Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόβλημα με τη θηλή

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!Το μωρό μου ειναι 2,5 μηνών και τον τελευταίο διάστημα έχουμε πρόβλημα με τη θηλή από το μπιμπερό.Από την αρχή δεν τη βολευε η θηλή από σιλικόνη,οπότε χρησιμοποιώ από καουτσουκ της nuk.Έχω μεσαίας οπής αλλά δεν έτρεχε καλά το γαλα,,τις ανοιξα,αλλά μικρή διαφορά και κουραζοταν,πήρα με μεγαλύτερη οπή τρεχει πολυ και αντιδρα,πήρα τις 6+ πατικώνεται και κλαιει.Τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
  • 1 month later...

καλησπέρα να σου ζήσει το μωράκι σου καλή μου είναι πολύ μικρούλη για τόσο μεγάλη θηλή θα πάρεις 0-6 μηνών σιλικόνη όμως της nuk αυτές είχα και εγώ στη μικρή μου...είχα δοκιμάσει και εγώ καουτσούκ της nuk δεν τη δεχόταν..είχα και Chico σιλικόνης δεν την ήθελα..μόνο με σιλικόνη της nuk βρήκαμε ησυχία εξαρτάται και από το παιδάκι βέβαια... χρειάζεται αρκετές αλλαγές στην αρχή μέχρι να δεις τι θα δεχτεί

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Καλημερα κοριτσια καλο σκ να εχουμε!!! Εγω πηγα την πεμπτη στον ωρλ και μου ειπε οτι ειναι καλυτερα να αποφυγουμε τον καυστηριασμο προς το παρον μου εδωσε καποιες αντιβιωτικες αλοιφες που θα τις βαλω για καμια 20αρια μερες και θα παω να με ξανα δει..Μου ειπε να μην σηκωνω βαρη να μην σκυβω να μην φυσηξω τη μυτη μου και να μην πιεζομαι...Το θεμα ειναι οτι αυτος ο μηνας θα παει χαμενος γιατι ο αντρουλης μου τρομαξε τοσο πολυ που με ειδε να αιμοραγω που θελει να αποφυγουμε και τις επαφες μην τυχον και ζοριστω. Αν και πιστευω οτι ετσι κι αλλιως χαμενος ηταν ο μηνας γιατι υποτιθεται οτι σε 2 μερες θα ειχα ωορρυξια και εκανα εχθες ενα τελευταιο τεστακι που ειχα και δεν βγηκε καν δευτερη γραμμη
    • Εμενα μου είχε πάρει δείγμα η ίδια και το είχε στείλει στο μαιευτήριο για ανάλυση, μήπως γι αυτο; 
    • Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;;;  Με το καλο σε οσες κοντευουν 😍  Εγω σήμερα είμαι λιγο κακοδιαθετη, η κοιλιά με τραβαει προς τα κατω και με ποναει η μεση μου.. Εχω 3 πλυντηρια που θελουν σιδερωμα και τα κοιταω απο την Τρίτη 😅🤣 Νομίζω ότι το σιδερωμα είναι το χειρότερο μου.. Την τρίτη θα παω για την καμπύλη, ο γιατρός θεωρει οτι δεν θα έχω θεμα με βαση τα δεδομένα μέχρι στιγμής αλλα θα δειξει! Απο σημαζεμα δεν εχω κανει κατι αλλο, αλλα εχω βαλει στο ματι κατι κουτια που θελουν αποθήκευση και να καθαρισω την κούνια. Εχω ξεκινήσει τα τρεχάματα για τον πολιτικό και μπορώ να πω ότι τελη Ιουλίου θα είμαστε έτοιμοι! Περιμένω εντωμεταξύ απο τα σογια του εξωτερικού να στείλουν πράγματα που μου ειπαν και να δω που θα τα βαλω 🤣 κλασσικά μετραω αντίστροφα για να βγω σε αδεια, 43 και σήμερα 😅 Εσεις κανα νεο; ολες καλα; 
    • Κι γω κορίτσι. Δειλά δειλά ξεκίνησα περπάτημα όταν με αφήνει ο μικρός. Βασικά μαζί του πάω. Χθες περπατησα 20 λεπτα αυτό ήταν. Δεν άντεχα άλλο. Καμία αντοχή... Εμένα καρδιοτοκογραφο δεν μου είχε κάνει στο μικρό, ούτε τώρα μου χει πει κάτι... Την τρίτη ξανά έχω ραντεβού κ ανυπομονώ... Κ εννοείται τα 2α παιδιά κ αλλάζουν εύκολα θέση κ κατεβαίνουν πιο γρήγορα. Μην αγχώνεσαι γι αυτό. Όταν έρθει η ώρα του θα βγει. 😁
    • Έχεις απολυτο δίκιο ... Έτσι είναι !! Νταξει επειδή είμαι σε νησί εγώ ανησυχώ λιγο πάρα πάνω.. ο γιατρός μου είναι επάνω την άλλη βδομάδα έχω ραντεβού.   Αλλά θα τον πάρω τηλέφωνο .. κοίτα κάτι πετρώματα που έχω έτσι σαν βουναλακια και γκραπες στην κοιλιά δεν τον είδα να ανησυχει μου είπε θα τα έχεις ..  τώρα τι να πω ?
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...