Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Στην 14 μπαίνουμε στον 4 σου βάζω ένα πινακι να δεις πως μετράμε τις εβδομάδες. 

ημερολόγιο-εγκυμοσύνης.jpg

@Maroulliκαλημερα !!!το είπες στο γιατρό για το πόνο στις γάμπες ή το άφησες ; Σκέφτομαι να τον ρωτήσω , εντωμεταξύ ξυπνάω το πρωί & ξανά πέφτω στο κρεβάτι , νιώθω κούραση & πόνο στα πόδια . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η IOANNAKEL είπε:

@Maroulliκαλημερα !!!το είπες στο γιατρό για το πόνο στις γάμπες ή το άφησες ; Σκέφτομαι να τον ρωτήσω , εντωμεταξύ ξυπνάω το πρωί & ξανά πέφτω στο κρεβάτι , νιώθω κούραση & πόνο στα πόδια . 

Η αλήθεια δεν το το είπα ακόμα..θέλω να δω πως θα πάει..σήμερα είναι πολύ καλύτερα.  Αν συνεχίσει θα τον πάρω οπωσδήποτε.  Κούραση νιώθω κ εγώ βέβαια έχω κ ένα διαβολακο στο σπίτι που με τρέχει όλη μέρα..αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη που δούλευα κιόλας τέτοια Κούραση και εξάντληση δεν είχα. Τελείως διαφορετική εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulli είπε:

Η αλήθεια δεν το το είπα ακόμα..θέλω να δω πως θα πάει..σήμερα είναι πολύ καλύτερα.  Αν συνεχίσει θα τον πάρω οπωσδήποτε.  Κούραση νιώθω κ εγώ βέβαια έχω κ ένα διαβολακο στο σπίτι που με τρέχει όλη μέρα..αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη που δούλευα κιόλας τέτοια Κούραση και εξάντληση δεν είχα. Τελείως διαφορετική εγκυμοσύνη. 

Παίρνεις κάτι ως  συμπληρωμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Παίρνεις κάτι ως  συμπληρωμα; 

Παίρνω σίδηρο μαγνησιο ασβέστιο και φυλλικο οξυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Στην 14 μπαίνουμε στον 4 σου βάζω ένα πινακι να δεις πως μετράμε τις εβδομάδες. 

ημερολόγιο-εγκυμοσύνης.jpg

Δεν το γνώριζα αυτό!!! Άρα είμαστε ακόμα τρίτο !!! Ευχαριστώ για την πληροφορία!!! Δεν το φανταζοκουν αυτό...νόμιζα ότι πάει κανονικά με τους μήνες.... Από συμπληρώματα τι παίρνετε??? Εμένα προς το παρόν μόνο fanolit μου δίνει.... Μήπως έπρεπε να είχα αρχίσει και σίδηρο κτλ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Think Positive είπε:

Δεν το γνώριζα αυτό!!! Άρα είμαστε ακόμα τρίτο !!! Ευχαριστώ για την πληροφορία!!! Δεν το φανταζοκουν αυτό...νόμιζα ότι πάει κανονικά με τους μήνες.... Από συμπληρώματα τι παίρνετε??? Εμένα προς το παρόν μόνο fanolit μου δίνει.... Μήπως έπρεπε να είχα αρχίσει και σίδηρο κτλ???

Εγώ είμαι 12&6 & παίρνω pregnancycare plus & felicine 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Εγώ είμαι 12&6 & παίρνω pregnancycare plus & felicine 

Θα ρωτήσω και εγώ τη γιατρό μήπως μου δωσει και κάτι ακόμα γιατί μου φαίνεται λίγο μόνο το fanolit.... Από κιλά πως είστε κορίτσια??? Γιατί εγώ έχω πάρει ήδη 2 κιλά 😛😛 φοβάμαι λίγο γιατί είχα και αναγουλες και πήρα και 2 κιλά ήδη ....χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Think Positive είπε:

Θα ρωτήσω και εγώ τη γιατρό μήπως μου δωσει και κάτι ακόμα γιατί μου φαίνεται λίγο μόνο το fanolit.... Από κιλά πως είστε κορίτσια??? Γιατί εγώ έχω πάρει ήδη 2 κιλά 😛😛 φοβάμαι λίγο γιατί είχα και αναγουλες και πήρα και 2 κιλά ήδη ....χαχα

Εμένα επειδή φοβάται μη πάρω κιλά με έχει στείλει σε διατροφολόγο & είμαι -1kg . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Εμένα επειδή φοβάται μη πάρω κιλά με έχει στείλει σε διατροφολόγο & είμαι -1kg . 

