Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οιστραδιολη (ε2) αρχή κυκλου


marakipap

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν ειχες παρει οιστρογονα; Το ενδομητριο σου ποσο ητανε; 
σου γραφω αναλυτικα τα δικα μου
2η μερα περιοδου ειχα ε2: 34 και ενδομητριο 6,4 
Ξεκινησα ενεσεις διεγερσης 150 μοναδες καθε μερα  
5η μέρα ενεσεων ειχα ε2:64 
8η μέρα ενεσεων ειχα  Lh:7,6 ε2:360 prg : 0,4 
ειχα ένα ωαριο 16εκ και ενα μικρο ωαριο 11,5 
10η μερα εκανα ωοληψία 
15η μερα εκανα ετ και ειχα ε2: 177 μου ειπε οτι την θελουν πανω απο 150 
 & prg:31,7(τη θελουν πανω απο 20)ειπε ειναι ολα οκ!ειχα και ενδομήτριο 9,5  
8η μερα ετ η 
ε2:307 και η prg:48  
12η εκανα
 χοριακη ηταν 780 mLU/ml Prg:22 και ε2:400  
15η ξανακανω χοριακη
:1860 e2:460 και prg:29 (ειπε οτι τη θελουν πανω απο 22) μου προσθεσε συκλακουρ και  
18η μερα εκανα 3η χοριακη:
6074 ε2:487   prg:34 καθε δευτερα μετραγα ε2 και prg & μου ελεγε αν ειμαι Οκ και ποσο να αυξησω.αυτο γινοτανε μεχρι και την 11η βδομαδα που εκανα  κ την αυχενικη και τοτε τα εκοψα ολα τα φαρμακα,διοτι αναλαμβανει ο πλακουντας και δεν θα υπηρχε κινδυνος αποβολής πλεον.. ετσι μου ειχε πει..

Την ημερα της εμβρυομεταφορας ήταν 10 το ενδομήτριο επερνα κάποια αλλά όχι ciclacour κάτι αλλά που τα έφτιαχνε ένας φαρμακοποιός.η Lh ποσό πρέπει να είναι;να ήταν μάπα τα τα χάπια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Despoin είπε:

Την ημερα της εμβρυομεταφορας ήταν 10 το ενδομήτριο επερνα κάποια αλλά όχι ciclacour κάτι αλλά που τα έφτιαχνε ένας φαρμακοποιός.η Lh ποσό πρέπει να είναι;να ήταν μάπα τα τα χάπια;

Η Lh δε μας νοιαζει ποσο ειναι τη μερα της ετ.δε νομιζω να ειναι χαλια τα φτιαχτά χαπια..σικλακουρ υπαρχουν ξανα στην αγορα εχω διαβασει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 10/8/2021 at 4:55 ΜΜ, ο/η Despoin είπε:

Καλησπερα κορίτσια μήπως μπορεί κάποια κοπέλα να εξηγήσει λίγο για την οιστραδιολη ποσό πρέπει να είναι η οιστραδιολη για να κανεις εμβρυομεταφορα;ισχύει ότι αν είναι χαμηλή η οιστραδιολη δεν γίνεται εμφύτευση;

εμενα για να μου κάνουν ωοληψια η Ε2 ήταν 2036.7 pg/mL δύ μέρες πριν και την ημέρα της εμβρυομεταφόρας ήταν 1620. Που παν ήταν καλή την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, τ΄ώρα αναμένω να κάνω Β-χοριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Κορίτσια γεια σας έχει καμία σας ιδέα τι γίνεται με τα κυστικά; Προσπαθώ από τον Σεπτέμβριο να βρω έναν καλό κύκλο για να ξεκινήσω φάρμακα για εξωσωματική αλλά ο κύκλος μου πάει απ' το κακό στο χειρότερο.Πριν δύο βδομάδες έκανα ωοληψια με φυσικό και τελικά ήταν κυστικό και τώρα που αδιαθετησα δεύτερη μέρα περιόδου είδαμε 2 ωάρια μεγάλα με Ε2 750 το ερώτημα τα τρυπάμε και ότι γίνει η περιμενω πάλι τον επόμενο μήνα,είναι και 700 ευρώ δεν περισσεύουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...
στις On 3/3/2021 at 11:07 ΠΜ, ο/η Nefeliap είπε:

! Ανω των 80 η ε2 ειναι πιθανοτητα κυστικου που θα το δει και στον υπερηχο ο γιατρος! Για 170 δε το συζητω ,δε προχωραμε καν!!!εγω 42 με φυσικους μαζευα κ τα καταφερα..στον αλλο κυκλο δε θα εχεις τοσο ξανα,ετυχε..αλλα αν εχεις κ 3ο μηνα θα απευθυνθεις σε ενα κεντρο με γνωστη γιατρο να σε κατευθυνει σωστα.μη χανεις χρονο..

