Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όχι δεν με ενοχλεί αντιθέτως είναι από τα λίγα που απολαμβάνω! Έναν πίνω, ελληνικό για την ακρίβεια κ τον κάνω κ αραιωμένο. Για την καφεΐνη με απασχολεί περισσότερο.

Ένας δεν πειράζει 😊 ρώτησες το γιατρό σου; Πάντως decaf μπορείς να πιεις άνετα αν θες κ 2ο την ημέρα 😊

 

Από ποιες περιοχές είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ένας δεν πειράζει 😊 ρώτησες το γιατρό σου; Πάντως decaf μπορείς να πιεις άνετα αν θες κ 2ο την ημέρα 😊

 

Από ποιες περιοχές είστε; 

Με βαριά καρδιά μου είπε να πίνω αφού τον κάνω κ αραιωμένο... Εγώ από Πάτρα είμαι! Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με βαριά καρδιά μου είπε να πίνω αφού τον κάνω κ αραιωμένο... Εγώ από Πάτρα είμαι! Εσύ;

Αθήνα ειμαι εγώ 😊

Ολες εκτός από μένα, πρώτο μωράκι απ ότι βλέπω 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αθήνα ειμαι εγώ 😊

Ολες εκτός από μένα, πρώτο μωράκι απ ότι βλέπω 😂 

😆 Ναι το πρώτο μου! Προσπαθώ να είμαι κουλ γτ αλλιώς θα τρελαθώ από το άγχος! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αααα μαζί είμαστε άρα στην 6η😁 μια χαρά με το τσιγάρο, καλύτερα 😂😂 με το καλό το νινακι να έρθει ❤️ έκανες υπέρηχο; 

Ναι καλε με βοηθάει να το κοψω 😂😂 ναιιι καναμε 2 κιολας (μου χει μεινει φοβια απ την παλινδρομη και παω καθε βδομαδα !!! Χαχαχ) Στον τελευταιο ειδαμε λεκιθικο ασκο ! Τωρα θα ακουσουμε καρδουλα πρωτα ο θεος !!! Εσυ εκανες ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ναι καλε με βοηθάει να το κοψω 😂😂 ναιιι καναμε 2 κιολας (μου χει μεινει φοβια απ την παλινδρομη και παω καθε βδομαδα !!! Χαχαχ) Στον τελευταιο ειδαμε λεκιθικο ασκο ! Τωρα θα ακουσουμε καρδουλα πρωτα ο θεος !!! Εσυ εκανες ???

Όχι ακόμα, θα πάω την άλλη Τρίτη 😊 έκανα τεστ κ μια χοριακη απλά 😂 εγώ είμαι λίγο πιο κουλ χαχα! Πότε έχεις ραντεβού ξανά; 

Από ηλικίες; πόσο είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι ακόμα, θα πάω την άλλη Τρίτη 😊 έκανα τεστ κ μια χοριακη απλά 😂 εγώ είμαι λίγο πιο κουλ χαχα! Πότε έχεις ραντεβού ξανά; 

Από ηλικίες; πόσο είστε; 

35 εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Όχι ακόμα, θα πάω την άλλη Τρίτη 😊 έκανα τεστ κ μια χοριακη απλά 😂 εγώ είμαι λίγο πιο κουλ χαχα! Πότε έχεις ραντεβού ξανά; 

Από ηλικίες; πόσο είστε; 

Την Τρίτη μεθαυριοο!!!! Και ανυπομονω απο τη μια ,απ την αλλη τρεμω καθε φορα !!! 27 ειμαι εγω!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με βαριά καρδιά μου είπε να πίνω αφού τον κάνω κ αραιωμένο... Εγώ από Πάτρα είμαι! Εσύ;

Εμενα κοριτσια για καφε μου ειπε 1 καφε την ημερα δεν πειραζει και γενικα το εχω ακουσει! Εγω δεν πινω πλεον γτ με αναγουλιαζει οπως και το τσιγαρο(ευτυχως)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Την Τρίτη μεθαυριοο!!!! Και ανυπομονω απο τη μια ,απ την αλλη τρεμω καθε φορα !!! 27 ειμαι εγω!! 😊

