Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαμαδες που προσπαθούν και για ακομη ένα παιδάκι


Alexiamama

Recommended Posts

Γεια σας!Ειμαι νέο μέλος!Τι θα λέγατε να μαζευτούμε εδω όσες είμαστε ήδη μαμαδες κ επιθυμούμε αυτόν τον καιρό ακόμη ένα παιδάκι;Να γνωριστούμε και να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας.Εχω δυο κούκλες και ενω δεν ήθελα αλλο παιδάκι παρόλο που ο άντρας μου ήθελε πολύ,τώρα πια αρχισα να νιώθω έντονη επιθυμία.Ελατε να μαζευτούμε να τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Alexiamama είπε:

Γεια σας!Ειμαι νέο μέλος!Τι θα λέγατε να μαζευτούμε εδω όσες είμαστε ήδη μαμαδες κ επιθυμούμε αυτόν τον καιρό ακόμη ένα παιδάκι;Να γνωριστούμε και να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας.Εχω δυο κούκλες και ενω δεν ήθελα αλλο παιδάκι παρόλο που ο άντρας μου ήθελε πολύ,τώρα πια αρχισα να νιώθω έντονη επιθυμία.Ελατε να μαζευτούμε να τα λέμε!

Καλησπέρα. Είμαι και εγώ μαμά ενός αγοριού και προσπαθώ για δεύτερο αλλά ακόμα τίποτα. Μετά από την πρώτη επιτυχή  εγκυμοσύνη είχα το καλοκαίρι μία αποβολή και απλο τότε ακόμα τίποτα. Κάθε μήνα ελπίζω αλλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα εγω εχω ενα αγορακι 17 μηνων και τωρα ειμαι εγκυος σχεδον 8 εβδομαδων, με το φορουμ γενικα ξεανχωθηκα και ειχα και καπου να λεω τις σκεψεις μου και ολα πηγαν καλα προσπαθουσα για δευτερο σχεδον 6 μηνες λιγο λιγοτερο.

Οποτε σας στελνω πολυ θετικη ενεργεια και γρηγορα να εχετε γεματες κοιλιτσες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα!!!Έχω μια μικρούλα δύο χρονών κ προσπαθώ για ένα αδερφάκι. Αυτόν τον μήνα είχα μία βιοχημική κ ελπίζω τους επόμενους μήνες για μία πιο επιτυχή κύηση. Ας είμαστε αισιοδόξες ότι όλα θα γίνουν με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

καλησπερα και απο μενα εγω εχω ενα αγορακι 17 μηνων και τωρα ειμαι εγκυος σχεδον 8 εβδομαδων, με το φορουμ γενικα ξεανχωθηκα και ειχα και καπου να λεω τις σκεψεις μου και ολα πηγαν καλα προσπαθουσα για δευτερο σχεδον 6 μηνες λιγο λιγοτερο.

Οποτε σας στελνω πολυ θετικη ενεργεια και γρηγορα να εχετε γεματες κοιλιτσες!

 

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου. Σου εύχομαι μία τελειόμηνη και καλή εγκυμοσύνη. Να χαιρεσαι το αστερακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!Πολύ χαίρομαι που διαβάζω μηνύματα σας!Ετσι να γεμίσει η ομαδουλα μας και να ξεαγχωνουμε η μια την αλλη!Είναι μεγάλη βοήθεια το φόρουμ.Παλια ήμουν σε ένα άλλο που πλέον δεν υπάρχει κ εκανα φιλίες και γεννήσαμε μαζι!Μην αγχώνεστε,μετα από 2 παιδια καταλαβα ότι έρχεται όταν θέλει αυτό!!Χαλαρα,να περνάτε καλά με τον σύζυγο κ θα έρθει!Εμεις ακόμη δεν ξεκινήσαμε κανονικά,στον κύκλο μου αυτόν είχαμε επαφές αλλα η μόνη ελεύθερη ήταν την 29η μερα κ εγω μεγάλο κυκλο ακανόνιστο.Λετε να υπάρχει περίπτωση?Σήμερα είμαι 35η μερα κ δεν έχω περίοδο.Απο την αλλη λεω τόσο εύκολα να κάτσει...Μπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2021 at 11:20 ΜΜ, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα. Είμαι και εγώ μαμά ενός αγοριού και προσπαθώ για δεύτερο αλλά ακόμα τίποτα. Μετά από την πρώτη επιτυχή  εγκυμοσύνη είχα το καλοκαίρι μία αποβολή και απλο τότε ακόμα τίποτα. Κάθε μήνα ελπίζω αλλά....

