Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μου βήμα βήμα.....


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vickypucca είπε:

Καλημέρα!Δεν θέλω να το παίξω γιατρός αλλά θα σου πω τι μου είπε η δική μου γιατρός γιατί κι εγώ έχω καφέ υγρά,όχι συνέχεια και όχι πολλά.Είμαι στην 3η βδομάδα από εκβρυομεταφορά και μου είπε το πιο πιθανό είναι της εμφύτευσης και ότι δεν είναι ανησυχητικό και μου έδωσε μαγνήσιο για να ηρεμήσει η μήτρα μου.Απο τότε που το πήρα δεν ξαναείδα είναι η αλήθεια καφέ υγρό ή κομματάκια.Μην ανησυχείς

Κατάλαβα .αλλά εγώ είμαι στην 5 εβδομάδα? Λογικά δεν έχουν περάσει οι μέρες της εμφύτευσης? Τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marakii είπε:

Κατάλαβα .αλλά εγώ είμαι στην 5 εβδομάδα? Λογικά δεν έχουν περάσει οι μέρες της εμφύτευσης? Τι να πω..

Μπορεί να είναι παλιό αίμα γιαυτό και είναι καφέ.Καλό είναι να ξεκουράζεσαι για να ηρεμεί η μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Μπορεί να είναι παλιό αίμα γιαυτό και είναι καφέ.Καλό είναι να ξεκουράζεσαι για να ηρεμεί η μήτρα.

Μάλιστα... Δεν μπορούσα να πάρω άδεια δυστυχώς από τη δουλειά. είναι μικρό το μαγαζί και το κάνουμε εναλλάξ με το μήνα μια εγώ μια η άλλη κοπέλα... Περίμενα τη Δευτέρα να βγω σε αναστολή... Είχε ορθοστασία και ίσως να ζοριστικα παραπάνω από όσο έπρεπε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Μάλιστα... Δεν μπορούσα να πάρω άδεια δυστυχώς από τη δουλειά. είναι μικρό το μαγαζί και το κάνουμε εναλλάξ με το μήνα μια εγώ μια η άλλη κοπέλα... Περίμενα τη Δευτέρα να βγω σε αναστολή... Είχε ορθοστασία και ίσως να ζοριστικα παραπάνω από όσο έπρεπε.. 

Ίσως αλλά δεν είναι λόγος ανησυχίας.Το έντονο κόκκινο αίμα θα ήταν οπότε μην ανησυχείς.Θα δεις που όλα θα είναι μια χαρά αύριο στον υπέρηχό σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Δεν ξέρω αλλά με έπιασε ένας φόβος μήπως συμβαίνει κάτι κακό... Και μια ανησυχία.. το πρωί που πήγα τουαλέτα πάντως δεν είδα τπτ. Πριν πάρω τα χάπια. Αλλά θα τα πάρω όπως μου είπε καλού κακού!!!

Έχει δίκιο η @Vickypucca για μένα να ανησυχήσεις αν έχεις αίμα που συνοδεύεται από πόνο. Τώρα για λίγο καφέ το οποίο σταματησε κιόλας πιστεύω είναι άνευ σημασίας. Αύριο θα πας να κάνεις τον υπέρηχο σου, θα δεις το σακο, μπορεί και το σπορακι σου. Θα πάρεις δύναμη και θα ηρεμήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Είμαι στη πέμπτη εβδομάδα. Αύριο έχω τον πρώτο υπέρηχο.αλλα χτες βράδυ είδα καφέ υγρά και κατααγχωθηκα. Πήρα γιατρό κ είπε να πάρω utrogestan  σήμερα πρωί κ βράδυ κ να μη πάω δουλειά σμρ. Φοβάμαι πολύ .. τι να είναι πάλι αυτό???

Καλημερα Μαράκι... Να πάρεις τα χάπια που σου ειπε ο γιατρός σου και να ξεκουραστείς.  Μπορεί να μην είναι κατι αλλα θέλει προσοχή.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vickypucca @katelina @Maraki 986 σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια μου για τα εμψυχωτικα σας λόγια ειλικρινά!!!! Αύριο να πάω στον υπέρηχο Παναγίτσα μου και να πάνε όλα καλά!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marakii τι ώρα θα πας για υπέρηχο; Να μας ενημερώσεις ε;;;

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Γιατι δε θα ησυχάσω. Εχτές 5+4 έκανα τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο. Θα με ξαναδεί ο γιατρός σε δύο εβδομάδες περίπου. Δε μπορώ όμως να περιμένω μέχρι τότε. Λέτε αν πάω σε ένα ιδιωτικό εργαστήριο την άλλη εβδομάδα να ακούσω καρδούλα; Αν ναι ποια ημερομηνία προτείνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η katelina είπε:

@Marakii τι ώρα θα πας για υπέρηχο; Να μας ενημερώσεις ε;;;

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Γιατι δε θα ησυχάσω. Εχτές 5+4 έκανα τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο. Θα με ξαναδεί ο γιατρός σε δύο εβδομάδες περίπου. Δε μπορώ όμως να περιμένω μέχρι τότε. Λέτε αν πάω σε ένα ιδιωτικό εργαστήριο την άλλη εβδομάδα να ακούσω καρδούλα; Αν ναι ποια ημερομηνία προτείνετε; 

 Αύριο στις 8 το απόγευμα.κι εγώ αύριο στον πρώτο υπέρηχο θα είμαι 5 και 5 ημερών... Νομίζω ότι ο δεύτερος γίνεται μετά από 10  μέρες αλλά δεν είμαι κ σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marakii είπε:

 Αύριο στις 8 το απόγευμα.κι εγώ αύριο στον πρώτο υπέρηχο θα είμαι 5 και 5 ημερών... Νομίζω ότι ο δεύτερος γίνεται μετά από 10  μέρες αλλά δεν είμαι κ σίγουρη!

