Μετάβαση σε περιεχόμενο

Dostinex


Μασα

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Μέρα από μεγάλη προσπάθεια να θηλασω δε τα κατάφερα και ξεκίνησα τα dostinex, έχει πριστει το στήθος μου, τα έχετε πάρει; τι εμπειρία έχετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2021 at 7:05 ΜΜ, ο/η Μασα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μέρα από μεγάλη προσπάθεια να θηλασω δε τα κατάφερα και ξεκίνησα τα dostinex, έχει πριστει το στήθος μου, τα έχετε πάρει; τι εμπειρία έχετε; 

Καλησπέρα! Όταν ήρθε η ώρα να σταματήσω τον θηλασμό , μου είπε ο γιατρός μου να πάρω αυτά τα χάπια , αλλα να δέσω το στήθος μου με επιδέσμους γιατί θα πρηστεί! Οπότε υποθέτω είναι επακόλουθο του χαπιού , το πρήξιμο! Δεν έχω προσωπική άποψη γιατί δεν τα πήρα, αλλά μάλλον είναι κάτι που συμβαίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...

Κορίτσια γεια σας, έκανα εξετάσεις και εχω ελαφρώς ψηλή προλακτινη (41ng/L) η γιατρος μου είπε να πάρω dostinex!
 

Έβαλα 8κιλα χωρις να το καταλάβω σε μικρό χρονικό διάστημα πχ ρούχα που πήρα την Άνοιξη πέρσι τώρα ίσα ίσα που μου μπαίνουν! Κάνω μεγάλη προσπάθεια να τα χάσω αλλά με δυσκολία 4 μήνες έχασα μόνο 2 κιλά! Κάνω αρκετή γυμναστική και τρώω γενικά υγειηνα οπως τρεφόμουν πάντα! Απλά παρατήρησα τον τελευταίο καιρό ότι άνοιξε η όρεξη μου δλδ θέλω να τρώω συνέχεια όταν είμαι στο σπίτι στην δουλεια όλη ημέρα είμαι εντάξει! 

Ήθελα να ρωτήσω αν θα βοηθήσει και στην απώλεια κάποιων κιλών που έβαλα μάλλον λόγο της προλακτινης από ότι μου είπε η γιατρος; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...