Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εμένα η δικιά μου έχει συχνά πάντως... 2-3 φορές τη μέρα το λιγότερο τη νιώθω... 

Και ανησυχούσα ότι μόνο η δική μου έχει λόξυγκα!έχει τόσο πλάκα...πραγματικά γελάω κάθε φορά που τη νιώθω😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Πού νιώθετε τον λόξυγκα βρε κορίτσια; Εκεί που είναι το κεφαλάκι ή η κοιλίτσα τους; 

 νομίζω ότι εκεί που είναι το κεφαλάκι της τη νιώθω γιατί τη νιώθω χαμηλά δε νομίζω ότι εκεί είναι η κοιλίτσα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

 νομίζω ότι εκεί που είναι το κεφαλάκι της τη νιώθω γιατί τη νιώθω χαμηλά δε νομίζω ότι εκεί είναι η κοιλίτσα της!

Κορίτσια έχει τύχει και 4 φορές!εγω χαμηλά αλλά μάλλον και η κοιλιτσα κουνιέται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Πού νιώθετε τον λόξυγκα βρε κορίτσια; Εκεί που είναι το κεφαλάκι ή η κοιλίτσα τους; 

Από τη μέση και προς τα κάτω το νιώθω κι εγώ,  νιώθεις να κουνιέται η κοιλιά σου σε τακτικό ρυθμό, π.χ. ανά 2-3 δευτερόλεπτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια έχει τύχει και 4 φορές!εγω χαμηλά αλλά μάλλον και η κοιλιτσα κουνιέται 

Ναι ναι έχει τόσο γέλιο!!!τρελαίνομαι κάθε φορά!😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Να σας ρωτήσω!νιώθετε τα μωράκια σα να έχουν λόξυγκα και αν ναι πόσα συχνά; Εμένα σχεδόν κάθε βράδυ νιώθω ότι έχει!😁

Εμένα έχει κάθε μέρα λοξυγγα κ τον πιάνει αρκετές φορες , σίγουρα 3-4 . Τώρα τον νιώθω κ το βράδυ που κοιμαμαι όταν έχει κ ξυπνάω . Κάποιες φορες διαρκεί λιγότερο κ αλλες περισσότερο. Φτάνει κ 5λεπτο κάποιες φορες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εμένα έχει κάθε μέρα λοξυγγα κ τον πιάνει αρκετές φορες , σίγουρα 3-4 . Τώρα τον νιώθω κ το βράδυ που κοιμαμαι όταν έχει κ ξυπνάω . Κάποιες φορες διαρκεί λιγότερο κ αλλες περισσότερο. Φτάνει κ 5λεπτο κάποιες φορες . 

Ναι κρατάει αρκετά λεπτά!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Τέλεια!!! Είδες που πήγαν όλα καλά!!!  👏👏👏 Εγώ στην 34η μπαίνω μεθαύριο κ ανυπομονώ να περάσουν οι βδομάδες να βγει... Δε μπορώ άλλο... 

Σήμερα μπήκα και εγώ 34 και νιώθω λες και έχω πάρει 30 κιλά. Φτάνουμε στο τέλος κορίτσια σιγά σιγά 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναιιιιι κι εμένα έχει λόξυγγα συνέχεια και το είχα απορία 🤣😂

Την άλλη Παρασκευή εγώ μπαίνω στο μήνα μου...είναι σχεδόν όλα έτοιμα και περιμένουμε....

Ελπίζω την Τρίτη να έχει πάρει τα γραμμάρια που πρέπει και να μην χρειαστεί να γεννήσω  νωρίτερα!!!Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η kokaki91 είπε:

Κορίτσια εμένα με πέθανε σμρ το βράδυ. Κλωτσαγε τόσο μα τόσο δυνατά που δεν μπορούσα ούτε ξαπλωμένη ούτε καθιστή να κάτσω. Κατά τις 4 τα ξημερώματα σηκώθηκα και έκανα βόλτες μέσα στο σπίτι και νόμιζα ότι θα μου βγει από το στόμα το μωρό. Τρόμαξα. Δεν έχω ξαναφάει τέτοιες κλωτσιές. Είμαι 36 και 2. Ίσως έχει μεγαλώσει τόσο πολύ που δεν χωράει. Επίσης εκεί δεξιά πάνω που σας έλεγα ότι πονάω με πιάνει και μούδιασμα παράλληλα. Διάβασα ότι εκεί πάνω είναι συκώτι και σκωληκοειδίτιδα. Αγχώθηκα πολύ. Θα δω ο πόνος αν συνεχίσει θα πω στον γιατρό να κάνω υπερηχο. Όσο για αριστερά που λέτε ξέρω ότι είναι παχύ λεπτό έντερο κι στομάχι. Πφφ δεν ξέρω προβλέπεται δύσκολος ο τελευταίος μήνας. Αλλά δεν πειράζει ας είναι γερό δυνατό να με κλωτσαει! Χαλάλι του!! Απλά εύχομαι να μην είναι τπτ με την σκωληκοειδίτιδα αυτός ο πόνος. Το καλό είναι ότι δεν είναι συνέχεια! 