Μπερδεύτηκα, νόμιζα σήμερα ότι θα πας. Δεν έχεις ξαναδεί καφέ ετσι; 

Μου είπε περίπου σε 2 βδομάδες, θα μιλήσουμε όμως 09/03 που περιμένω απαντήσεις από κάποιες εξετάσεις, και θα κλείσουμε το επόμενο ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η katelina είπε:

Μπερδεύτηκα, νόμιζα σήμερα ότι θα πας. Δεν έχεις ξαναδεί καφέ ετσι; 

Μου είπε περίπου σε 2 βδομάδες, θα μιλήσουμε όμως 09/03 που περιμένω απαντήσεις από κάποιες εξετάσεις, και θα κλείσουμε το επόμενο ραντεβού. 

Ευτυχώς όχι! Μόνο χτες το βράδυ! Το πρωί πριν ακόμα πάρω το φάρμακο ειμουν καθαρή. Έχω πάει κ πόσες φορές τουαλέτα ευτυχώς τπτ! Αύριο ανυπομονώ να δούμε σάκο κι εμείς!!!

Νομίζω πως καρδιά βλέπεις 5 μισή με -6 εβδομάδων.. καλέ ας μας διαφωτίσει καμία που ξέρει ακριβώς!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Ευτυχώς όχι! Μόνο χτες το βράδυ! Το πρωί πριν ακόμα πάρω το φάρμακο ειμουν καθαρή. Έχω πάει κ πόσες φορές τουαλέτα ευτυχώς τπτ! Αύριο ανυπομονώ να δούμε σάκο κι εμείς!!!

Νομίζω πως καρδιά βλέπεις 5 μισή με -6 εβδομάδων.. καλέ ας μας διαφωτίσει καμία που ξέρει ακριβώς!! ❤️

Εγω πήγα πρώτη επίσκεψη στην 6η εβδομάδα και άκουσα καρδούλα 😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρδια βλεπεις απο την 6 και την 8η , εγω στον πρωτο πηγαινα συνεχεια λογο της αποκολλησεις και ειχα με ακουσει καρδια 6 και κατι ημερες, αλλα τωρα που δεν πηγαινω συνεχεια κλεισαμε ραντεβου να ειμαι 7 για να ειναι πιο σιγουρο!

Αλλα να σου πω μην ανχονεσαι δεν χρειαζεται να πηγαινεις συνεχεια και στο λεω γιατι και να ακουσεις καρδια παλι δεν σημαινει οτι κατι δεν θα παει στραβα ( μακρια απο εδω το λεω γενικα ) Θελω να πω δεν μπορεις να πηγαινεις καθε μερα να βλεπεις οποτε μεχρι να περασει το πρωτο τριμηνο να δινεις στο παιδακι σου την θετικη σου ενεργεια και ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις!!!

Εγω θα παω να ακουσω καρδουλα την δευτερα αλλα δεν θα σταματησω να ανυσηχω μην νομιζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Καρδια βλεπεις απο την 6 και την 8η , εγω στον πρωτο πηγαινα συνεχεια λογο της αποκολλησεις και ειχα με ακουσει καρδια 6 και κατι ημερες, αλλα τωρα που δεν πηγαινω συνεχεια κλεισαμε ραντεβου να ειμαι 7 για να ειναι πιο σιγουρο!

Αλλα να σου πω μην ανχονεσαι δεν χρειαζεται να πηγαινεις συνεχεια και στο λεω γιατι και να ακουσεις καρδια παλι δεν σημαινει οτι κατι δεν θα παει στραβα ( μακρια απο εδω το λεω γενικα ) Θελω να πω δεν μπορεις να πηγαινεις καθε μερα να βλεπεις οποτε μεχρι να περασει το πρωτο τριμηνο να δινεις στο παιδακι σου την θετικη σου ενεργεια και ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις!!!

Εγω θα παω να ακουσω καρδουλα την δευτερα αλλα δεν θα σταματησω να ανυσηχω μην νομιζεις!

