Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Αντε με το καλό!!! Δε θα γίνει βρε 5 κιλά μέχρι τις 40... 😂😂 Μην ανησυχείς..  άντε να πάρει 1μιση κιλό περίπου ακόμα...  Συσπάσεις μπορεί να έχεις αλλά να μην τις καταλαβαίνεις... Όλα καλά πάνε.. αυτό έχει σημασία.. 😉

😂😂 Λες?? 

Ευτυχώς ναι κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής!! 

Μόνο που πραγματικά κουράζομαι τόσο εύκολα, ντύνομαι και λαχανιάζω, ευτυχώς είχε έρθει η μαμά μου έκανε την γενική σε όλο τ σπίτι και απλά το συντηρω καθημερινά όσο μπορώ! Και τέλος του μήνα θα έρθει η αδερφή μου για μια ενίσχυση επιπλέον 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσι μου πρόσεχε την πούδρα-ταλκ διότι κρύβει πολλούς κινδύνους για το μωρό σε περίπτωση που την εισπνεύσει. Έχουν καταγραφεί από φλεγμονές, βήχας ακόμα κ θάνατοι.. καλό θα ήταν αν θέλεις να τη χρησιμοποιήσεις να συμβουλευτείς το γιατρό σου κ να διαβάσεις κ στο ίντερνετ για τους κινδύνους που κρύβει.. 

Θυμάμαι στο γιο μου είχα βάλει κάποια στιγμή μόνο υγρή πούδρα στο λαιμουδακι του που είχε βγάλει σπυράκια από τον ιδρώτα. 

Αλήθεια λές?? 

Ούτε που το γνώριζα να σου πω την αλήθεια σε όλα μου τα ανιψιά πουδρα βάζαμε, είναι καλύτερα δηλαδή μια απαλη κρεμουλα για συγκαμα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

😂😂 Λες?? 

Ευτυχώς ναι κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής!! 

Μόνο που πραγματικά κουράζομαι τόσο εύκολα, ντύνομαι και λαχανιάζω, ευτυχώς είχε έρθει η μαμά μου έκανε την γενική σε όλο τ σπίτι και απλά το συντηρω καθημερινά όσο μπορώ! Και τέλος του μήνα θα έρθει η αδερφή μου για μια ενίσχυση επιπλέον 😁

Όλες μας νομίζω έτσι νιώθουμε.. λίγο περπατάμε κ μας βγαίνει η γλώσσα έξω... 

Τυχερές εσείς που έχετε ανθρώπους κ σας βοηθάνε.. εμένα ούτε η μαμά μπορεί λόγω προβλημάτων υγείας ούτε εγώ μπορώ να κάνω δουλειές, οπότε στηρίζομαι στον σύζυγο.. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anna Tsak είπε:

Αλήθεια λές?? 

Ούτε που το γνώριζα να σου πω την αλήθεια σε όλα μου τα ανιψιά πουδρα βάζαμε, είναι καλύτερα δηλαδή μια απαλη κρεμουλα για συγκαμα?? 

Ναι αν το γκουγκλαρεις θα διαβάσεις διάφορα. Ούτε εγώ το ήξερα κ μου το είχε πει ο παιδίατρος οταν γέννησα. Εμένα μου είχε προτείνει να πάρω τη sebamed  για αλλαγή πάνας που έμεινα καταευχαριστημένη κ την πήρα κ τώρα κ πήρα κ επιπλέον της frezyderm (baby cream). Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά πολλές φίλες τη χρησιμοποιούν κ είναι ευχαριστημένες. Τη sudocream μου είχε πει ο παιδίατρος να μην την πάρω επίσης..  Δε θυμάμαι όμως το λόγο.. ίσως δεν κάνει για καθημερινή χρήση.. πάντως ποτέ δε μου συγκάηκε το μωρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Όλες μας νομίζω έτσι νιώθουμε.. λίγο περπατάμε κ μας βγαίνει η γλώσσα έξω... 

Τυχερές εσείς που έχετε ανθρώπους κ σας βοηθάνε.. εμένα ούτε η μαμά μπορεί λόγω προβλημάτων υγείας ούτε εγώ μπορώ να κάνω δουλειές, οπότε στηρίζομαι στον σύζυγο.. 😂

Αν και τους έχω μακριά, οπότε τους δίνεται η ευκαιρία έρχονται μια βολτίτσα για να βάλουν ένα χεράκι σε ότι μπορούν!! 

Ο σύζυγος δουλεύει. 12 ώρες κάθε μέρα οπότε τι να πρώτο κάνει και αυτός. 

