Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

 

Τι ωραία ! & νόμιζα ήμουν η μοναδική ! Εννοείται πολυυυυ αγχοΣ! Δεν έχω από την αρχή καθόλου συμπτώματα & μέχρι & αυτό με άγχωνει !!! 15:30 το μεσημέρι την έχω αύριο , εσυ ;

Εμείς νομίζω έχουμε το διπλο άγχος!!! 😝😝 Και εγώ δεν έχω πολύ έντονα συμπτώματα.... Μόνο αναγουλες (ευτυχώς όχι εμετούς κτλ ) πρησμένο στήθος και υπνηλία...επίσης που και που με πιάνουν έντονες ημικρανίες ...αυτά! Αλλά δεν είναι ιδιαίτερα έντονα! Να μην ανησυχεις ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!!! Τα μωράκια σου θα είναι μια χαρά! Είμαι σίγουρη!! Εγώ έχω την Παρασκευή το πρωί στο Μητέρα! Εσύ που θα την κάνεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Εμείς νομίζω έχουμε το διπλο άγχος!!! 😝😝 Και εγώ δεν έχω πολύ έντονα συμπτώματα.... Μόνο αναγουλες (ευτυχώς όχι εμετούς κτλ ) πρησμένο στήθος και υπνηλία...επίσης που και που με πιάνουν έντονες ημικρανίες ...αυτά! Αλλά δεν είναι ιδιαίτερα έντονα! Να μην ανησυχεις ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!!! Τα μωράκια σου θα είναι μια χαρά! Είμαι σίγουρη!! Εγώ έχω την Παρασκευή το πρωί στο Μητέρα! Εσύ που θα την κάνεις;;;

Στο παπαπαναγιωτου συνεργάζεται με το γεννεσις(εκεί που είναι κ ο γυναικολόγος μου ) μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Στο παπαπαναγιωτου συνεργάζεται με το γεννεσις(εκεί που είναι κ ο γυναικολόγος μου ) μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας 🙏

Πώς πηγές κοριτσάκι??? Όλα καλά???? 🌺🌺🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Πώς πηγές κοριτσάκι??? Όλα καλά???? 🌺🌺🌺🌺

Όλα καλά !!!! Δόξα το θεό ! Περιμένουμε και τις αιματολογικές τη Παρασκευή 🙏 για επιβεβαίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Όλα καλά !!!! Δόξα το θεό ! Περιμένουμε και τις αιματολογικές τη Παρασκευή 🙏 για επιβεβαίωση 

Τέλεια κοριτσάκι μου!!!! Όλα καλά!!!! 🙏🙏 Πόση ώρα διαρκεί η εξέταση;;; Έχω ένα μικρό άγχος και εγώ για αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιρνει ωρα βεβαια αναλογα που θα την κανεις? εγω την εκανα στο Λητω στην πρωτη εγκυμοσηνη και εχω ραντεβου 16 του μηνα για το δευτερο! Αρχικα μου πηραν αιμα για να κανουν κατι τεστ και μετα περιμενεις να κανεις τον υπερηχο αναλγα τον κοσμο που περιμενει παιζει να εχεις και καθυστερισεις γιατι μπορει το μωρο να κοιμαται και να μην βλεπουν ολα αυτα που θελουν. Σιγουρα φαε μια σοκολατα κανα 30λεπτο πριν μπεις για υπερηχο για να ειναι ξυπνιο, βεβαια καθε μωρο ειναι διαφορετικο εμενα μου ελεγαν φαε σοκολατα στην β επιπεδου και πηγαινα και ξαναπαπηγαινα και μολις εφαγα αλμυρο ξυπνησε και ειδαν οσα θελανε να δουν χαχαχ! αλλα σιγουρα θα σου φαει 3ωρο μην περιμενεις λιγοτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Τέλεια κοριτσάκι μου!!!! Όλα καλά!!!! 🙏🙏 Πόση ώρα διαρκεί η εξέταση;;; Έχω ένα μικρό άγχος και εγώ για αύριο!!!

30-40 λεπτά περίπου ! Μην ανησυχείς θα πάνε όλα υπέροχα.!!! Περιμενω νέα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Έκανα κ εγω χθες την αυχενική.  Όλα καλά κ μετα εδωσα κ αίμα σε μικροβιολογικο. Περιμένω τις απαντήσεις κ από εκεί... Ειπαν σε καμία από εσάς κ εξέταση κυστικής ίνωσης? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έκανα κ εγω χθες την αυχενική.  Όλα καλά κ μετα εδωσα κ αίμα σε μικροβιολογικο. Περιμένω τις απαντήσεις κ από εκεί... Ειπαν σε καμία από εσάς κ εξέταση κυστικής ίνωσης? 

