Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κακης ποιότητας ωάρια


Recommended Posts

στις On 19/11/2020 at 3:17 ΜΜ, ο/η Paulina είπε:

Καλησπέρα

Λίγο πολύ έχω περάσει τα ίδια με τις εξωσωματικές αλλά και περισσότερα με τις φυσικές εγκυμοσύνες. Μέσα σε 2 χρόνια έχω κάνει 2 προσπάθειες εκ των οποίων η πρώτη δεν έφτασε καν σε εμβρυομεταφορά. Στη δεύτερη, με άλλη αγωγή, από τα 8 ωάρια μόνο τα 2 καλά και τελικά ένα γονιμοποιήθηκε και τίποτα...Ο γιατρός με προϊδέασε για δωρεά (είμαι 40) σε περίπτωση που δεν έχω αποτέλεσμα και σε μια 3-4.

Δεν ήταν κάτι που σκέφτηκα, επειδή είπα ότι θα εξαντλήσω όλες τις πιθανότητες. Από τότε, Άνοιξη του 19,  έχω μείνει 3 φορές έγκυος φυσιλογικά. Πέρυσι το καλοκαίρι είχα μια παλίνδρομη στην 8η εβδομάδα και λίγο μετά μια εξωμήτρια κυήση με αφαίρεση σάλπιγγας.

Αυτή τη στιγμή διανύω(;) την τρίτη εγκυμοσύνη.Και ενώ ακούσαμε καρδούλα και πάλι τίποτα. Είμαι στην 9η εβδομάδα και είπαμε με τον γιατρό να του δώσουμε ένα περιθώριο μέχρι την επόμενη...

Είμαι επίσης απελπισμένη και θυμωμένη αλλά σίγουρα θα ξαναβρώ τη δύναμη. Βάλε πείσμα! Είσαι μικρή ακόμα και θα τα καταφέρεις!

 

 

 

κορίτσι καλησπέρα...σε σκεφτόμουν  σήμερα,  ελπίζω να σου πήγαν όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/11/2020 at 4:29 ΜΜ, ο/η euaki84 είπε:

κορίτσι καλησπέρα...σε σκεφτόμουν  σήμερα,  ελπίζω να σου πήγαν όλα καλά!

Καλησπέρα.

Να 'σαι καλά για τη σκέψη σου. Δυστυχώς, δεν άλλαξε κάτι στον υπέρηχο που επαναλάβαμε και έτσι έκανα απόξεση την Τρίτη. 

Αυτή τη φορά η εμπειρία ήταν διαφορετική...την Πέμπτη ανέβασα πυρετό από το πουθενά για μια μέρα μόνο και χτες, ενώ δεν είχα αίμα απο την Παρασκευή, άρχισαν να φεύγουν κομμάτια. Ο γιατρός με καθησύχασε και πράγματι σήμερα δεν έχω τίποτα.

Στείλαμε το έμβρυο για καρυότυπο και θα κάνουμε κι εμείς. Η αλήθεια είναι ότι έχω πελαγώσει λίγο. Δεν ξέρω πως να κινηθώ πλέον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Paulina είπε:

Καλησπέρα.

Να 'σαι καλά για τη σκέψη σου. Δυστυχώς, δεν άλλαξε κάτι στον υπέρηχο που επαναλάβαμε και έτσι έκανα απόξεση την Τρίτη. 

Αυτή τη φορά η εμπειρία ήταν διαφορετική...την Πέμπτη ανέβασα πυρετό από το πουθενά για μια μέρα μόνο και χτες, ενώ δεν είχα αίμα απο την Παρασκευή, άρχισαν να φεύγουν κομμάτια. Ο γιατρός με καθησύχασε και πράγματι σήμερα δεν έχω τίποτα.

Στείλαμε το έμβρυο για καρυότυπο και θα κάνουμε κι εμείς. Η αλήθεια είναι ότι έχω πελαγώσει λίγο. Δεν ξέρω πως να κινηθώ πλέον. 

αχ ποσο κρίμα...λυπάμαι πάρα πολύ.. τι να πω, υπομονή μόνο δεν ξερω τι άλλο μπορούμε να κάνουμε...μακαρι να τη βρείτε γρήγορα τη λύση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...