Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μου βήμα βήμα.....


Recommended Posts

Κοριτσιααα καλησπέρα.. εγώ τελευταία περίοδο 23/1 θετικό τεστ στις 25/2 με δύο μέρες καθυστέρηση...και πρώτη χοριακή στις 26/2 725.90... αύριο πάω για τη δεύτερη χοριακή και έχω αγχωθει..... Ευχηθητε μου σας παρακαλώ να είναι μια νουμεραρα ναααα.....!! Είναι το πρώτο μας παιδάκι και είναι όλα τα συναισθήματα στο φουλ.. χαρά φόβος άγχος ενθουσιασμός,!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Κοριτσιααα καλησπέρα.. εγώ τελευταία περίοδο 23/1 θετικό τεστ στις 25/2 με δύο μέρες καθυστέρηση...και πρώτη χοριακή στις 26/2 725.90... αύριο πάω για τη δεύτερη χοριακή και έχω αγχωθει..... Ευχηθητε μου σας παρακαλώ να είναι μια νουμεραρα ναααα.....!! Είναι το πρώτο μας παιδάκι και είναι όλα τα συναισθήματα στο φουλ.. χαρά φόβος άγχος ενθουσιασμός,!!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Εγω με χοριακη 6384 στην πέμπτη  μερα καθυστέρησης και παλι ήσυχη δεν είμαι γιαυτο κ εγω αυριο θα κανω αλλη μια χοριακη... εχω μεγάλη αγωνία για να περιμένω τον υπέρηχο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Εγω με χοριακη 6384 στην πέμπτη  μερα καθυστέρησης και παλι ήσυχη δεν είμαι γιαυτο κ εγω αυριο θα κανω αλλη μια χοριακη... εχω μεγάλη αγωνία για να περιμένω τον υπέρηχο!!! 

Άντε συνονόματη περιμένω λοιπόν αύριο και τα νέα σου !!!!! Να μας πάνε όλα καλά!!!!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Κοριτσιααα καλησπέρα.. εγώ τελευταία περίοδο 23/1 θετικό τεστ στις 25/2 με δύο μέρες καθυστέρηση...και πρώτη χοριακή στις 26/2 725.90... αύριο πάω για τη δεύτερη χοριακή και έχω αγχωθει..... Ευχηθητε μου σας παρακαλώ να είναι μια νουμεραρα ναααα.....!! Είναι το πρώτο μας παιδάκι και είναι όλα τα συναισθήματα στο φουλ.. χαρά φόβος άγχος ενθουσιασμός,!!!!

Κορίτσι μην αγχώνεσαι και όλα καλά θα πάνε!!Από τη στιγμή που δεν βλέπεις κάτι ανησυχητικό ή δεν πονάς να είσαι μόνο χαρούμενη και ανέμελη και να απολαύσεις αυτό το υπέροχο θείο δώρο γιατί θα έχεις σίγουρα μια τεράστια χοριακή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vickypucca είπε:

Κορίτσι μην αγχώνεσαι και όλα καλά θα πάνε!!Από τη στιγμή που δεν βλέπεις κάτι ανησυχητικό ή δεν πονάς να είσαι μόνο χαρούμενη και ανέμελη και να απολαύσεις αυτό το υπέροχο θείο δώρο γιατί θα έχεις σίγουρα μια τεράστια χοριακή!!

Από συμπτώματα έχω λίγο συχνοουρία ανήσυχο ύπνο και ανά διαστήματα πονακια χαμηλα . Πολύ ελαφριά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Από συμπτώματα έχω λίγο συχνοουρία ανήσυχο ύπνο και ανά διαστήματα πονακια χαμηλα . Πολύ ελαφριά...

