Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Καλησπερααααα, ρε κορίτσια έχει τύχει σε κάποια μετά την λήψη των δειγμάτων των κολπικών υγρών να έχει καφέ υγρά και μια ενοχλησούλα χαμηλά ή να ανησυχήσω ακόμα δεν χάρηκα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπερααααα, ρε κορίτσια έχει τύχει σε κάποια μετά την λήψη των δειγμάτων των κολπικών υγρών να έχει καφέ υγρά και μια ενοχλησούλα χαμηλά ή να ανησυχήσω ακόμα δεν χάρηκα;;;

Πάρε καλύτερα το γυναικολόγο σου να ρωτήσεις για να μην έχεις άγχος και να σου πει αν είναι φυσιολογικό κ αν πρέπει να κάνεις κάτι... Εμένα μου είχαν πάρει πριν μήνες αλλά δε θυμάμαι να σου πω την αλήθεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπερααααα, ρε κορίτσια έχει τύχει σε κάποια μετά την λήψη των δειγμάτων των κολπικών υγρών να έχει καφέ υγρά και μια ενοχλησούλα χαμηλά ή να ανησυχήσω ακόμα δεν χάρηκα;;;

Νομίζω συμβαίνει κάποιες φορές γιατί μπορεί να έσπασε κάποιο αγγειάκι αλλά καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπερααααα, ρε κορίτσια έχει τύχει σε κάποια μετά την λήψη των δειγμάτων των κολπικών υγρών να έχει καφέ υγρά και μια ενοχλησούλα χαμηλά ή να ανησυχήσω ακόμα δεν χάρηκα;;;

Καλησπέρααα, πριν την εγκυμοσύνη που ειχα δώσει δείγμα και εγω δεν είχα κάτι σε καφέ ή κάποια ενόχληση. Καλύτερα όμως να ρωτήσεις το γιατρό για να είσαι σίγουρη 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ 🤰🏻

@maroutsalo        3/11

@Maimoudaki92 11/11

@annoula1987    23/11

@Sofi ☆               24/11

@Anna Tsak & @Dioni20   27/11

@touloumpitsa    29/11

Κορίτσια αν ξέχασα κάποια πείτε μου 😇

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις...είδα δύο φορές πολύ αχνό καφέ και μέχρι τώρα τίποτα ξανά...Αύριο το πρωί θα τον πάρω όμως για καλο και για κακο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

ΠΗΤ 🤰🏻

@Maimoudaki92 11/11

@annoula1987    23/11

@Theodora12      25/11

@Anna Tsak         27/11

@Dioni20 ?

@maroutsalo ?

@touloumpitsa ? 

Κορίτσια αν ξέχασα κάποια πείτε μου 😇

 

Εμένα το σάιτ του ιασω μου βγάζει 3/11.ο γιατρός δεν μου χει πει ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

ΠΗΤ 🤰🏻

@Maimoudaki92 11/11

@annoula1987    23/11

@Theodora12      25/11

@Anna Tsak         27/11

@Dioni20 ?

@maroutsalo ?

@touloumpitsa ? 

Κορίτσια αν ξέχασα κάποια πείτε μου 😇

 

Αχ... Αύριο που θα πάω γιατρό θα τον ρωτήσω... Επειδή κάναμε σπερματεγχυση μήπως το μετράνε διαφορετικα; Δεν ξερω.. Στο ίντερνετ πάντως που βάζω ημερομηνία μου βγάζει 29/11. Τελευταία τελευταία εγώ.. 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@touloumpitsa

@maroutsalo

Θα σας πει λογικά με βάση την ανάπτυξη του εμβρύου γιατί μπορεί να έχει απόκλιση.  Με βάση την τελευταία περίοδο με έβγαζε ΠΗΤ 22/11 ενώ όταν μετρησε το εμβρυάκι, με έβαλε 23/11.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις...είδα δύο φορές πολύ αχνό καφέ και μέχρι τώρα τίποτα ξανά...Αύριο το πρωί θα τον πάρω όμως για καλο και για κακο...

Ενημέρωσε μας αύριο καλή μου! Το πιο πιθανό είναι αυτό που σου είπα με το αγγειακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maroutsalo @touloumpitsa ωραιαα τα βάζω έτσι και τα ξανά αλλάζουμε όταν μάθετε 😀 και μένα με ειπε στην αυχενική θα με πουν σίγουρα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις...είδα δύο φορές πολύ αχνό καφέ και μέχρι τώρα τίποτα ξανά...Αύριο το πρωί θα τον πάρω όμως για καλο και για κακο...

