Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

Κοριτσια μου 2η μερα καθυστέρησης εκανα τεστ δεν κρατηθηκα το ωορρηξιας θετικο ..τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο 😕😕 τι συμβαινει αραγε???  Η αληθεια ειναι οτι υγρα εχω πιει ..εαν δεν ερθει μεχρι απογευμα θα ξανα κανω !!! 
Γινεται να εχω ωορρηξια πριν την περιοδο βρε κοριτσια μου ?? 

836D33F1-82C5-4CCB-A498-911BC6B40CB0.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dina970 είπε:

Κοριτσια μου 2η μερα καθυστέρησης εκανα τεστ δεν κρατηθηκα το ωορρηξιας θετικο ..τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο 😕😕 τι συμβαινει αραγε??? Γινεται να εχω ωορρηξια πριν την περιοδο βρε κοριτσια μου ?? 

836D33F1-82C5-4CCB-A498-911BC6B40CB0.jpeg

Δεν το έχω ξαναδεί αυτό , τι να πω; Εμένα πάντως μου ήρθε περίοδος σήμερα !!!πάω τον άλλο μήνα!! Εύχομαι να κάνουν λάθος τα τεστ και να είσαι εγκυουλα κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα 🙂 κορίτσια έκλεισα ραντεβού σε καινούρια γιατρό και δεν επιτρέπεται να έρθει ο άντρας μου μαζί μου *σημείωση είναι ειδικός γονιμότητας* μόνες πάτε και εσείς;φοβάμαι ότι δεν θα ξέρω τι να ρωτήσω, πάντα είχα την σιγουριά ότι ήταν εκεί ο άντρας μου και ότι δεν μπορούσα να σκεφτώ να ρωτήσω το έκανε αυτός για μένα, με πιάνει άγχος και όταν φεύγω λέω αα έπρεπε να ρωτήσω και αυτό...

Καλησπέρα κορίτσι! Δυστυχώς έτσι πως έχουν τα πράγματα οι περισσότεροι γιατροί επιτρέπουν μόνο ένα άτομο μέσα. Θα σου πω εγώ τι κάνω στον παιδίατρο. Έχω ένα χαρτάκι όπου σημειώνω όλα όσα θέλω να ρωτήσω. Συζήτησε με τον άντρα σου το θέμα και κάνε κι εσύ το ίδιο. Δεν είναι ντροπή! Ανθρώποι είμαστε! Από την άλλη πάντα μια συζήτηση, και ειδικά με έναν γιατρό, γεννά περισσότερες απορίες άρα θεωρώ ότι θα σε καλύψει!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Δεν το έχω ξαναδεί αυτό , τι να πω; Εμένα πάντως μου ήρθε περίοδος σήμερα !!!πάω τον άλλο μήνα!! Εύχομαι να κάνουν λάθος τα τεστ και να είσαι εγκυουλα κορίτσι μου!!

Πολλες φορες ειναι καλυτερα να ερχεται στην ωρα που περιμενεις παρα αυτο που μου συμβαινει εμενα τωρα 😔 

κοριτσι μου θα προσπαθήσουμε ξανα εχει να ερθει το θαυματακι μας !!! Μην στεναχωριεσαι !!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια έχει βγει καμια θετική στο ουρεοπλασμα, και αν ναι έφυγε ευκολα? 

Ναι η φίλη μου. Πήρε αντιβίωση και τον επόμενο μήνα έμεινε έγκυος 🤰 τώρα είναι μανούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η manoula84 είπε:

Καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!! Συνχαρητιρια στα κοριτσια με τις αχνεσ γραμμουλες ευχομαι ολα να κυλυσουν τελεια!!!! Εγω ακομα δεν εχω περιοδο αλλα νιωθω οτι θα ερθει , βεβαια ετσι ενοιθα και οταν ημουν εγκυος στο γιο μου, τι να πω αντε μια 2 μερες υπομονη ακομα και θα δουμε!  

