Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μου βήμα βήμα.....

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έκανα κ εγω την αυχενική κ περιμένω την papp a τωρα. Όλα καλα κ μου είπε ότι κατά 98% αγόρι. 12+2σημερα εγω κ οι αναγούλες καλα κρατούν....

Μπράβο Ρούλα μου έτσι όλα καλά να πηγαίνουν ελπίζω συντομα να περάσουν και οι αναγουλες🤗

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
  • Απαντήσεις 337
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό. Ακούσαμε καρδούλα και μας είπε ότι όλα είναι καλά! Χρόνια πολλά σε όλες μας! Και του χρόνου η μέρα αυτή να μας βρει με τα μωράκια μας αγκαλιά!

Αγάπες μόλις γύρισα από το γιατρό!! Όλα καλά ακούσαμε καρδούλα 116 χτυπους!!! Το μωρό μου είπε είναι 6 εβδ κ 1 ημέρας!! Και τα καφέ που είδα είναι υπολειματα της εμφύτευσης τελικά και ίσως να τα βλέπω

Χρόνια πολλά σε όλες μας!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrys_Pa είπε:

Μπράβο  Μαράκι πολύ ευχάριστα τα νέα σου με το καλό και η Αυχενική και να δεις τι μπεμπέ εχεις😙

Ευχαριστώ πολυ!!! Περιμένουμε και τα δικα σου νεα σύντομα.  Εύχομαι όλα να πάνε καλά. 🤗🤗

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έκανα κ εγω την αυχενική κ περιμένω την papp a τωρα. Όλα καλα κ μου είπε ότι κατά 98% αγόρι. 12+2σημερα εγω κ οι αναγούλες καλα κρατούν....

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια νεα!!! ♥️♥️♥️

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έχω ακούσει ότι αλλάζει κιολας κ ότι στην αυχενική δεν είναι σίγουρο το φυλο. Θα δείξει...εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι?

Είμαι 11 κ 1... Πάντως δεν ήξερα ότι στην αυχενική βλέπουν και το φύλο νόμιζα στον τέταρτο μήνα πια.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Είμαι 11 κ 1... Πάντως δεν ήξερα ότι στην αυχενική βλέπουν και το φύλο νόμιζα στον τέταρτο μήνα πια.

Στη 1η μου εγκυμοσύνη στον τέταρτο είχα δει το φύλο οτι εχω κορίτσ.κ  τωρα μ λεει ο γιατρός θύμισε μου το 1ο σου τι είναι? Λεω κορίτσι κ μου λέει χρωστάς κέρασμα τώρα γιατί κατά 98% έχεις αγόρι!! Αυτές οι κουβέντες δε μου φεύγουν απ το μυαλό. Γιατί δεν περίμενα να ακούσω τώρα φύλο!! Να πάνε όλα καλά κ τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Ολο με το άγχος. Τώρα να βγει κ η papp a με νοιάζει 

Καλησπερα! Ηθελα κ εγω να μοιραστώ το δικό μου θεμα...ειμαι περίπου 8 εβδομάδων...με μεγαλο κυκλο γνκα.

Χθες επισκεφθηκα το γιατρό μου.. δεν ειδε ουτε ακουσε καρδούλα. Αλλά αυτό που τον προβλημάτισε λιγάκι ειναι οτι ειδε μεγαλυτερο λεκιθικο ασκο απ οσο θα επρεπε...κ μου ειπε να παω παλι την ερχόμενη Παρασκευή . Απογοητεύτηκα ...

στις πριν 17 ώρες, ο/η Geo2 είπε:

Καλησπερα! Ηθελα κ εγω να μοιραστώ το δικό μου θεμα...ειμαι περίπου 8 εβδομάδων...με μεγαλο κυκλο γνκα.

Χθες επισκεφθηκα το γιατρό μου.. δεν ειδε ουτε ακουσε καρδούλα. Αλλά αυτό που τον προβλημάτισε λιγάκι ειναι οτι ειδε μεγαλυτερο λεκιθικο ασκο απ οσο θα επρεπε...κ μου ειπε να παω παλι την ερχόμενη Παρασκευή . Απογοητεύτηκα ...

Ίσως εγινε καθυστερημένη συλληψη. Έχεις κάνει χοριακες? Υπομονή μέχρι τη Παρασκευή τότε 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ίσως εγινε καθυστερημένη συλληψη. Έχεις κάνει χοριακες? Υπομονή μέχρι τη Παρασκευή τότε 

Έκανα πριν 2 εβδομάδες και ηταν 1600....

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πιο  πολυ με αγχωσε αυτο με τον λεκιθικο ασκο κ όχι τοσο η καρδουλα...μου έδωσε και προγεστερόνη...εχω λιγο αιματακι αλλα μου ειπαν ότι ειναι φυσιολογικό....δεν ξερω είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ την περιμενα πολυ καιρο...κ έχω στεναχωρηθεί πολυ😥

στις πριν 2 ώρες, ο/η Geo2 είπε:

Πιο  πολυ με αγχωσε αυτο με τον λεκιθικο ασκο κ όχι τοσο η καρδουλα...μου έδωσε και προγεστερόνη...εχω λιγο αιματακι αλλα μου ειπαν ότι ειναι φυσιολογικό....δεν ξερω είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ την περιμενα πολυ καιρο...κ έχω στεναχωρηθεί πολυ😥

Δε θα σου πω μην αγχώνεσαι γιατί το θεωρώ χαζό. Είναι πολύ δύσκολο να μην αγχώνεσαι. Γενικά πιστεύω ότι απ όταν αποφασίσουμε να κάνουμε μωρό το άγχος είναι αναπόφευκτο. Ποτε θα δούμε ανεβασμένη χοριακη, ποτε θα ακούσουμε καρδιά, γενικα ξεκινάει ένα δύσκολο αλλα κ όμορφο ταξίδι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή μέχρι τη Παρασκευή. Κ να σκέφτεσαι θετικά!!