Ναι ναι να μας πεις! Λογικά όλα καλά θα είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

@touloumpitsa

@maroutsalo

Θα σας πει λογικά με βάση την ανάπτυξη του εμβρύου γιατί μπορεί να έχει απόκλιση.  Με βάση την τελευταία περίοδο με έβγαζε ΠΗΤ 22/11 ενώ όταν μετρησε το εμβρυάκι, με έβαλε 23/11.

Πάντως και αρχές Δεκεμβρίου να μου πει εγώ δε φεύγω από την ομάδα... 🤭🤭

22.2 ήταν η ΤΕΡ κ 9.3 η σπερματεγχυση.. για να δούμε τι θα πει αύριο... Έχω πολλή αγωνία να είναι όλα καλά γιατί έχω συνεχώς ενοχλήσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Πάντως και αρχές Δεκεμβρίου να μου πει εγώ δε φεύγω από την ομάδα... 🤭🤭

22.2 ήταν η ΤΕΡ κ 9.3 η σπερματεγχυση.. για να δούμε τι θα πει αύριο... Έχω πολλή αγωνία να είναι όλα καλά γιατί έχω συνεχώς ενοχλήσεις... 

Χαχα εννοείται στην ομάδα μας θα μείνεις 😎

Ελπίζω να πάνε όλα καλά αύριο και να δείτε το σποράκι να μεγαλώνει! Να μας στείλεις να μας πεις πως πήγεεε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Χαχα εννοείται στην ομάδα μας θα μείνεις 😎

Ελπίζω να πάνε όλα καλά αύριο και να δείτε το σποράκι να μεγαλώνει! Να μας στείλεις να μας πεις πως πήγεεε!

Εννοείται θα στείλω!!! Σ' ευχαριστώ πολύ!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μου έστειλαν τις εξετάσεις αίματος που έκανα για δεύτερη φορά. Τις προηγούμενες τις έκανα πριν 3 εβδομάδες και ηταν ολααα καλά. Πάραυτα μου έδωσε σίδηρο και ασβέστιο. 

Αυτή τη φορά παρόλο που έπερνα σίδηρο ο αιματοκρίτης έπεσε κάτω από τα όρια και ετσι μου είπε να πέρνω 2 φορές την ημέρα 😏

Εσεις έχετε θέμα με τον αιματοκρίτη άρχισε να πέφτει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπερααααα, ρε κορίτσια έχει τύχει σε κάποια μετά την λήψη των δειγμάτων των κολπικών υγρών να έχει καφέ υγρά και μια ενοχλησούλα χαμηλά ή να ανησυχήσω ακόμα δεν χάρηκα;;;

Καλησπέρα, εγώ έχω καφέ υγρά 2 εβδομάδες τώρα, φρίκαρα και πήγα στον γιατρό μου ο οποίος μου είπε ότι συμβαίνει μερικές φορές, να μην ανησυχώ από την στιγμή που έχουμε ακούσει καρδία, να φοβάμαι το κόκκινο αίμα, το καφέ είναι συνήθως παλιό αίμα ή ακαθαρσίες από την μήτρα. Απλά μου έδωσε utrogestan, 2 την μέρα και τώρα μπορώ να πω ότι εδώ και 2 μέρες έχουν σχεδόν σταματήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

ΠΗΤ 🤰🏻

@maroutsalo        3/11

@Maimoudaki92 11/11

@annoula1987    23/11

@Theodora12      25/11

@Anna Tsak         27/11

@touloumpitsa    29/11

@Dioni20?

Κορίτσια αν ξέχασα κάποια πείτε μου 😇

 

Εμένα βάση τελευταιας περιόδου βγάζει 27/11 οπότε βάλε αυτό και βλέπουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

ΠΗΤ 🤰🏻

@maroutsalo        3/11

@Maimoudaki92 11/11

@annoula1987    23/11

@Theodora12      25/11

@Anna Tsak & @Dioni20   27/11

@touloumpitsa    29/11

Κορίτσια αν ξέχασα κάποια πείτε μου 😇

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για πείτε βρε κορίτσια, άρχισε να ξεπετάγεται η κοιλίτσα σας?? Εμένα στο πρώτο άργησε να φανεί, περίπου 4 μηνών είδα κοιλίτσα, τώρα ξεπετάχτηκε μονομιάς!! Σας βάζω και σημερινή φώτο  9w 3d.

20210423_134320.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Για πείτε βρε κορίτσια, άρχισε να ξεπετάγεται η κοιλίτσα σας?? Εμένα στο πρώτο άργησε να φανεί, περίπου 4 μηνών είδα κοιλίτσα, τώρα ξεπετάχτηκε μονομιάς!! Σας βάζω και σημερινή φώτο  9w 3d.

