Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Προσπαθούμε με το σύντροφό μου να κάνουμε παιδί εδώ κ ένα χρόνο. Εδώ κ τέσσερις μήνες παίρνουμε πολυβιταμινες. Μετά από δύο σπερμοδιαγραμματα μας είπε ο ουρολόγος κ η γυναικολόγος να πάρει ο σύζυγος βιταμίνες συγκεκριμένα για το σπέρμα. Τις έχετε δοκιμάσει;  Είδατε κάποιο αποτέλεσμα ; Λογικό είναι βέβαια να μας έχει φάει το άγχος μετά από τόσο καιρό προσπαθειών κ να σκεφτόμαστε διάφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η bella_donna είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Προσπαθούμε με το σύντροφό μου να κάνουμε παιδί εδώ κ ένα χρόνο. Εδώ κ τέσσερις μήνες παίρνουμε πολυβιταμινες. Μετά από δύο σπερμοδιαγραμματα μας είπε ο ουρολόγος κ η γυναικολόγος να πάρει ο σύζυγος βιταμίνες συγκεκριμένα για το σπέρμα. Τις έχετε δοκιμάσει;  Είδατε κάποιο αποτέλεσμα ; Λογικό είναι βέβαια να μας έχει φάει το άγχος μετά από τόσο καιρό προσπαθειών κ να σκεφτόμαστε διάφορα

Θεωρω πως θα έχει βελτίωση αναλόγως το πρόβλημα σας βέβαια.. δεν κάνουν θαυματα απλά ανανεώνουν ενδυναμώσουν το σπέρμα.. καλο ειναι να παρει κακό δε θα κάνει. Εσυ εχεις κανει όλες τις εξετάσεις, σαλπιγγογραφια κτλ? Είναι όλα οκ? Καλο θα ήταν να το ψάξετε γιατί ένας χρόνος δεν είναι λίγο διάστημα ώστε να είναι τυχαίο γεγονός... Τα καλυτερα ευχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Θεωρω πως θα έχει βελτίωση αναλόγως το πρόβλημα σας βέβαια.. δεν κάνουν θαυματα απλά ανανεώνουν ενδυναμώσουν το σπέρμα.. καλο ειναι να παρει κακό δε θα κάνει. Εσυ εχεις κανει όλες τις εξετάσεις, σαλπιγγογραφια κτλ? Είναι όλα οκ? Καλο θα ήταν να το ψάξετε γιατί ένας χρόνος δεν είναι λίγο διάστημα ώστε να είναι τυχαίο γεγονός... Τα καλυτερα ευχομαι!!! 

Σαλπιγγογραφια ακομα δεν έχω κάνει. Θα ξεκινήσουμε τις βιταμίνες πρώτα κ μετά αν δεν γίνει κάτι καλύτερο όσον αφορά το σπέρμα κ υπάρξει εγκυμοσύνη θα κάνω κ αυτή την εξέταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η bella_donna είπε:

Σαλπιγγογραφια ακομα δεν έχω κάνει. Θα ξεκινήσουμε τις βιταμίνες πρώτα κ μετά αν δεν γίνει κάτι καλύτερο όσον αφορά το σπέρμα κ υπάρξει εγκυμοσύνη θα κάνω κ αυτή την εξέταση. 

Θεωρώ πως είναι ιδανικό να τα κάνετε μαζί γιατί αν δεν υπάρχει θέμα θα είστε κ οι δυο πιο γόνιμοι. Ένα τρίμηνο μετά τη σαλπιγγογραφια θεωρείσαι πιο γόνιμη γιατί βοηθά το σκιαγραφικο πολυ. Αν δεν υπαρχει θέμα φυσικά έτσι? Γιατί κ εγώ έκανα σαλμπιγγογραφια αλλά δεν έμεινα. Επίσης είναι κρίμα να παρει τις βιταμίνες κ εσυ πχ να έχεις βουλωμενη σάλπιγγα.. Δεν είναι κάτι πάντως μη σε φοβίζει..

