Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαρια


Fwteinh

Recommended Posts

Καλησπερα σας...Ηθελα να σας ρωτησω 8 Μηνες εκανα ελευθερα με τ αγορι μ καθε μερα τ καλοκαιρι τον Αυγουστο ειχα παει σ ενα γυναικολο κ μ ειχε πει οτ ειχα πολυκιστικες ωοθηκες και μ γραψε μια θεραπεια δεν την εκανα ολη και την σταματησα και συνεχισα και εκανα ελευθερα μ τ αγορι μου...Τωρα 2 Μηνες βασικα απ τον προηγουμρνο Μηνα βλεπω κατι περιεργα συμπτωματα π.χ τον προηγουμενο Μηνα δε μ ηρθε κανονικη περιοδος εβγαλα λιγο ροζ αιμα και μετα την επομενη μερα δεν ειχα τιποτα και μετα 2μερες εβγαζα λιγο κοκκινο αιμα κ μετα καφε αυτ μονο..τωρα αυτον τ Μηνα ενω δεν περιμενα ακομα περιοδο ειχα παει για περπατημα αλλα μεσα σ 5 λεπτα ενοιωθα πολυ κουρασμενη και ενοιωθα πολυ υγρη απ κατω..νομιζα οτ ειχα αδιαθετησει αν κ δεν περιμενα περιοδο και ειχα πολυ πηχτα ασπρα υγρα μετα τ βραδυ ειχα μια σταγονα πολυ κοκκινο αιμα και για δυο μερες ειχα λιγο παλι ροζ αιμα και μετα τιποτα αλλα αυτα τ συμπτωματα τα ειχα μονο στ σερβιετακη που φορουσα στ σκουπισμα δεν ειχα κατι..ενοιωθα πολυ κουρασμενη ειχα τσιμπηματα χαμηλα δεξια και αριστερα και πονουσε πολυ η πλατη μ χαμηλα και ειχα τραβηγματα στ μητρα μ...16 του Μηνα πηγα και εκανα μια β χοριακη και πηρα τ αποτελεσμετα και ηταν 1.20 αλλα τοτε δεν ειχα καθηστεριση η κατι..εγω κανονικα επρεπε να αδιαθετησω 21 Τ Μηνα αν και δεν εχω σταθερο κυκλο...υπαρχει περιπτωση να εχει γινει καποιο λαθος μ τ χοριακη..τελευταια μ επαφη ηταν πριν 2.30 βδομαδες.αλλα εχω πονους χαμηλα μια δεξια μια αριστερα αλλα για δευτερολεπτα κ ενα μικρο τραβηγματακι στ μητρα κ αυτ για  δευτερολεπτα ειναι..Και βγαζω επισης κατι υγρα κιτρινα αλλα δεν ειναι σκουρα κ ουτ μυριζουν μ λιγο πηχτη βλεννα.αν μπορειτε να μ βοηθησετε..Λετε να ειμαι εγκυος?🧏‍♀️🙏🙏🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Fwteinh είπε:

Καλησπερα σας...Ηθελα να σας ρωτησω 8 Μηνες εκανα ελευθερα με τ αγορι μ καθε μερα τ καλοκαιρι τον Αυγουστο ειχα παει σ ενα γυναικολο κ μ ειχε πει οτ ειχα πολυκιστικες ωοθηκες και μ γραψε μια θεραπεια δεν την εκανα ολη και την σταματησα και συνεχισα και εκανα ελευθερα μ τ αγορι μου...Τωρα 2 Μηνες βασικα απ τον προηγουμρνο Μηνα βλεπω κατι περιεργα συμπτωματα π.χ τον προηγουμενο Μηνα δε μ ηρθε κανονικη περιοδος εβγαλα λιγο ροζ αιμα και μετα την επομενη μερα δεν ειχα τιποτα και μετα 2μερες εβγαζα λιγο κοκκινο αιμα κ μετα καφε αυτ μονο..τωρα αυτον τ Μηνα ενω δεν περιμενα ακομα περιοδο ειχα παει για περπατημα αλλα μεσα σ 5 λεπτα ενοιωθα πολυ κουρασμενη και ενοιωθα πολυ υγρη απ κατω..νομιζα οτ ειχα αδιαθετησει αν κ δεν περιμενα περιοδο και ειχα πολυ πηχτα ασπρα υγρα μετα τ βραδυ ειχα μια σταγονα πολυ κοκκινο αιμα και για δυο μερες ειχα λιγο παλι ροζ αιμα και μετα τιποτα αλλα αυτα τ συμπτωματα τα ειχα μονο στ σερβιετακη που φορουσα στ σκουπισμα δεν ειχα κατι..ενοιωθα πολυ κουρασμενη ειχα τσιμπηματα χαμηλα δεξια και αριστερα και πονουσε πολυ η πλατη μ χαμηλα και ειχα τραβηγματα στ μητρα μ...16 του Μηνα πηγα και εκανα μια β χοριακη και πηρα τ αποτελεσμετα και ηταν 1.20 αλλα τοτε δεν ειχα καθηστεριση η κατι..εγω κανονικα επρεπε να αδιαθετησω 21 Τ Μηνα αν και δεν εχω σταθερο κυκλο...υπαρχει περιπτωση να εχει γινει καποιο λαθος μ τ χοριακη..τελευταια μ επαφη ηταν πριν 2.30 βδομαδες.αλλα εχω πονους χαμηλα μια δεξια μια αριστερα αλλα για δευτερολεπτα κ ενα μικρο τραβηγματακι στ μητρα κ αυτ για  δευτερολεπτα ειναι..Και βγαζω επισης κατι υγρα κιτρινα αλλα δεν ειναι σκουρα κ ουτ μυριζουν μ λιγο πηχτη βλεννα.αν μπορειτε να μ βοηθησετε..Λετε να ειμαι εγκυος?🧏‍♀️🙏🙏🤰

