Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη 11η μερα μετα απο εμβρυομεταφορα


Tonia09

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου,ειμαι καινουργια στην ομαδα σας. Θα ηθελα την γνωμη σας κ εάν εχει τυχει σ καμια.. 22/2 εκανα εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες μου ειχαν πει να κανω χοριακη 8/3 14η μερα αλλα εγω δεν αντεξα κ εκανα χθες που ηταν 11η μερα..η χοριακη έδειξε 11.50 

εχει τυχει σε καμια που να ειχε καλη εξέλιξη η εγκυμοσύνη της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia09 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου,ειμαι καινουργια στην ομαδα σας. Θα ηθελα την γνωμη σας κ εάν εχει τυχει σ καμια.. 22/2 εκανα εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες μου ειχαν πει να κανω χοριακη 8/3 14η μερα αλλα εγω δεν αντεξα κ εκανα χθες που ηταν 11η μερα..η χοριακη έδειξε 11.50 

εχει τυχει σε καμια που να ειχε καλη εξέλιξη η εγκυμοσύνη της;

Παρούσα!!! Η δική μου μάλιστα ήταν 7,6 και η μικρή μου τώρα είναι σχεδόν 2,5 κ περιμένω το δεύτερο!! Από την επόμενη κ μετά πήρε φόρα και όλα εξελίχθηκαν καλά... κανείς δεν το πίστευε τότε αλλά το πίστεψα εγώ πολύ και να που έγινε...με το καλό σου εύχομαι 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Παρούσα!!! Η δική μου μάλιστα ήταν 7,6 και η μικρή μου τώρα είναι σχεδόν 2,5 κ περιμένω το δεύτερο!! Από την επόμενη κ μετά πήρε φόρα και όλα εξελίχθηκαν καλά... κανείς δεν το πίστευε τότε αλλά το πίστεψα εγώ πολύ και να που έγινε...με το καλό σου εύχομαι 🙏🙏

Ειχες κανει κ εσυ εξωσωματική ; Κ ειχες βλαστοκυστες 5ης μέρας; Εγω εκανα 11η μερα χοριακη χθες , μ ειχαν πει να κανω 14η αλλα δεν αντεξα... ποσο σου αυξήθηκε μετα στη 2η χοριακη;;; Αχχχχχ μακαρι μακαρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tonia09 είπε:

Ειχες κανει κ εσυ εξωσωματική ; Κ ειχες βλαστοκυστες 5ης μέρας; Εγω εκανα 11η μερα χοριακη χθες , μ ειχαν πει να κανω 14η αλλα δεν αντεξα... ποσο σου αυξήθηκε μετα στη 2η χοριακη;;; Αχχχχχ μακαρι μακαρι

Ναι εξωσωματική είχα κάνει στο πρώτο..βάλαμε μοριδια 4ης ημέρας και έκανα χοριακη τη 10η μέρα αν θυμάμαι καλά..οι επόμενες μετρήσεις ήταν 40,130,400,1200 στο περίπου στα λέω.. εύχομαι να εξελιχθούν κ σε σένα το ίδιο καλά 🥰 θα πας τη Δευτέρα πάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ναι εξωσωματική είχα κάνει στο πρώτο..βάλαμε μοριδια 4ης ημέρας και έκανα χοριακη τη 10η μέρα αν θυμάμαι καλά..οι επόμενες μετρήσεις ήταν 40,130,400,1200 στο περίπου στα λέω.. εύχομαι να εξελιχθούν κ σε σένα το ίδιο καλά 🥰 θα πας τη Δευτέρα πάλι;

Εγω ει αμα βλαστοκυστες 5ης μέρας..ναι ξανα την δευτερα κ μετα τα αποτελέσματα της χοριακης χθες μ ζήτησαν ιδια μερα να κανω κ οιστραδιολη κ προγεστερονη. Προγεστερονη ηταν 28.50 και η οιστραδιολη ηταν 146.50 