Όντως?? Πωπω και εγώ φοβάμαι γιατί μου έχει ανοίξει η όρεξη!! Τρως πολλά φρούτα και λαχανικά ε?? Μάλλον πρέπει να βάλω φρένο και εγώ γιατί δεν με βλέπω καλά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Think Positive είπε:

Όντως?? Πωπω και εγώ φοβάμαι γιατί μου έχει ανοίξει η όρεξη!! Τρως πολλά φρούτα και λαχανικά ε?? Μάλλον πρέπει να βάλω φρένο και εγώ γιατί δεν με βλέπω καλά 😂😂

Τρώω ανά 2 ώρες , 6 γεύματα τη μέρα με συγκεκριμένους υδατάνθρακες πολύ σαλάτα κ φρούτα. Να το αρχίσεις , εμένα Με έχει βοηθήσει πολύ γιατί ειχα και κάτι κιλάκια κ αν αφηνόμουν πιστεύω δε θα τη πάλευα από κιλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2021 at 9:31 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

Η αλήθεια δεν το το είπα ακόμα..θέλω να δω πως θα πάει..σήμερα είναι πολύ καλύτερα.  Αν συνεχίσει θα τον πάρω οπωσδήποτε.  Κούραση νιώθω κ εγώ βέβαια έχω κ ένα διαβολακο στο σπίτι που με τρέχει όλη μέρα..αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη που δούλευα κιόλας τέτοια Κούραση και εξάντληση δεν είχα. Τελείως διαφορετική εγκυμοσύνη. 

Κορίτσι καλημέρα !! Αν συνεχιστεί ο πόνος στα πόδια & μιλήσεις με το γιατρό σου πες μου & εμένα τι σε συμβούλεψε . Εγώ το συζήτησα αλλά θα ήθελα να ακούσω τι είπε & σε εσένα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Τρώω ανά 2 ώρες , 6 γεύματα τη μέρα με συγκεκριμένους υδατάνθρακες πολύ σαλάτα κ φρούτα. Να το αρχίσεις , εμένα Με έχει βοηθήσει πολύ γιατί ειχα και κάτι κιλάκια κ αν αφηνόμουν πιστεύω δε θα τη πάλευα από κιλά. 

Ναι έχεις δίκιο και εγώ θα ξεκινήσω λίγο μόνη μου να κατεβάσω λίγο τους υδατάνθρακες κυρίως! Ευτυχώς γλυκά δεν τρώω μου φέρνουν ανακατοσουρα ..πάλι καλά! Εμένα μου είπε μέχρι 12 κιλά να πάρω σύνολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ χωρίς κανέναν εμετό, αλλά με πολλές αναγούλες, είμαι -3 κιλά. Δεν έχω θέμα με τα κιλά μου αλλά εχω μπει ηδη στο 2ο τρίμηνο και η όρεξη δε λεει να επιστρέψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Ναι έχεις δίκιο και εγώ θα ξεκινήσω λίγο μόνη μου να κατεβάσω λίγο τους υδατάνθρακες κυρίως! Ευτυχώς γλυκά δεν τρώω μου φέρνουν ανακατοσουρα ..πάλι καλά! Εμένα μου είπε μέχρι 12 κιλά να πάρω σύνολο...

& εμένα τόσα μου είπε να πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Κορίτσια εγώ χωρίς κανέναν εμετό, αλλά με πολλές αναγούλες, είμαι -3 κιλά. Δεν έχω θέμα με τα κιλά μου αλλά εχω μπει ηδη στο 2ο τρίμηνο και η όρεξη δε λεει να επιστρέψει

Εντάξει νομίζω σιγά σιγά θα σου φύγουν οι αναγουλες και θα αρχίσεις να έχεις πιο πολύ όρεξη!!! Εγώ με αναγουλες πήρα 2 κιλά.... Φαντάσου 😜😜τυχερή είσαι! Τρωγε μικρά , υγιεινα και συχνά γεύματα και θα σου φύγουν οι αναγουλες πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Κορίτσια εγώ χωρίς κανέναν εμετό, αλλά με πολλές αναγούλες, είμαι -3 κιλά. Δεν έχω θέμα με τα κιλά μου αλλά εχω μπει ηδη στο 2ο τρίμηνο και η όρεξη δε λεει να επιστρέψει

Εγώ πάλι δεν μπορώ να φάω δεν μπορώ να χωνέψω μετά έχω ενοχλήσεις στο στομάχι...κ όρεξη δεν έχω πολύ..είμαι -2 κιλά. Το ίδιο είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ μέχρι τον 7 είχα χάσει 5-6 κιλά..έτρωγα μονο αγγούρι γιαούρτι κ φέτα τίποτα αλλο κ καμια τηγανιτη πατατα..στο τέλος βέβαια πήρα όλα όσα έχασα κ κανα 2 παραπάνω.  Τώρα τρώω περισσότερα αλλά μικρές ποσότητες γτ δεν μπορώ να χωνέψω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ πάλι δεν μπορώ να φάω δεν μπορώ να χωνέψω μετά έχω ενοχλήσεις στο στομάχι...κ όρεξη δεν έχω πολύ..είμαι -2 κιλά. Το ίδιο είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ μέχρι τον 7 είχα χάσει 5-6 κιλά..έτρωγα μονο αγγούρι γιαούρτι κ φέτα τίποτα αλλο κ καμια τηγανιτη πατατα..στο τέλος βέβαια πήρα όλα όσα έχασα κ κανα 2 παραπάνω.  Τώρα τρώω περισσότερα αλλά μικρές ποσότητες γτ δεν μπορώ να χωνέψω. 

