Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθούμε για μωρακι εδώ και 6 μήνες


Eleni93

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!! Με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και 6 μήνες περίπου για μωράκι αλλα δεν μπορώ να μεινω εγκυος. Δοκιμάσαμε και καθημερινά ένα διάστημα, μια με μια μέρα (όπως με συμβούλεψε ο γιατρός) και στην ωοοριξια αλλά τίποτα! Το ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα για περαιτέρω ψάξιμο κτλ (είμαι σχεδόν 30) αλλά με έχει πιάσει τρελό άγχος γιατί έχω σταθερό κύκλο και σκέφτομαι διαφορά μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα. Σας παρακαλώ πείτε μου συμβουλές και τις δικές σας εμπειρίες. Σας ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eleni93 είπε:

Καλησπέρα σας!! Με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και 6 μήνες περίπου για μωράκι αλλα δεν μπορώ να μεινω εγκυος. Δοκιμάσαμε και καθημερινά ένα διάστημα, μια με μια μέρα (όπως με συμβούλεψε ο γιατρός) και στην ωοοριξια αλλά τίποτα! Το ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα για περαιτέρω ψάξιμο κτλ (είμαι σχεδόν 30) αλλά με έχει πιάσει τρελό άγχος γιατί έχω σταθερό κύκλο και σκέφτομαι διαφορά μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα. Σας παρακαλώ πείτε μου συμβουλές και τις δικές σας εμπειρίες. Σας ευχαριστώ πολύ 

Κοριτσι μου καλησπερα!!! Το αγχος ειναι ο νουμερο 1 ανασταλτικος παραγοντας εγω αυτο πιστευω, κ εμεις καναμε σχεδον 8 μηνες να τα καταφερουμε κ εφταιγε το αγχος!! Βεβαια εγω δεν περιμενα να περασει ενας χρονος που λενε για να κανουμε εξετασεις δε νομιζω οτι ειναι σωστο γτ αν οντως υπαρχει κατι απλα καθυστερεις χωρις λογο! Εγω ειχα κανει ολες τις ορμονικες αρχικα και ηταν καλες κ οταν περασε κ ο 6ος μηνας χωρις θετικο αποτελεσμα εκανε κ ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα που επισης βγηκε καλο! Τοτε χαλαρωσαμε κ οι 2 κ ειπαμε οτι αφου ολα ειναι καλα θα γινει και ας γινει οποτε θελει, κ τον επομενο μηνα εμεινα εγκυος,ναι τον επομενο μηνα!!!! Οποτε θεωρω οτι το αγχος κανει μονο κακο, αλλα κ παλι αν σε αγχωνει οτι υπαρχει κατι καντε τις εξετασεις σας αν δεν υπαρχει θα χαλαρωσετε αμεσως, αν υπαρχει θα το λυσετε και θα προχωρησετε!! Ελπιζω να σε βοηθησα κοριτσι μου, κ ευχομαι να γινει συντομα το θαυματακι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Eleni93 είπε:

Καλησπέρα σας!! Με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και 6 μήνες περίπου για μωράκι αλλα δεν μπορώ να μεινω εγκυος. Δοκιμάσαμε και καθημερινά ένα διάστημα, μια με μια μέρα (όπως με συμβούλεψε ο γιατρός) και στην ωοοριξια αλλά τίποτα! Το ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα για περαιτέρω ψάξιμο κτλ (είμαι σχεδόν 30) αλλά με έχει πιάσει τρελό άγχος γιατί έχω σταθερό κύκλο και σκέφτομαι διαφορά μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα. Σας παρακαλώ πείτε μου συμβουλές και τις δικές σας εμπειρίες. Σας ευχαριστώ πολύ 

Θα κάνεις ορμονικές εξετάσεις όπως σου είπε και το προηγούμενο κορίτσι, υπέρηχο να δεις αν έχεις καταβολές αν έχεις εικόνα πολυκυστικων, αν και πότε κάνεις ωορρηξία. Ο άντρας σου σπερμοδιάγραμμα. Αν όλα βγουν καλά σαλπιγγογραφία... αυτά για αρχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2020 at 11:07 ΜΜ, ο/η Eleni93 είπε:

Καλησπέρα σας!! Με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και 6 μήνες περίπου για μωράκι αλλα δεν μπορώ να μεινω εγκυος. Δοκιμάσαμε και καθημερινά ένα διάστημα, μια με μια μέρα (όπως με συμβούλεψε ο γιατρός) και στην ωοοριξια αλλά τίποτα! Το ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα για περαιτέρω ψάξιμο κτλ (είμαι σχεδόν 30) αλλά με έχει πιάσει τρελό άγχος γιατί έχω σταθερό κύκλο και σκέφτομαι διαφορά μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα. Σας παρακαλώ πείτε μου συμβουλές και τις δικές σας εμπειρίες. Σας ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα κοριτσι!! Το αγχος ειναι ο πρωτος και βασικος παράγοντας! Και εμεις προσπαθουμε 5 μηνες και δεεεεν ! Λογω του οτι σκεφτομουν και εγω διαφορα αποφάσισα εκανα ορμονικες εξετασεις και ηταν ολα τελεια οι γιατροί μου το αποδίδουν στο αγχος και μονο! Απλως εμεις με τον αντρα μου εχουμε ηδη στο ιστορικο μας μια παλινδρομη κυηση οποτε εχουμε κανει και σπερμοδιαγραμμα και ηταν καλο! Θελω να πω πως οι περιπτώσεις μας δεν ειναι ιδιες αλλα και παλι Θεωρω πως θα σε ξεαγχωσει το κάνεις καποιες εξετασεις ισα για να σιγουρευτεις οτι ολα ειναι μια χαρα! Σε γενικες γραμμες ομως γλυκειά μου  ξεαγχωσου και θα ερθει !!! Το πως ειναι αλλη υποθεση ειναι πολυ δυσκολο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλες μου σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη! Εχω πάει σε γυναικολόγο πριν περίπου 3 μήνες και μου είχε πει ότι είναι πολύ νωρίς για περαιτέρω εξετάσεις και να χαλαρώσω. Μια κουβέντα είναι όμως!! Έχω κλείσει ακόμα ενα ραντεβού σε αλλο γιατρό να πάρω και άλλη άποψη και να κάνω εξετάσεις! Ο Θεός να μας βοηθήσει όλες πραγματικά πολύ δύσκολο αυτό που βιώνουμε τόσο άγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eleni93 είπε:

κοπέλες μου σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη! Εχω πάει σε γυναικολόγο πριν περίπου 3 μήνες και μου είχε πει ότι είναι πολύ νωρίς για περαιτέρω εξετάσεις και να χαλαρώσω. Μια κουβέντα είναι όμως!! Έχω κλείσει ακόμα ενα ραντεβού σε αλλο γιατρό να πάρω και άλλη άποψη και να κάνω εξετάσεις! Ο Θεός να μας βοηθήσει όλες πραγματικά πολύ δύσκολο αυτό που βιώνουμε τόσο άγχος

Να επιμεινεις κοριτσι μου οτι θες να κανεις τις εξετασεις τωρα για να χαλαρωσεις!! Και ειληκρινα προσπαθησε να ηρεμησεις γτ το αγχος απο μονο του ευθυνεται για δυσκολια στην συλληψη κ τπτ να μην εχετε, ολα θα γινουν στην ωρα τους, με τον εναν η τον αλλον τροπο αφου το θελετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Να επιμεινεις κοριτσι μου οτι θες να κανεις τις εξετασεις τωρα για να χαλαρωσεις!! Και ειληκρινα προσπαθησε να ηρεμησεις γτ το αγχος απο μονο του ευθυνεται για δυσκολια στην συλληψη κ τπτ να μην εχετε, ολα θα γινουν στην ωρα τους, με τον εναν η τον αλλον τροπο αφου το θελετε!!

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ πολύ!! Πραγματικά η συζήτηση εδώ αν πιστεύετε με έχει ηρεμήσει σε ενα βαθμό γιατί δεν θέλω νά το συζητώ με κανένα εκτός από τον άντρα μου γιατί ξέρεις μετά ξεκινά αλλο άγχος με τις ερωτήσεις. Το ζούμε μόνοι μας και κακώς τον έχω επηρεάσει με το άγχος μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eleni93 είπε:

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ πολύ!! Πραγματικά η συζήτηση εδώ αν πιστεύετε με έχει ηρεμήσει σε ενα βαθμό γιατί δεν θέλω νά το συζητώ με κανένα εκτός από τον άντρα μου γιατί ξέρεις μετά ξεκινά αλλο άγχος με τις ερωτήσεις. Το ζούμε μόνοι μας και κακώς τον έχω επηρεάσει με το άγχος μου

Σε καταλαβαινω απολυτα, κ εμεις το ιδιο περασαμε γι αυτο στα λεω!! Σκεψου οτι θα κανετε τις εξετασεις σας, και ειτε καλες ειτε δειξουν κατι θα ειστε μετα ετοιμοι να προχωρησετε σε αλλη βαση!! Και ολα θα πανε καλα πιστεψε το🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eleni93 είπε:

κοπέλες μου σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη! Εχω πάει σε γυναικολόγο πριν περίπου 3 μήνες και μου είχε πει ότι είναι πολύ νωρίς για περαιτέρω εξετάσεις και να χαλαρώσω. Μια κουβέντα είναι όμως!! Έχω κλείσει ακόμα ενα ραντεβού σε αλλο γιατρό να πάρω και άλλη άποψη και να κάνω εξετάσεις! Ο Θεός να μας βοηθήσει όλες πραγματικά πολύ δύσκολο αυτό που βιώνουμε τόσο άγχος

Ειναι πολυ δυσκολο το ολο θεμα με το αγχος και οντως ειναι πολύτιμο το να βρισκεις ανθρώπους που ειναι στη φαση με σενα και να μπορεις να πεις οτι θες χωρις να σκεφτεσαι τπτ!!! Μιλαω και απο προσωπικη εμπειρια !!! Μακάρι να εχεις συντομα καλα αποτελεσματα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Ειναι πολυ δυσκολο το ολο θεμα με το αγχος και οντως ειναι πολύτιμο το να βρισκεις ανθρώπους που ειναι στη φαση με σενα και να μπορεις να πεις οτι θες χωρις να σκεφτεσαι τπτ!!! Μιλαω και απο προσωπικη εμπειρια !!! Μακάρι να εχεις συντομα καλα αποτελεσματα 😍

Σας ευχαριστώ πολύ κοπέλες μου! Αφού σε κάποια φάση σκέφτομαι ότι κάτι κάνουμε λάθος κατά την διαδικασία αλλά και το άγχος είναι μεγάλος παράγοντας από ότι μου λετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
    • Αν το νιώθω λέει!! Μετράω τις ώρες εγώ!! Συνέχισε να γράφεις κορίτσι μου όταν σου εγκρίνουν και τις 20 δημοσιεύσεις θα μπορείς να γράφεις κατευθείαν για να υπάρχει κανονική επικοινωνία γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό!!! Και εγώ κάθε μέρα προσεύχομαι πραγματικά για να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️
    • Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, χάρηκα πολύ για σένα!! Έρχεται το ουράνιο τοξο σας🌈 όλα να πάνε κατ'ευχην μέχρι τέλους, κια ανεφελη εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα❣️
    • Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...