Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιλογή βαπτιστικου ονόματος


Andriana ...

Recommended Posts

Καλησπέρα σας....

Ποιο όνομα θα δίνατε στο παιδί σας; Ξενοφών, Παναγιώτης ή Πάρης; Καθαρά ποιο σας αρέσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 💓💓💓.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ προτιμώ το Παναγιώτης, γιατί είναι ετσι λενε τον άντρα μου κι έχω στο νου μου ότι δεν υπάρχει Παναγιώτης που να μην είναι όμορφος😅😅😅

Επίσης είναι και το όνομα της Παναγίας και το παιδί σου θα την έχει προστασία, αν σε ενδιαφέρει κι αυτό το κομμάτι! Απ' το Ξενοφών, φοβάμαι πολύ το Φώντας... Απαπά!

Πάντως όλα είναι ωραία όνοματα και με το καλό όλα!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Andriana ... είπε:

Καλησπέρα σας....

Ποιο όνομα θα δίνατε στο παιδί σας; Ξενοφών, Παναγιώτης ή Πάρης; Καθαρά ποιο σας αρέσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 💓💓💓.

Ξενοφών!!!!! Σπάνιο και προσδίδει εκτόπισμα!!! Να σου βγει και 2 μετρα άντρας να τον φωνάζεις και να χορταινει το στόμα σου!!!! Φυσικά οποίο και να διαλεξετε θα είναι υπέροχο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η condios είπε:

Ξενοφών!!!!! Σπάνιο και προσδίδει εκτόπισμα!!! Να σου βγει και 2 μετρα άντρας να τον φωνάζεις και να χορταινει το στόμα σου!!!! Φυσικά οποίο και να διαλεξετε θα είναι υπέροχο!!! 

Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Εμένα μου αρέσει το Πάρης!!! (Σε μπερδέψαμε 😄)

Όντως.... ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dimitram είπε:

Καλημέρα! Εγώ προτιμώ το Παναγιώτης, γιατί είναι ετσι λενε τον άντρα μου κι έχω στο νου μου ότι δεν υπάρχει Παναγιώτης που να μην είναι όμορφος😅😅😅

Επίσης είναι και το όνομα της Παναγίας και το παιδί σου θα την έχει προστασία, αν σε ενδιαφέρει κι αυτό το κομμάτι! Απ' το Ξενοφών, φοβάμαι πολύ το Φώντας... Απαπά!

Πάντως όλα είναι ωραία όνοματα και με το καλό όλα!

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

το Παναγιώτης κατά τη γνώμη μου είναι πιο όμορφο ανάμεσα σε αυτά τα 3

Ευχαριστώ πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κοπέλα μου!

Είναι λογικό να σε μπερδέψουμε!😁 Κάθε άνθρωπος έχει το δικό του γούστο. Εμένα προσωπικά μου αρέσει το Παναγιώτης ( και συγκεκριμένα το Πάνος μου αρέσει πιο πολύ από το Πάρης.). Αυτό που έχει σημασία όμως είναι τι αρέσει σε εσένα και τον σύζυγο σου ή αν κάποιο έχει πίσω του μια ιστορία (πχ όπως όνομα γονιών). Στην τελική όμως ένα όνομα είναι κι όποιο κι αν διαλέξετε θα είναι όμορφο γιατί απλά θα το κουβαλάει το παιδάκι σας!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2021 at 11:17 ΜΜ, ο/η Andriana ... είπε:

Καλησπέρα σας....

Ποιο όνομα θα δίνατε στο παιδί σας; Ξενοφών, Παναγιώτης ή Πάρης; Καθαρά ποιο σας αρέσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 💓💓💓.

Προτιμώ το Παρης. Τα άλλα δύο δν μου αρέσουν καθόλου. Νομίζω όμως ότι υπάρχουν κι αλλα πιο ωραία ονόματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2021 at 11:17 ΜΜ, ο/η Andriana ... είπε:

Καλησπέρα σας....

Ποιο όνομα θα δίνατε στο παιδί σας; Ξενοφών, Παναγιώτης ή Πάρης; Καθαρά ποιο σας αρέσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 💓💓💓.

Κορίτσι μου έχεις γεννήσει? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Andriana ... είπε:

Ναι έχω γεννήσει

Να σου ζήσει! 

Εσύ λοιπόν θα διαλέξεις πιο όνομα ταιριάζει καλύτερα στο παιδάκι σου. Τι σου εμπνέει όταν το βλέπεις. Πως ακούγεται βάση του επωνύμου. Ή σε πιο αντιδράει καλύτερα το ίδιο. 

Εκτός αν έχεις κάποιον τον οποίο θέλεις να τιμήσεις. Οπότε αυτό θα προτιμήσεις. Ανεξάρτητα αν σου άρεσει ή όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...