Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Πως είστε? Εχω πολυ καιρό να δω νεα απο πολλα κορίτσια που ειχαμε ξεκινήσει μαζί... εύχομαι ολες να ειναι καλα και αυτες και τα μπεμπακια 💙♥️💙♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!

Ειμαι 20βεβδ. +3 ημ. χθες εκανα β επιπέδου και υπάρχει κύστη χοριοειδους πλέγματος στον εγκέφαλο του μωρου, ο γιατρός μου ειπε να μην ανησυχώ και οτι συνήθως εξαφανίζεται απο μονο του πριν τη γέννα, αλλά εγω και πάλι ανησυχώ εχει τύχει σε καμια;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η bebym είπε:

Γεια σας κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!

Ειμαι 20βεβδ. +3 ημ. χθες εκανα β επιπέδου και υπάρχει κύστη χοριοειδους πλέγματος στον εγκέφαλο του μωρου, ο γιατρός μου ειπε να μην ανησυχώ και οτι συνήθως εξαφανίζεται απο μονο του πριν τη γέννα, αλλά εγω και πάλι ανησυχώ εχει τύχει σε καμια;

 

 

Ναιιι σε μενα! Συγνωμη π μπαινω στο θέμα σαε κ πετάγομαι αλλα καταλαβαίνω τ αγχοε σου. Εμενα στη μικρη μ ειχαν βρει αυτι ακριβως. Μεχρι τη γεννα ειχε φύγει. Μην αγχώνεσαι δ ειναι κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ναιιι σε μενα! Συγνωμη π μπαινω στο θέμα σαε κ πετάγομαι αλλα καταλαβαίνω τ αγχοε σου. Εμενα στη μικρη μ ειχαν βρει αυτι ακριβως. Μεχρι τη γεννα ειχε φύγει. Μην αγχώνεσαι δ ειναι κατι.

Σε ευχαριστώ πολύ! Επειδή δεν το είχα ξανακούσει αγχώθηκα ελπιζω σε 3 εβδομάδες που θα παω να με δει να μειωθεί τουλαχιστον. Να σου ζήσει η πριγκίπισσα 🎀😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η bebym είπε:

Γεια σας κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!

Ειμαι 20βεβδ. +3 ημ. χθες εκανα β επιπέδου και υπάρχει κύστη χοριοειδους πλέγματος στον εγκέφαλο του μωρου, ο γιατρός μου ειπε να μην ανησυχώ και οτι συνήθως εξαφανίζεται απο μονο του πριν τη γέννα, αλλά εγω και πάλι ανησυχώ εχει τύχει σε καμια;

 

 

Γεια σου κορίτσι! Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο αλλά αφού ο γιατρός σου σου είπε να μην ανησυχείς να το κάνεις.  Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2021 at 8:59 ΠΜ, ο/η Maraki 986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πως είστε? Εχω πολυ καιρό να δω νεα απο πολλα κορίτσια που ειχαμε ξεκινήσει μαζί... εύχομαι ολες να ειναι καλα και αυτες και τα μπεμπακια 💙♥️💙♥️

Γεια σου κορίτσι μου!!! Εγώ πάω καλά τπτ από συμπτώματα...μόνο πείνα!!! Η μπουμπού έχει αρχίσει και κλωτσαει αρκετά καθημερινά τη νιώθω όταν είμαι ξαπλωμένη και ήρεμη!! Τώρα διανύω την 21η εβδομάδα! Στις 23 του μήνα θα κάνουμε τη β επιπέδου!!! Εσύ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marakii είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!! Εγώ πάω καλά τπτ από συμπτώματα...μόνο πείνα!!! Η μπουμπού έχει αρχίσει και κλωτσαει αρκετά καθημερινά τη νιώθω όταν είμαι ξαπλωμένη και ήρεμη!! Τώρα διανύω την 21η εβδομάδα! Στις 23 του μήνα θα κάνουμε τη β επιπέδου!!! Εσύ???

Μια απο τα ίδια και εγω!! Τα συμπτωματα και εμένα έχουν φύγει!! Εγω εχω αγοράκι και εμένα με έχει τρελάνει στην κλωστια χαχαχα εχει πολυ πλακα!!! Και εγω 21 εβδ. Και εγω στις 23 του μήνα εχω β επιπέδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Μια απο τα ίδια και εγω!! Τα συμπτωματα και εμένα έχουν φύγει!! Εγω εχω αγοράκι και εμένα με έχει τρελάνει στην κλωστια χαχαχα εχει πολυ πλακα!!! Και εγω 21 εβδ. Και εγω στις 23 του μήνα εχω β επιπέδου!!!