Σκέψου ότι θέλω να πάμε να δούμε κάποια ακόμα πραγματάκια και δεν προλαβαίνει ο καλός μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Λοιπόν εγώ από πάνες πήρα 2 πακέτα pampers premium care να τα δοκιμάσω κ μωρομαντηλα πήρα 2 πακέτα πάλι τις pampers για να βρίσκονται ,έτσι κ αλλιώς έχω στο σπιτι κ για μας μωρομαντηλα της septona . Μετά έχω πάρει σαμπουάν,αφρόλουτρο κ κρέμα αλλαγής πάνας της frezyderm κ γενικά αυτή την εταιρία θα παίρνω για το μωράκι Γτ την εμπιστεύομαι στα βρεφικά προϊόντα παρά πολύ κ γνωρίζω ότι είναι καλά. Μετά πήρα φυσιολογικό όρο ,γάζες (οινόπνευμα κ betadine έχω πάντα στο σπιτι ) , 2 πιπίλες σε θήκες για αρχή , κρέμα θηλων purelan medela , επιθέματα στήθους κ ψευδοθηλες Γτ εμένα μπορεί να μου χρειαστούν. Έχω πάρει αποστειρωτη,θερμαντήρα κ 2 μπιμπερο της Avent κ ένα σετακι με βούρτσα,ψαλιδάκι νυχιών,θερμόμετρο κτλ .  Το μόνο που θα παραγγείλω από βδομάδα είναι η μπανιέρα κ νομίζω για αρχή τα έχω όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσι μου πιστεύω η διατροφή για τον διαβήτη έπαιξε ρόλο σε αυτό αλλά μην σε αγχώνει θα σου πει και ο γιατρός σου 😍

Και εσυ εφοδιασμένη με όλα βλέπω, τελικά αρκετά είναι και τα είδη περιποίησης 🙃

Γάζες γιατί αγοράσατε? 

Και γενικά τι εταιρείες διαλέξατε για αυτά τα είδη?? 

Για την αλλαγή της πάνας πήραμε την κρεμα της septona και μια sudocream σε περίπτωση που χρειαστεί.Έχω πάρει ωστόσο και δείγματα από την κρέμα της pharmacept και της frezyderm οπότε αν κάτι δεν μας κάνει με την πρώτη να έχω εναλλακτική.

Σαμπουάν- αφρόλουτρο και κρέμα σώματος πήραμε agnotis.

Λαδάκι σώματος από septona.

Τις γάζες τις χρησιμοποιείς στην αρχή μέχρι να πέσει ο αφαλός του για να του βάλεις οινόπνευμα και να καθαρίσεις τοπικά τον αφαλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποστειρωμενες γάζες χρειάζονται για να καθαρίζεις τον ομφάλιο λώρο μέχρι να πέσει. Κρεμουλες, αφρολουτρο-σαμπουαν, πήρα της Pharmasept. Αν δεν μας βολεψουν θα αλλάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Αποστειρωμενες γάζες χρειάζονται για να καθαρίζεις τον ομφάλιο λώρο μέχρι να πέσει. Κρεμουλες, αφρολουτρο-σαμπουαν, πήρα της Pharmasept. Αν δεν μας βολεψουν θα αλλάξω.

Εμένα μου είπαν βαμβάκι βρεφικό που είναι σαν μπαλίτσα! 

Την Γάζα την αφήνεις πάνω στον ομφάλιο λώρο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Εμένα μου είπαν βαμβάκι βρεφικό που είναι σαν μπαλίτσα! 

Την Γάζα την αφήνεις πάνω στον ομφάλιο λώρο?? 

Όχι, βάζεις καθαρό οινόπνευμα και τον καθαρίζεις. Εγώ έχω πάρει ένα της Ecofarma, πανάκριβο αλλά φυτικής προέλευσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Όχι, βάζεις καθαρό οινόπνευμα και τον καθαρίζεις. Εγώ έχω πάρει ένα της Ecofarma, πανάκριβο αλλά φυτικής προέλευσης.