@lacostaki (αναφερομαι στο σχολιο που εκανες για τον ανδρα σου που δουλευει ως αργα) ευχομαι τα καλυτερα για τις γονιμες μερες σου και επειδη και εγω που πιστεψε με θελω σαν τρελη παιδι οταν γυριζω απο ταξιδι και ειμαι πτωμα απο την δουλεια και συνηθως ειναι μετα τις 8 την νυχτα δεν εχω κεφι για τιποτα, οποτε θα σου πω το μυστικο μην του ζητησεις να κανετε κατι απλα εχε τα παντα ετοιμα ξερεις φαι περιποιηση και γενικα αντιστροφη ψυχολογια χαχαχ δηλαδη ξερω οτι εισαι πτωμα δεν πειραζει και να μην κανουμε κατι και μετα δειξε και λιγο down και μονος του θα ερθει και θα σου πει παμε να προσπαθησουμε, θα δεις!!!!

 

Μαζί είμαστε εμείς κι εγώ σε 4 περιμένω κανονικά αλλά επειδή μου είπε κ γυναικολόγος ότι έκανα ωορηξία πιο νωρίς παίζει κ σε 2 μέρες να μου έρθει! Μακάρι να χουμε και εμείς θετικά αποτελέσματα!!! 🎈❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Πολλες φορες ειναι καλυτερα να ερχεται στην ωρα που περιμενεις παρα αυτο που μου συμβαινει εμενα τωρα 😔 

κοριτσι μου θα προσπαθήσουμε ξανα εχει να ερθει το θαυματακι μας !!! Μην στεναχωριεσαι !!!❤️

Σε αυτό συμφωνώ γιατί γεμίζεις με ελπίδες και μετά είναι πιο δύσκολα τα πράγματα!

Αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ περίεργο! Αν ξέρει κάποιο κορίτσι ας μας πει. Ανεβαίνει τόσο πολύ η lh όταν περιμένουμε περίοδο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Ναι η φίλη μου. Πήρε αντιβίωση και τον επόμενο μήνα έμεινε έγκυος 🤰 τώρα είναι μανούλα!!!

@Celine και @Ευάγγελοςτ σας ευχαριστω πολυ. Δηλαδή είναι κάτι που φευγει? Γιατί διάβασα ότι είναι πολυ ανθεκτικο. Όπως καταλάβατε στη καλλιέργεια μου βρέθηκε ουρεοπλασμα. Στεναχωρέθηκα τόσο, πιο πολυ για τους άχρηστους γιατρους που δεν ξέρουν να σου πουν να κάνεις μια απλή καλλιέργεια. Ο παλιος μου το Μάιο που είχα την πρωτη αποβολή του έτους και ο επόμενος που πηγα το καλοκαίρι για έλεγχο. Του τελευταίου του είχα πει ο οοοολο το ιστορικό μου και μ έκανε μόνο παπ. Ουτε ορμονολογικες. Μετά σκεφτόμουν φταίω εγώ που δεν ζήτησα να κάνω εξετάσεις αλλά οοοοχι δεν έχω πτυχιο ιατρικής δεν είμαι γιατρός. Δε θα μάθω ποτε τώρα αν η τελευταία αποβολή ήταν να γίνει η έφταιγε το μικρόβιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

@Celine και @Ευάγγελοςτ σας ευχαριστω πολυ. Δηλαδή είναι κάτι που φευγει? Γιατί διάβασα ότι είναι πολυ ανθεκτικο. Όπως καταλάβατε στη καλλιέργεια μου βρέθηκε ουρεοπλασμα. Στεναχωρέθηκα τόσο, πιο πολυ για τους άχρηστους γιατρους που δεν ξέρουν να σου πουν να κάνεις μια απλή καλλιέργεια. Ο παλιος μου το Μάιο που είχα την πρωτη αποβολή του έτους και ο επόμενος που πηγα το καλοκαίρι για έλεγχο. Του τελευταίου του είχα πει ο οοοολο το ιστορικό μου και μ έκανε μόνο παπ. Ουτε ορμονολογικες. Μετά σκεφτόμουν φταίω εγώ που δεν ζήτησα να κάνω εξετάσεις αλλά οοοοχι δεν έχω πτυχιο ιατρικής δεν είμαι γιατρός. Δε θα μάθω ποτε τώρα αν η τελευταία αποβολή ήταν να γίνει η έφταιγε το μικρόβιο. 