(Να σας ρωτήσω κάτι είμαι νέο μέλος και όταν γράφω ένα μήνυμα το κάνει κρυφό μέχρι να εγκριθεί αυτό μπορεί να πάρει πολλές ώρες και επίσης με αφήνει μέχρι 5 μηνύματα την ημέρα να στείλω. Αυτό γιατί συμβαίνει?)

Γίνεται σε όλα τα νέα μέλη προφανώς για να αποφεύγουν κακόβουλ σχόλια κ.λ.π αλλά δεν θυμάμαι πόσο καιρό κρατάει...

Νομίζω οτι όλες λιγο πολυ το ίδιο άβολα νιωθουμε με τα μωρακιααα στη κοιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω!εσείς που έχετε φτιάξει βαλίτσα έχετε βάλει και τα δικά σας και του μωρού μαζί ή βάλατε ξεχωριστά του μωρού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω!εσείς που έχετε φτιάξει βαλίτσα έχετε βάλει και τα δικά σας και του μωρού μαζί ή βάλατε ξεχωριστά του μωρού;

Καλημέρα κοπέλα μου!!εγω τα έβαλα ξεχωριστά να σου πω την αλήθεια!γτ τα έπλυνα με διαφορετικό απορρυπαντικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω!εσείς που έχετε φτιάξει βαλίτσα έχετε βάλει και τα δικά σας και του μωρού μαζί ή βάλατε ξεχωριστά του μωρού;

Εγώ τα έχω βάλει όλα μαζί του μωρού σε εμένα είναι μόνο τα ρούχα εξόδου δεν θέλει κάτι άλλο ανάλογα αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο θέλει ποιο πολλά σε εμένα δεν θα χωρούσαν σε μια βαλίτσα όποτε εκει θα ήθελα δυο να εχω

Ασε που και τα δικά μου τα ρούχα τα έχω πλύνει με το βρεφικό αποριπαντικό γιατί θα ακουμπάει το μωράκι επάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω!εσείς που έχετε φτιάξει βαλίτσα έχετε βάλει και τα δικά σας και του μωρού μαζί ή βάλατε ξεχωριστά του μωρού;

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εγώ έχω πλύνει κ τα σακβουαγιαζ με βρεφικό απορρυπαντικό κ όλα τα ρούχα του μαιευτηριου. Προσωπικά τα έχω βάλει χώρια γιατί του μωρού θα τα χρειαστώ στην έξοδο και δε θέλω όταν μπαινοβγαζω τα δικά μου στη βαλίτσα να ανακατεύονται κ της μικρής... Για τη μπουμπού έχω πάρει ρουχαλακια, σκουφάκι κλπ.. 2 φλις κουβερτούλες κ πάνες αγκαλιας για να την παίρνουμε αγκαλίτσα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω!εσείς που έχετε φτιάξει βαλίτσα έχετε βάλει και τα δικά σας και του μωρού μαζί ή βάλατε ξεχωριστά του μωρού;

Καλημέρα. Εγώ τα έχω βάλει όλα μαζί. Τις νυχτικεα τις έχω πλύνει με βρεφικό απορρυπαντικό. Βέβαια δεν ξέρω πόσο νόημα έχει γιατί όταν με το καλό γυρίσουμε στο σπίτι δεν θα πλένω τα ρούχα μου έτσι 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω!εσείς που έχετε φτιάξει βαλίτσα έχετε βάλει και τα δικά σας και του μωρού μαζί ή βάλατε ξεχωριστά του μωρού;

Σε 3 εβδομάδες γεννάω και ΔΕΝ έχω φτιάξει ακόμα βαλίτσα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!!εγω τα έβαλα ξεχωριστά να σου πω την αλήθεια!γτ τα έπλυνα με διαφορετικό απορρυπαντικό!

Καλημερα😀 εγώ τα έχω πλύνει με αρκαδι και τα δικά μου!μου φαίνεται ότι δε θα με χωρέσει μια!μπορεί να βάλω και στην τσάντα του καροτσιου 😁😂😁😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ τα έχω βάλει όλα μαζί του μωρού σε εμένα είναι μόνο τα ρούχα εξόδου δεν θέλει κάτι άλλο ανάλογα αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο θέλει ποιο πολλά σε εμένα δεν θα χωρούσαν σε μια βαλίτσα όποτε εκει θα ήθελα δυο να εχω

Ασε που και τα δικά μου τα ρούχα τα έχω πλύνει με το βρεφικό αποριπαντικό γιατί θα ακουμπάει το μωράκι επάνω

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο οπότε έχω λίστα με αρκετά πραγματικά!😮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Εγώ τα έχω βάλει όλα μαζί. Τις νυχτικεα τις έχω πλύνει με βρεφικό απορρυπαντικό. Βέβαια δεν ξέρω πόσο νόημα έχει γιατί όταν με το καλό γυρίσουμε στο σπίτι δεν θα πλένω τα ρούχα μου έτσι 🤔

Καλημέρα κορίτσι!και εγώ με το ίδιο τα έπλυνα και σκέφτομαι τον πρώτο καιρό να τα πλένω με το Αρκάδι και τα δικά μου να μην την μπερδέψω με άλλα αρώματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η troia είπε:

Σε 3 εβδομάδες γεννάω και ΔΕΝ έχω φτιάξει ακόμα βαλίτσα!!!!!!!