Καλησπερα. Αν κατάλαβα καλά αυτά που γράφεις έγκυος δε γίνεται να είσαι από τον προηγουμενο κυκλο με χοριακη 1.2

Όποτε τα ροζ και το αίμα που εβλεπες θα πρεπει να είναι περιοδος. Όποτε αφου δεν έχεις σταθερό κυκλο και δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς ποτε θα έρθει μετράς το μεγαλυτερο σου κυκλο και κανεις τεστ η χοριακη. Αν θελεις να σου φυγει και να δεις λίγο νωρίτερα κάνε και σήμερα αυριο τεστ. Εγώ παντως δεν θα κρατιομουν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα. Αν κατάλαβα καλά αυτά που γράφεις έγκυος δε γίνεται να είσαι από τον προηγουμενο κυκλο με χοριακη 1.2

Όποτε τα ροζ και το αίμα που εβλεπες θα πρεπει να είναι περιοδος. Όποτε αφου δεν έχεις σταθερό κυκλο και δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς ποτε θα έρθει μετράς το μεγαλυτερο σου κυκλο και κανεις τεστ η χοριακη. Αν θελεις να σου φυγει και να δεις λίγο νωρίτερα κάνε και σήμερα αυριο τεστ. Εγώ παντως δεν θα κρατιομουν. 

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σας...χαχαχα η ακηιεια ειναι οτ ουτ εγω κρατιεμαι..απλα ξερερε την β χοριακη πιστευω την ειχα κανει ποκυ νωρις και ισως εδειξε λαθος και να εγινε πιο μετα η συλληψη(δεν ξερω κι ολας)😒😒

Απλα αυριο μ εχει γραψει ο γιατρος να κανω μια εξαιταση αιματος γενικη και τη Τεταρτη παλι εχω υπερυχο απ κατω αλλα κ παλι εχω παρα πολυ αγωνια..μηπως εγινε πιο μετα η (εμφυτευση-συλληψη)δεν ξερω κι ολας απλα εχω πολυ αγωνια και σκεφτομαι αφου θα παω αυριο για εξαιτασεις αιματος να πω κ στ γιατρο μ για τ τραβηγματακια που δεν ειναι συνεχομενα οπως και τα τσιμπηματακια στ κοιλια μ😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Fwteinh είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σας...χαχαχα η ακηιεια ειναι οτ ουτ εγω κρατιεμαι..απλα ξερερε την β χοριακη πιστευω την ειχα κανει ποκυ νωρις και ισως εδειξε λαθος και να εγινε πιο μετα η συλληψη(δεν ξερω κι ολας)😒😒

Απλα αυριο μ εχει γραψει ο γιατρος να κανω μια εξαιταση αιματος γενικη και τη Τεταρτη παλι εχω υπερυχο απ κατω αλλα κ παλι εχω παρα πολυ αγωνια..μηπως εγινε πιο μετα η (εμφυτευση-συλληψη)δεν ξερω κι ολας απλα εχω πολυ αγωνια και σκεφτομαι αφου θα παω αυριο για εξαιτασεις αιματος να πω κ στ γιατρο μ για τ τραβηγματακια που δεν ειναι συνεχομενα οπως και τα τσιμπηματακια στ κοιλια μ😏😏

Ναι δεν αποκλείεται να έδειξε λάθος, αλλά σε αυτό τον κυκλο εννοώ. Δηλαδή αν εισαι έγκυος όταν πηγες για χοριακη να είχε γίνει μόλις η εμφυτευση και να μην προλαβε να ανέβει. 

Αφου θα παε για γενική αίματος κάνε και μια χοριακη, τώρα αν εισαι θα δείξει κάτι πιστευω. 