Άντε να δούμε 👏👏👏 να μας πεις νέα 😁

Έχετε καμία προτίμηση σε φύλο? 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Άντε να δούμε 👏👏👏 να μας πεις νέα 😁

Έχετε καμία προτίμηση σε φύλο? 😜

Εννοειταιιιιι!!!!!!!! 😁 εγω να σου πω την αληθεια οχι δεν εχω προτιμηση! Ο αντρας μου νομιζω ενδόμυχα θελει τον αγοραρο 😂😂 εσεις έχετε κοριτσια??? 

Επισης να κανω και μια ερωτηση ,τα συμπτωματα σας ειναι παντα σταθερα ??? Δλδ εμενα το στηθος μπορει να ξεπριστει για καναδυο μερες και να ξαναπριστει! Και με αγχώνει αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εννοειταιιιιι!!!!!!!! 😁 εγω να σου πω την αληθεια οχι δεν εχω προτιμηση! Ο αντρας μου νομιζω ενδόμυχα θελει τον αγοραρο 😂😂 εσεις έχετε κοριτσια??? 

Επισης να κανω και μια ερωτηση ,τα συμπτωματα σας ειναι παντα σταθερα ??? Δλδ εμενα το στηθος μπορει να ξεπριστει για καναδυο μερες και να ξαναπριστει! Και με αγχώνει αυτο!

Καλά πες του, αν κάνει κορίτσι θα τρελαθεί 😂

Εγώ επειδή έχω ήδη ένα κοριτσάκι όλοι μου λένε πάμε για το αγόρι, αλλά δεν έχω θέμα! Καλά να ναι κι ό,τι να ναι 😜

 

Τα συμπτώματα κι εμένα έτσι, μην αγχώνεσαι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλά πες του, αν κάνει κορίτσι θα τρελαθεί 😂

Εγώ επειδή έχω ήδη ένα κοριτσάκι όλοι μου λένε πάμε για το αγόρι, αλλά δεν έχω θέμα! Καλά να ναι κι ό,τι να ναι 😜

 

Τα συμπτώματα κι εμένα έτσι, μην αγχώνεσαι 😁

Αυτο λεω και εγω γερο να ναι κ οτι να ναι! Αν και η αληθεια ειναι πως πιστευω θα ειναι αγορι οντως !! Αλλα πραγματικα δε με νοιαζει !! 😊 

Ατιμα συμπτωματα θα τρελαθούμε στο τελος!!! Να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!! Ποσο ειναι????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Αυτο λεω και εγω γερο να ναι κ οτι να ναι! Αν και η αληθεια ειναι πως πιστευω θα ειναι αγορι οντως !! Αλλα πραγματικα δε με νοιαζει !! 😊 

Ατιμα συμπτωματα θα τρελαθούμε στο τελος!!! Να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!! Ποσο ειναι????? 

Εγώ δεν έχω κανένα feeling για αυτό 😂😂

Είναι 23 μηνών 😁 σ ευχαριστώ πολύ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ακουσα καρδουλα την προηγουμενη εβδομαδα 🥰 Δεν πίνω καθόλου καφέ πλέον από επιλογή. Σταμάτησα να καπνίζω περίπου ένα μήνα πριν μείνω έγκυος και μαζί με το κάπνισμα μείωσα και τον καφέ. Μου απαγόρευσε τα αναψυκτικά. Ο γιατρός μου είπε επιτρέπεται ένας την μέρα. (Καφές)Με το γάλα υπάρχει κάποια που έχει δυσανεξία στην λακτόζη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Avgoulla είπε:

Ναι ακουσα καρδουλα την προηγουμενη εβδομαδα 🥰 Δεν πίνω καθόλου καφέ πλέον από επιλογή. Σταμάτησα να καπνίζω περίπου ένα μήνα πριν μείνω έγκυος και μαζί με το κάπνισμα μείωσα και τον καφέ. Μου απαγόρευσε τα αναψυκτικά. Ο γιατρός μου είπε επιτρέπεται ένας την μέρα. (Καφές)Με το γάλα υπάρχει κάποια που έχει δυσανεξία στην λακτόζη;