δεν ειναι υποχρεωτική αλλά εγω έκανα τη μια απο τις 3 εξετάσεις (αυτή που γράφεται κυστική ίνωση εξετασεισ δφ508) κόστος με παραπεμπτικό 10 ευρώ και καλύπτει το 60% των μεταλλάξεων.  Οι άλλες δυο δεν γράφονται 

  • CFTR 89%                      : 150 ευρώ.
  • CFTR 99.6%                   :  300 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έκανα κ εγω χθες την αυχενική.  Όλα καλά κ μετα εδωσα κ αίμα σε μικροβιολογικο. Περιμένω τις απαντήσεις κ από εκεί... Ειπαν σε καμία από εσάς κ εξέταση κυστικής ίνωσης? 

Τέλεια! Όλα καλά θα είμαι και με υιέ αιματολογικες. Εγώ την έκανα στην πρώτη εγκυμοσύνη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2021 at 11:49 ΜΜ, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έκανα κ εγω χθες την αυχενική.  Όλα καλά κ μετα εδωσα κ αίμα σε μικροβιολογικο. Περιμένω τις απαντήσεις κ από εκεί... Ειπαν σε καμία από εσάς κ εξέταση κυστικής ίνωσης? 

Οι εξετάσεις της κυστικής ινωσης είναι πολύ σημαντικές και καλό είναι να τις κάνουμε στο 96 % και ας πληρώνουμε κάτι παραπάνω.... Ένας στους 4 ανθρώπους είναι φορέας και αν είναι και οι δύο γονείς είναι πολύ επικίνδυνο.... Με ενημέρωσε η γυναικολόγος μου και εγώ βρέθηκα φορέας και το είδαμε μόνο με τη μεγάλη εξέταση και όχι στην απλή που γράφουν.... Ευτυχώς ο άνδρας μου δεν ήταν τελικά....αλλά μην την αγνοείται είναι σοβαρή εξέταση και δυστυχώς πολλοί γυναικολόγοι δεν το λένε στα ζευγάρια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2021 at 7:03 ΜΜ, ο/η IOANNAKEL είπε:

30-40 λεπτά περίπου ! Μην ανησυχείς θα πάνε όλα υπέροχα.!!! Περιμενω νέα 🙏

Όλα καλά και εγώ ευχυχως!!!!ήταν πολύ όμορφη διαδικασία!!! Καλή συνέχεια να έχουμε και όλα να πάνε καλά !!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2021 at 10:34 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

Τέλεια! Όλα καλά θα είμαι και με υιέ αιματολογικες. Εγώ την έκανα στην πρώτη εγκυμοσύνη .

Γεια σας κορίτσια!!!! Εγω εχω ΠΗΤ 24/10. Αυχενική εχω την Τετάρτη εχω κάνει τις αιματολογικές Pap-a και η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι καλες.  Πως ήταν η εμπειρία σας με την διαδικασία της Αυχενικής οσες την κάνατε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Εγω εχω ΠΗΤ 24/10. Αυχενική εχω την Τετάρτη εχω κάνει τις αιματολογικές Pap-a και η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι καλες.  Πως ήταν η εμπειρία σας με την διαδικασία της Αυχενικής οσες την κάνατε?? 

Μήπως έκανες άλλες εξετάσεις;;;γτ η papp-aγια να γίνει πρέπει να υπάρχουν οι μετρήσεις της αυχενικής δεν βγαίνει αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Οι εξετάσεις της κυστικής ινωσης είναι πολύ σημαντικές και καλό είναι να τις κάνουμε στο 96 % και ας πληρώνουμε κάτι παραπάνω.... Ένας στους 4 ανθρώπους είναι φορέας και αν είναι και οι δύο γονείς είναι πολύ επικίνδυνο.... Με ενημέρωσε η γυναικολόγος μου και εγώ βρέθηκα φορέας και το είδαμε μόνο με τη μεγάλη εξέταση και όχι στην απλή που γράφουν.... Ευτυχώς ο άνδρας μου δεν ήταν τελικά....αλλά μην την αγνοείται είναι σοβαρή εξέταση και δυστυχώς πολλοί γυναικολόγοι δεν το λένε στα ζευγάρια....

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν εννοείς μεγάλη? Εμένα μου έδωσε παραπεμπτικο. Δε ξέρω ποια έκανα αλλά νομίζω οχι αυτη που λες εσύ. Εσυ πως κ έκανες την μεγάλη? Ειχες υποψία για κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Μήπως έκανες άλλες εξετάσεις;;;γτ η papp-aγια να γίνει πρέπει να υπάρχουν οι μετρήσεις της αυχενικής δεν βγαίνει αλλιώς. 

Εμένα η γυναικολογος μου είπε να κάνω δεκα μέρες πριν την Αυχενικη τις αιματολογικές εξετάσεις pap-a μια χοριακη και Κυστική ινωση και οταν θα παω για την Αυχενικη αυτές οι εξετάσεις θα συγκριθούν με το αποτελέσμα της Αυχενικής.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Εγω εχω ΠΗΤ 24/10. Αυχενική εχω την Τετάρτη εχω κάνει τις αιματολογικές Pap-a και η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι καλες.  Πως ήταν η εμπειρία σας με την διαδικασία της Αυχενικής οσες την κάνατε?? 