20210423_134320.jpg

Αχ τι όμορφη κοιλίτσα!!! Κι εσύ κούκλα βέβαια!!! Φτου φτου 😊😊 Εμένα δεν έχει πεταχτεί ακόμα.. στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που έτρωγα αρκετά είχε φανεί νωρίς νωρίς.. τώρα τίποτα μέχρι στιγμής... 

Γνωρίζετε ποια εβδομάδα γίνεται ο διακοιλιακός υπέρηχος κ όχι ο κολπικός πια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπερααααα, ρε κορίτσια έχει τύχει σε κάποια μετά την λήψη των δειγμάτων των κολπικών υγρών να έχει καφέ υγρά και μια ενοχλησούλα χαμηλά ή να ανησυχήσω ακόμα δεν χάρηκα;;;

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Για πείτε βρε κορίτσια, άρχισε να ξεπετάγεται η κοιλίτσα σας?? Εμένα στο πρώτο άργησε να φανεί, περίπου 4 μηνών είδα κοιλίτσα, τώρα ξεπετάχτηκε μονομιάς!! Σας βάζω και σημερινή φώτο  9w 3d.

20210423_134320.jpg

αχου, τι όμορφη!!! ❤️ Εμένα όχι ακόμα (9w), νομίζω λένε στο 1ο φαίνεται πιο αργά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε @annoula1987 τι ομορφη κοιλιτσα ειναι αυτη;;; Φτου σου κοπελαρα μου, εισαι μια κούκλα! ❤️🧿 Με το καλο να ερθει το μωρακι σας, γερο και καλοτυχο!!!! 

Εγώ κορίτσια μου, μετά από όλο αυτό που πέρασα, σήμερα είχα ραντεβού με τη γυναικολόγο μου. Ήθελε να δει αν "καθαρίζω" σωστά. Ευτυχώς τα νέα μας ήταν καλά. Έχω καθαρίσει τελείως, δεν υπάρχουν υπολλειματα στη μήτρα και γλιτώσαμε τη φαρμακευτική αγωγή και στη χειρότερη περίπτωση την απόξεση... Είπε ότι θα συνεχίσω να έχω αίμα για μερικές μέρες ακόμα και σιγά σιγά θα υποχωρήσει. Μόλις με το καλό μου έρθει και η περίοδος, μας έδωσε το ΟΚ να ξεκινήσουμε και πάλι προσπάθειες! Η χοριακη μου από 2380 που ήταν τη Δευτέρα, έπεσε στα 480 χθες που την επανέλαβα. Αυτό σημαίνει πως το σώμα μου αρχίζει και επανέρχεται στα φυσιολογικά του. Όποτε τέλος καλό, όλα καλά.... Όσο ψυχοφθόρο κι αν ήταν, νομίζω πως αρχίζουμε και το ξεπερνάμε σιγά σιγά, ειδικά μετά τα θετικά νέα που πήραμε σήμερα...

Το άλλο θέμα που ήθελα να συζητήσω μαζί σας είναι οι εξετάσεις Καρυοτυπου & Θρομβοφιλιας. Αρκετές από εσάς λογικά θα γνωρίζετε πως οι συγκεκριμένες εξετάσεις γίνονται (βάσει των guidelines που εχουν οι γιατροι εδω στην Ελλαδα) μετά τη 2η ή 3η αποβολη... Το εψαξα και το συζητησα και με τη γυναικολογο μου.. Θεωρει πως δεν υπαρχει κανενας λογος να μπουμε στη διαδικασια να τις κανουμε. Εμενα ομως βρε κοριτσια κατι με "τρωει" μεσα μου. Και θελω με δικη μου πρωτοβουλια να παω να τις κανω, γιατι σκεφτομαι το εξης: Εφοσον εχω τη δυνατοτητα να τις κανω (και αν τυχον προκυψει το οτιδηποτε να μπορω να το αντιμετωπισω εκ των προτερων), για ποιο λογο να περιμενω; Δηλαδη γιατι να μπω παλι σε αυτη τη διαδικασια να χασω ακομη ένα ή ακομη χειροτερα δύο μωρα και μετα να αρχισω να ψαχνομαι; Η προληψη σωζει ζωες, ετσι δε λενε;; Οποτε συμφωνησαμε με τη γυναικολογο να τις κανω, ισα ισα για να μου φυγει και εμενα απ το μυαλο... Εσεις τι λετε; Ποια ειναι η γνωμη σας;;  Υπαρχει καμια απο εσας που να τις εχει κανει;

Σας στελνω τα φιλια μου και όλη μου τη θετικη ενέργεια!!!!💜

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Αχ τι όμορφη κοιλίτσα!!! Κι εσύ κούκλα βέβαια!!! Φτου φτου 😊😊 Εμένα δεν έχει πεταχτεί ακόμα.. στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που έτρωγα αρκετά είχε φανεί νωρίς νωρίς.. τώρα τίποτα μέχρι στιγμής... 

