαλιά το μωράκι σου και είστε και οι δύο καλά. Πιστεύω ότι όλες θα ξεχάσουμε τις δυσκολίες όταν θα τα κρατήσουμε αγκαλιά. Μερικές φορές νιώθω παράλογη που γκρινιάζω, γιατί δόξα τον Θεό μέχρι τώρα είχα μια καλή εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια, καλησπέρα σε όλες σας! Με κάποιες από εσάς γνωριζόμαστε, με κάποιες που ήρθατε στη γλυκιά μας ομαδούλα αργότερα, δυστυχώς όχι... Όμως όλους αυτούς του μήνες σάς παρακολουθώ και μαθαίνω τα νέα σας. Για όσες δε με γνωρίζετε, είμαι η Αλεξάνδρα, η θεματοθέτρια της ομάδας "Μανούλες Νοεμβρίου 2021". 

Αρχικά να ευχηθώ στις κοπέλες που ήδη κρατούν τα αγγελούδια τους στην αγκαλιά τους, ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!! Να είναι πάντα γερά και καλότυχα στη ζωή τους!!! Για τις υπόλοιπες εγκυούλες, εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου η ώρα η καλή και με ένα πόνο κορίτσια μου! Με τη βοήθεια του Θεού, όλα καλά θα πάνε!!!! 

Ο λόγος που σας γράφω, είναι ο εξής...Οι περισσότερες γνωρίζετε πως η πρώτη μου εγκυμοσύνη δυστυχώς δε κατέληξε όπως επιθυμούσαμε.... Το μωράκι μας έγινε αγγελούδι και μας κοιτάει από ψηλά. Όλο αυτό το διάστημα, αρχικά πέρασα πολύ δύσκολα, αλλά δόξα το Θεό, με τη βοήθεια του άντρα μου συνεχίσαμε και δε το βάλαμε κάτω! Να μη σας τα πολυλογώ, 18 Οκτωβρίου και μετά από 5 γεμάτους μήνες προσπαθειών, κράτησα επιτέλους θετικό τεστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου!!! Έρχεται το "Ουράνιο τόξο" μου κορίτσια!!!! Δε το πιστεύω!!!!!🌈❤️

Χθες ακούσαμε για πρώτη φορά καρδούλα και η χαρά μου δε περιγράφεται...

Νοέμβριος... Ο μήνας που θα γεννούσα, μου χάρισε το ομορφότερο δώρο!!! Δώρο Θεού❤️❤️❤️

Συγνώμη για το σεντόνι, απλά ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας! Μαζί ξεκινήσαμε, μαζί συνεχίζουμε με πίστη, αγάπη και αισιοδοξία. 🙏

Κορίτσι μου γλυκό, συγχαρητήρια!!! 

Χάρηκα πάρα πολύ, ευχομαι όλα να πάνε καταπληκτικά σε αυτήν την εγκυμοσύνη και να έχεις το θαυματακι σου αγκαλιά❤❤❤

Να μας λες τα νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νυχτερινή αναφορά..... τον κατάφερα τον σύζυγο, γύρω στις 11 το βράδυ!😅😅😅 η ώρα κοντεύει 2 και έχω σχετικά έντονους πόνους περιόδου.... λέτε να γίνει το θαύμα??? Υποτίθεται θα πάμε και για τον καρδιοτοκογράφο το πρωί....λέτε να με στείλουν για γέννα???  Ανυπομονώ από τη μία... από την άλλη συνειδητοποιώ ότι τέλος τα ψέμματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ! Τελικά δεν ξανακοιμηθηκα.. είχα ακανόνιστες συσπάσεις , πηγα και τουαλέτα 2 φορές.... είμαστε στον δρόμο για καρδιοτοκογράφο και έχω συσπάσεις ανά 10-15 λεπτά...Η μία ήταν πολύ έντονη...έχουμε πάρει και τις βαλίτσες καλού κακού και θα δούμε τι θα μας πουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα ! Τελικά δεν ξανακοιμηθηκα.. είχα ακανόνιστες συσπάσεις , πηγα και τουαλέτα 2 φορές.... είμαστε στον δρόμο για καρδιοτοκογράφο και έχω συσπάσεις ανά 10-15 λεπτά...Η μία ήταν πολύ έντονη...έχουμε πάρει και τις βαλίτσες καλού κακού και θα δούμε τι θα μας πουν.... 

Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω πως ήρθε η ώρα και για εσένα!!! Σου στέλνω όλη μου την θετική σκέψη να παμε όλα καλά 🥰🥰θα περιμένουμε νέα σου 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα ! Τελικά δεν ξανακοιμηθηκα.. είχα ακανόνιστες συσπάσεις , πηγα και τουαλέτα 2 φορές.... είμαστε στον δρόμο για καρδιοτοκογράφο και έχω συσπάσεις ανά 10-15 λεπτά...Η μία ήταν πολύ έντονη...έχουμε πάρει και τις βαλίτσες καλού κακού και θα δούμε τι θα μας πουν.... 

καλημέρα κορίτσι μου!!!!αντεεεε ήρθε η ώρα πιστεύω !ολα καλά να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα ! Τελικά δεν ξανακοιμηθηκα.. είχα ακανόνιστες συσπάσεις , πηγα και τουαλέτα 2 φορές.... είμαστε στον δρόμο για καρδιοτοκογράφο και έχω συσπάσεις ανά 10-15 λεπτά...Η μία ήταν πολύ έντονη...έχουμε πάρει και τις βαλίτσες καλού κακού και θα δούμε τι θα μας πουν.... 

Καλημέρα! Μάλλον είσαι στην τελική ευθεία! Όλα καλά να πάνε! Όταν μπορέσεις να μας ενημερώσεις! ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω πως ήρθε η ώρα και για εσένα!!! Σου στέλνω όλη μου την θετική σκέψη να παμε όλα καλά 🥰🥰θα περιμένουμε νέα σου 😘😘

Κορίτσι και εσύ δεν είχες χθες ραντεβού με την γιατρό; Όλα καλά αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα ! Τελικά δεν ξανακοιμηθηκα.. είχα ακανόνιστες συσπάσεις , πηγα και τουαλέτα 2 φορές.... είμαστε στον δρόμο για καρδιοτοκογράφο και έχω συσπάσεις ανά 10-15 λεπτά...Η μία ήταν πολύ έντονη...έχουμε πάρει και τις βαλίτσες καλού κακού και θα δούμε τι θα μας πουν.... 

Ήρθε η μεγάλη ώρα μάλλον;;; 😁😁😁 άντε με το καλό κ με έναν πόνο να ευχηθώ!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Ήρθε η ώρα μου τελικά! Έχω συσπάσεις ανά 10-15 λεπτά και διαστολή 1,5. Ξεκινάμε για Αθήνα! Φιλιά πολλά!! Θα σας στείλω όταν έρθει το νινί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Ήρθε η ώρα μου τελικά! Έχω συσπάσεις ανά 10-15 λεπτά και διαστολή 1,5. Ξεκινάμε για Αθήνα! Φιλιά πολλά!! Θα σας στείλω όταν έρθει το νινί!!!

Τελειαααα με το καλό να το πάρεις αγκαλίτσα κορίτσι μου...θα περιμένουμε νέα σου!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Ήρθε η ώρα μου τελικά! Έχω συσπάσεις ανά 10-15 λεπτά και διαστολή 1,5. Ξεκινάμε για Αθήνα! Φιλιά πολλά!! Θα σας στείλω όταν έρθει το νινί!!!

Τελειααααααααααα!!! Με το καλό !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Τελειααααααααααα!!! Με το καλό !!

Σήμερα γιορτάζει ο Άγιος Νεκτάριος και ο γιος μου ! Να σας προστατεύει μεγάλη η χάρη του !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσι και εσύ δεν είχες χθες ραντεβού με την γιατρό; Όλα καλά αν επιτρέπεται;

Είχα ναι κορίτσι μου, η μπέμπα είναι περίπου 2850 δεν μπορούσε να την μετρήσει καλά 🥰 το πρόβλημα είναι ότι η μπέμπα δεν έχει πάρει καθόλου θέση ακόμα, αν και η γιατρός λέει έχουμε ακόμα αλλά εγώ αγχώνομαι από τώρα 😟

Κατά τα αλλά ευτυχώς όλα πηγαίνουν καλά, έχω αρκετές ζαλάδες και συσπάσεις που δεν την ανησυχούν ακόμα, πολύ περπάτημα μου είπε να κάνω καθημερινά, αλλά πραγματικά δεν αντέχω ούτε βήμα να κάνω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Ήρθε η ώρα μου τελικά! Έχω συσπάσεις ανά 10-15 λεπτά και διαστολή 1,5. Ξεκινάμε για Αθήνα! Φιλιά πολλά!! Θα σας στείλω όταν έρθει το νινί!!!

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά Αννουλα μου!!! 🥰🧿❤️ Η σκέψη μας είναι μαζί σου!!! Περιμένουμε να ακούσουμε τα ευχαρισταααα!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσι μου γλυκό, συγχαρητήρια!!! 

