Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κάποια στιγμή πριν κανένα μήνα που είχα πόνο έτσι δεξιά ήταν το έντερο. Μπορεί να είναι και μυϊκό σε εσένα. Έτσι όπως το περιγράφεις δε φαίνεται κάτι ανησυχητικό. Με τον γιατρό σου μίλησες; Στο νοσοκομείο με ρωτούσαν αν έκανα εμετό αν είχα ανορεξία και αν έχω πυρετό. Έχεις κάτι από αυτά; 

Τότε που με είχε πιάσει ήταν ερεθισμένος ο σκωλικοειδιτης και πήρα αντιβίωση δεν το έψαξα παραπανω γιατί ήταν τον περασμένο Απρίλη που ο covid ήταν στην αρχή και στα νοσοκομεία γινόταν χαμός. Μετά δε με ενόχλησε ξανά.

 

Όχι δεν εχω τίποτα από αυτά που μου ανέφερες. Αύριο το πρωί θα μιλήσω με τον γυναικολόγο μου και ίσως βρούμε τελικά τι ακριβώς είναι. Γενικά ο πόνος εμφανίζεται ξαφνικά όταν κινούμαι, όπως ακριβώς με τραβάει χαμηλά όταν σηκώνομαι απότομα ή οταν φταρνίζομαι. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις ή αν είμαι πάλι η μοναδική που τα έχω αυτά😂

Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου! Να είσαι καλά! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νίναα είπε:

Όχι δεν εχω τίποτα από αυτά που μου ανέφερες. Αύριο το πρωί θα μιλήσω με τον γυναικολόγο μου και ίσως βρούμε τελικά τι ακριβώς είναι. Γενικά ο πόνος εμφανίζεται ξαφνικά όταν κινούμαι, όπως ακριβώς με τραβάει χαμηλά όταν σηκώνομαι απότομα ή οταν φταρνίζομαι. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις ή αν είμαι πάλι η μοναδική που τα έχω αυτά😂

Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου! Να είσαι καλά! 😊

Α μόνο τότε;;; καλε νόμιζα ότι το νιώθεις συνέχεια. Όλες τα έχουμε αυτά τα τραβήγματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Α μόνο τότε;;; καλε νόμιζα ότι το νιώθεις συνέχεια. Όλες τα έχουμε αυτά τα τραβήγματα.. 

Όχι όχι γενικά τον έχω τώρα τον πόνο και όπως είπα μόνο δεξιά και χαμηλά. Απλά ήθελα να εξηγήσω πως αισθάνομαι αυτόν τον πόνο, ότι είναι ο ίδιος όπως όταν φταρνίζομαι ή όταν σηκώνομαι απότομα. 

Τέτοιου είδους τράβηγμα αισθάνομαι, απλά τώρα το νιώθω συνέχεια... Καλά κατάλαβες, εγώ ίσως δεν το εξήγησα καλά. Θα δω τι θα πει και ο γιατρός μου αύριο, απλά με ανησύχησε αυτό με την σκωληκοειδίτιδα πιο πολύ. Όπως και να έχει και πάλι σε ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ μέχρι τώρα έχω κάνει καθαρισμό και αύριο έχω ραντεβού για ένα σφράγισμα. Ο γιατρος γι αυτά μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Τώρα για εξαγωγή δεν έχω ιδεα..

Θα ρωτησω και εγω να δω γιατί δεν θυμάμαι τι μου ελεγε ο οδοντιατρος μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Σου είπε ο γιατρός να μην πάρεις κανένα παυσίπονο? Το έχουμε ξανασυζητησειεδώ με τα κορίτσια κ το ντεπον (μέχρι 4 την ημέρα) επιτρέπονται. Για σφραγίσματα κλπ δεν ξέρω...

Η αλήθεια είναι ότι δεν εχω μιλησει με τον γιατρό αποφευγω να τον ενοχλω! Χαζη σκεψη το ξερω.. 