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά έχω στο ιστορικό μου 4 αποβολές όπου δεν πρόλαβα να ακούσω καρδιά. Δόξα τον Θεό έχω μία κορούλα 7 ετών. Οπότε καταλαβαίνεις την αγωνία μου να ακούσω καρδιά... Αν πάω 6+5 δεν είναι σχεδόν σίγουρο πως θα ακούσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katelina είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά έχω στο ιστορικό μου 4 αποβολές όπου δεν πρόλαβα να ακούσω καρδιά. Δόξα τον Θεό έχω μία κορούλα 7 ετών. Οπότε καταλαβαίνεις την αγωνία μου να ακούσω καρδιά... Αν πάω 6+5 δεν είναι σχεδόν σίγουρο πως θα ακούσω;

Αχ σε καταλαβαινω μωρε , εχεις ανχος αλλα ξερεις σκεψου θετικα δωσε στο σπορακι σου ολη την ενεργεια για να δεθει επανω σου καλα και ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η katelina είπε:

@Marakii τι γίνεται κορίτσι μου; Πώς είσαι;

Κορίτσι μου είμαι πολύ καλύτερα.πήρα χθες και το γιατρό του είπα ότι τα καφέ υγρά τα είδα μόνο προχθές το βράδυ. Μου είπε μπορώ να αρχίσω να σηκώνομαι σιγά-σιγά ναι αλλά το utrogestan  να συνεχίσω να το παίρνω. 8:00 παρά το απόγευμα έχω υπέρηχο! Και δεν περνάνε οι ώρες με τίποτα.. το μόνο που με πονάει λίγο η μέση μου ακόμα όταν είμαι όρθια οπότε και σήμερα ξάπλα τη βγάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Κορίτσι μου είμαι πολύ καλύτερα.πήρα χθες και το γιατρό του είπα ότι τα καφέ υγρά τα είδα μόνο προχθές το βράδυ. Μου είπε μπορώ να αρχίσω να σηκώνομαι σιγά-σιγά ναι αλλά το utrogestan  να συνεχίσω να το παίρνω. 8:00 παρά το απόγευμα έχω υπέρηχο! Και δεν περνάνε οι ώρες με τίποτα.. το μόνο που με πονάει λίγο η μέση μου ακόμα όταν είμαι όρθια οπότε και σήμερα ξάπλα τη βγάζω.

Περιμένουμε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η katelina είπε:

Περιμένουμε νέα!

Αγάπες μου όλα τέλεια!!!! Είδαμε σάκο και μέσα λεκιθικο σάκο. Την άλλη πεμπτη μου έκλεισε ραντεβού για να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Αγάπες μου όλα τέλεια!!!! Είδαμε σάκο και μέσα λεκιθικο σάκο. Την άλλη πεμπτη μου έκλεισε ραντεβού για να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Τέλεια! Μπράβο μωρό μου! Όλα καλά! Είδες που δεν ήταν τίποτα; Τι σου είπε; Θύμισε μου σε ποια εβδομάδα είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η katelina είπε:

Τέλεια! Μπράβο μωρό μου! Όλα καλά! Είδες που δεν ήταν τίποτα; Τι σου είπε; Θύμισε μου σε ποια εβδομάδα είσαι.

Είμαι 5. Εβδ κ 5 ημέρες. Όλα καλά. Του είπα για τον πόνο στη μέση λέει είναι λογικό γτ μεγαλώνει η μήτρα κ να ξεκουράζομαι όσο μπορώ! Τα utrogestan από δύο να τα κάνω ενα την ημέρα για μια βδομάδα ακομα. Α και να αποφεύγουμε τις επαφές για 7 εβδομάδες ακόμα. Δλδ για το πρώτο τρίμηνο!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!Είχα πάει στον γιατρό μου για άλλη δουλειά και μου λέει δε κάθεσαι μιας και ήρθες να κάνουμε κι έναν υπέρηχο.και είδαμε 2 σάκους θα τρελαθώ από την χαρά μου δεν μπορώ να το πιστέψω τώρα την επόμενη εβδομάδα θα πάω να ακούσουμε και τις καρδούλες πρώτα ο Θεός!ΠΌΣΟ χαρούμενη είμαι κορίτσια μου!😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Αγάπες μου όλα τέλεια!!!! Είδαμε σάκο και μέσα λεκιθικο σάκο. Την άλλη πεμπτη μου έκλεισε ραντεβού για να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Μπράβο Μαράκι μου όλα τελειαααα κι εγώ μόλις γύρισα και είδαμε 2 σάκους δε μπορώ να το πιστεψω❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!Είχα πάει στον γιατρό μου για άλλη δουλειά και μου λέει δε κάθεσαι μιας και ήρθες να κάνουμε κι έναν υπέρηχο.και είδαμε 2 σάκους θα τρελαθώ από την χαρά μου δεν μπορώ να το πιστέψω τώρα την επόμενη εβδομάδα θα πάω να ακούσουμε και τις καρδούλες πρώτα ο Θεός!ΠΌΣΟ χαρούμενη είμαι κορίτσια μου!😊😊😊😊

Τι χαρούμενη είδηση είναι αυτή!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!! Με το καλό!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrys_Pa είπε:

Μπράβο Μαράκι μου όλα τελειαααα κι εγώ μόλις γύρισα και είδαμε 2 σάκους δε μπορώ να το πιστεψω❤❤❤❤

Μου κάνεις πλακααα !!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!! Συγχαρητήρια κούκλα μου!!!! Πόσο εβδομάδων εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...