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε;πήγαμε σήμερα στο νοσοκομείο μου κάνανε υπέρηχο είδαμε τράχηλο ο οποίος είναι κλειστός δόξα τον θεό! Αν δεν έχω γεννήσει με το καλό σε δυο εβδομάδες θα μου κόψουν το ράμμα για να δούμε πως θα εξελιχθεί! Η γιατρός ήταν καθυσηχαστικη είπε ότι και διαστολή να έχω αν δεν είναι μεγάλη το ράμμα μπορεί να με κρατήσει και άλλο! Έχω κόψει τα χάπια και φυσικά κάνω παρά πολλές μες στην μέρα αμέτρητες αλλά χωρίς πόνο κυρίως! Περιμένω την αδερφή μ την Παρασκευή να κάνουμε τις τελευταίες ετοιμασίες! Εγώ τα προϊόντα που πήρα από εδώ είναι Sebamed Weleda και για μπανάκι penaten! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε;πήγαμε σήμερα στο νοσοκομείο μου κάνανε υπέρηχο είδαμε τράχηλο ο οποίος είναι κλειστός δόξα τον θεό! Αν δεν έχω γεννήσει με το καλό σε δυο εβδομάδες θα μου κόψουν το ράμμα για να δούμε πως θα εξελιχθεί! Η γιατρός ήταν καθυσηχαστικη είπε ότι και διαστολή να έχω αν δεν είναι μεγάλη το ράμμα μπορεί να με κρατήσει και άλλο! Έχω κόψει τα χάπια και φυσικά κάνω παρά πολλές μες στην μέρα αμέτρητες αλλά χωρίς πόνο κυρίως! Περιμένω την αδερφή μ την Παρασκευή να κάνουμε τις τελευταίες ετοιμασίες! Εγώ τα προϊόντα που πήρα από εδώ είναι Sebamed Weleda και για μπανάκι penaten! 

Στην αναμονή είσαι δλδ κορίτσι μου. Άντε, όλα καλά θα πάνε, αφού φτάσαμε μέχρι εδώ πλέον μετράμε αντίστροφα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε;πήγαμε σήμερα στο νοσοκομείο μου κάνανε υπέρηχο είδαμε τράχηλο ο οποίος είναι κλειστός δόξα τον θεό! Αν δεν έχω γεννήσει με το καλό σε δυο εβδομάδες θα μου κόψουν το ράμμα για να δούμε πως θα εξελιχθεί! Η γιατρός ήταν καθυσηχαστικη είπε ότι και διαστολή να έχω αν δεν είναι μεγάλη το ράμμα μπορεί να με κρατήσει και άλλο! Έχω κόψει τα χάπια και φυσικά κάνω παρά πολλές μες στην μέρα αμέτρητες αλλά χωρίς πόνο κυρίως! Περιμένω την αδερφή μ την Παρασκευή να κάνουμε τις τελευταίες ετοιμασίες! Εγώ τα προϊόντα που πήρα από εδώ είναι Sebamed Weleda και για μπανάκι penaten! 

Αντε με το καλό!! Ευτυχώς εγώ ηρέμησα από συσπάσεις, κάνω αραιά και που...λογικά από τις επαφές ήταν τόσο έντονο...

Πιπίλες κορίτσια εγώ δεν πήρα και λογικά δεν θα πάρω, ο πρώτος μου μεγάλωσε χωρίς πιπίλα και γενικά δεν νιώθω άνετα με την ιδέα να μπούμε στην διαδικασία να τη κόψουμε όταν μεγαλώσει.  Για μένα καλύτερα να μην τη μάθει και καθόλου. Για να δούμε βέβαια και πως θα είναι με τον δεύτερο... όλες πανέτοιμες σχεδόν! Πλησιάζουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?
Δεν θυμάμαι κάποια κοπέλα ρωτούσε για το inglesina aptica xt που θα το βρει μόλις με ενημέρωσαν πως στο ΗΡΑ το έχουν φέρει μπορεί να επικοινωνήσει μαζί τους για να την ενημερώσουν

Αν δεν το έχει βρει πουθενά άλλου όπως εγώ 🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?
Δεν θυμάμαι κάποια κοπέλα ρωτούσε για το inglesina aptica xt που θα το βρει μόλις με ενημέρωσαν πως στο ΗΡΑ το έχουν φέρει μπορεί να επικοινωνήσει μαζί τους για να την ενημερώσουν

Αν δεν το έχει βρει πουθενά άλλου όπως εγώ 🤪🤪🤪🤪

Καλησπέρα. Όλα καλά, αν εξαιρέσεις ότι τις τελευταίες μέρες ταλαιπωρουμαι πολύ από καούρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα. Όλα καλά, αν εξαιρέσεις ότι τις τελευταίες μέρες ταλαιπωρουμαι πολύ από καούρες....