Έχω και εγώ μια απορία δλδ εγώ 5η μέρα περιοδου σήμερα που έκανα e2 με τιμή 170 τι κάνω;;;;; συνεχίζω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η κεκκακι είπε:

Έχω και εγώ μια απορία δλδ εγώ 5η μέρα περιοδου σήμερα που έκανα e2 με τιμή 170 τι κάνω;;;;; συνεχίζω;;

Γιατι εκανες 5η μέρα; Για τσεκαρισμα απλα και ορμονικές εξετασεις ;  Συμηθως 2η ή 3η μερα κανουμε; Ή πηρες καποια διεγερση κ παρακολουθείς τον κυκλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Γιατι εκανες 5η μέρα; Για τσεκαρισμα απλα και ορμονικές εξετασεις ;  Συμηθως 2η ή 3η μερα κανουμε; Ή πηρες καποια διεγερση κ παρακολουθείς τον κυκλο; 

Έκανα 5η μέρα γτ 3η και 4η έπεφτε Σαββατοκύριακο δεν μπορούσα να τις κάνω όλες αυτές τις ορμονικές!Τον γιατρό που ρώτησα μου είπε δεν πειράζει και να είναι 5η μέρα....Δεν παίρνω τπτ θα πάω με εξωσωματικη με φυσικο κυκλο....τι να κάνω να προχωρησω;Με κοροϊδεύει ο γιατρός για να μου πάρει λεφτά τι να κανω;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2023 at 9:06 ΜΜ, ο/η κεκκακι είπε:

Έκανα 5η μέρα γτ 3η και 4η έπεφτε Σαββατοκύριακο δεν μπορούσα να τις κάνω όλες αυτές τις ορμονικές!Τον γιατρό που ρώτησα μου είπε δεν πειράζει και να είναι 5η μέρα....Δεν παίρνω τπτ θα πάω με εξωσωματικη με φυσικο κυκλο....τι να κάνω να προχωρησω;Με κοροϊδεύει ο γιατρός για να μου πάρει λεφτά τι να κανω;;;; 

Αν πας με φυσικο οκ! Ε βεβαια θα προχωρησεις ! Εγω με φυσικους που μαζευα καθε μηνα πηγαινα παντα  να με δει την 7η μερα κυκλου για υπερηχο .!!εαν εβλεπε ικανοποιητικο ωαριο δηλαδη σε εκατοστα τοτε μου ελεγε και εκανα Lh e2 k προγεστερονη .τι εξετασεις εκανες και τι τιμες  ειχες ; Για υπερηχο  ποτε θα πας ; Λογικα 7η ή 8η μερα και εσυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2023 at 9:06 ΜΜ, ο/η κεκκακι είπε:

Έκανα 5η μέρα γτ 3η και 4η έπεφτε Σαββατοκύριακο δεν μπορούσα να τις κάνω όλες αυτές τις ορμονικές!Τον γιατρό που ρώτησα μου είπε δεν πειράζει και να είναι 5η μέρα....Δεν παίρνω τπτ θα πάω με εξωσωματικη με φυσικο κυκλο....τι να κάνω να προχωρησω;Με κοροϊδεύει ο γιατρός για να μου πάρει λεφτά τι να κανω;;;; 

Κεκακι εκανες και fsh τη Πέμπτη μέρα? Τα οιστρογόνα τη 2 με 3 μέρα σίγουρα δεν τα θες τόσο υψηλά θα είναι κύστη. Τώρα βέβαια μπορεί να αυξήθηκε τη Πέμπτη για το ωαριο του μήνα καλή γενικότερα.  Ίσως βοηθήσει κ ο υπέρηχος αν έκανες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Κεκακι εκανες και fsh τη Πέμπτη μέρα? Τα οιστρογόνα τη 2 με 3 μέρα σίγουρα δεν τα θες τόσο υψηλά θα είναι κύστη. Τώρα βέβαια μπορεί να αυξήθηκε τη Πέμπτη για το ωαριο του μήνα καλή γενικότερα.  Ίσως βοηθήσει κ ο υπέρηχος αν έκανες.

Προς το παρόν δεν μου έχει πει κάτι ανυσηχιτικο και την e2 που είχε τιμή 170 την 5η μέρα όπως έχω πει και παραπάνω την έγραψε και στον υπέρηχο από κάτω για να την δει προφανώς ο γιατρός που θα μου κάνει την διαδικασία.Αυριο θα πάρω και τα αποτελέσματα της ΑΜΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η κεκκακι είπε:

Προς το παρόν δεν μου έχει πει κάτι ανυσηχιτικο και την e2 που είχε τιμή 170 την 5η μέρα όπως έχω πει και παραπάνω την έγραψε και στον υπέρηχο από κάτω για να την δει προφανώς ο γιατρός που θα μου κάνει την διαδικασία.Αυριο θα πάρω και τα αποτελέσματα της ΑΜΗ....