Κορίτσι μου πολύ πιθανόν η αποβολή να ήταν απο αυτό δυστυχώς. Έτσι είχαν πει σε μια άλλη φίλη μου. Την αντιβίωση πρέπει να την πάρει και ο άντρας σου. Τουλάχιστον τώρα βρέθηκε η αιτία απο δω και πέρα έρχονται τα καλύτερα. Πραγματικά κάποιοι γιατροί είναι για πολύ ξύλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Κορίτσι μου πολύ πιθανόν η αποβολή να ήταν απο αυτό δυστυχώς. Έτσι είχαν πει σε μια άλλη φίλη μου. Την αντιβίωση πρέπει να την πάρει και ο άντρας σου. Τουλάχιστον τώρα βρέθηκε η αιτία απο δω και πέρα έρχονται τα καλύτερα. Πραγματικά κάποιοι γιατροί είναι για πολύ ξύλο...

Ξεκινάμε αντιβίωση από σήμερα κιόλας, θα μου δωσει μια που επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη για παν ενδεχόμενο και σε 10 μέρες επανελεγχος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2021 at 2:12 ΜΜ, ο/η varvi είπε:

Κοριτσαρες καλημέρα. Λοιπόν είμαι στην 27 μέρα του κύκλου . Περιμένω σε δύο με πέντε μέρες περίοδο. Κύκλος από 29 μέχρι 33. Δεν άντεξα και έκανα ένα τ στ τώρα. Πείτε μου σας παρακαλώ τις γνώμες σας. Βλέπετε κάτι να αχνοφαινεται η κάνουν πουλάκια τα μάτια μου????IMG_20210117_140901.thumb.jpg.55a85ec9b3a592a6c3d72344bd913e30.jpg

IMG_20210117_140851.jpg

τελικα;;Εκανες χοριακη;;;;;Πες να χαρουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ξεκινάμε αντιβίωση από σήμερα κιόλας, θα μου δωσει μια που επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη για παν ενδεχόμενο και σε 10 μέρες επανελεγχος. 

 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, εύχομαι τον επόμενο μήνα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα 👶🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ξεκινάμε αντιβίωση από σήμερα κιόλας, θα μου δωσει μια που επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη για παν ενδεχόμενο και σε 10 μέρες επανελεγχος. 

 

Μια ξαδερφη μου ειχε...Θελει επιμονη για να φυγει αλλα φευγει ...Ολα καλα θα πανε!Και θα προχωρησεις παρακατω!Ποιον γιατρο εχεις;;;Προσπαθω να σου στειλω μηνυμα αλλα δεν βλεπω που μπορω να στο στειλω...Αααα αμεσως μετα τη θεραπεια εμεινε εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Μια ξαδερφη μου ειχε...Θελει επιμονη για να φυγει αλλα φευγει ...Ολα καλα θα πανε!Και θα προχωρησεις παρακατω!Ποιον γιατρο εχεις;;;Προσπαθω να σου στειλω μηνυμα αλλα δεν βλεπω που μπορω να στο στειλω...Αααα αμεσως μετα τη θεραπεια εμεινε εγκυος!

Στην Κρήτη είμαι, πηγα σε μια από την ιδιωτική ασφάλεια μου. Τουλάχιστον αυτη με έβαλε να κάνω καποιες εξετάσεις που μ έλειπαν. 

