Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν πάει καλά ο κόσμος,..


Recommended Posts

Κορίτσια δεν ξέρω γιατί, αλλά όλο βλακείες ακούω και να φανταστείτε είμαι μέσα στο σπίτι τους 3 τελευταίους μήνες λόγω χαμηλού πλακούντα, που να έβγαινα και έξω δηλαδή!

Χτες με πήρε μία συνάδερφος να ρωτήσει τι κάνω και όλο με ρώταγε τι άλλα νέα; Οπότε της λέω και εγώ μάθαμε ότι είναι αγοράκι. Αντίδραση: «Ε, δεν πειράζει και τα αγόρια καλά είναι…» Τι να της απαντήσεις τώρα; Παρεμπιπτόντως δεν είχαμε εκφράσει ποτέ προτίμηση σε κάποιο φύλλο, γιατί δεν μας νοιάζει! Το πιο ωραίο είναι ότι είναι η δεύτερη φορά που το ακούω. Άλλη φίλη μου είπε

« Αγοράκι; Κρίμα μωρέ και τα κοριτσίστικα ρούχα είναι πιο ωραία. Τι θα του φοράς τώρα;» Τσουβάλια φαντάζομαι…

Τι να πεις δηλαδή με τα μυαλά τους; Άντε γιατί τα έχω πάρει και μου φαίνεται ότι στο επόμενο σχόλιο θα απαντήσω ακριβώς αυτό που σκέφτομαι και αλίμονο τους. Ουφ, τα είπα και ξέσκασα. Ελπίζω εσείς να μην ακούτε τέτοιες αηδίες!

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά όντως ο κόσμος τα έχει παίξει...Πάντως σε βρίσκω πολύ κυρία αφού κρατήθηκες και δεν απάντησες!!!!Εγώ θα απαντούσα......Αν είναι δυνατόν να σου λένε τέτοιες βλακείες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το χειρότερο ξέρετε ποιο είναι ε; Να μη σου πουν τίποτα όταν ανακοινώνεις ότι είναι κορίτσι, αλλά να στραβομουτσουνιάζουν!

Και πόσο μάλλον όταν είναι τα πεθερικά σου!!! Που δεν μπορείς να απαντήσεις κι όλας!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lazycat μου γιατί συγχύζεσαι και χαλάς τη ζαχαρένια σου για ανούσια πράγματα; Έχουμε ακούσει και ακούμε καθημερινά πολλά και διάφορα! Αν ήταν καθετί που ο καθένας εκφράζει να μας επηρεάζει, θα ήμασταν σε διαρκή νευρικό κλονισμό.:cheer: Εξαρτάται το πρόσωπο, εδώ δεν πρόκειται για φίλες αλλά για φίδια! :angry: Εσύ συγκεντρώσου στο μωρό σου και άσε οι υπόλοιποι να τραγουδάνε! :P

Προσωπική φιλική συμβουλή την οποία εφαρμόζω: Απομάκρυνε, έστω και δια τηλεφώνου όσους-ες έχουν αρνητική ενέργεια!

;) ;) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλά!

Όντως ο κόσμος δεν πάει καλά!!! Εμένα το ίδιο μου είπανε και είχα κορίτσι. "Δεν πειράζει.. και τα κοριτσάκια καλά είναι".. Ακούστε ατάκα!!! "Τα πρώτα παιδιά πρέπει να είναι αγόρια" Λες κι ότι μπορούμε να τα παραγγείλουμε!

Αυτή που μου το είπε, είδε τη μπέμπα μου πριν λίγες μέρες.. "Α!" μου λέει, "από ποιον πήρε τα μπλε μάτια?". Από το σόι του άντρα μου απαντάω..

"Α! Δεν πειράζει.. γερή να είναι".. Τι να πειράξει, που είναι κορίτσι? Που μοιάζει στον άντρα μου? Που έχει μπλε μάτια και ξανθά μαλλιά η Σουηδέζα μου?

Lazycat στα πιο παλιά των υποδημάτων σου γράψτους κορίτσι μου!

Με το καλό να περάσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου, ήρεμη και χαλαρή, χωρίς να σε ταράζουν τα σχόλια των γύρω σου, χωρίς προβλήματα, έναν γερό μπέμπη σου εύχομαι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου και μην αγχώνεσαι!!! Στη νέα junior κολεξιόν του Ασλάνη έχει κάτι τσουβάλια!!!!!! Σε όλα τα χρώματα και μεγέθη...

Σε φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντι να ευχονται να ναι γερα και υγιει τα παιδακια κανουν σχολια για το φυλλο τους!Φαντασου νοημοσυνη!

Εγω πάντως δεν καθομαι να ακουω τετοιες βλακειες!Αν με πειραξει κατι απανταω και ας παρεξηγηθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν μάθαμε οτι είναι κοριτσάκι λέει η πεθερά μου "εγω γιο ήθελα".

Και γυρναω κι εγω στον πεθερό μου "Αντε πεθερέ τι κάθεσαι, κάνε ένα γιο στη γυναίκα σου".

Ακόμα και σε αυτους που δεν μπορεις να απαντησεις τοσο ανετα πάντα υπάρχει τροπος...