μου αύξησαν τα cyclacur απο εκει πουεπαιρνα 2 πρωι-μεσημερι-βραδυ τωρα μ ειπαν 3 και 1 κολπικα..utregestan μου ταφησαν στο ιδιο 1 πρωι μεσημερι βραδυ και 1 κολπικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου,ειμαι καινουργια στην ομαδα σας. Θα ηθελα την γνωμη σας κ εάν εχει τυχει σ καμια.. 22/2 εκανα εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες μου ειχαν πει να κανω χοριακη 8/3 14η μερα αλλα εγω δεν αντεξα κ εκανα χθες που ηταν 11η μερα..η χοριακη έδειξε 11.50 

εχει τυχει σε καμια που να ειχε καλη εξέλιξη η εγκυμοσύνη της;

Κορίτσι είναι χαμηλή, αλλά αφού δεν έχεις ακόμα αίμα πολύ πιθανό να αυξάνεται κ να μην πρόκειται για βιοχημική. Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι είναι χαμηλή, αλλά αφού δεν έχεις ακόμα αίμα πολύ πιθανό να αυξάνεται κ να μην πρόκειται για βιοχημική. Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι!!!

Δεν θα μ έρθει αίμα γιατι ειχα κανει ωοληψια κ ηταν φρεσκα ωάρια...οποτε με τα φάρμακα κ με αυτα αν δεν τα σταματήσω δεν θα έρθει περιμενουμε ν δουμε δευτερα..βεβαια η προγεστερονη μ ηταν καλη μ ειπαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2021 at 12:05 ΜΜ, ο/η Tonia09 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου,ειμαι καινουργια στην ομαδα σας. Θα ηθελα την γνωμη σας κ εάν εχει τυχει σ καμια.. 22/2 εκανα εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες μου ειχαν πει να κανω χοριακη 8/3 14η μερα αλλα εγω δεν αντεξα κ εκανα χθες που ηταν 11η μερα..η χοριακη έδειξε 11.50 

εχει τυχει σε καμια που να ειχε καλη εξέλιξη η εγκυμοσύνη της;

Κι εγώ έκανα εμβρυομεταφόρα 2 βλαστοκυστών 5 ημερών, στις 22/2/2021 και που είπαν να κάνω χοριακή στις 3/3/2021. Βγήκε αρνητική κάτω του 2 και σταμάτησα τα φάρμακα, μου έχει έρθει ήδη περίοδος. Πως γίνεται εσένα να σου είπαν παραπάνω μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η kookoo82 είπε:

Κι εγώ έκανα εμβρυομεταφόρα 2 βλαστοκυστών 5 ημερών, στις 22/2/2021 και που είπαν να κάνω χοριακή στις 3/3/2021. Βγήκε αρνητική κάτω του 2 και σταμάτησα τα φάρμακα, μου έχει έρθει ήδη περίοδος. Πως γίνεται εσένα να σου είπαν παραπάνω μέρες?

Δεν ξερω εμενα μου ειπαν 14η μερα να παω για χοριακη..κ σε αλλο φόρουμ που ειμαι κ αλλες κοπέλες τα ιδια τις ειπαν με βλαστοκυστες 5ης μέρας .Εγω ειμαι στο γενεσις με τον Πάντο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Δεν ξερω εμενα μου ειπαν 14η μερα να παω για χοριακη..κ σε αλλο φόρουμ που ειμαι κ αλλες κοπέλες τα ιδια τις ειπαν με βλαστοκυστες 5ης μέρας .Εγω ειμαι στο γενεσις με τον Πάντο