Μην ανησυχείς και εγω ειχα μια αποβολή στην αρχη της εγκυμοσύνης μετά το πρώτο παιδί και μερα έμεινα μια χαρα έγκυος ξανα και εκανα τη δεύτερη μου κόρη.Οι πιο πολλές γυναίκες έχουν μια αποβολή στο ιστορικό τους.Συμβαινει.Επισης εχω μια φίλη είχε ένα γιο προσπαθούσε χρόνια για δεύτερο δεν έπιανε και μετά εκανα το ενα πίσω στο αλλο χωρίς να καταλάβει πως!!Εχει 3 τωρα συνολικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είμαι 36 χρονων, εχω ένα γιο 8 χρονών και εδώ και 2,5 χρόνια προσπαθώ για το δεύτερο. Πριν απο ενα χρόνο είχα μια αποβολή 11 εβδομάδων που μου στοίχισε πολύ... Και οι δύο εγκυμοσύνες προέκυψαν με φυσιολογική σύλληψη! Αυτό το μήνα υποβλήθηκα σε εξωσωματικη καθώς το ψυχολογικό κομμάτι είναι πολύ σημαντικό και αύριο Δευτέρα έχω την εμβρυομεταφορα!! Ανυπομονώ όσο δε φαντάζεστε για τη χοριακη γιατί έχω εναποθέσει όλες μου τις ελπίδες σε αυτή την εξωσωματική... αυτά από εμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Έχω ένα αγοράκι 19 μηνών κ προσπαθούμε κ για δεύτερο. Τον Οκτώβριο δυστυχώς έκανα διακοπή κύησης γιατί το μωράκι μου νοσούσε από μεσογειακή αναιμία. Ελπίζω την επόμενη φορά να σταθούμε τυχεροί όπως στον μικρό μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είμαι 36 χρονων, εχω ένα γιο 8 χρονών και εδώ και 2,5 χρόνια προσπαθώ για το δεύτερο. Πριν απο ενα χρόνο είχα μια αποβολή 11 εβδομάδων που μου στοίχισε πολύ... Και οι δύο εγκυμοσύνες προέκυψαν με φυσιολογική σύλληψη! Αυτό το μήνα υποβλήθηκα σε εξωσωματικη καθώς το ψυχολογικό κομμάτι είναι πολύ σημαντικό και αύριο Δευτέρα έχω την εμβρυομεταφορα!! Ανυπομονώ όσο δε φαντάζεστε για τη χοριακη γιατί έχω εναποθέσει όλες μου τις ελπίδες σε αυτή την εξωσωματική... αυτά από εμένα! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Έκανα κ εγώ εξωσωματική λόγω του στίγματος μεσογειακής που έχουμε αλλά δεν έπιασε καμία από τις 6 βλαστοκύστες που είχαμε. Κάναμε συνολικά 4 εμβρυομεταφορές. Τώρα προσπαθούμε φυσιολογικά όπως πιάσαμε κ το μικρό μας. Καλή επιτυχία εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Είναι πολυ στενάχωρη η διαδικασία που έχεις υποβληθεί... Λυπάμαι που δεν πέτυχε καμία εμβρυομεταφορα... δεν είναι όμως πολύ παραξενο; Δε σας προβλημάτισε το γεγονός για να το ψάξετε περαιτέρω;; Ευχομαι να τα καταφέρετε πολύ σύντομα και να έρθει το δεύτερο παιδάκι σας!! Ταυτόχρονα παρακαλάω το Θεό αύριο να πάνε όλα καλά και να πετύχει η εμβρυομεταφορα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Taselena είπε:
στις πριν 10 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Καλησπέρα! Είναι πολυ στενάχωρη η διαδικασία που έχεις υποβληθεί... Λυπάμαι που δεν πέτυχε καμία εμβρυομεταφορα... δεν είναι όμως πολύ παραξενο; Δε σας προβλημάτισε το γεγονός για να το ψάξετε περαιτέρω;; Ευχομαι να τα καταφέρετε πολύ σύντομα και να έρθει το δεύτερο παιδάκι σας!! Ταυτόχρονα παρακαλάω το Θεό αύριο να πάνε όλα καλά και να πετύχει η εμβρυομεταφορα μου...