Έλα κορίτσι μου είμαστε μαζί εμείς!!!! Δυο-τρεις φορές ακουμπούσε ο άντρας μου την κοιλιά μου και τις καταλάβαινε και εκείνος τις κλωτσιές!!! Απίστευτο συναίσθημα!!! Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες για τη β επιπέδου!!!! Σου εύχομαι να είναι όλα καλά!!!!!!  ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σου κορίτσι! Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο αλλά αφού ο γιατρός σου σου είπε να μην ανησυχείς να το κάνεις.  Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Προσπαθώ να μην αγχώνομαι διάβασα καπου οτι είναι συχνό φαινόμενο και βρήκα και άλλες περιπτώσεις  που εν τέλει ήταν ολα καλα και ανακουφιστηκα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Έλα κορίτσι μου είμαστε μαζί εμείς!!!! Δυο-τρεις φορές ακουμπούσε ο άντρας μου την κοιλιά μου και τις καταλάβαινε και εκείνος τις κλωτσιές!!! Απίστευτο συναίσθημα!!! Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες για τη β επιπέδου!!!! Σου εύχομαι να είναι όλα καλά!!!!!!  ❤️❤️❤️❤️❤️

Κ εγω ανυπομονώ για την Β επιπέδου💙💙💙εχω να το δω και αρκετές μέρες... Ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebym είπε:

Γεια σας κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!

Ειμαι 20βεβδ. +3 ημ. χθες εκανα β επιπέδου και υπάρχει κύστη χοριοειδους πλέγματος στον εγκέφαλο του μωρου, ο γιατρός μου ειπε να μην ανησυχώ και οτι συνήθως εξαφανίζεται απο μονο του πριν τη γέννα, αλλά εγω και πάλι ανησυχώ εχει τύχει σε καμια;

 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εμείς κάναμε την Β επιπέδου την προηγούμενη Πέμπτη. Κι εμείς είχαμε το ίδιο. Τόσο ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο στο Ρέα, όσο και ο δικός μου ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικοι, και μου είπαν ότι εφόσον δεν υπήρξαν αλλά ευρήματα κι ήταν όλα καλά, αυτή η ψευδοκυστη θα εξαφανιστεί μόνη της μέχρι την 26η εβδομαδα... Να είσαι χαλαρή και να μην αγχώνεσαι! Σήμερα είμαστε 22+1! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εμείς κάναμε την Β επιπέδου την προηγούμενη Πέμπτη. Κι εμείς είχαμε το ίδιο. Τόσο ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο στο Ρέα, όσο και ο δικός μου ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικοι, και μου είπαν ότι εφόσον δεν υπήρξαν αλλά ευρήματα κι ήταν όλα καλά, αυτή η ψευδοκυστη θα εξαφανιστεί μόνη της μέχρι την 26η εβδομαδα... Να είσαι χαλαρή και να μην αγχώνεσαι! Σήμερα είμαστε 22+1! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τωρα ησύχασα, επειδή δεν το ειχα ξανακούσει φοβήθηκα λιγο..  Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η bebym είπε:

Γεια σας κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!

Ειμαι 20βεβδ. +3 ημ. χθες εκανα β επιπέδου και υπάρχει κύστη χοριοειδους πλέγματος στον εγκέφαλο του μωρου, ο γιατρός μου ειπε να μην ανησυχώ και οτι συνήθως εξαφανίζεται απο μονο του πριν τη γέννα, αλλά εγω και πάλι ανησυχώ εχει τύχει σε καμια;