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δε θα σου πω μην αγχώνεσαι γιατί το θεωρώ χαζό. Είναι πολύ δύσκολο να μην αγχώνεσαι. Γενικά πιστεύω ότι απ όταν αποφασίσουμε να κάνουμε μωρό το άγχος είναι αναπόφευκτο. Ποτε θα δούμε ανεβασμένη χοριακη, ποτε θα ακούσουμε καρδιά, γενικα ξεκινάει ένα δύσκολο αλλα κ όμορφο ταξίδι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή μέχρι τη Παρασκευή. Κ να σκέφτεσαι θετικά!!

Ευχαριστώ πολυ!!

Και σε σενα ευχομαι υγεια και με το καλο ..! 

Θα προσπαθήσω να ειμαι καλα γτ η ψυχολογία ειναι το Α και το Ω σε ολα.

στις On 10/4/2021 at 10:37 ΠΜ, ο/η Maraki 986 είπε:

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια νεα!!! ♥️♥️♥️

Γεια σας κορίτσια εκανα κ εγω την Αυχενικη ήταν πολυ καλη!! 75% αγόρι!! Εσείς όλα καλά? 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Δεν μπορουν να ελεγξουν αυτες τις βλαστοκυστες για να μην πανε χαμενες? Ποτε δεν ξερεις... Να μας ενημερωσεις για τα νεα σου! να παιρνουμε κουραγιο!! Εγω σκεφτομαι αυτο το τριμηνο να κανουμε φουλ διατροφη ωστε να βελτιωσω οσο μπορω τα ωαρια μου κ το σπερμα φυσικα, μπασ κ μας δωσει περισσοτερα εμβρυακια κ μας μεινουν πανω απο ενα στο τελος αν ειμαστε τυχεροι... Ξερετε καμια βιταμινη που να βελτιωνει την ποιοτητα?
    • Όχι βρε συ μη λες τέτοια, έχουμε καιρό ακόμα για τοκετό! Με γεια τα καινούργια πράγματα κιόλας! Πάντως ρε παιδι μου εγώ αυτές τις νυχτικιές δεν τις βολευομαι, και λόγω της καισαρικής μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μην πάρω πυτζάμες για τον τοκετό, τι θα τις κάνω τόσες νυχτικιές μετά τη γέννα;
    • Τέλεια τα είχες τα περισσότερα κ από πριν!! Εγώ βρε κορίτσια 24η κ νιώθω ότι δεν μπορώ να κουμαντάρω είδη το σώμα μου!! Το καλοκαίρι βθα βελαξουμε το ξέρετε ε??? Χαλάλι τους τα κουτσουνακια μας.
    • 😅😅 Γειωθηκα σήμερα με τις πιτζάμες. Παρακολουθώ τα κιλά μου κ την πίεση μου. Μη μου βγει καμία προ εκλαμψια τελευταία στιγμή κ τρέχουμε. Έχω κ ένα ταρζανακι κ δεν μπορώ να πηγαινω οπότε θέλω για ψώνια... Οπως επίσης η μέση δεν ακολουθεί πλέον το σώμα μου.... Μου έδωσαν κ κάποια ρούχα. Είχα κ λίγα σεντονακια από το μικρό μου. Κ 1 πετσετα καπα που δεν τον χωραει πια. Κ του τα πήρα κ τα έβαλα στη συρταριερα της μικρης. 🤣 Τώρα πήρα κάποια κολαν μακρυά κ μέχρι γόνατο, 1 πετσετα καπα, 1 σεντόνι, 1 πάνα αγκαλιάς, 1 μπλουζάκι. Όλα ροζ. Καταλαβαίνετε τα χα όλα μπλε γαλάζια γκρι κιτρινα. Ήθελα να βάλω ένα ροζ κ εγώ στη συρταριερα της. ❤️ Τώρα θέλω μόνο από τζάμπο κάποια φθηνα πράγματα που έχει κ σκέφτομαι να τα παραγγείλω να μην πηγαίνω από κει..... Και Λητώ έχω βρει τι θέλω, τύπου πιπιλες, θηλες μπιμπερο κ άλλα τέτοια... Κ μετά το πραγματικό τελοςςςςς. 🤓 Απλά ήθελα τα ρούχα κ τη προικα να την έχω σπίτι. Τώρα που μπήκα κ στον 7ο. Γιατι με τον ταρζαν μου ποτέ δεν ξέρεις πότε θα γεννήσω 🤣 είμαι 28η εβδομάδα! 
    • Σε χαίρομαι πάρα πολύ που έχεις βάλει πολλά όρια και καλά κάνεις. Εγώ πρέπει να βρω το θάρρος να το κάνω γτ δεν πάει άλλο η κατάσταση.. Αυτό με το όνομα. Είναι μεγάλη ιστορία. Άκουσα μέχρι και ότι εάν δεν βγάλουμε το όνομα του πεθερού μου πάει να πει ότι δεν τον σεβόμαστε. Και το δεύτερο που με έστειλε ήταν ότι εάν πάλι το παιδί δεν πάρει το όνομα του θα ντρέπονται να κυκλοφορήσουν στο χωριό.  Λες και εγώ είμαι υποχρεωμένη να βαφτίσω το παιδί μου όπως θέλουν εκείνοι για να είναι ευτυχισμένο όλο το χωριό.. 🤐
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...