Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Συμφωνώ μαζί σου..Αν δεν επαιρνα αυτό που έχω τώρα ένα από αυτά που έβαλες θα επαιρνα σίγουρα. Κάποιες φίλες που έχουν παιδιά λένε να είναι ελαφρύ ο σκελετός. Οκ εγώ δεν έχω θέμα σε αυτό. Θα κοιτούσα να έχει σίγουρα αναρτήσεις για τους κραδασμούς. Κάποιοι έχουν θέμα με πορτ μπαγκαζ κ ασανσέρ. Αν πάρεις ένα απλό καρότσι κοιτα σίγουρα να εινσι από νεογέννητο. 

Θα πάω να τα δω και από κοντά αν ανοίξουν τα καταστήματα.. Αλλιώς ο Θεός βοηθός.. 

@Diana_caterinaστην αρχή 3 σε ένα ήθελα και εγώ. Αλλά μου είπαν εδώ τα κορίτσια και λίγο που έψαξα στο ίντερνετ είναι καλύτερα το αυγό να είναι ξεχωριστό και να έχει περάσει crash test και να δω αν κάνει για το αυτοκινητο μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 8 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχω την εντύπωση πως οχι. Αν δεις σε καποιο καταστημα ισως το γραφει. Εγω θα επιλεξω το κλασικο το οποίο εχει κ αυγο που προσαρμοζεται στην βαση. 

Έχει.. Ρυθμίζεται η πλάτη κ το γράφουν στο σαιτ. Άλλωστε δεν γίνεται να είναι από νεογέννητο κ να μην ρυθμίζεται. Το κλασσικό ποιο είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Θα πάω να τα δω και από κοντά αν ανοίξουν τα καταστήματα.. Αλλιώς ο Θεός βοηθός.. 

@Diana_caterinaστην αρχή 3 σε ένα ήθελα και εγώ. Αλλά μου είπαν εδώ τα κορίτσια και λίγο που έψαξα στο ίντερνετ είναι καλύτερα το αυγό να είναι ξεχωριστό και να έχει περάσει crash test και να δω αν κάνει για το αυτοκινητο μας.. 

Εγω πάντως που κοιταξα το lorelli daizy με εντυπωσιασε αρκετά γιατι ειναι το καροτσι το κλασσικό και το αυγο κουμπωνει ακριβως αναποδα για να το βλέπεις και στο αυτοκίνητο μπαίνει και εκει αναποδα. Τωρα θα δειξει θα παω κ εγω να τα δω απο κοντα εννοείται αν και εμεις σκεφτόμαστε να παρουμε και καθισματακι αυτοκινήτου ξεχωριστά για να μην το βαζουμε και το βγαζουμε, με το ίδιο σκεπτικό θα παρουμε και καροτσι θα αγορασουμε το ενα και το αλλο θα το παρω απο συγγενή και το ενα θα ειναι παντα στο πορτ παγκαζ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Έχει.. Ρυθμίζεται η πλάτη κ το γράφουν στο σαιτ. Άλλωστε δεν γίνεται να είναι από νεογέννητο κ να μην ρυθμίζεται. Το κλασσικό ποιο είναι; 

Εγω αυτο το λεω κλασσικό 😂

Screenshot_20210308_121725.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά σε ολες μας! Να μαστε γερες και τυχερες! Πως είστε;;; εγω μόλις εχθες ανακάλυψα ότι εφυγα απο τον 3ο μηνα και ειμαι 4,5 τωρα. Με μπερδεύουν ακομη οι βδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά σε ολες μας! Να μαστε γερες και τυχερες! Πως είστε;;; εγω μόλις εχθες ανακάλυψα ότι εφυγα απο τον 3ο μηνα και ειμαι 4,5 τωρα. Με μπερδεύουν ακομη οι βδομάδες 

Χρόνια μας πολλά! Να είμαστε καλά κι εμείς και τα μωράκια μας! Άργησες 1,5 μήνα αλλά το κατάλαβες 😜 Μαζί είμαστε εμείς ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Χρόνια μας πολλά! Να είμαστε καλά κι εμείς και τα μωράκια μας! Άργησες 1,5 μήνα αλλά το κατάλαβες 😜 Μαζί είμαστε εμείς ☺

Χαχαχαχαχ ναι αργησα η αλήθεια είναι! Περνάει σιγα σιγα ο καιρος.. Κοντευουμε 5ο..τι καλα!! 🤗 Ποτε εχεις πητ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω αυτο το λεω κλασσικό 😂