Η πρώτη εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκύστες κατέληξε σε βιοχημική. Η δεύτερη με άλλες δυο ήταν αρνητική. Μετά μας ήρθε ο μικρός μου με τα προσπερματικά υγρά χωρίς να προσπαθούμε φυσιολογικα. Εκεί επιβεβαιώθηκα ότι δεν είχα κάποιο πρόβλημα στο να μείνω έγκυος. Μετά τη γέννηση του μικρού μου έκανα άλλες δυο εμβρυομεταφορές με μια βλαστοκύστη κάθε φορά κ ήταν αρνητικές. Εννοείτε ότι σκεφτήκαμε μήπως κάνανε κάποιο λάθος στο κέντρο, ιδίως στη διαδικασία του προεμφυτευτικού που κάναμε στα έμβρυα, αλλά δεν μπορούσαμε να αποδείξουμε κάτι. Εσύ τι ημέρας έμβρυα θα βάλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Καλησπέρα! Είναι πολυ στενάχωρη η διαδικασία που έχεις υποβληθεί... Λυπάμαι που δεν πέτυχε καμία εμβρυομεταφορα... δεν είναι όμως πολύ παραξενο; Δε σας προβλημάτισε το γεγονός για να το ψάξετε περαιτέρω;; Ευχομαι να τα καταφέρετε πολύ σύντομα και να έρθει το δεύτερο παιδάκι σας!! Ταυτόχρονα παρακαλάω το Θεό αύριο να πάνε όλα καλά και να πετύχει η εμβρυομεταφορα μου...

Κ γω προσπαθώ για ένα δεύτερο παιδάκι. Δεν έχω σκεφτεί ακόμα εξωσωματική!Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια κ σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!Να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!!!Είναι σπουδαίο που κάνεις εξωσωματική για να δόσεις ένα αδερφάκι οπότε δεν μπορεί παρά να πάνε όλα τέλεια!Καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Alexiamama είπε:

Μην ανησυχείς και εγω ειχα μια αποβολή στην αρχη της εγκυμοσύνης μετά το πρώτο παιδί και μερα έμεινα μια χαρα έγκυος ξανα και εκανα τη δεύτερη μου κόρη.Οι πιο πολλές γυναίκες έχουν μια αποβολή στο ιστορικό τους.Συμβαινει.Επισης εχω μια φίλη είχε ένα γιο προσπαθούσε χρόνια για δεύτερο δεν έπιανε και μετά εκανα το ενα πίσω στο αλλο χωρίς να καταλάβει πως!!Εχει 3 τωρα

 Έχω αγχωθεί αρκετά και δεν κάνει καλό. Εύχομαι γρήγορα να αποκτήσουμε όλες μας μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2021 at 3:25 ΜΜ, ο/η Taselena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είμαι 36 χρονων, εχω ένα γιο 8 χρονών και εδώ και 2,5 χρόνια προσπαθώ για το δεύτερο. Πριν απο ενα χρόνο είχα μια αποβολή 11 εβδομάδων που μου στοίχισε πολύ... Και οι δύο εγκυμοσύνες προέκυψαν με φυσιολογική σύλληψη! Αυτό το μήνα υποβλήθηκα σε εξωσωματικη καθώς το ψυχολογικό κομμάτι είναι πολύ σημαντικό και αύριο Δευτέρα έχω την εμβρυομεταφορα!! Ανυπομονώ όσο δε φαντάζεστε για τη χοριακη γιατί έχω εναποθέσει όλες μου τις ελπίδες σε αυτή την εξωσωματική... αυτά από εμένα! 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ με το καλό η εμβρυομεταφορα την Δευτέρα!!Πιστεύω ολα θα πανε τέλεια θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Έχω ένα αγοράκι 19 μηνών κ προσπαθούμε κ για δεύτερο. Τον Οκτώβριο δυστυχώς έκανα διακοπή κύησης γιατί το μωράκι μου νοσούσε από μεσογειακή αναιμία. Ελπίζω την επόμενη φορά να σταθούμε τυχεροί όπως στον μικρό μου. 