Απλα προσπαθώ να μαθω απο αλλους και αν εν τελη δεν μαθω θα ρωτησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην ομάδα! Κάναμε χθες τη β' επιπέδου κ όλα καλά!! Έχουμε μια συνεργασιμη τσούπρα 411 γρ. που έπαιρνε καλές πόζες και βοήθησε πολύ τη γιατρό 😂

Μια ερώτηση έχω για σας κορίτσια, επειδή συζητούσαμε για τραχηλους: τα 3 εκ. πώς σας φαίνονται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα στην ομάδα! Κάναμε χθες τη β' επιπέδου κ όλα καλά!! Έχουμε μια συνεργασιμη τσούπρα 411 γρ. που έπαιρνε καλές πόζες και βοήθησε πολύ τη γιατρό 😂

Μια ερώτηση έχω για σας κορίτσια, επειδή συζητούσαμε για τραχηλους: τα 3 εκ. πώς σας φαίνονται??

Καλημέρα!! Τέλεια νέα και τέλεια μπουμπού!!! Μια χαρά είναι τα 3 εκατοστά..( οτιδήποτε πάνω από 2,5 και κάποιοι λένε 2,1 είναι μια χαρά)..Τόσο είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη και ήμουν αεικίνητη...οπότε μπορείς να χαλαρώσεις και να απολαύσεις 🥰🥰 

Τόσο είναι κ εμένα μετά τη δεύτερη μέτρηση κ περιμένω να πάω πάλι να το μετρήσουμε μήπως και με σηκώσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα στην ομάδα! Κάναμε χθες τη β' επιπέδου κ όλα καλά!! Έχουμε μια συνεργασιμη τσούπρα 411 γρ. που έπαιρνε καλές πόζες και βοήθησε πολύ τη γιατρό 😂

Μια ερώτηση έχω για σας κορίτσια, επειδή συζητούσαμε για τραχηλους: τα 3 εκ. πώς σας φαίνονται??

Καλημέρα, γερή να ναι! Κι εμένα η δικιά μου ακριβώς το ίδιο βάρος είχε στη β επιπέδου 😀 όσο για τον τράχηλο δεν ξέρω να πω από πόσο και πάνω είναι ασφαλές, εγώ πχ είχα 5 εκ στη β επιπέδου. Το μόνο που μου είχε πει είναι ότι είναι οκ γιατί είναι κλειστός, δεν είχε σχολιάσει το μήκος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Θέμα κιλά εγκυμοσύνης..ένα ευαίσθητο θεματακι αχαχαχα..πόσα έχετε πάρει μέχρι στιγμής κ ποια εβδομάδα είστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@Liiidaνομίζω πολύ καλά, εμένα από την αρχή είναι 3,9. @DIAMANTW εγώ έχω χάσει 3, είμαι στη 17η.

Σήμερα 24 η βδ. και 5 κιλα από την αρχή.. τον τελευταίο μήνα άνοιξε η όρεξη αρκετά και άρχισα να παίρνω..να δούμε που θα φτάσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Θέμα κιλά εγκυμοσύνης..ένα ευαίσθητο θεματακι αχαχαχα..πόσα έχετε πάρει μέχρι στιγμής κ ποια εβδομάδα είστε??

Εγώ 21η 4.5.. Τα δύο τα έχω Πάρει τον τελευταίο μήνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ 4,5 στην 22η βδομάδα. Σκόπευα να μαζευτώ λίγο αλλά πεινάω συνέχεια ρε κορίτσια!! Βέβαια η γιατρός είπε χθες ότι είναι ευχαριστημένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα στην ομάδα! Κάναμε χθες τη β' επιπέδου κ όλα καλά!! Έχουμε μια συνεργασιμη τσούπρα 411 γρ. που έπαιρνε καλές πόζες και βοήθησε πολύ τη γιατρό 😂

Μια ερώτηση έχω για σας κορίτσια, επειδή συζητούσαμε για τραχηλους: τα 3 εκ. πώς σας φαίνονται??