Τα πονάκια είναι καλό σημάδι γιατί κρατιέται το έμβρυο και είναι η αρχή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα και απο μενα! 
Με κάποιες εχουμε συνομιλήσει και απο την ομάδα της εξωσωματικής! 
Κι εγω σας κάποιες απο σας, πέρα απο τους δικους μου, δε το εχω πει σε κανεναν λόγω άγχους 😱
Ειμαι στην πεμπτη εβδομάδα και παω για τον πρώτο μου υπέρηχο την Τετάρτη! 🙏 

Χαιρομαι πολυ για τα θετικά νεα όλων των κοριτσιών και για όσες περιμένουν ανυπόμονα, καλη τυχη με σουπερ χοριακες! ❤️❤️❤️❤️🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα και απο μενα! 
Με κάποιες εχουμε συνομιλήσει και απο την ομάδα της εξωσωματικής! 
Κι εγω σας κάποιες απο σας, πέρα απο τους δικους μου, δε το εχω πει σε κανεναν λόγω άγχους 😱
Ειμαι στην πεμπτη εβδομάδα και παω για τον πρώτο μου υπέρηχο την Τετάρτη! 🙏 

Χαιρομαι πολυ για τα θετικά νεα όλων των κοριτσιών και για όσες περιμένουν ανυπόμονα, καλη τυχη με σουπερ χοριακες! ❤️❤️❤️❤️🥰😍

Καλώς το κοριτσι☺με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα καλά εγώ έχω την επόμενη Δευτέρα 8/3 άντε να μαζευόμαστε να ανταλλάσουμε τις απόψεις μας και να μοιραζόμαστε τα νέα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrys_Pa είπε:

2 βάλαμε εσυ;;;

Καλημέρα!!!κι εμείς 2😊Σου είπε ο γιατρός σου από τη χοριακή αν είναι και τα 2;Εμένα όχι αν και τα κορίτσια στο κέντρο μου είπαν ότι μάλλον είναι 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα και απο μενα! 
Με κάποιες εχουμε συνομιλήσει και απο την ομάδα της εξωσωματικής! 
Κι εγω σας κάποιες απο σας, πέρα απο τους δικους μου, δε το εχω πει σε κανεναν λόγω άγχους 😱
Ειμαι στην πεμπτη εβδομάδα και παω για τον πρώτο μου υπέρηχο την Τετάρτη! 🙏 

Χαιρομαι πολυ για τα θετικά νεα όλων των κοριτσιών και για όσες περιμένουν ανυπόμονα, καλη τυχη με σουπερ χοριακες! ❤️❤️❤️❤️🥰😍

Κοριτσάρα καλημέρα!!άντε με το καλό να δεις το μπεμπάκι σου❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Καλημέρα!!!κι εμείς 2😊Σου είπε ο γιατρός σου από τη χοριακή αν είναι και τα 2;Εμένα όχι αν και τα κορίτσια στο κέντρο μου είπαν ότι μάλλον είναι 1.

Καλημέρα κορίτσι μου!Όχι δε μου είπε κάτι ούτε ο γιατρός μου ούτε τα κορίτσια από το κέντρο.Εδω Αθηνα είσαι κι εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!Όχι δε μου είπε κάτι ούτε ο γιατρός μου ούτε τα κορίτσια από το κέντρο.Εδω Αθηνα είσαι κι εσυ;

Καλό μήνα κιόλας!!Ναι Αθήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλό μήνα! Καλή εβδομάδα! Όλα μαζί... 😁 Σήμερα έκανα χοριακή να δούμε πόσο έχει ανέβει. Έχω κάνει Δευτέρα 22/2 49μονάδες, Τετάρτη 24/2 169,50 και σήμερα άλλη μία, τα αποτελέσματα το μεσημέρι! Τι ωραία συναισθήματα που γεμίζω από όλες σας εδώ! Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε μένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η katelina είπε:

Καλημέρα! Καλό μήνα! Καλή εβδομάδα! Όλα μαζί... 😁 Σήμερα έκανα χοριακή να δούμε πόσο έχει ανέβει. Έχω κάνει Δευτέρα 22/2 49μονάδες, Τετάρτη 24/2 169,50 και σήμερα άλλη μία, τα αποτελέσματα το μεσημέρι! Τι ωραία συναισθήματα που γεμίζω από όλες σας εδώ! Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε μένα...