Καλά η αμη δεν μας νοιαζει τοσο σε φυσικο. Εγω ειχα 0,30 το 2020 και τωρα εχω 0,06

η ε2 οσο περνανε οι μερες που θα πας για ωοληψια αυξανεται.ειναι καλο να εχεις απο 120 εως και 300 γιατι αν κ φυσικος μπορει  να εχεις και 2 ωαρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Καλά η αμη δεν μας νοιαζει τοσο σε φυσικο. Εγω ειχα 0,30 το 2020 και τωρα εχω 0,06

η ε2 οσο περνανε οι μερες που θα πας για ωοληψια αυξανεται.ειναι καλο να εχεις απο 120 εως και 300 γιατι αν κ φυσικος μπορει  να εχεις και 2 ωαρια 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήρα και την ΑΜΗ σήμερα όλα καλά 1.25

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η κεκκακι είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήρα και την ΑΜΗ σήμερα όλα καλά 1.25

Ο γιατρός ξέρει καλύτερα!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2021 at 11:07 ΠΜ, ο/η Nefeliap είπε:

! Ανω των 80 η ε2 ειναι πιθανοτητα κυστικου που θα το δει και στον υπερηχο ο γιατρος! Για 170 δε το συζητω ,δε προχωραμε καν!!!εγω 42 με φυσικους μαζευα κ τα καταφερα..στον αλλο κυκλο δε θα εχεις τοσο ξανα,ετυχε..αλλα αν εχεις κ 3ο μηνα θα απευθυνθεις σε ενα κεντρο με γνωστη γιατρο να σε κατευθυνει σωστα.μη χανεις χρονο..

Συγγνώμη που μπήκα έτσι στην συζήτηση αλλά με ενδιαφέρει πολύ αυτή η κουβέντα! 170 είχα και εγώ τώρα οιστραδιολη αλλά είχα κάνει την 5η μέρα περιοδου λόγο Σαββατοκύριακου....Ισχύει το ίδιο με την απάντηση @Nefeliapνα μην προχωρήσω με φυσικο κυκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Ο γιατρός ξέρει καλύτερα!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Ούτε εμένα μου αρέσει αυτή η τιμή αλλά από ότι ξέρω για φυσικό κυκλο είναι καλή..Θα ήθελα την γνώμη σου σε παρακαλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η κεκκακι είπε:

Συγγνώμη που μπήκα έτσι στην συζήτηση αλλά με ενδιαφέρει πολύ αυτή η κουβέντα! 170 είχα και εγώ τώρα οιστραδιολη αλλά είχα κάνει την 5η μέρα περιοδου λόγο Σαββατοκύριακου....Ισχύει το ίδιο με την απάντηση @Nefeliapνα μην προχωρήσω με φυσικο κυκλο;

Σου είχα γραψει πιο πανω .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2023 at 11:42 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Αν πας με φυσικο οκ! Ε βεβαια θα προχωρησεις ! Εγω με φυσικους που μαζευα καθε μηνα πηγαινα παντα  να με δει την 7η μερα κυκλου για υπερηχο .!!εαν εβλεπε ικανοποιητικο ωαριο δηλαδη σε εκατοστα τοτε μου ελεγε και εκανα Lh e2 k προγεστερονη .τι εξετασεις εκανες και τι τιμες  ειχες ; Για υπερηχο  ποτε θα πας ; Λογικα 7η ή 8η μερα και εσυ..

Αυτοσου ειχα γραψει τη τεταρτη.Οποτε ποτε θα πας για υπερηχο κ εξετασεις αιματος ; Ποια μερα κυκλου εισαι τωρα ;  Οσο αυξανονται οι μερες  τοσο αυξανεται κ η ε2 δηλαδη σε καθε ωαριο αντιστοιχει περιπου απο 120  εως και 180.αν εχεις 2 ωαρια (που συμβαινει και σε φυσικο τοτε μπορει η ε2 σου να ειναι ακομα και 300 κ να ειναι ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η κεκκακι είπε:

Συγγνώμη που μπήκα έτσι στην συζήτηση αλλά με ενδιαφέρει πολύ αυτή η κουβέντα! 170 είχα και εγώ τώρα οιστραδιολη αλλά είχα κάνει την 5η μέρα περιοδου λόγο Σαββατοκύριακου....Ισχύει το ίδιο με την απάντηση @Nefeliapνα μην προχωρήσω με φυσικο κυκλο;

Εδω μιλαμε  για 2η μέρα κυκλου αν γινουν εξετασεις τοτε συνηθως η υψηλή ε2 δεν ειναι καθολου καλο σημαδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η κεκκακι είπε:

Ούτε εμένα μου αρέσει αυτή η τιμή αλλά από ότι ξέρω για φυσικό κυκλο είναι καλή..Θα ήθελα την γνώμη σου σε παρακαλώ 

Κεκακι μου 170 για φυσικό κύκλο μια χαρά είναι.  Όμως αν οι εξετάσεις γίνονταν δεύτερη μερα, 170 δε θα ήταν καλή υποδηλώνει κύστη. Επειδή τις έκανες Πέμπτη ίσως αυξηθηκε κ είναι όλα καλά. Συμφωνώ κ με όσα είπε η Νεφέλη όπως τα λέει είναι. Προχωράς κ βλέπουμε. Εύχομαι να πάρεις τα ωαριακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...