Αχ ωραία με το καλο!! Τελικα όντως έχουμε πολλα κοριτσακια απο οτι εχω καταλαβει! Εχω δεν εφτασα ακόμα στην β επιπέδου αλλα κ στην αυχενική διαφάνεια πανω κατω τα ιδια γίνονται. Γραμμαρια εγω δεν κοιταξα αν γραφει η στην δικια μου αυχενική και εμας ήταν υπερκινητικη κ δεν ειδαμε ξεκάθαρα το φυλο αλλα μας εδωσαν πιθανότητα για κορίτσι. Τα 3 εκ απο οτι ξερω είναι πολυ καλα αν και δεν το κατάλαβα ετσι οπως το λες γιατι εμενα εγραφε 34.4 εκ αλλα ο γιατρός ειπε οτι ειναι μεγαλο οπότε δεν ψαχτηκα πολυ. Συμφωνω με την αλλη κοπέλα που λεει οτι χρειάζεται 2,5 εκ, το ιδιο ειπε και ο δικος μου γιατρος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Θέμα κιλά εγκυμοσύνης..ένα ευαίσθητο θεματακι αχαχαχα..πόσα έχετε πάρει μέχρι στιγμής κ ποια εβδομάδα είστε??

Καλησπέρα!! Εγω ειμαι στην 13 εβδομάδα οταν εκανα το τεστ εγκυμοσύνης ειχα μετρηθεί και ειχα βγει στα 60 κιλα, εχθες που πηγα σε αλλο φαρμακείο με εδειξε 57 κιλα. Ξέρω ότι στο πρώτο τρίμηνο ή παίρνεις ή χανεις και ευθύνονται οι εμετοι. Εσυ σε ποια βδομάδα εισαι; ποσο μετρηθηκες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Θέμα κιλά εγκυμοσύνης..ένα ευαίσθητο θεματακι αχαχαχα..πόσα έχετε πάρει μέχρι στιγμής κ ποια εβδομάδα είστε??

14η εβδομάδα και δεν έχω πάρει ούτε γραμμάριο. Βέβαια νομίζω από δω κ πέρα θα αρχίσουν να μπαίνουν κ κάποια κιλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ειμαι στην 25η και έχω βάλει 6 κιλά σύνολο! Μέχρι τον 4ο μήνα είχα βάλει μόνο 1 κιλό, τα υπόλοιπα μπήκαν μετά που άρχισε να ανοίγει η όρεξη!! Τώρα πάλι έκλεισε κάπως... γενικά για τα κιλά παίζουν πολλά ρόλο..ο γιατρός δεν με ζύγισε ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοριτσια ειμαι 14+2 και δεν εχω παρει κιλα, ουτε εχω χασει, καθως ημουν απο τις τυχερες δεν ειχα καθολου εμετους. Βεβαια εχω παρατηρησει οτι ενω δεν εχω παχυνει εχω πρηστει. Δεν μου κανουν τα τζιν που φορουσα πριν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ κοριτσια ειμαι 14+2 και δεν εχω παρει κιλα, ουτε εχω χασει, καθως ημουν απο τις τυχερες δεν ειχα καθολου εμετους. Βεβαια εχω παρατηρησει οτι ενω δεν εχω παχυνει εχω πρηστει. Δεν μου κανουν τα τζιν που φορουσα πριν. 

Έτσι ήμουν κ εγώ...για τα τζιν ούτε λόγος από την αρχή γιατί δεν ήθελα καμία πίεση στην κοιλιά..κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ τώρα μέχρι στιγμής τα περισσότερα κιλά τα πήρα περίπου στον 5ο-6ο κ μετά έμεινα σταθερή με λίγα ακόμα μέχρι το τέλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Έτσι ήμουν κ εγώ...για τα τζιν ούτε λόγος από την αρχή γιατί δεν ήθελα καμία πίεση στην κοιλιά..κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ τώρα μέχρι στιγμής τα περισσότερα κιλά τα πήρα περίπου στον 5ο-6ο κ μετά έμεινα σταθερή με λίγα ακόμα μέχρι το τέλος..