Κορίτσια τι κάνετε ; Εγώ τις  τελευταίες μέρες δεν έχω & παρά πολύ ενέργεια με αποτέλεσμα να σκέφτομαι μήπως κάτι δε πάει καλά. Νιώθω. Συνεχώς κουρασμένη & σε συνδυασμό του ότι δε πάω για δουλειά με πιάνουν που & που κάτι κλάμματα & φοβάμαι μέχρι και να κλάψω μήπως κάνω κακό στα εμβρυακια. Σας έχει τύχει να στεναχωριέστε & να νιώθετε τύψεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η IOANNAKEL είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Εγώ τις  τελευταίες μέρες δεν έχω & παρά πολύ ενέργεια με αποτέλεσμα να σκέφτομαι μήπως κάτι δε πάει καλά. Νιώθω. Συνεχώς κουρασμένη & σε συνδυασμό του ότι δε πάω για δουλειά με πιάνουν που & που κάτι κλάμματα & φοβάμαι μέχρι και να κλάψω μήπως κάνω κακό στα εμβρυακια. Σας έχει τύχει να στεναχωριέστε & να νιώθετε τύψεις; 

Είναι η ψυχολογία της εγκυμοσύνης μην αγχώνεσαι για αυτά τα σκαμπανευασματα.... θα περάσουν. Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα? Συνήθως στον 4ο περνάνε λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Είναι η ψυχολογία της εγκυμοσύνης μην αγχώνεσαι για αυτά τα σκαμπανευασματα.... θα περάσουν. Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα? Συνήθως στον 4ο περνάνε λενε

13&1 είμαι. Την άλλη εβδομάδα πρώτα ο θεός μπαίνω στο 4ο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Εγώ τις  τελευταίες μέρες δεν έχω & παρά πολύ ενέργεια με αποτέλεσμα να σκέφτομαι μήπως κάτι δε πάει καλά. Νιώθω. Συνεχώς κουρασμένη & σε συνδυασμό του ότι δε πάω για δουλειά με πιάνουν που & που κάτι κλάμματα & φοβάμαι μέχρι και να κλάψω μήπως κάνω κακό στα εμβρυακια. Σας έχει τύχει να στεναχωριέστε & να νιώθετε τύψεις; 

Όρμονες...πολλές ορμόνες κοπέλα μου.. υπομονή θα περάσει ο καιρός και θα ηρεμήσουν όλα αυτά! Και τα κλάματα και η στεναχώρια  και ο  φόβος είναι όλα στο πρόγραμμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Εγώ τις  τελευταίες μέρες δεν έχω & παρά πολύ ενέργεια με αποτέλεσμα να σκέφτομαι μήπως κάτι δε πάει καλά. Νιώθω. Συνεχώς κουρασμένη & σε συνδυασμό του ότι δε πάω για δουλειά με πιάνουν που & που κάτι κλάμματα & φοβάμαι μέχρι και να κλάψω μήπως κάνω κακό στα εμβρυακια. Σας έχει τύχει να στεναχωριέστε & να νιώθετε τύψεις; 

Κοπέλα μου! Να σκέφτεσαι ότι οοοοολες οι ορμόνες κάνουν πάρτυ!!! Δεν είμαστε 100% ο εαυτός μας σε τέτοιες καταστάσεις και μαζί με όλα αυτά είναι και όλες οι αλλαγές που γίνονται!!! Μην αγχώνεσαι καθόλου! Είναι μια φυσιολογική διαδικασια και όλες οι μανουλες περνούν από αυτή! Έχεις τον αντρουλι σου και σύντομα δύο όμορφα μωράκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

13&1 είμαι. Την άλλη εβδομάδα πρώτα ο θεός μπαίνω στο 4ο. 

13+4 εγω. Δε παίρνω τίποτα ως συμπλήρωμα αλλα κ να μου ελεγε δε ξέρω παλι αν θα μπορούσα να πάρω απ τις ανακατωσουρες που έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ρουλ@@ είπε:

13+4 εγω. Δε παίρνω τίποτα ως συμπλήρωμα αλλα κ να μου ελεγε δε ξέρω παλι αν θα μπορούσα να πάρω απ τις ανακατωσουρες που έχω.

Υπομονή 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Υπομονή 🙄

Τα συμπληρώματα υπάρχουν και σε σιρόπι αν σε βολεύει να τα πίνεις εγω επειδή γενικα δεν μπορώ να καταπιώ μεγάλο χάπι θα τα πάρω σε σιρόπι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2021 at 6:17 ΜΜ, ο/η Maraki 986 είπε:

Τα συμπληρώματα υπάρχουν και σε σιρόπι αν σε βολεύει να τα πίνεις εγω επειδή γενικα δεν μπορώ να καταπιώ μεγάλο χάπι θα τα πάρω σε σιρόπι.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...