Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΧΟΛΗΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ  ΒΡΗΚΑΝ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΤΗ ΧΟΛΗ, ΠΡΙΝ ΠΙΘΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΗ ΠΑΓΚΡΕΑΤΙΤΙΔΑ. ΩΣΤΟΣΟ ΞΕΡΕΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΑΡΓΑ ΠΑΝΕ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΑ ΛΟΓΟ COVID ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΟΛΥ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ; ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΟΛΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Matsi είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ  ΒΡΗΚΑΝ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΤΗ ΧΟΛΗ, ΠΡΙΝ ΠΙΘΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΗ ΠΑΓΚΡΕΑΤΙΤΙΔΑ. ΩΣΤΟΣΟ ΞΕΡΕΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΑΡΓΑ ΠΑΝΕ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΑ ΛΟΓΟ COVID ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΟΛΥ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ; ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΟΛΗ;

Εγώ βρήκα πριν δύο χρόνια ότι έχω πέτρες στη χολή, κληρονομικό, χωρίς καμία ενόχληση ή συμπτώματα. Πήγα σε δύο χειρουργούς ο ένας μου είπε να την αφαιρέσω, ο άλλος πως από τη στιγμή που δεν έχω κάποια ενόχληση να μην κάνω τπτ κ ότι μόνο στην Ελλάδα αφαιρούμε τις χολες έτσι. Στην υπόλοιπη Ευρώπη μόνο με συμπτώματα τις αφαιρούν. Διάλεξα κ κράτησα την τελευταία άποψη. Αυτή τη στιγμή είμαι στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης χωρίς καμία ενόχληση. Στην γυναικολόγο μου βέβαια όταν την ενημέρωσα δεν της άρεσε κ πολύ αλλά μέχρι εκεί. Καλύτερα πήγαινε κ ρωτα χειρουργό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,εγώ είχα πέτρες στη χολη πριν την εγκυμοσύνη δεν πρόλαβα να τις αφαιρέσω γιατί έμεινα έγκυος,σε όλη την εγκυμοσύνη δεν με ενόχλησαν καθόλου.Τις αφερεσα πέντε μήνες μετά τη γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω, εμένα με παρέπεμψε ο γαστρεντερολογος σε χειρουργό και αυτός μου πε να τις βγάλω... ευχαριστω πολύ κορίτσια για την ανταπόκριση; Σαν επέμβαση πως ήταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2021 at 11:19 ΜΜ, ο/η Matsi είπε:

Τι να πω, εμένα με παρέπεμψε ο γαστρεντερολογος σε χειρουργό και αυτός μου πε να τις βγάλω... ευχαριστω πολύ κορίτσια για την ανταπόκριση; Σαν επέμβαση πως ήταν;

Έχω κάνει επέμβαση χολής και θα σου έλεγα να μην την καθυστερήσεις καθόλου δεν είναι καθόλου αστείο εμένα δυστηχως με το που γέννησα ένα μήνα μετά με έπιασαν οξειοι πόνοι και μπήκα στο νοσοκομείο έκανα ersp και μετά λαπαροσκοπικά χειρουργείο για να τις βγάλω είχα 23 πέτρες μέσα δεν είναι τίποτα σαν επέμβαση αλήθεια σου λέω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Έχω κάνει επέμβαση χολής και θα σου έλεγα να μην την καθυστερήσεις καθόλου δεν είναι καθόλου αστείο εμένα δυστηχως με το που γέννησα ένα μήνα μετά με έπιασαν οξειοι πόνοι και μπήκα στο νοσοκομείο έκανα ersp και μετά λαπαροσκοπικά χειρουργείο για να τις βγάλω είχα 23 πέτρες μέσα δεν είναι τίποτα σαν επέμβαση αλήθεια σου λέω

ΜΕ ΚΆΛΕΣΑΝ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ, ΦΟΒΑΜΑΙ , ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΩ ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΟΗΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΩ, ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ, ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ . ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 12 ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2021 at 5:44 ΜΜ, ο/η Matsi είπε:

ΜΕ ΚΆΛΕΣΑΝ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ, ΦΟΒΑΜΑΙ , ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΩ ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΟΗΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΩ, ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ, ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ . ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 12 ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!

Στείλε να μας πεις τα νέα σου και την δική σου εμπειρία. Καλά έκανες που την έβγαλες τωρα πριν μείνεις έγκυος. Άλλωστε μπορείς αμέσως μόλις κλεισουν οι πληγές να ξεκινήσεις προσπάθειες.

Καλή ανάρωση και σύντομα με ένα εμβρυάκι στην κοιλιά σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 12/4/2021 at 3:04 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Στείλε να μας πεις τα νέα σου και την δική σου εμπειρία. Καλά έκανες που την έβγαλες τωρα πριν μείνεις έγκυος. Άλλωστε μπορείς αμέσως μόλις κλεισουν οι πληγές να ξεκινήσεις προσπάθειες.

Καλή ανάρωση και σύντομα με ένα εμβρυάκι στην κοιλιά σου !

Καλησπέρα άργησα να στείλω γιατί η επέμβαση αναβλήθηκε τρεις φορές και γενικά πέρασα μια δυσκολη ψυχολογική περίοδο, νοσηλεία προεγχειρητικος και τελευταία στιγμή ακύρωση. Με τα πολλά την έκανα τη Δευτέρα και τώρα είμαι στην αναρρώση.Ελπιζω να νιώσω γρήγορα καλύτερα. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τη στήριξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...