Γραψτους ολους και κοιτα το νινι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπο ειναι οντως τρομερο αυτο που συμβαινει ρε σεις.αντε να πουνε ας ειναι γερο πανω απ ολα εχουν κ προτιμησεις ποιοι???ασχετοι τελειως.:angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lazycat αχ ποσο σε καταλαβαινω κοπελα μου!!!!Εγω οταν μου τυχαινουν τετοια και δυστηχως τα τραβαω σαν μαγνητης παθαινω κρισηηηηηηη!!!Αλλα θα συμβουν μια φορα γιατι τετοιους ανθρωπους τους κανω περα με την μιαααααααα...

Με πιανει μια αηδια βρε παιδι μου αλλο πραγμα....γιατι δεν μπορει να το χωρεσει το μυαλο μου πως μπορει ενας ανθρωπος να μιλαει και να σκεφτεται ετσι....εγω και ανθρωπους που δεν τους συμπαθω ιδιαιτερα δεν το δειχνω ποτε και ειμαι παντα με το χαμογελο απλα δεν κανω παρεα και τελειωσε...

Ποτε δεν θα μπορουσα να στενοχωρησω ανθρωπο και ειδικα εγκυμονουσα!!

Ολα τα παιδια ειναι ευλογια!!!!!Αν ειναι δυνατον....

Κι εγω τα παιρνω και μουρχεται να ανοιξω το στομα μου και να μην το κλεινω!!

Χαζοι ανθρωποι ανεγκεφαλοι...αλλα πρεπει να τους λυπομαστε μου φαινεται γιατι οι κακοι ειναι και δυστυχισμενοι...

Φιλακια μην δινεις σημασια κοιτα το σπιτακι σου και οι αλλοι ας κανουν και ας λενε οτι θελουν!!!σκ..α στο στομα τοτυς! συγνωμη αρρωσταινω!!!

Φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΚΑΤ έγραψε:

Όταν μάθαμε οτι είναι κοριτσάκι λέει η πεθερά μου "εγω γιο ήθελα".

Και γυρναω κι εγω στον πεθερό μου "Αντε πεθερέ τι κάθεσαι, κάνε ένα γιο στη γυναίκα σου".

Ακόμα και σε αυτους που δεν μπορεις να απαντησεις τοσο ανετα πάντα υπάρχει τροπος...

Γραψτους ολους και κοιτα το νινι σου!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Καιαιαιαιαιαιαιαι?

Τι έγινε?

Της τον έκανε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο,τι να ναι!

Μη δινεις καθολου σημασια!!

Και να εχεις δηλωσει καποια προτιμηση αυτο δεν λεγεται!!!

Ποσο μαλλον αν ειναι και κοντινοι σου ανθρωποι!

Γραφτους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

''Τι θα του φοράς;'':angry:

Έπρεπε να της πεις φορέματα και ροζ κορδέλες!!!Ακου εκεί τι θα του φοράς!!!Καλά πάνε καλά;:angry:

Μην δίνεις σημασία γλυκιά μου και το κυριότερο μην ταράζεσαι εσύ και ο μπεμπούλης!Να απαντάς,και εγώ αυτό έκανα και κάνω στα σχόλια γιατί κράτησα τα δίδυμα!Μόνο αυτό τους αξίζει:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an tis eleges koritsi..pali ta idia tha elege afou ontws o kosmos exei xazepsei...mou leei emena to petheriko...i maria(ksaderfi tou antra mou)einai egkios....a wraia lew egw...e ma kai aythn eprepe na to pei..as ekleine tous 4 mines kai meta..na piastei to paidi..leei to petheriko!!!!!!!!!!!!!tis lew an den sas to elege tha legate giati den mas to eipe emas einai dynaton emeis na tin grousouzepsoume...twra pou to eipe pali koubentes lete!!!!..egw molis ematha oti eixa agori kai pigame to xwrio na tous to poume...girizei kateytheian stin sinifada mou kai leei...ante na mou kanete eseis ena koritsaki(arabvniasmenoi aytoi)

e ti na peis!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΒΡΕ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙ' ΑΥΤΟΥΣ..

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ..

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΚΑΝΕΝΑΝ..

ΣΙΓΑ ΜΗ ΧΑΛΑΣΩ ΤΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάντια_4 έγραψε:

''Τι θα του φοράς;'':angry:

Έπρεπε να της πεις φορέματα και ροζ κορδέλες!!!Ακου εκεί τι θα του φοράς!!!Καλά πάνε καλά;:angry:

Μην δίνεις σημασία γλυκιά μου και το κυριότερο μην ταράζεσαι εσύ και ο μπεμπούλης!Να απαντάς,και εγώ αυτό έκανα και κάνω στα σχόλια γιατί κράτησα τα δίδυμα!Μόνο αυτό τους αξίζει:angry:

Πωπω Νάντια, δύο παιδάκια ήδη και περιμένεις και δίδυμα!!! Και κάποιοι ανεγκέφαλοι σου την είπανε επειδή τα κράτησες!!!