Αχχχχχ από καούρες και εγώ χάλια είμαι εμένα με έχει σώσει το κρύο γάλα δυο δυο τα περνώ τα μπουκάλια έπεισες και το κρύο το νερό με ζάχαρη δοκιμασέτα μήπως σε βοηθήσουν και εσένα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αχχχχχ από καούρες και εγώ χάλια είμαι εμένα με έχει σώσει το κρύο γάλα δυο δυο τα περνώ τα μπουκάλια έπεισες και το κρύο το νερό με ζάχαρη δοκιμασέτα μήπως σε βοηθήσουν και εσένα 😉

Το κρύο νερό με βοηθάει και εμένα πολύ! μου είχε δώσει ο γιατρός μου simeco και με βοήθησαν πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Το κρύο νερό με βοηθάει και εμένα πολύ! μου είχε δώσει ο γιατρός μου simeco και με βοήθησαν πολύ!

Είσαι πολύ τυχερή και εμένα μου τα έδωσε αλλά σε εμένα δεν κάνουν τίποτα είτε τα περνώ είτε όχι το ίδιο και το αυτό είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ; Εγώ τελείωσα σήμερα κ το σιδέρωμα από τα ρουχαλάκια. Για πλύσιμο έχω μόνο την προίκα της κουνιας που μπορώ να το κάνω κ πιο μετά Γτ το μωρό θα κοιμάται έτσι κ αλλιως στο λίκνο. Δυστυχως η ντουλάπα ακόμα να έρθει ,από βδομάδα θα μου έρθει κ έτσι άδειασα δυο συρτάρια δικά μου κ έβαλα εκεί τα ρούχα προσωρινά. Τα μόνα που μου έμειναν τώρα είναι η τακτοποίηση των πραγμάτων κ των ρούχων μόλις έρθει η ντουλάπα κ η κούνια. Όσες πήρατε λίκνο το στησατε από τώρα; Εγώ λεω να το στήσω μόλις μπω στο μήνα μου για να μην πιάνει κ χώρο στο δωμάτιο . Τώρα που σιδέρωσα τα ρούχα δν μου φαίνονται πολλά ,αλλά είπα να μην πάρω πολλά Γτ κ δώρα μπορεί να μας φέρουν αλλά τα αγοράζω κ μετά αν χρειαστούν παραπάνω. Τι λέτε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ; Εγώ τελείωσα σήμερα κ το σιδέρωμα από τα ρουχαλάκια. Για πλύσιμο έχω μόνο την προίκα της κουνιας που μπορώ να το κάνω κ πιο μετά Γτ το μωρό θα κοιμάται έτσι κ αλλιως στο λίκνο. Δυστυχως η ντουλάπα ακόμα να έρθει ,από βδομάδα θα μου έρθει κ έτσι άδειασα δυο συρτάρια δικά μου κ έβαλα εκεί τα ρούχα προσωρινά. Τα μόνα που μου έμειναν τώρα είναι η τακτοποίηση των πραγμάτων κ των ρούχων μόλις έρθει η ντουλάπα κ η κούνια. Όσες πήρατε λίκνο το στησατε από τώρα; Εγώ λεω να το στήσω μόλις μπω στο μήνα μου για να μην πιάνει κ χώρο στο δωμάτιο . Τώρα που σιδέρωσα τα ρούχα δν μου φαίνονται πολλά ,αλλά είπα να μην πάρω πολλά Γτ κ δώρα μπορεί να μας φέρουν αλλά τα αγοράζω κ μετά αν χρειαστούν παραπάνω. Τι λέτε ; 

Εγώ πήρα κούνια και δεν την έστησα ακόμη. Θα περιμένω να πάω στην γιατρό μου να δω τι γίνεται και μετά. Στην ανάγκη έχω και την καλαθουνα από το καρότσι. Καλά έκανες και δεν πήρες πολλά, σίγουρα θα σου φέρουν δωράκια, ίσως για αργότερα. Και αν δεις ότι κάτι σου λείπει το παίρνεις μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ; Εγώ τελείωσα σήμερα κ το σιδέρωμα από τα ρουχαλάκια. Για πλύσιμο έχω μόνο την προίκα της κουνιας που μπορώ να το κάνω κ πιο μετά Γτ το μωρό θα κοιμάται έτσι κ αλλιως στο λίκνο. Δυστυχως η ντουλάπα ακόμα να έρθει ,από βδομάδα θα μου έρθει κ έτσι άδειασα δυο συρτάρια δικά μου κ έβαλα εκεί τα ρούχα προσωρινά. Τα μόνα που μου έμειναν τώρα είναι η τακτοποίηση των πραγμάτων κ των ρούχων μόλις έρθει η ντουλάπα κ η κούνια. Όσες πήρατε λίκνο το στησατε από τώρα; Εγώ λεω να το στήσω μόλις μπω στο μήνα μου για να μην πιάνει κ χώρο στο δωμάτιο . Τώρα που σιδέρωσα τα ρούχα δν μου φαίνονται πολλά ,αλλά είπα να μην πάρω πολλά Γτ κ δώρα μπορεί να μας φέρουν αλλά τα αγοράζω κ μετά αν χρειαστούν παραπάνω. Τι λέτε ; 