Ο, τι θεωρείς εσυ καλυτερο.. Ευχομαι να πάνε όλα καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Θεωρώ πως είναι ιδανικό να τα κάνετε μαζί γιατί αν δεν υπάρχει θέμα θα είστε κ οι δυο πιο γόνιμοι. Ένα τρίμηνο μετά τη σαλπιγγογραφια θεωρείσαι πιο γόνιμη γιατί βοηθά το σκιαγραφικο πολυ. Αν δεν υπαρχει θέμα φυσικά έτσι? Γιατί κ εγώ έκανα σαλμπιγγογραφια αλλά δεν έμεινα. Επίσης είναι κρίμα να παρει τις βιταμίνες κ εσυ πχ να έχεις βουλωμενη σάλπιγγα.. Δεν είναι κάτι πάντως μη σε φοβίζει..

Ο, τι θεωρείς εσυ καλυτερο.. Ευχομαι να πάνε όλα καλά... 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2021 at 3:50 ΜΜ, ο/η bella_donna είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Προσπαθούμε με το σύντροφό μου να κάνουμε παιδί εδώ κ ένα χρόνο. Εδώ κ τέσσερις μήνες παίρνουμε πολυβιταμινες. Μετά από δύο σπερμοδιαγραμματα μας είπε ο ουρολόγος κ η γυναικολόγος να πάρει ο σύζυγος βιταμίνες συγκεκριμένα για το σπέρμα. Τις έχετε δοκιμάσει;  Είδατε κάποιο αποτέλεσμα ; Λογικό είναι βέβαια να μας έχει φάει το άγχος μετά από τόσο καιρό προσπαθειών κ να σκεφτόμαστε διάφορα. 

Στην δική μας περίπτωση είχε ο σύζυγος μου προβλήματα με σπέρμα λόγω κιρσοκήλης...πήρε βιταμίνες για ένα δίμηνο.. οκ δεν είδε και τρελή διάφορα... παράλληλα εγώ έκανα όλες τις άλλες εξετάσεις ορμόνες σαλπιγγογραφια έκανε και ο σύζυγός μου ορμόνες...να μην στα πολυλογω αφού δεν είδαμε καμία τρελή διάφορα με τις βιταμίνες και αφού και όλες οι εξετάσεις μας είναι καλές κλείσαμε ραντεβού με εξωσωματικο αυτόν τον μήνα.... βέβαια δεν ξέρω και σε τι κατάσταση είναι το δικό σας σπέρμα μπορεί να μην είναι τόσο χαμηλό όσο στην δική μας περίπτωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2021 at 3:50 ΜΜ, ο/η bella_donna είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Προσπαθούμε με το σύντροφό μου να κάνουμε παιδί εδώ κ ένα χρόνο. Εδώ κ τέσσερις μήνες παίρνουμε πολυβιταμινες. Μετά από δύο σπερμοδιαγραμματα μας είπε ο ουρολόγος κ η γυναικολόγος να πάρει ο σύζυγος βιταμίνες συγκεκριμένα για το σπέρμα. Τις έχετε δοκιμάσει;  Είδατε κάποιο αποτέλεσμα ; Λογικό είναι βέβαια να μας έχει φάει το άγχος μετά από τόσο καιρό προσπαθειών κ να σκεφτόμαστε διάφορα. 