Και εγώ σήμερα αύριο θα την φτιάξω γιατί στο τέλος δε θα προλάβω!😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω!εσείς που έχετε φτιάξει βαλίτσα έχετε βάλει και τα δικά σας και του μωρού μαζί ή βάλατε ξεχωριστά του μωρού;

Μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω!εσείς που έχετε φτιάξει βαλίτσα έχετε βάλει και τα δικά σας και του μωρού μαζί ή βάλατε ξεχωριστά του μωρού;

Εγώ κ τα δικά μου κ του μωρού τα έχω βάλει σε μια βαλίτσα Γτ κ τα δικά μου τα έπλυνα με το βρεφικό απορρυπαντικό. Κ ευτυχως η βαλίτσα από τη μια πλευρά που εβαλα του μωρού κλείνει με φερμουάρ κ από την άλλη πλευρά έχω τα δικά μου. Θα πάρουμε κ μια τσάντα πλάτης για να βάλουμε μέσα τις σερβιέτες λοχείας κ όλα τα αλλά πραγματα κ τα ρούχα που θα κοιμάται ο σύζυγος. Γτ η βαλίτσα είναι μικρούλα κ γέμισε μόνο με τα ρούχα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ σήμερα αύριο θα την φτιάξω γιατί στο τέλος δε θα προλάβω!😏

Μπα....εμένα μάλλον για τελευταία στιγμή με βλέπω...Όσο ο γιατρός είναι χαλαρός, είμαι κι εγώ μαζί του...Τώρα φτιάχνω ντουλάπες για να κάνω χώρο στο παιδικό δωμάτιο και να βάλω τα μωρουδιακά όταν τα πλύνω και τα σιδερώσω. Και μετά πρέπει να μαζέψω τα διάφορα πράγματα του μωρού (λίκνο, καρότσι, πορτ μπεμπε κτλ.) από δεξιά αριστερά (όλα θα μας τα δώσουν, δεν θα αγοράσουμε τίποτα), να τα πλύνω κι αυτά κτλ. Έχω ακόμα ΠΟΛΛΗ δουλειά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Μπα....εμένα μάλλον για τελευταία στιγμή με βλέπω...Όσο ο γιατρός είναι χαλαρός, είμαι κι εγώ μαζί του...Τώρα φτιάχνω ντουλάπες για να κάνω χώρο στο παιδικό δωμάτιο και να βάλω τα μωρουδιακά όταν τα πλύνω και τα σιδερώσω. Και μετά πρέπει να μαζέψω τα διάφορα πράγματα του μωρού (λίκνο, καρότσι, πορτ μπεμπε κτλ.) από δεξιά αριστερά (όλα θα μας τα δώσουν, δεν θα αγοράσουμε τίποτα), να τα πλύνω κι αυτά κτλ. Έχω ακόμα ΠΟΛΛΗ δουλειά!!!!!

Εγώ τα ρούχα τα έχω έτοιμα εδώ και λίγο καιρό γιατί αν πιάσει βροχή εδώ στο νησί δε σταματάει ποτέ, άσε που αγχώνομαι αν δεν τα έχω έτοιμα! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα!! Πώς είμαστε??? Είμαστε όλες γκαστρούλες ακόμα??? Ξύπνησα με πόνους στην πλάτη και σκληρή κοιλιά και αγχώθηκα πάλι... ηρέμησα στο μισάωρο ευτυχώς... 2 νύχτες τώρα ξενυχτάω γιατί πεινάω!! 😅😅😅 Κατεβαίνω κάτω να φάω κάτι αλλά....δεν χορταίνω...τι είναι πάλι τούτο??? Εντωμεταξύ αύριο έχω γενέθλια και κάλεσα ένα ζευγάρι για τσάι...έκανα και μια ψιλογενική προχθές να είναι καθαρά και χθες μας ενημέρωσαν από την κοινότητα ότι θα έρθουν για ανακαίνιση της κουζίνας!!🤯😨😱 Φανταστείτε τώρα τι θα γίνει εκεί μέσα.... γκρέμισμα όλα τα ντουλάπια και όλα τα πλακάκια..... έπρεπε να γίνει φυσικά αλλά τους περιμέναμε όλο το καλοκαίρι και τελικά θα έρθουν τώρα.... τουλάχιστον πρόλαβαν πριν γεννήσω.... για να δούμε..... περιμένω πώς και πώς τη Πέμπτη να πάω στον γιατρό και να μιλήσουμε για τις λεπτομέρειες κτλ. Θα του ζητήσω να με εξετάσει και από κάτω να δει πώς είναι τα πράγματα γιατί με τα πονάκια και τις συσπάσεις,  φοβηθηκαμε λίγο και κόψαμε και τις επαφές αν και η όρεξη υπάρχει...☺ Αν μου δώσει το οκ, να το απολαύσουμε όσο ακόμα μπορούμε! Μετά για κανένα 2μηνο, δεν θα έχει κοκό!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...