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Να μην ανησυχείς καθόλου..στο πρώτο μου παιδάκι είχε βρει ο γιατρος υπερηχογενη εστία στην καρδούλα του το μπαλάκι του γκολφ η αλλιώς ασβεστωμα στην καρδούλα..και μ είχε πει ότι δεν είναι απολύτως τίποτα..και ότι εξαφανίζεται μέχρι να γεννηθεί..Έννοειται πως εγώ κόντεψα να τρελαθω αλλά όντως στους τελευταίους υπερηχους δεν το βλέπαμε..είχε εξαφανιστεί...οπότε να μην αγχώνεσαι θα φύγει αφού το είπε ο γιατρός...αν ήταν κάτι πάντως που θα έπρεπε να το ψάξεις είμαι σίγουρη πως ο γιατρός θα στο έλεγε δεν θα σε καθησυχαζε!!!Ολα θα πάνε καλά.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ από εμένα. Εγω είμαι 21+4  σημερα κ την β επιπέδου την έκανα ακριβώς στην 20η εβδομάδα. Όλα καλά ευτυχώς με τον μπέμπη γιατί νόμιζα ότι ήταν νωρίς στην 20η εβδομάδα για β επιπέδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Να μην ανησυχείς καθόλου..στο πρώτο μου παιδάκι είχε βρει ο γιατρος υπερηχογενη εστία στην καρδούλα του το μπαλάκι του γκολφ η αλλιώς ασβεστωμα στην καρδούλα..και μ είχε πει ότι δεν είναι απολύτως τίποτα..και ότι εξαφανίζεται μέχρι να γεννηθεί..Έννοειται πως εγώ κόντεψα να τρελαθω αλλά όντως στους τελευταίους υπερηχους δεν το βλέπαμε..είχε εξαφανιστεί...οπότε να μην αγχώνεσαι θα φύγει αφού το είπε ο γιατρός...αν ήταν κάτι πάντως που θα έπρεπε να το ψάξεις είμαι σίγουρη πως ο γιατρός θα στο έλεγε δεν θα σε καθησυχαζε!!!Ολα θα πάνε καλά.!

Μμ τέλεια να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Γειά σας κ από εμένα. Εγω είμαι 21+4  σημερα κ την β επιπέδου την έκανα ακριβώς στην 20η εβδομάδα. Όλα καλά ευτυχώς με τον μπέμπη γιατί νόμιζα ότι ήταν νωρίς στην 20η εβδομάδα για β επιπέδου. 

Γεια σου κορίτσι! Για πες πως σου φάνηκε η διαδικασία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σου κορίτσι! Για πες πως σου φάνηκε η διαδικασία? 

Υπέροχη! Είχα φάει πριν μπω στην εξέταση ένα παγωτινι κ ήταν ξύπνιος κ τον έβλεπα να ανοιγοκλεινει το στόμα τον μπέμπη..... φαίνονταν όλα πεντακάθαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε ;;Πως πάνε τα μπεμπακια σας;; 

Είχαμε σήμερα τη β-επιπεδου όλα καλά μου είπε ο γιατρός πάμε πάρα πολύ καλά!!! 515 γρ και 27 εκατοστα είναι η μπουμπουκα μας...

Δεν σταμάτησε να στριφογυριζει και να κλωτσάει..δυσκολεύτηκε λιγάκι ο γιατρός. Αλλά όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε ;;Πως πάνε τα μπεμπακια σας;; 

Είχαμε σήμερα τη β-επιπεδου όλα καλά μου είπε ο γιατρός πάμε πάρα πολύ καλά!!! 515 γρ και 27 εκατοστα είναι η μπουμπουκα μας...

Δεν σταμάτησε να στριφογυριζει και να κλωτσάει..δυσκολεύτηκε λιγάκι ο γιατρός. Αλλά όλα καλά!!!

Πω πω τέλεια η μπουμπου σου μεγάλωσε!!! Εμενα ο μπεμπης με εχει τρελανει στην κλωστια 😁😁😁😁 Ανυπομονώ κ εγω για την β επιπέδου λιγες μερες εμειναν μεχρι την Τετάρτη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε ;;;Πως τα πάτε;;;

Εγώ δόξα το Θεό όλα καλά...είμαι 23 και 1 και η  μπέμπα όλη μέρα κάνει τούμπες!!!! Προχτές με ξύπνησε το  βράδυ χαχα μάλλον δεν της άρεσε η στάση που είχα ξαπλώσει. 