Εννοείς ότι έκαναν στην 9η μέρα ή στη 14η μέρα την χοριακή? Απλά τώρα στεναχωρήθηκα για το τι έφταιξε, γιατί δεν μου έβρισκαν κάτι πριν, οπότε τώρα θα ξανά ξεκινήσω διαδικασία να δω τι έφταιξε πριν κάνω δεύτερη προσπάθεια. Εγώ στο Ιασώ πήγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Δεν ξερω εμενα μου ειπαν 14η μερα να παω για χοριακη..κ σε αλλο φόρουμ που ειμαι κ αλλες κοπέλες τα ιδια τις ειπαν με βλαστοκυστες 5ης μέρας .Εγω ειμαι στο γενεσις με τον Πάντο

Καλησπέρα,,,πολλά κέντρα λένε την 14η ημέρα χοριακή από την ημέρα ετ για να είναι σίγουροι για το νούμερο υποθέτω και να μην πηγαινοφέρνουν τα κορίτσια για χοριακές. Τώρα που το δικό σου είναι αρχικά χαμηλό ίσως ήταν όντως νωρίς και θα ανέβει με τις μέρες. Θα δείξει. Εξάλλου γυναίκες με γυναίκες διαφέρουμε στα νούμερα χοριακής. Σημασία έχει να εξελίσεται ομαλά. Μείνε όσο πιο ήρεμη μπορείς και εύχομαι να ανέβει και να εξελιχθεί στην πιο τέλεια εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kookoo82 είπε:

Εννοείς ότι έκαναν στην 9η μέρα ή στη 14η μέρα την χοριακή? Απλά τώρα στεναχωρήθηκα για το τι έφταιξε, γιατί δεν μου έβρισκαν κάτι πριν, οπότε τώρα θα ξανά ξεκινήσω διαδικασία να δω τι έφταιξε πριν κάνω δεύτερη προσπάθεια. Εγώ στο Ιασώ πήγα...

Κ μενα δεν πηγε καλα επεσε κ αλλο..οποτε θα ξαναπροσπαθησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα,,,πολλά κέντρα λένε την 14η ημέρα χοριακή από την ημέρα ετ για να είναι σίγουροι για το νούμερο υποθέτω και να μην πηγαινοφέρνουν τα κορίτσια για χοριακές. Τώρα που το δικό σου είναι αρχικά χαμηλό ίσως ήταν όντως νωρίς και θα ανέβει με τις μέρες. Θα δείξει. Εξάλλου γυναίκες με γυναίκες διαφέρουμε στα νούμερα χοριακής. Σημασία έχει να εξελίσεται ομαλά. Μείνε όσο πιο ήρεμη μπορείς και εύχομαι να ανέβει και να εξελιχθεί στην πιο τέλεια εγκυμοσύνη. 

Μπα δυστυχως επεσε κ αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tonia09 είπε:

Μπα δυστυχως επεσε κ αλλο...

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου γλυκό. Η φύση προνοεί και για αυτό αν κάτι δεν ήταν σωστό. Κράτα το ότι είχες θετικό δείγμα, άρα σύλληψη γίνεται,,,στις περισσότερες μας έχει συμβεί δυστυχώς, σε άλλες πιο επίπονα , σε άλλες λιγότερο. Σημασία έχει να "βρίσκουμε τι φταίει" και να πάμε παραπέρα ως ότου συναντηθούμε με την στιγμή μας. Εύχομαι η επόμενη να είναι και η δική σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η condios είπε:

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου γλυκό. Η φύση προνοεί και για αυτό αν κάτι δεν ήταν σωστό. Κράτα το ότι είχες θετικό δείγμα, άρα σύλληψη γίνεται,,,στις περισσότερες μας έχει συμβεί δυστυχώς, σε άλλες πιο επίπονα , σε άλλες λιγότερο. Σημασία έχει να "βρίσκουμε τι φταίει" και να πάμε παραπέρα ως ότου συναντηθούμε με την στιγμή μας. Εύχομαι η επόμενη να είναι και η δική σου.