Καλημέρα κορίτσι μου.Και εγώ σήμερα πήγα για τη δεύτερη χοριακή μου είχα κάνει στις 26/2 με τρεις μέρες καθυστέρηση και είχα 725.90. για να δούμε σήμερα πόσο θα έχει ανέβει. Έχω πάρα πολύ άγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Xrys_Pa είπε:

Ναι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω άγχος να πάνε όλα καλά αλλά φοβάμαι από το άγχος μη  κάνω κακό άθελά μου ρε γαμωτο

να πάνε όλα καλά σου εύχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.Και εγώ σήμερα πήγα για τη δεύτερη χοριακή μου είχα κάνει στις 26/2 με τρεις μέρες καθυστέρηση και είχα 725.90. για να δούμε σήμερα πόσο θα έχει ανέβει. Έχω πάρα πολύ άγχος....

Πόσο σε νιώθω... Αλλά μην αγχώνεσαι. Η χοριακή σου είναι τέλεια και σήμερα θα είναι ακόμα πιο τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...καλο μήνα να έχουμε με θετική ενέργεια αγάπη  πίστη  και όλα θα πάνε καλά αρκεί να το πιστέψουμε  πολλά φιλάκια σε όλες σας😗😗😗😗😗😗😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η katelina είπε:

Πόσο σε νιώθω... Αλλά μην αγχώνεσαι. Η χοριακή σου είναι τέλεια και σήμερα θα είναι ακόμα πιο τέλεια!

Νομίζω είναι λογικό να αγχώνομαι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και με αυτά που διαβάζω για τις χοριακες στο ίντερνετ έχω λίγο φρικάρει.... Νομίζω θα ηρεμήσω πια στον πρώτο υπέρηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Νομίζω είναι λογικό να αγχώνομαι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και με αυτά που διαβάζω για τις χοριακες στο ίντερνετ έχω λίγο φρικάρει.... Νομίζω θα ηρεμήσω πια στον πρώτο υπέρηχο

Καλημέρα!!!!!! Να σου πω την αλήθεια σαν γονείς δεν θα ηρεμήσουμε ποτέ μια ζωή από εδώ και εμπρός θα έχεις ανχος να είναι το παιδάκι σου καλά!!! Αλλά έτσι είναι οι γονείς! Εγώ στην αρχή έλεγα να περάσει το πρώτο τρίμηνο μετά έλεγα καλά όταν μεγαλώσει και θα το πιάνω μέσ την κοιλιά μου θα είμαι πιο ήσυχη! Ναι καλά από 7 μηνών ξεκίνησε τους λοξιγκες και κάθε φορά που σταμάτησε σκεφτόμουν να είναι καλά μην μπλέχτηκε ο λορος γύρω του και σταμάτησε να αναπνέει;;; άσε σου λέω έλεγα να βγει Παναγία μου να τον βλέπω μετά σηκωνομουν να δω αν αναπνευει στη κούνια! Χαχαχα για αυτό σου λέω δε σταματάει το ανχος τελειώσε τώρα που είσαι μαμα θα έχεις ανχος άλλο σήμερα άλλο αύριο! Και εγώ παρόλο που είναι το δεύτερο τα ίδια ανχοι έχω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Καλημέρα!!!!!! Να σου πω την αλήθεια σαν γονείς δεν θα ηρεμήσουμε ποτέ μια ζωή από εδώ και εμπρός θα έχεις ανχος να είναι το παιδάκι σου καλά!!! Αλλά έτσι είναι οι γονείς! Εγώ στην αρχή έλεγα να περάσει το πρώτο τρίμηνο μετά έλεγα καλά όταν μεγαλώσει και θα το πιάνω μέσ την κοιλιά μου θα είμαι πιο ήσυχη! Ναι καλά από 7 μηνών ξεκίνησε τους λοξιγκες και κάθε φορά που σταμάτησε σκεφτόμουν να είναι καλά μην μπλέχτηκε ο λορος γύρω του και σταμάτησε να αναπνέει;;; άσε σου λέω έλεγα να βγει Παναγία μου να τον βλέπω μετά σηκωνομουν να δω αν αναπνευει στη κούνια! Χαχαχα για αυτό σου λέω δε σταματάει το ανχος τελειώσε τώρα που είσαι μαμα θα έχεις ανχος άλλο σήμερα άλλο αύριο! Και εγώ παρόλο που είναι το δεύτερο τα ίδια ανχοι έχω!!! 