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου κοπέλα μου και με το καλό το διπλό θαύμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετοια ν΄ακουω και να διαβαζω για να τα παρω χειροτερα στο κρανιο...

(ειμαι που ειμαι στην τσιτα)

να εισαι σιγουρη, οτι οι περισσοτερες εχουμε ακουσει και ακουμε αυτου του ειδους "ομορφα" σχολια!!!!!

και εκει ειναι που σου ερχεται να αρχισεις το στολισμα και να μη σταματας!!!!

εχουμε την αγωνια μας και τη λαχταρα μας να ειναι πανω απ΄ολα καλα το μωρο, εχουμε και τους αλλους (τους γυρω γυρω ολοι) με τις βλακειες τους!!!

α εγω θελω να ειναι αγορι για να παρει το ονομα του ταδε

α καλυτερα να εχεις κοριτσι... τα κοριτσακια ειναι πιο γλυκα και καλυτερα για τη μανα

και παει λεγοντας...

βρε αει απο κει!!!!!!!!!!!!!!!

εγω ειμαι εγκυος στο τριτο και εχω παλι αγορι (τα τριτωσα χεχεχε) και προσπαθω να μη δινω σημασια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Νάντια_4 έγραψε:

Πωπω Νάντια, δύο παιδάκια ήδη και περιμένεις και δίδυμα!!! Και κάποιοι ανεγκέφαλοι σου την είπανε επειδή τα κράτησες!!!

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου κοπέλα μου και με το καλό το διπλό θαύμα!!![/quote:j3rku93o]

Ιφιγένεια δεν μπορείς να φανταστείς πόσα τέτοια ακούω απο διάφορους.Λες και ρώτησα την άποψη κανενός!!!:angry: Απ την μια ''ποπο καλά τόσο μικρή διαφορά;''ή ''καλά θα τα κρατήσετε;;;''ή ''πας καλά 4 παιδιά;θα τρελλαθεις!'' και άλλα τέτοια χαριτωμένα.Εγώ βέβαια απαντάω σε όλους πότε με χιούμορ και πότε με ειρωνία και ευτυχώς το βουλώνουν και δεν τολμάνε να μου ξανανοίξουν κουβέντα!Το πιο ωραίο που με είχε ρωτήσει μαι κυρία ήταν ''πού θα τα βάλετε;''.Στον κήπο,θα αφήσω πάνω στο γκαζόν 2 κούνιες και θα το κάνω παιδικό γιατί δεν χωράμε!:angry: Α,και θα τους πετάω φαγητό απο το μπαλκόνι!Δηλαδή έλεος!:angry: Πλεον έχουμε καταντήσει να απολογούμαστε γιατί φέρνουμε τα παιδιά μας στον κόσμο¨.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάντια_4 έγραψε:

'Να απαντάς,και εγώ αυτό έκανα και κάνω στα σχόλια γιατί κράτησα τα δίδυμα!Μόνο αυτό τους αξίζει:angry:

Δεν εχω λογια...Πώς καποιος μπορει σου ειπε κατι τετοιο....:angry:

Εχω μεινει παγωτο!:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν σε ξαναρωτησει καμια τη θα του φορας ηα παντηση σου θα ειναι η εξης :δεν εχει σημασια τη θα του φοραω αλλα αυτο που εχει αναμεσα στα ποδια του το οποιο σε λιγα χρονια θα παρακαλατε να το εχετε η αν οχι να το αποκτησετε για τις κορες σας . (δεν εχω τιποτα με τα κοριτσακια τα λατρευω )Σε ποια γυναικα δεν αρεσουν οι αντρες; μονο στις λεσβιες αρα αν στην ξαναπουν απαντα κανονικα :οσα δεν φτανεθ=ι η αλεπο τα κανει κρεμασταρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου την << είπαν >>

Οι γιοί μου απ τον πρώτο γάμο είναι

21 και 19 ετών,εγώ είμαι 35ετών,

Και τον Σεπτέμβρη γέννησα έναν

υπέροχο μπεμπάκο.

Τί το θέλεις τώρα το μωρό;;;

Τώρα που μεγαλώσαν τα άλλα;;;Κι όταν

έμαθαν ότι είναι αγόρι και το τρίτο,

Πάλι αγόρι;;;Γιατί να μην είναι κορίτσι;;;

Ή θα πρέπει να τσακώνεσαι με όλους, ή να κάνεις το κορόιδο.

Εγώ τους έλεγα θέλουμε ένα παιδάκι και με τον δεύτερο σύζηγό μου

Και ότι το σημαντηκότερο από όλα να είναι γερό παιδί.

Και αν είναι αγόρι ή κορίτσι, λίγο με ενδιαφέρει.

Τα παιδια μου τα μεγάλα είναι ξετρελαμένα με το νέο τους αδελφάκι

και μου λένε να μην δίνω σημασία στους κακοπροαίρετους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως το έχω γράψει δίνει λάθος εντύπωση.

Οι γείτονες μου την έλεγαν και κάποιες θείες και

όχι τα μεγάλα μου παιδια.

Τα μεγάλα το λατρεύουν και θέλουν να κάνω κι άλλο παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...