Εδώ κλείσει τα μηνυματα μετα την αποβολή. Μου είχαν έρθει κάτι ξεκαρφωτα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε!εγω αυτό το μήνα πήρα χάπια serpafar για πρόκληση ωορεξιας πηγα στον γιατρό για παρακολούθηση και ήταν όλα πολύ καλά 11 μέρα του κύκλου πηγα στον γιατρό και μου είπε αύριο μεθαύριο θα γίνει ωορεξια την επόμενη νερά είχα τους πόνους της ωορεξιας όποτε λέω εδώ είμαστε είχα κάθε μέρα έπαφες!απο χτες λοιπόν με έχουν πιάσει πόνοι περιόδου σήμερα πιο έντονη είμαι στην 18 ημέρα του κύκλου δεν είναι πολύ νωρίς για να αδιαθετησω;υπάρχει πιθανότητα να αδιαθετησω τόσο νωρίς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dina970 είπε:

Κοριτσια μου 2η μερα καθυστέρησης εκανα τεστ δεν κρατηθηκα το ωορρηξιας θετικο ..τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο 😕😕 τι συμβαινει αραγε???  Η αληθεια ειναι οτι υγρα εχω πιει ..εαν δεν ερθει μεχρι απογευμα θα ξανα κανω !!! 
Γινεται να εχω ωορρηξια πριν την περιοδο βρε κοριτσια μου ?? 

836D33F1-82C5-4CCB-A498-911BC6B40CB0.jpeg

Έχω ακούσει για διπλή ωορεξια μέσα στον ίδιο κύκλο δεν ξέρω αν εννοούν αυτό αν δεν κανείς υπέρηχο να δεις αν έχεις ωορεξια όντως δεν θα το μάθεις ποτέ τι είναι αυτό αλλά αυτό που θα έκανα εγώ είναι θα το εκμεταλλευόμουνα και θα είχα και άλλες επαφές κι άλλη ευκαιρία δηλαδή!να χαλαρώσεις να το διασκεδάσεις και ότι είναι να γίνει θα το μάθεις σε λίγες μέρες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα 🙂 κορίτσια έκλεισα ραντεβού σε καινούρια γιατρό και δεν επιτρέπεται να έρθει ο άντρας μου μαζί μου *σημείωση είναι ειδικός γονιμότητας* μόνες πάτε και εσείς;φοβάμαι ότι δεν θα ξέρω τι να ρωτήσω, πάντα είχα την σιγουριά ότι ήταν εκεί ο άντρας μου και ότι δεν μπορούσα να σκεφτώ να ρωτήσω το έκανε αυτός για μένα, με πιάνει άγχος και όταν φεύγω λέω αα έπρεπε να ρωτήσω και αυτό...

Ρωτα αν μπορεις αν μπορει κ ο άντρας σου να ακουει με βιντεοκληση το γιατρό? Δεν ξέρω καν αν γίνεται αυτό μια ιδέα είπα 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε αυτό συμφωνώ γιατί γεμίζεις με ελπίδες και μετά είναι πιο δύσκολα τα πράγματα!

Αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ περίεργο! Αν ξέρει κάποιο κορίτσι ας μας πει. Ανεβαίνει τόσο πολύ η lh όταν περιμένουμε περίοδο;

 

Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος αλλα να το τεστ να βγαινει αρνητικο ?? Τι να πω δεν ξερω κοριτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

@Celine και @Ευάγγελοςτ σας ευχαριστω πολυ. Δηλαδή είναι κάτι που φευγει? Γιατί διάβασα ότι είναι πολυ ανθεκτικο. Όπως καταλάβατε στη καλλιέργεια μου βρέθηκε ουρεοπλασμα. Στεναχωρέθηκα τόσο, πιο πολυ για τους άχρηστους γιατρους που δεν ξέρουν να σου πουν να κάνεις μια απλή καλλιέργεια. Ο παλιος μου το Μάιο που είχα την πρωτη αποβολή του έτους και ο επόμενος που πηγα το καλοκαίρι για έλεγχο. Του τελευταίου του είχα πει ο οοοολο το ιστορικό μου και μ έκανε μόνο παπ. Ουτε ορμονολογικες. Μετά σκεφτόμουν φταίω εγώ που δεν ζήτησα να κάνω εξετάσεις αλλά οοοοχι δεν έχω πτυχιο ιατρικής δεν είμαι γιατρός. Δε θα μάθω ποτε τώρα αν η τελευταία αποβολή ήταν να γίνει η έφταιγε το μικρόβιο. 