Αν δεν είσαι, που εννοείται δεν το ευχομαι, θα βρεις βοηθούσε να ήξερες ποτε είναι η ωορρηξία σου για να ξέρεις και ποτε περιμενεις. 

Καλη επιτυχία να έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ναι δεν αποκλείεται να έδειξε λάθος, αλλά σε αυτό τον κυκλο εννοώ. Δηλαδή αν εισαι έγκυος όταν πηγες για χοριακη να είχε γίνει μόλις η εμφυτευση και να μην προλαβε να ανέβει. 

Αφου θα παε για γενική αίματος κάνε και μια χοριακη, τώρα αν εισαι θα δείξει κάτι πιστευω. 

Αν δεν είσαι, που εννοείται δεν το ευχομαι, θα βρεις βοηθούσε να ήξερες ποτε είναι η ωορρηξία σου για να ξέρεις και ποτε περιμενεις. 

Καλη επιτυχία να έχεις! 

Σας ευχαριστω παρα πολυ..Ναι γι αυτ τ λεω επειδη δεν εχω σταθερο κυκλο και ισως να εγινε τοτε η εμφυτευση..γιατι αυτ μ τ ροζ αιμα που κρατησς 2 μερε τ ειδα 2μερες κοντα πριν την χοριακη μ...και νοιωθω αυτ τ οτ μ ερχεται περιοδο ενω δεν μ εχει ερθει..ευχαριστω παρα παρα πολυ😊😊 και μακαρι να μαθω οτ ειμαι εγκυος τ ευχομαι😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2021 at 8:38 ΜΜ, ο/η Fwteinh είπε:

Καλησπερα σας...Ηθελα να σας ρωτησω 8 Μηνες εκανα ελευθερα με τ αγορι μ καθε μερα τ καλοκαιρι τον Αυγουστο ειχα παει σ ενα γυναικολο κ μ ειχε πει οτ ειχα πολυκιστικες ωοθηκες και μ γραψε μια θεραπεια δεν την εκανα ολη και την σταματησα και συνεχισα και εκανα ελευθερα μ τ αγορι μου...Τωρα 2 Μηνες βασικα απ τον προηγουμρνο Μηνα βλεπω κατι περιεργα συμπτωματα π.χ τον προηγουμενο Μηνα δε μ ηρθε κανονικη περιοδος εβγαλα λιγο ροζ αιμα και μετα την επομενη μερα δεν ειχα τιποτα και μετα 2μερες εβγαζα λιγο κοκκινο αιμα κ μετα καφε αυτ μονο..τωρα αυτον τ Μηνα ενω δεν περιμενα ακομα περιοδο ειχα παει για περπατημα αλλα μεσα σ 5 λεπτα ενοιωθα πολυ κουρασμενη και ενοιωθα πολυ υγρη απ κατω..νομιζα οτ ειχα αδιαθετησει αν κ δεν περιμενα περιοδο και ειχα πολυ πηχτα ασπρα υγρα μετα τ βραδυ ειχα μια σταγονα πολυ κοκκινο αιμα και για δυο μερες ειχα λιγο παλι ροζ αιμα και μετα τιποτα αλλα αυτα τ συμπτωματα τα ειχα μονο στ σερβιετακη που φορουσα στ σκουπισμα δεν ειχα κατι..ενοιωθα πολυ κουρασμενη ειχα τσιμπηματα χαμηλα δεξια και αριστερα και πονουσε πολυ η πλατη μ χαμηλα και ειχα τραβηγματα στ μητρα μ...16 του Μηνα πηγα και εκανα μια β χοριακη και πηρα τ αποτελεσμετα και ηταν 1.20 αλλα τοτε δεν ειχα καθηστεριση η κατι..εγω κανονικα επρεπε να αδιαθετησω 21 Τ Μηνα αν και δεν εχω σταθερο κυκλο...υπαρχει περιπτωση να εχει γινει καποιο λαθος μ τ χοριακη..τελευταια μ επαφη ηταν πριν 2.30 βδομαδες.αλλα εχω πονους χαμηλα μια δεξια μια αριστερα αλλα για δευτερολεπτα κ ενα μικρο τραβηγματακι στ μητρα κ αυτ για  δευτερολεπτα ειναι..Και βγαζω επισης κατι υγρα κιτρινα αλλα δεν ειναι σκουρα κ ουτ μυριζουν μ λιγο πηχτη βλεννα.αν μπορειτε να μ βοηθησετε..Λετε να ειμαι εγκυος?🧏‍♀️🙏🙏🤰

Συμβαινει αυτο με το ποζ αιμα ειναι γιατι οσες εχουμε πολυκυστικες δεν κανουμε οωρηξια μερικες φορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...