Μακαρι τοτε να παρω οσα κ εσυ. Γιατι η αληθεια ειναι με εχει αγχωσει λιγο λεω αν απο τωρα παιρνω και πρηζομαι αστα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 27η και έχω πάρει 10..κ προσέχω παρα πολύ τι τρώω..μου είπε.ο.γιατρος ότι είναι κατακράτηση υγρών κ κακός μεταβολισμός..αγχώθηκα.γτ μου φαίνονται αρκετά τα κιλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι που είμαι 21 εβδομάδες. Τα κιλά ανέβηκαν μονομιάς κατευθείαν. Μάλλον κατακράτηση κάνω. Παίρνω περίπου 1 κιλό την εβδομάδα τρωγωντας κανονικά. Κ ούτε βλακειες τρώω.. Ούτε ποσότητες. Δεν ξέρω από που μου ρχονται έχω πάρει ήδη 8...βεβαια κ στη 1η εγκυμοσύνη έτσι ήμουν... Με καρπούζι κ πατάτα είχα πάρει 21 κιλά. Εννοείται τα έχασα... Απλά σκέφτομαι τη μέση μου. Να μην την βαρύνω άλλο με κιλά. Αλλά από ότι βλέπω δε περνάει κ πολύ από το χέρι μου και πάλι. Ενώ ξεκίνησα καλά σε αυτή την εγκυμοσύνη. Δε ξέρω πως χάλασε στη συνέχεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κορίτσια πιστεύω ότι αυτό πρέπει να είναι το τελευταίο μας άγχος. Κ μιλάω εγώ που έκανα δίαιτα πριν μείνω έγκυος κ έχασα 13 κιλά. Εννοείται δε θέλω να τα ξαναπάρω όλα, τόσο κόπο έκανα. Αλλά αν δεν μου βάλει χέρι η γιατρός λέω να μη με πάρει από κάτω. Μετά θέλω να ελπίζω ότι θα βοηθήσει ο θηλασμός, αλλιώς....ράψιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Παντως κορίτσια πιστεύω ότι αυτό πρέπει να είναι το τελευταίο μας άγχος. Κ μιλάω εγώ που έκανα δίαιτα πριν μείνω έγκυος κ έχασα 13 κιλά. Εννοείται δε θέλω να τα ξαναπάρω όλα, τόσο κόπο έκανα. Αλλά αν δεν μου βάλει χέρι η γιατρός λέω να μη με πάρει από κάτω. Μετά θέλω να ελπίζω ότι θα βοηθήσει ο θηλασμός, αλλιώς....ράψιμο!!

Μετά είναι καλά.... Γιατί με το θηλασμο τρως ότι βρεις μπροστά σου. Τι πίτσες τι σουβλάκια...απολαυσα φαγητό μετά την γέννα... Στις εγκυμοσύνες μου εγώ δεν τρώω αλλά παίρνω κιλά... Είναι ανάλογα τον κάθε οργανισμό... Ο θηλασμός ίσως μπλοκάρει τον οργανισμό κ να μην σε αφήνει να δυνατισεις. Εγώ τα έχασα τελείως όταν σταμάτησε το θηλασμο ο μικρός μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Μετά είναι καλά.... Γιατί με το θηλασμο τρως ότι βρεις μπροστά σου. Τι πίτσες τι σουβλάκια...απολαυσα φαγητό μετά την γέννα... Στις εγκυμοσύνες μου εγώ δεν τρώω αλλά παίρνω κιλά... Είναι ανάλογα τον κάθε οργανισμό... Ο θηλασμός ίσως μπλοκάρει τον οργανισμό κ να μην σε αφήνει να δυνατισεις. Εγώ τα έχασα τελείως όταν σταμάτησε το θηλασμο ο μικρός μου.... 

Στον θηλασμο παλι προσεχεις οσο και στην εγκυμοσύνη;;; για να μην περασει απο το γαλα στο μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...