Κοριτσια σημερα ξεκίνησα γιόγκα!!!! Ούτε που περίμενα πόσο θα με χαλαρώσει...το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

24 εγώ σήμερα κι επίσης άρχισα να τον νιώθω πιο έντονα!  Λες να βοηθήσει η γιόγκα και στη φοβία που με πιανει τελευταία για τη γέννα;; είναι το πρώτο με άγνοια κινδύνου κι ενώ στην αρχή μου είχε πει ότι πάμε κατευθείαν για καισαρική λόγω κάποιων ανατομικών δυσκολιών που είχα και δυσκόλευαν ακόμη και τη σύλληψη....τώρα μου λεει ότι θα το παλέψουμε αν γίνεται και φυσιολογικά....Εγώ πάλι άρχισα να φοβάμαι🙃Φοβάμαι το πως θα ξεκινήσει, όλη τη διαδικασία και επίσης το μετά τον τοκετό. 😝Εμπειρες μαμάδες καμιά συμβουλή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Thaumataki2021 είπε:

24 εγώ σήμερα κι επίσης άρχισα να τον νιώθω πιο έντονα!  Λες να βοηθήσει η γιόγκα και στη φοβία που με πιανει τελευταία για τη γέννα;; είναι το πρώτο με άγνοια κινδύνου κι ενώ στην αρχή μου είχε πει ότι πάμε κατευθείαν για καισαρική λόγω κάποιων ανατομικών δυσκολιών που είχα και δυσκόλευαν ακόμη και τη σύλληψη....τώρα μου λεει ότι θα το παλέψουμε αν γίνεται και φυσιολογικά....Εγώ πάλι άρχισα να φοβάμαι🙃Φοβάμαι το πως θα ξεκινήσει, όλη τη διαδικασία και επίσης το μετά τον τοκετό. 😝Εμπειρες μαμάδες καμιά συμβουλή;;;

Νομίζω πως θα σε βοηθήσει...ψάξτο κάνει καλό!!!Βοηθάει κ στον φυσιολογικό τοκετό μου ειπε η κοπέλα με ειδικές ασκησουλες. 

Φυσιολογικό να φοβάσαι...ειδικά που είναι το πρώτο σου!!Δεν πρόκειται να σταματήσεις να φοβάσαι γτ απλά δεν ξέρεις τι και πως...εδω εγώ που πάω για 2 και μόνο που σκέφτομαι τη γέννα που είναι κ καισαρική με πιάνουν τα κλάματα.

Αν πιστεύει ο γιατρός σου ότι αξίζει να προσπαθήσετε φυσιολογικά νομίζω είναι το καλύτερο...εγω είμαι καισαρική..γτ το πρώτο ήταν ανάποδα οπότε αναγκάστηκα πήγαμε καισαρική. 

Τώρα για Συμβουλή το μόνο που μπορώ να σου πω είναι όσο μπορείς να μη βάζεις άσχημες ιδέες στο μυαλό σου..ο φόβος δεν θα φύγει απλά τουλάχιστον να μη σε παίρνει από κάτω..για να το χαρείς όσο πιο πολύ μπορείς εκείνη την ώρα..έχεις ακόμα αρκετό καιρό ο γιατρός μέχρι εκείνη την ώρα θα μπορεί να ξέρει το καλύτερο για σένα κ το μωρό..Ολα θα πάνε καλά 😍!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Έκανα σήμερα κ εγω την Β επιπέδου και πήγαν όλα πολυ καλα!!! Το μπεμπακι μου είναι 517 γραμμάρια με πολυ καλη ανάπτυξη!! Το ευχαριστήθηκα σήμερα ημουν μια ώρα ακριβώς αραχτη και τον έβλεπα να κουνάει χέρια ποδια χαμός έγινε 💙💙💙💙. Ουφ έγινε και αυτο ΠΑΜΕ παρα κατω τώρα και κάθε μερα ολο και πιο κοντά στα μπεμπακια μας 💙♥️💙♥️💙♥️💙

ΓΙΑ την γιόγκα εχω ακούσει και εγω οτι βοηθάει πολυ αλλά θέλει πολυ προσοχή !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Πως είστε? 

Καλησπέρα....αγκαλιά με το κλιματιστικό....δεν παλεύεται καθόλου αυτή η ζέστη...ελπίζω να μην κρατήσει πολύ.

Η μπουμπού χτες δεν με άφησε να κοιμηθώ δεν σταμάτησε να κλωτσάει...στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια στον ύπνο σπάνια τον ένιωθα...αυτό το μπουμπούκι με έχει τρελάνει..μένει για ώρες ξύπνιο δεν υπάρχει χαχαχα μου αρέσει τρελά βέβαια αλλά δεν κοιμάμαι που κοιμάμαι καλα να έχω και τα κλωτσιδα πάει πολύ χαχαχαχχα.

Εσυ κορίτσι μου πως είσαι.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...