Γνωρίζετε ποια εβδομάδα γίνεται ο διακοιλιακός υπέρηχος κ όχι ο κολπικός πια;

 Στην πρώτη μου εγκυμοσυνη άρχισα τον διακοιλιακο υπέρηχο απο την αυχενική διαφάνεια και μετά.  Τώρα στην 8η εβδομάδα μου έκανε διακοιλιακο αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν φαινόταν καθόλου καθαρά το μωρό και δεν το ευχαριστηθηκαμε. Θα του ζητήσω κολπικό την Μ.Τριτη που θα ξαναπάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

Βρε @annoula1987 τι ομορφη κοιλιτσα ειναι αυτη;;; Φτου σου κοπελαρα μου, εισαι μια κούκλα! ❤️🧿 Με το καλο να ερθει το μωρακι σας, γερο και καλοτυχο!!!! 

Εγώ κορίτσια μου, μετά από όλο αυτό που πέρασα, σήμερα είχα ραντεβού με τη γυναικολόγο μου. Ήθελε να δει αν "καθαρίζω" σωστά. Ευτυχώς τα νέα μας ήταν καλά. Έχω καθαρίσει τελείως, δεν υπάρχουν υπολλειματα στη μήτρα και γλιτώσαμε τη φαρμακευτική αγωγή και στη χειρότερη περίπτωση την απόξεση... Είπε ότι θα συνεχίσω να έχω αίμα για μερικές μέρες ακόμα και σιγά σιγά θα υποχωρήσει. Μόλις με το καλό μου έρθει και η περίοδος, μας έδωσε το ΟΚ να ξεκινήσουμε και πάλι προσπάθειες! Η χοριακη μου από 2380 που ήταν τη Δευτέρα, έπεσε στα 480 χθες που την επανέλαβα. Αυτό σημαίνει πως το σώμα μου αρχίζει και επανέρχεται στα φυσιολογικά του. Όποτε τέλος καλό, όλα καλά.... Όσο ψυχοφθόρο κι αν ήταν, νομίζω πως αρχίζουμε και το ξεπερνάμε σιγά σιγά, ειδικά μετά τα θετικά νέα που πήραμε σήμερα...

Το άλλο θέμα που ήθελα να συζητήσω μαζί σας είναι οι εξετάσεις Καρυοτυπου & Θρομβοφιλιας. Αρκετές από εσάς λογικά θα γνωρίζετε πως οι συγκεκριμένες εξετάσεις γίνονται (βάσει των guidelines που εχουν οι γιατροι εδω στην Ελλαδα) μετά τη 2η ή 3η αποβολη... Το εψαξα και το συζητησα και με τη γυναικολογο μου.. Θεωρει πως δεν υπαρχει κανενας λογος να μπουμε στη διαδικασια να τις κανουμε. Εμενα ομως βρε κοριτσια κατι με "τρωει" μεσα μου. Και θελω με δικη μου πρωτοβουλια να παω να τις κανω, γιατι σκεφτομαι το εξης: Εφοσον εχω τη δυνατοτητα να τις κανω (και αν τυχον προκυψει το οτιδηποτε να μπορω να το αντιμετωπισω εκ των προτερων), για ποιο λογο να περιμενω; Δηλαδη γιατι να μπω παλι σε αυτη τη διαδικασια να χασω ακομη ένα ή ακομη χειροτερα δύο μωρα και μετα να αρχισω να ψαχνομαι; Η προληψη σωζει ζωες, ετσι δε λενε;; Οποτε συμφωνησαμε με τη γυναικολογο να τις κανω, ισα ισα για να μου φυγει και εμενα απ το μυαλο... Εσεις τι λετε; Ποια ειναι η γνωμη σας;;  Υπαρχει καμια απο εσας που να τις εχει κανει;

Σας στελνω τα φιλια μου και όλη μου τη θετικη ενέργεια!!!!💜

 

Ευχαριστώ καλή μου! Συμφωνώ μαζί σου να το ψάξεις αφού έχεις τη δυνατότητα αν και η αλήθεια είναι ότι μπορούν να παίζουν πάρα πολλά πράγματα ρόλο σε μια αποβολή.  Δεν έχω κάνει αυτές τις εξετάσεις, εύχομαι καλά αποτελέσματα και σύντομα ένα γερό μωρό στην κοιλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...