Ευχαριστω παρα πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Κ μενα δεν πηγε καλα επεσε κ αλλο..οποτε θα ξαναπροσπαθησω 

Λυπάμαι πολύ, κι εγώ μες στα κλάματα ήμουν από την προηγούμενη Τετάρτη, από σήμερα η πρώτη κίνηση πήγα ενδοκρινολόγο να τσεκάρω πάλι τις ορμόνες. Κουράγιο και θα ξαναπροσπαθήσουμε!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kookoo82 είπε:

Λυπάμαι πολύ, κι εγώ μες στα κλάματα ήμουν από την προηγούμενη Τετάρτη, από σήμερα η πρώτη κίνηση πήγα ενδοκρινολόγο να τσεκάρω πάλι τις ορμόνες. Κουράγιο και θα ξαναπροσπαθήσουμε!! :)

Εγω δεν εκλαψα..ένιωθα σαν να το περιμενα..ψυχολογικά ειμαι πολυ πεσμένη αλλα θα επανέλθω! Το επιμένων νικά οποτε κ εμεις ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Εγω δεν εκλαψα..ένιωθα σαν να το περιμενα..ψυχολογικά ειμαι πολυ πεσμένη αλλα θα επανέλθω! Το επιμένων νικά οποτε κ εμεις ετσι!!

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Αφου σταμάτησες τα φάρμακα σε ποσες μερες σ ηρθε περίοδος;

Τετάρτη σταμάτησα τα φάρμακα είχα πάρει μόνο τα πρωινά χάπια και την prulotex, μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της χοριακής. Σαββάτο είχα λίγο αίμα σαν σταγόνες καφέ μαζί μάλλον και με την κρέμα Vasclor που έφευγε από το σύστημά μου γιατί ήταν πηχτό, και Κυριακή μου ρθε κανονική ροή, σε 4 μέρες δηλαδή. Τώρα ο ενδοκρινολόγος μου, μου πε πιθανόν να παρουσίασα θυροειδή στα ξαφνικά επειδή αν είναι να πιάσεις παιδί φορστάρει ο οργανισμός μας και περιμένω τις αιματολογικές να βγουν και υπέρηχο ραντεβού την επόμενη βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Αφου σταμάτησες τα φάρμακα σε ποσες μερες σ ηρθε περίοδος;

Και μενα σε 4 μερες ειχε ερθει  η περιοδος κ στις  2 αποτυχημενες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά οι ορμονολογικές μου όλες φυσιολογικές βγήκαν μετά την εμβρυομεταφορά, οπότε ο γιατρός μου πρότεινε να κάνω έλεγχο θρομβοφιλίας. Έτσι κι αλλιώς με διέγερση μετά από 4 μήνες μπορείς να ξανακάνεις οωληψία, οπότε υπάρχει χρόνος για τσεκ απ... Αυτά κορίτσια και όντως είναι δύσκολη διαδικασία η εξωσωματική εύχομαι σε όλες να πιάνουν με την πρώτη! Με το καλό σε όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η kookoo82 είπε:

Βασικά οι ορμονολογικές μου όλες φυσιολογικές βγήκαν μετά την εμβρυομεταφορά, οπότε ο γιατρός μου πρότεινε να κάνω έλεγχο θρομβοφιλίας. Έτσι κι αλλιώς με διέγερση μετά από 4 μήνες μπορείς να ξανακάνεις οωληψία, οπότε υπάρχει χρόνος για τσεκ απ... Αυτά κορίτσια και όντως είναι δύσκολη διαδικασία η εξωσωματική εύχομαι σε όλες να πιάνουν με την πρώτη! Με το καλό σε όλες μας!!

Εμενα μ ειπαν τωρα να κανω υστεροσκοπηση και σάκχαρο νηστείας κ γλυκοζυλιωμενη ... και μ ειπαν ανάλογα τι θα δουν στην υστεροσκοπηση αλλα μπορει να κανω άμεσα διέρρεαν ωοθηκών μ ειπαν...εκτος αν βρουν κατι κ θελει αγωγή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...