Μην αγχώνεσαι. Το ουρεοπλασμα είναι μικρόβιο της χλωρίδας μας που σε περιόδους που δεν είμαστε πλούσιες σε γαλακτοβακοιλους ή πολύ στρες κλπ αυξάνεται. Εγώ φαντάσου έχω βγει τωρα που είμαι έγκυος ασθενώς θετική και δεν έχω πάρει καν αγωγή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος αλλα να το τεστ να βγαινει αρνητικο ?? Τι να πω δεν ξερω κοριτσι μου 

Να εκμεταλλευτής εσυ το τεστ ωορεξιας αλλά πήγαινε και κάνε και μια χορικά η να ηρεμήσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος αλλα να το τεστ να βγαινει αρνητικο ?? Τι να πω δεν ξερω κοριτσι μου 

 

Χ οριακή δεν σκέφτεσαι να κάνεις? Πιστευω θα δείξει σίγουρα. Τώρα για την lh  ο γιατρός και ο υπέρηχος θα σου απαντήσουν σίγουρα τι γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος αλλα να το τεστ να βγαινει αρνητικο ?? Τι να πω δεν ξερω κοριτσι μου 

Αναλόγως την ευαισθησία του τέστ! Να κάνεις διπλή ωορρηξία με τόσο μεγάλη απόσταση περίεργο μου φαίνεται! Είχες ποτέ καθυστέρηση δύο εβδομάδες; Γιατί αν είναι ωορρηξία θα αδιαθετησεις σε ενάμιση μήνα! Περίμενε και σήμερα και κάνε αύριο το πρωί ένα άλλο τέστ με μεγαλύτερη ευαισθησία η μία χοριακη!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος αλλα να το τεστ να βγαινει αρνητικο ?? Τι να πω δεν ξερω κοριτσι μου 

κι ομως οσο περιεργο να ακουγεται υπαρχει περιπτωση να μην βγαινει αρνητικο το τεστ και να εισαι εγκυος!!! εχει συμβει στην αδελφη μου....εγω θα σου ελεγα αν δεν ερθει μεχρι το πρωι να πας για χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dina970 είπε:

Πολλες φορες ειναι καλυτερα να ερχεται στην ωρα που περιμενεις παρα αυτο που μου συμβαινει εμενα τωρα 😔 

κοριτσι μου θα προσπαθήσουμε ξανα εχει να ερθει το θαυματακι μας !!! Μην στεναχωριεσαι !!!❤️

Όντως καλύτερα να έρχεται στην ώρα του ή νωριτερα παρά να έχεις έστω και μία μέρα καθυστέρηση! Πηγαινε καλύτερα να κανείς μια χοριακη που είναι 100% το αποτέλεσμα! Άσε τα τεστ να άου φύγει το άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Ξεκινάμε αντιβίωση από σήμερα κιόλας, θα μου δωσει μια που επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη για παν ενδεχόμενο και σε 10 μέρες επανελεγχος. 

 

Εγω ειχα κοριτσι μου. Εμενα μου ειχαν πει οτι ισως να οφειλοταν εκει το οτι δεν εμενα εγκυος. Επισης εαν δε φυγει, ισως προκαλει και αποβολες. Πηραμε και οι δυο αντιβιωση και τον επομενο μηνα εμεινα εγκυος! Ολα καλα θα πανε! Μακαρι συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...