Καλησπερα κοπέλα μου!Μόλις τελειώσουν τα ρουχαλακια δεν είναι πολλές οι δουλειές μετά!Όσο για τα ρούχα όλο και κάποιος θα φέρει δωράκι αλλιώς ότι σου λείψει θα το πάρεις αργότερα έτσι θα κάνω και εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?
Δεν θυμάμαι κάποια κοπέλα ρωτούσε για το inglesina aptica xt που θα το βρει μόλις με ενημέρωσαν πως στο ΗΡΑ το έχουν φέρει μπορεί να επικοινωνήσει μαζί τους για να την ενημερώσουν

Αν δεν το έχει βρει πουθενά άλλου όπως εγώ 🤪🤪🤪🤪

Καλησπέρα εγώ είχα ρωτήσει, αλλά τελικά καταλήξαμε σε άλλο 😛😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα εγώ είχα ρωτήσει, αλλά τελικά καταλήξαμε σε άλλο 😛😛

Ποιο πήρες τελικά κοπέλα μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ; Εγώ τελείωσα σήμερα κ το σιδέρωμα από τα ρουχαλάκια. Για πλύσιμο έχω μόνο την προίκα της κουνιας που μπορώ να το κάνω κ πιο μετά Γτ το μωρό θα κοιμάται έτσι κ αλλιως στο λίκνο. Δυστυχως η ντουλάπα ακόμα να έρθει ,από βδομάδα θα μου έρθει κ έτσι άδειασα δυο συρτάρια δικά μου κ έβαλα εκεί τα ρούχα προσωρινά. Τα μόνα που μου έμειναν τώρα είναι η τακτοποίηση των πραγμάτων κ των ρούχων μόλις έρθει η ντουλάπα κ η κούνια. Όσες πήρατε λίκνο το στησατε από τώρα; Εγώ λεω να το στήσω μόλις μπω στο μήνα μου για να μην πιάνει κ χώρο στο δωμάτιο . Τώρα που σιδέρωσα τα ρούχα δν μου φαίνονται πολλά ,αλλά είπα να μην πάρω πολλά Γτ κ δώρα μπορεί να μας φέρουν αλλά τα αγοράζω κ μετά αν χρειαστούν παραπάνω. Τι λέτε ; 

Καλησπέρα κορίτσι μου, και εγώ έχω θέμα με τον χώρο, έχω αδειάσει ε α ραφι από την ντουλάπα μου και τα τακτοποιησα εκεί μέχρι να έρθουν τα έπιπλα!! Λίκνο δεν τ πήραμε ακόμα είμαι ανάμεσα σε δυο λαό δεν έχω αποφασίσει 😂

Ρουχαλάκια και εμένα λίγα μου φαίνονται να σου πω την αλήθεια αλλά ολοι μου είπαν να μην παρω υπερβολικά γιατί συνέχεια ένα πληντυριο θα μπαίνει το πολυ πολύ πλεον κάνουμεια παραγγελία και έρχονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
    • Εμένα όταν είχε γεννηθεί που είχε έρθει το λαμπραντορ στο σπίτι απλά δεν την έφερα σε επαφή σε το σκυλί και χρησιμοποίησα πανες αγκαλιάς οταν ηθελα  να την πάρει κάποιος αγκαλιά για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα και με τυχόν τρίχες του σκύλου.. αλλά μετά που ξανά ήρθε ο σκύλος όταν ήταν 3 μηνών τους άφησα κανονικά να έρθουν σε επαφή ρώτησα και την παιδιατρο και μου έδωσε το οκ από την στιγμή που σκύλος ήταν με όλα τα εμβόλια που πρέπει με είπε η γιατρός 🤷‍♀️ 
    • 12 κορμάκια πήρα. 10 0-3 και 2 newborn.    φορμάκια πήρα 5 κοντομάνικα Και 10 μακρυμάνικο.   Τωρα δεν ξερω. Πρεπει να παρω κι Αλλα newborn; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...