Εγώ με το που το έμαθα έκοψα από μόνη μου ψωμιά, αναψυκτικά, γλυκά κ γενικά τις βλακειουλες γτ το είχα χεσει με γιορτές και καραντίνα, μου είχαν μείνει κ μερικά κιλά και με βλέπω να γίνομαι 🐷🐷

Με το γάλα εγώ δεν έχω κάποιο θέμα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Avgoulla είπε:

Ναι ακουσα καρδουλα την προηγουμενη εβδομαδα 🥰 Δεν πίνω καθόλου καφέ πλέον από επιλογή. Σταμάτησα να καπνίζω περίπου ένα μήνα πριν μείνω έγκυος και μαζί με το κάπνισμα μείωσα και τον καφέ. Μου απαγόρευσε τα αναψυκτικά. Ο γιατρός μου είπε επιτρέπεται ένας την μέρα. (Καφές)Με το γάλα υπάρχει κάποια που έχει δυσανεξία στην λακτόζη;

Δεν έχω κάνει τεστ δυσανεξίας για να ξέρω σίγουρα αλλά κάθε φορά που πίνω γάλα νιώθω φουσκωμένη. Ωστόσο εδώ κ χρόνια πίνω κεφίρ και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Δεν έχω κάνει τεστ δυσανεξίας για να ξέρω σίγουρα αλλά κάθε φορά που πίνω γάλα νιώθω φουσκωμένη. Ωστόσο εδώ κ χρόνια πίνω κεφίρ και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Και εγώ φουσκώνω γι αυτό προβληματίζομαι επειδή το ασβέστιο είναι απαραίτητο. Δεν το γνωρίζω το κεφίρ θα το ψάξω. Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μην μιλαμε για κιλα γιατι το Μάρτιο ειχα την παλινδρομη οποτε περασα 1η καραντινα μαζι με "κατάθλιψη" εβαλα κιλα! Και τωρα ειμαι ηδη 2 μηνες σε αναστολη δεν κανω τπτ ,προσπαθουσα να κοψω και το καπνισμα πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος,  και φοβαμαι θα βαλω πολλα κιλα!! Φυσικα λεω υγειες το μωρο να ειναι και τα κιλα χανονται με προσπαθεια και θεληση!! Απλα προσπαθω να προσεχω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Αχ κοριτσια μην μιλαμε για κιλα γιατι το Μάρτιο ειχα την παλινδρομη οποτε περασα 1η καραντινα μαζι με "κατάθλιψη" εβαλα κιλα! Και τωρα ειμαι ηδη 2 μηνες σε αναστολη δεν κανω τπτ ,προσπαθουσα να κοψω και το καπνισμα πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος,  και φοβαμαι θα βαλω πολλα κιλα!! Φυσικα λεω υγειες το μωρο να ειναι και τα κιλα χανονται με προσπαθεια και θεληση!! Απλα προσπαθω να προσεχω!! 

Κι εγώ σε αναστολή 😂🐷 οι υπόλοιπες; δουλεύετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Σας είπαν οι γιατροί σας μέχρι πόσα περίπου σας επιτρέπουν να πάρετε; 

Εμένα δεν ασχολήθηκε καθόλου, με ζύγισε κ δεν είπε τίποτα άλλο. Ίσως μου πει αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα! Εγω ειμαι 9η εβδομαδα και εχω ΠΗΤ 15/8 . 
Αυτο με το φουσκωμα το εχω κ εγω ειδικα προς το απογευμα . Προσπαθω να προσαρμοσω τι τρωω και τις ποσοτητες γιατι νιωθω δυσφορια ωρες ωρες. Δεν εχω κοιλια αλλα οταν με πιανει ειμαι λες εχω τυμπανισμο😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα δεν ασχολήθηκε καθόλου, με ζύγισε κ δεν είπε τίποτα άλλο. Ίσως μου πει αργότερα.

Λογικά δεν θα έχεις θέμα γι αυτό 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...