Χάρηκα πάρα πολύ, ευχομαι όλα να πάνε καταπληκτικά σε αυτήν την εγκυμοσύνη και να έχεις το θαυματακι σου αγκαλιά❤❤❤

Να μας λες τα νέα σου!! 

Κοριτσάρα μου, σε ευχαριστώ πολύ!! Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! 🙏 ❤️ 

Σήμερα πήγα να κάνω τις πρώτες μου αιματολογικές (γενικές αίματος, ζάχαρο, σίδηρο, κυτταρομεγαλοϊό, τοξόπλασμα, HIV, ομάδα αίματος κτλ... Αν και αυτές τις είχα κάνει και τη πρώτη φορά. Έχω αλλάξει γιατρό μετά τη πρώτη μας αναποδιά και ο συγκεκριμένος ήθελε πρώτα να ακούσουμε καρδούλα και μετά να ξεκινήσουμε εξετάσεις. Μου έχει γράψει επίσης για Μεσογειακή Αναιμία & Κυστική Ίνωση και αυτές με προέτρεψε να πάω στο νοσοκομείο να τις κάνω. Δε σας κρύβω ότι αγχώνομαι γιατί τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα με το κορονοϊο...Και η συγκεκριμένη πόλη που βρίσκεται το νοσοκομείο , είναι κόκκινη με τα κρούσματα. Αλλά τι να κάνω, εφόσον μου είπε να πάω εκεί, θα πάω αναγκαστικά.....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Σήμερα γιορτάζει ο Άγιος Νεκτάριος και ο γιος μου ! Να σας προστατεύει μεγάλη η χάρη του !!

Να τον χαίρεσαι κορίτσι μου! Γερός και καλότυχος να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Είχα ναι κορίτσι μου, η μπέμπα είναι περίπου 2850 δεν μπορούσε να την μετρήσει καλά 🥰 το πρόβλημα είναι ότι η μπέμπα δεν έχει πάρει καθόλου θέση ακόμα, αν και η γιατρός λέει έχουμε ακόμα αλλά εγώ αγχώνομαι από τώρα 😟

Κατά τα αλλά ευτυχώς όλα πηγαίνουν καλά, έχω αρκετές ζαλάδες και συσπάσεις που δεν την ανησυχούν ακόμα, πολύ περπάτημα μου είπε να κάνω καθημερινά, αλλά πραγματικά δεν αντέχω ούτε βήμα να κάνω!!! 

Μια χαρά είναι η μπουμπού σου. Μην αγχώνεσαι. Και εμένα που πήρε τέλεια θέση δεν κατέβηκε. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Μακάρι να πάνε όλα καλά ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Κοριτσάρα μου, σε ευχαριστώ πολύ!! Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! 🙏 ❤️ 

Σήμερα πήγα να κάνω τις πρώτες μου αιματολογικές (γενικές αίματος, ζάχαρο, σίδηρο, κυτταρομεγαλοϊό, τοξόπλασμα, HIV, ομάδα αίματος κτλ... Αν και αυτές τις είχα κάνει και τη πρώτη φορά. Έχω αλλάξει γιατρό μετά τη πρώτη μας αναποδιά και ο συγκεκριμένος ήθελε πρώτα να ακούσουμε καρδούλα και μετά να ξεκινήσουμε εξετάσεις. Μου έχει γράψει επίσης για Μεσογειακή Αναιμία & Κυστική Ίνωση και αυτές με προέτρεψε να πάω στο νοσοκομείο να τις κάνω. Δε σας κρύβω ότι αγχώνομαι γιατί τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα με το κορονοϊο...Και η συγκεκριμένη πόλη που βρίσκεται το νοσοκομείο , είναι κόκκινη με τα κρούσματα. Αλλά τι να κάνω, εφόσον μου είπε να πάω εκεί, θα πάω αναγκαστικά.....  

Δικαιολογημένα φοβάσαι...μάσκα-αντισηπτικό και όσο γίνεται αποστάσεις...όλα καλά θα πάνε...εγώ να δεις που η πόλη μου έχει αυτές τις μέρες πάρα πολλά κρούσματα και φοβάμαι μην γίνει τπτ τελευταία στιγμή και τρέχουμε σε δημόσιο νοσοκομείο χωρίς τον γιατρό μας...

Εγώ δεν βγαίνω αλλά η δουλειά του άντρα μου ειναι με κόσμο...έχει εμβολιαστεί,προσέχει πολύ και ελπίζουμε να πάνε ολα καλα..🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...