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική,την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

 Έχω αγχωθεί αρκετά και δεν κάνει καλό. Εύχομαι γρήγορα να αποκτήσουμε όλες μας μωράκι.

Είναι λογικό...Όταν θέλεις κάτι τόσο πολύ αγχώνεσαι...Το ξερω και εγω αγχωνομουν και στα 2.Κ τωρα μόνο στην ιδέα ότι θα αρχίσουμε προσπάθειες αγχώνομαι κ χαλιέμαι.Εχω και τα παιδια μου να κοιτάξω και αν αγχωθω μου χαλαει τη διαθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Σήμερα ολοκληρώθηκε η εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων 5ΑΑ. Θα ξέρουμε το αποτέλεσμα την επόμενη Τετάρτη... :ympray: :ympray: προσευχηθειτε για μένα σας παρακαλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Σήμερα ολοκληρώθηκε η εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων 5ΑΑ. Θα ξέρουμε το αποτέλεσμα την επόμενη Τετάρτη... :ympray: :ympray: προσευχηθειτε για μένα σας παρακαλω....

Με το καλό κορίτσι μου!!! Τρίτεκνη να γίνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Σήμερα ολοκληρώθηκε η εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων 5ΑΑ. Θα ξέρουμε το αποτέλεσμα την επόμενη Τετάρτη... :ympray: :ympray: προσευχηθειτε για μένα σας παρακαλω....

Να έχεις μία μεγάλη χοριακή την Τετάρτη!Μόνο θετικά να σκέφτεσαι!!!!Άντε να πέρνουμε σειρά όλες μετά από σένα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Σήμερα ολοκληρώθηκε η εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων 5ΑΑ. Θα ξέρουμε το αποτέλεσμα την επόμενη Τετάρτη... :ympray: :ympray: προσευχηθειτε για μένα σας παρακαλω....

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου και σύντομα να μας πεις τα ευχαριστα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλες τις μανούλες!!!εγω εχω ένα αγοράκι 3,5 ετών κ αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε για δεύτερο!!πηγαμε στον γιατρο για ένα απλό τσεκ απ κ μου είπε οτι πιθανόν να εχω βουβές περιόδους!!δλδ κάποιες φορές δεν εχω αβγό!!χωρις βέβαια να ειναι σιγουρος γιατι ήμουν στην 8 μέρα του κύκλου οταν με είδε!!!τι να πω;;;την πρώτη φορά πάντως τον πιάσαμε κατευθείαν τον μικρό μας!!!ευχομαι να πάνε ολα καλα!!θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Σήμερα ολοκληρώθηκε η εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων 5ΑΑ. Θα ξέρουμε το αποτέλεσμα την επόμενη Τετάρτη... :ympray: :ympray: προσευχηθειτε για μένα σας παρακαλω....

Κορίτσι μου μέσα από την καρδια μου την επόμενη Τετάρτη να μάθεις ότι είσαι έγκυος σε αυτα τα 2 πλασματακια❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Gogo34 είπε:

Καλημερα σε όλες τις μανούλες!!!εγω εχω ένα αγοράκι 3,5 ετών κ αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε για δεύτερο!!πηγαμε στον γιατρο για ένα απλό τσεκ απ κ μου είπε οτι πιθανόν να εχω βουβές περιόδους!!δλδ κάποιες φορές δεν εχω αβγό!!χωρις βέβαια να ειναι σιγουρος γιατι ήμουν στην 8 μέρα του κύκλου οταν με είδε!!!τι να πω;;;την πρώτη φορά πάντως τον πιάσαμε κατευθείαν τον μικρό μας!!!ευχομαι να πάνε ολα καλα!!θα δείξει...

Μην αγχώνεσαι, αφού έκανες ένα παιδάκι θα μπορέσεις να κάνεις κ δεύτερο,ξεκινήστε ηρεμα τις ελεύθερες επαφές σας κ βλέπεις στην πορεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...