Αχ τέτοια λέγε μου να με ανεβάζεις χαχαχαχαχαα..... Αυτή η αναμονή όμως δεν αντέχεται... Και έχω ακόμα 7,5 μήνες μπροστά μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Καλημέρα!!!!!! Να σου πω την αλήθεια σαν γονείς δεν θα ηρεμήσουμε ποτέ μια ζωή από εδώ και εμπρός θα έχεις ανχος να είναι το παιδάκι σου καλά!!! Αλλά έτσι είναι οι γονείς! Εγώ στην αρχή έλεγα να περάσει το πρώτο τρίμηνο μετά έλεγα καλά όταν μεγαλώσει και θα το πιάνω μέσ την κοιλιά μου θα είμαι πιο ήσυχη! Ναι καλά από 7 μηνών ξεκίνησε τους λοξιγκες και κάθε φορά που σταμάτησε σκεφτόμουν να είναι καλά μην μπλέχτηκε ο λορος γύρω του και σταμάτησε να αναπνέει;;; άσε σου λέω έλεγα να βγει Παναγία μου να τον βλέπω μετά σηκωνομουν να δω αν αναπνευει στη κούνια! Χαχαχα για αυτό σου λέω δε σταματάει το ανχος τελειώσε τώρα που είσαι μαμα θα έχεις ανχος άλλο σήμερα άλλο αύριο! Και εγώ παρόλο που είναι το δεύτερο τα ίδια ανχοι έχω!!! 

Πες τα κορίτσι μου! Έτσι είναι. Αγχος μία ζωή. Αλλά είναι τόσο όμορφο άγχος... και όσο μεγαλώνει καμαρώνεις κάθε μέρα για αυτό το πλάσμα που έφερες στη ζωή. Όσο και αν παιδευόμαστε ό,τι κι αν περνάμε αξίζει κάθε στιγμή. Ξέρεις πόσες φορές θα νιώσεις ότι η καρδιά σου σταμάτησε στην κυριολεξία; Έστω για ένα δευτερόλεπτο! Όμως το να είσαι μαμά είναι ανεκτίμητο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η katelina είπε:

Πες τα κορίτσι μου! Έτσι είναι. Αγχος μία ζωή. Αλλά είναι τόσο όμορφο άγχος... και όσο μεγαλώνει καμαρώνεις κάθε μέρα για αυτό το πλάσμα που έφερες στη ζωή. Όσο και αν παιδευόμαστε ό,τι κι αν περνάμε αξίζει κάθε στιγμή. Ξέρεις πόσες φορές θα νιώσεις ότι η καρδιά σου σταμάτησε στην κυριολεξία; Έστω για ένα δευτερόλεπτο! Όμως το να είσαι μαμά είναι ανεκτίμητο! 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες, οπότε θετικές σκέψεις!!! Το ανχος δεν φεύγει αλλά μπορούμε να οραματιζόμαστε την ημέρα που θα το πάρουμε αγκαλίτσα και όλα θα είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες μου η δεύτερη χοριακή σήμερα πήγε 2700 από 725 που ήταν την παρακευη!! Είμαι πολύ χαρούμενη!! Πέμπτη κλείσαμε για υπέρηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...