Όντως πρώτα κάνεις την αυχενική κ μετά μεσα σε 24ωρες πρέπει να κάνεις κ την αίματος. Εγω 20/10 εχω ΠΗΤ. Βλέπεις όντως κανονικό μωρό στον υπέρηχο κ τρελαίνεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Εμένα η γυναικολογος μου είπε να κάνω δεκα μέρες πριν την Αυχενικη τις αιματολογικές εξετάσεις pap-a μια χοριακη και Κυστική ινωση και οταν θα παω για την Αυχενικη αυτές οι εξετάσεις θα συγκριθούν με το αποτελέσμα της Αυχενικής.  

Μα στο μικροβιολογικο ζητάν τις μετρήσεις απ τον γυναικολόγο. Δε το έχω ξανακούσει αυτό που λες. Κ στην 1η μου εγκυμοσύνη λ τώρα 1α έκανα αυχενική κ μετά αίματος. Θ περιμένουμε νέα σου τη Τετάρτη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Όντως πρώτα κάνεις την αυχενική κ μετά μεσα σε 24ωρες πρέπει να κάνεις κ την αίματος. Εγω 20/10 εχω ΠΗΤ. Βλέπεις όντως κανονικό μωρό στον υπέρηχο κ τρελαίνεσαι!! 

Εγω την Αυχενικη θα την κάνω σε εμβρυολογο γιατι η γυναικολογος μου δεν κανει αυτήν την εξέταση κ οταν πήρα να κλείσω ραντεβού για την Αυχενικη στην εμβρυολογο μου είπε κ εκείνη να εχω κάνει ειδη αυτές τις εξετάσεις. Δεν ξέρω τι να πω εμένα με αυτήν την δει τα μου είπαν να τις κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μα στο μικροβιολογικο ζητάν τις μετρήσεις απ τον γυναικολόγο. Δε το έχω ξανακούσει αυτό που λες. Κ στην 1η μου εγκυμοσύνη λ τώρα 1α έκανα αυχενική κ μετά αίματος. Θ περιμένουμε νέα σου τη Τετάρτη.....

Και η μικροβιολόγος μου είπε ότι το αποτέλεσμα που μου εβγαλε αυτη θα συγκριθεί με την Αυχενικη.  Ισως τα έκανα με διαφορετική σειρά... Δεν νομίζω ότι αλλάζει κατι ίσως μου είπαν να τα κανω ετσι για να μου πουν το αποτέλεσμα μόλις γίνει η Αυχενικη να δει κ τις αιματολογικές κατευθείαν η εμβρυολογος που θα μου κάνει την Αυχενικη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Και η μικροβιολόγος μου είπε ότι το αποτέλεσμα που μου εβγαλε αυτη θα συγκριθεί με την Αυχενικη.  Ισως τα έκανα με διαφορετική σειρά... Δεν νομίζω ότι αλλάζει κατι ίσως μου είπαν να τα κανω ετσι για να μου πουν το αποτέλεσμα μόλις γίνει η Αυχενικη να δει κ τις αιματολογικές κατευθείαν η εμβρυολογος που θα μου κάνει την Αυχενικη.  

Ίσως! Σημασία έχει το αποτέλεσμα κ όχι

όχι η σειρά...όλα καλά να μας πάνε!! Περιμένουμε νέα σου Τετάρτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ετσι το εκανα , πηγα πρωι στο νοσοκομειο εκανα εξετασεις και μεχρι να τελειωσω ειχαν βγει και οι εξετασεις που κουμπονουν με το αποτελεσμα της αυχενικης.

Κυστικη ινωση ειχα κανει πολυ πιο πριν την αυχενικη στην πρωτη οποτε τωρα δεν εκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν εννοείς μεγάλη? Εμένα μου έδωσε παραπεμπτικο. Δε ξέρω ποια έκανα αλλά νομίζω οχι αυτη που λες εσύ. Εσυ πως κ έκανες την μεγάλη? Ειχες υποψία για κάτι?

Όχι δεν είχα υποψία για κάτι...απλά η απλή σε καλύπτει στο 60% εμένα η γυναικολόγος μου μου είπε ότι πρέπει να κάνουμε στο 96% για να είμαστε καλυμμένες για την κυστική ίνωση. Η εξέταση γίνεται σε συγκεκριμενα κέντρα και κόστισε 150 ευρώ. Ρώτα τον γιατρό σου και ότι σε συμβουλεύσει απλά εμένα μου είπε ότι είναι αρκετά σημαντική ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Εγω εχω ΠΗΤ 24/10. Αυχενική εχω την Τετάρτη εχω κάνει τις αιματολογικές Pap-a και η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι καλες.  Πως ήταν η εμπειρία σας με την διαδικασία της Αυχενικής οσες την κάνατε?? 

Γεια σου κοριτσάκι!!! Η εμπειρία ήταν πολύ όμορφη! Βλέπεις κανονικά το μωράκι η μωράκια 😝 και είναι πολύ συγκινητική διαδικασία!!! Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...