Ναι, εμείς τις έχουμε δοκιμάσει, spermodrem παίρνουμε και μαλίστα τις παραγγείλαμε απο την κύπρο γτ είναι μισή τιμη.. Λοιπόν εμείς δεν είχαμε σχεδόν ούτε για δείγμα σπέρμα και έχουμε και κιρσοκήλη. Με τις βιταμίνες από τον 2 κιόλας μήνα είδαμε αισθητή διαφορά και στην ποσότητα αλλά και στην ποιότητα του DNA. Γνωρίζουμε αλλές 2 περιπτώσεις φίλων που πήρανε τις βιταμίνες και ενώ παλέυανε με σπερματεγχυνση τελικά μείναμε έγκυες φυσικα στους 3 μήνες, τόσο θέλει το σπέρμα για να γεννηθεί. Βέβαια παράλληλα με τις βιταμίνες ο άντρας μου έκανε δίαιτα και άσκηση και καλή γενικά διατροφή όχι πολύ ποτό(2-3 ποτήρια την βδομαδα). Και φυσικά όχι τσιγάρο!!! Οπότε δε ξέρω αν ήταν μόνο οι βιταμίνες που έπαιξαν ρόλο. Φυσικά έχει σημασία από που ξεκινάς πχ εμείς θα ψαχναμε σπέρμα με επέμβαση στον όρχι και το γλιτώσαμε και πάμε για εξωσωματική. Οι φίλοι μας δεν είχανε τόσο θεμα και πιάσανε φυσικά, εμείς δεν πρόκειται όμως. Θαύματα δε γινονται αλλά σίγουρα βελτιώνεται η κατάσταση και αυξάνονται οι πιθανότητες. Δε ξέρω τι ακριβώς πρόβλημα έχετε αλλά καλό είναι να κάνετε παράλληλα προσπάθεια, δλδ να πάρεις και εσύ πχ D3, σιδηρο, μαγνησιο ή ότι άλλο χρειάζεσαι αφού το τσεκάρεις πρώτα. Και να ξέρεις οι πολιβιταμίνες αν το ψάξεις σου δίνουνε πολύ λίγες ποσοτητες.. και δεν απορροφούνται και τόσο εύκολα, ενώ αν πάρεις πχ χώρια D3 kai K θα απορροφηθει η D3 πολύ καλύτερα. Αλλά αυτά θα στα πει ένας γιατρος. Αν θέλεις να με ρωτήσεις οτιδηποτε στείλε μου, θα χαρώ να βοηθήσω καθώς θυμάμαι ακριβώς πως έτσι νιώθαμε και εμείς..Ελπίζω να σε βοηθησα κάπως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι βιταμινες απο μονες τους δεν κανουν θαυματα.Περιγραφω την περιπτωση του αντρα μου για να καταλαβετε.

Το παλευει συνολικα 6 μηνες.

1ο σπερμοδιαγραμμα.18 εκ,3% φυσιολογικα,8% προσθια κινητικα.

Συστασεις ουρολογου ανδρολογου.

Χασιμο 15 κιλων sos

Τρεξιμο καθημερινο (αυξανει τεστοστερονη,οχι περπατημα 15 λεπτα εντονο τρεξιμο)

Αυστηρη διατροφη με κοψιμο αλλαντικων (εχουν μια παλιοουσια που σκοτωνει το σπερμα)

ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΟΨΙΜΟ ΤΣΙΓΑΡΟ

Προφερτιλ για αντρες.

2ο σπερμοδιαγραμμα.37 εκ,5% φυσιολογικα,20% προσθια κινητικα

Το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι μονες τους δεν κανουν θαυματα.Περιεχουν πολυτιμα αντιοξειδωτικα σαν βιταμινες αλλα αν κανεις 2 πακετα τσιγαρα και τρως και 2 πιτογυρα δεν κανεις τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 7/2/2021 at 12:59 ΠΜ, ο/η Begonia είπε:

Ναι, εμείς τις έχουμε δοκιμάσει, spermodrem παίρνουμε και μαλίστα τις παραγγείλαμε απο την κύπρο γτ είναι μισή τιμη.. Λοιπόν εμείς δεν είχαμε σχεδόν ούτε για δείγμα σπέρμα και έχουμε και κιρσοκήλη. Με τις βιταμίνες από τον 2 κιόλας μήνα είδαμε αισθητή διαφορά και στην ποσότητα αλλά και στην ποιότητα του DNA. Γνωρίζουμε αλλές 2 περιπτώσεις φίλων που πήρανε τις βιταμίνες και ενώ παλέυανε με σπερματεγχυνση τελικά μείναμε έγκυες φυσικα στους 3 μήνες, τόσο θέλει το σπέρμα για να γεννηθεί. Βέβαια παράλληλα με τις βιταμίνες ο άντρας μου έκανε δίαιτα και άσκηση και καλή γενικά διατροφή όχι πολύ ποτό(2-3 ποτήρια την βδομαδα). Και φυσικά όχι τσιγάρο!!! Οπότε δε ξέρω αν ήταν μόνο οι βιταμίνες που έπαιξαν ρόλο. Φυσικά έχει σημασία από που ξεκινάς πχ εμείς θα ψαχναμε σπέρμα με επέμβαση στον όρχι και το γλιτώσαμε και πάμε για εξωσωματική. Οι φίλοι μας δεν είχανε τόσο θεμα και πιάσανε φυσικά, εμείς δεν πρόκειται όμως. Θαύματα δε γινονται αλλά σίγουρα βελτιώνεται η κατάσταση και αυξάνονται οι πιθανότητες. Δε ξέρω τι ακριβώς πρόβλημα έχετε αλλά καλό είναι να κάνετε παράλληλα προσπάθεια, δλδ να πάρεις και εσύ πχ D3, σιδηρο, μαγνησιο ή ότι άλλο χρειάζεσαι αφού το τσεκάρεις πρώτα. Και να ξέρεις οι πολιβιταμίνες αν το ψάξεις σου δίνουνε πολύ λίγες ποσοτητες.. και δεν απορροφούνται και τόσο εύκολα, ενώ αν πάρεις πχ χώρια D3 kai K θα απορροφηθει η D3 πολύ καλύτερα. Αλλά αυτά θα στα πει ένας γιατρος. Αν θέλεις να με ρωτήσεις οτιδηποτε στείλε μου, θα χαρώ να βοηθήσω καθώς θυμάμαι ακριβώς πως έτσι νιώθαμε και εμείς..Ελπίζω να σε βοηθησα κάπως.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Από τη Κύπρο από που τις πήρατε από το ίντερνετ ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/2/2021 at 9:59 ΜΜ, ο/η Νικολίνι είπε:

Οι βιταμινες απο μονες τους δεν κανουν θαυματα.Περιγραφω την περιπτωση του αντρα μου για να καταλαβετε.

Το παλευει συνολικα 6 μηνες.

1ο σπερμοδιαγραμμα.18 εκ,3% φυσιολογικα,8% προσθια κινητικα.

Συστασεις ουρολογου ανδρολογου.

Χασιμο 15 κιλων sos

Τρεξιμο καθημερινο (αυξανει τεστοστερονη,οχι περπατημα 15 λεπτα εντονο τρεξιμο)

Αυστηρη διατροφη με κοψιμο αλλαντικων (εχουν μια παλιοουσια που σκοτωνει το σπερμα)

ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΟΨΙΜΟ ΤΣΙΓΑΡΟ

Προφερτιλ για αντρες.

2ο σπερμοδιαγραμμα.37 εκ,5% φυσιολογικα,20% προσθια κινητικα

Το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι μονες τους δεν κανουν θαυματα.Περιεχουν πολυτιμα αντιοξειδωτικα σαν βιταμινες αλλα αν κανεις 2 πακετα τσιγαρα και τρως και 2 πιτογυρα δεν κανεις τιποτα.

Εννοείται ότι οι βιταμίνες μόνες τους δεν βοηθάνε τόσο όσο ένας σωστός τρόπος ζωής. Εμείς προσπαθούμε να τρώμε υγιεινά όσο μπορούμε ( αν εξαιρέσεις τα γλυκά 😅) δεν καπνίζουμε δεν πίνουμε . Γυμναστική μια δυο φορές την εβδομάδα. Κ άγχος στη δουλειά. Τα γνωστά δλδ που έχουμε όλοι. Απλα θα μπούμε σε μια διαδικασία να πάρει τις ειδικές αυτές υποτίθεται βιταμίνες κ δεν θέλω να γεμίζω ελπίδες χωρίς λόγο. Το σπέρμα δεν είναι χάλια αλλά δεν είναι κ καλό. Είναι οριακά για εξωσωματική μας είπε η γυναικολόγος. Ο ουρολόγος μας είπε να χαλαρώσουμε γτ κ αυτό επηρεάζει τη ποιότητα. Απλά ήθελα να δω αν όντως βοηθάνε οι βιταμίνες σπέρματος στη ποιότητα. Οι δικές μου οι ορμόνες είναι καλές. Μενει να περάσει ένας ακόμα μήνας κ να κάνω τη σαλπιγγογραφια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου συμβουλη 

Πολλες σαλατες φρουτα περπατημα απωλεια κιλων 

Φυσικο χυμο πορτοκαλι  

Βεβαι συμβουλη απο καλο ουρολογο αν υπαρχει παθολογικο σπερμοδιαγραμμα 

Καλη τυχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημερα..

Εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο με τον αντρα μου και πριν 2 μηνες κάναμε όλες τις εξετάσεις και σπερμοδιαγραμμα...εγω είχα ανεβασμένο θυροειδη και προλακτινη και ήδη παίρνω χάπι για να ρυθμιστούν.

Το σπερμοδιαγραμμα σε ποσότητα αρκετά καλό με 67.000.000 αλλα κινητικότητα 0% την 1η ώρα.. ένα μήνα περιπου πριν το σπερμοδιαγραμνα ο άντρας μου είχε πυρετό για 3 μέρες και μας είπε ο γιατρός ότι κατά πάσα πιθανότητα φταίει αυτό αφου όλα ήταν ενταξει εκτός από την κινητικοτητα..

Μας είπε να ξεκινήσει ο άντρας μου τις profertil και όταν τελειώσει και η δική μου θεραπεία να κάνουμε παλι εξετάσεις και ένα σπερμοδιαγραμμα...Αρχές Απριλίου περίπου...

Φυσικά κανουμε και διατροφή και πολύ φυσικό χυμό πορτοκάλι...και εύχομαι το σπέρμα να ήταν χαμηλό λογω πυρετού και μόνο...το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2021 at 9:56 ΠΜ, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημερα..

Εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο με τον αντρα μου και πριν 2 μηνες κάναμε όλες τις εξετάσεις και σπερμοδιαγραμμα...εγω είχα ανεβασμένο θυροειδη και προλακτινη και ήδη παίρνω χάπι για να ρυθμιστούν.

Το σπερμοδιαγραμμα σε ποσότητα αρκετά καλό με 67.000.000 αλλα κινητικότητα 0% την 1η ώρα.. ένα μήνα περιπου πριν το σπερμοδιαγραμνα ο άντρας μου είχε πυρετό για 3 μέρες και μας είπε ο γιατρός ότι κατά πάσα πιθανότητα φταίει αυτό αφου όλα ήταν ενταξει εκτός από την κινητικοτητα..

Μας είπε να ξεκινήσει ο άντρας μου τις profertil και όταν τελειώσει και η δική μου θεραπεία να κάνουμε παλι εξετάσεις και ένα σπερμοδιαγραμμα...Αρχές Απριλίου περίπου...

Φυσικά κανουμε και διατροφή και πολύ φυσικό χυμό πορτοκάλι...και εύχομαι το σπέρμα να ήταν χαμηλό λογω πυρετού και μόνο...το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου...

 

Ελπιζω να πάνε όλα καλά. Με τις βιταμίνες πιστεύω θα βελτιωθεί. Αλλιώς θα μας φάει το άγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η bella_donna είπε:

Ελπιζω να πάνε όλα καλά. Με τις βιταμίνες πιστεύω θα βελτιωθεί. Αλλιώς θα μας φάει το άγχος....

Για πολυ άγχος όμως...ευχομαι να εχουμε βελτίωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Καλησπερα. Κι εμείς έχουμε σοβαρο προβλημα στο σπέρμα. Ποιες ειναι οι καλυτερες βιταμινες για την ενίσχυση του σπερματος κατα τη γνωμη σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2021 at 10:58 ΜΜ, ο/η Than είπε:

Καλησπερα. Κι εμείς έχουμε σοβαρο προβλημα στο σπέρμα. Ποιες ειναι οι καλυτερες βιταμινες για την ενίσχυση του σπερματος κατα τη γνωμη σας;

Δεν ξέρω ποιες είναι οι καλύτερες εμείς παίρνουμε τις fertilfix . Είναι ακριβές θες ένα κουτί το μήνα. 50 ευρώ έχει το κουτί. Υπήρχε βελτίωση στο σπέρμα όντως αλλά όχι πάρα πολύ. Στους πέντε μήνες κάναμε επανεξέταση. Πιστεύω κ ότι κ άλλες βιταμίνες πιο οικονομικές θα έκαναν δουλειά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...