Screenshot_20210308_121725.jpg

Κι εμένα μου αρέσουν πολλές τριλογιες κ είναι κ οικονομικές, αλλά θα πρότεινα το καθισματακι να είναι από αυτά που έχουν περάσει crash test κ έχουν πάρει πιστοποίηση ασφάλειας. Πολύ λίγα ανήκουν σε τριλογιες κ δυστυχώς είναι πανάκριβες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εμένα μου αρέσουν πολλές τριλογιες κ είναι κ οικονομικές, αλλά θα πρότεινα το καθισματακι να είναι από αυτά που έχουν περάσει crash test κ έχουν πάρει πιστοποίηση ασφάλειας. Πολύ λίγα ανήκουν σε τριλογιες κ δυστυχώς είναι πανάκριβες..

Να προσθέσω ότι πιστοποιηση ασφαλείας θα δείτε να λένε ότι έχουν πάρει όλα παρόλα αυτά τα τεστ δεν τα περνάνε όλα. Πάνω απο όλα η ασφάλεια. Υπάρχουν κ οικονομικά καθισματακια αυτοκινήτου που έχουν πολύ καλή βαθμολογία στα τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Να προσθέσω ότι πιστοποιηση ασφαλείας θα δείτε να λένε ότι έχουν πάρει όλα παρόλα αυτά τα τεστ δεν τα περνάνε όλα. Πάνω απο όλα η ασφάλεια. Υπάρχουν κ οικονομικά καθισματακια αυτοκινήτου που έχουν πολύ καλή βαθμολογία στα τεστ. 

Όντως, όπως τα λες είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εμένα μου αρέσουν πολλές τριλογιες κ είναι κ οικονομικές, αλλά θα πρότεινα το καθισματακι να είναι από αυτά που έχουν περάσει crash test κ έχουν πάρει πιστοποίηση ασφάλειας. Πολύ λίγα ανήκουν σε τριλογιες κ δυστυχώς είναι πανάκριβες..

Δεν ήξερα για το crash test ενας λογος παραπάνω τοτε να πάρουμε και ενα καθισματακι το οποίο θα ειναι μονιμα στο αμαξι οπότε θα κοιταξω για κατι τέτοιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να προτείνω μια ομάδα στο facebook  που ασχολείται με παιδικά καθισματάκια, crash test , συμβατότητα με το αυτοκίνητο και οδική ασφάλεια για παιδιά, αν ενδιαφέρει κάποια ας ρίξει μια ματιά.

Λέγεται ¨Παιδί και οδική ασφάλεια ¨

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κορίτσια να προτείνω μια ομάδα στο facebook  που ασχολείται με παιδικά καθισματάκια, crash test , συμβατότητα με το αυτοκίνητο και οδική ασφάλεια για παιδιά, αν ενδιαφέρει κάποια ας ρίξει μια ματιά.

Λέγεται ¨Παιδί και οδική ασφάλεια ¨

 

 

Εγώ είμαι.. Απλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως μπορώ να δω αν το κάθισμα κάνει για το αυτοκίνητο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κορίτσια να προτείνω μια ομάδα στο facebook  που ασχολείται με παιδικά καθισματάκια, crash test , συμβατότητα με το αυτοκίνητο και οδική ασφάλεια για παιδιά, αν ενδιαφέρει κάποια ας ρίξει μια ματιά.

Λέγεται ¨Παιδί και οδική ασφάλεια ¨

 

 

Ελένη μου αυτήν κ την ομάδα θηλασμου εδώ εμείς τ είχαμε βάλει πριν λίγο καιρό. 

@Clairy.Η συμβατότητα υπάρχει στις οδηγίες των καθισμάτων. Δλδ βλέπεις πχ το Cybex aton.θα πρέπει να δεις αν το συγκεκριμένο κάθισμα αυτοκινήτου είναι συμβατό με το συγκεκριμένο μοντέλο αυτοκινήτου. Μπορείς να βρεις πληροφορίες κ ηλεκτρονικά μέσω των εταιρειών.ή να στείλεις μέιλ για να σου δώσουν ότι πληροφορία θέλεις. Εγώ πχ αυτό είχα κάνει βέβαια το αυτοκίνητο που έχουμε είναι από την εποχή του Νώε 😜 αλλά νομίζω δεν είμαι σίγουρη από ότι έχω καταλάβει υπάρχει κ η δυνατότητα να δεις κ μέσω των αυτοκινήτων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ είμαι.. Απλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως μπορώ να δω αν το κάθισμα κάνει για το αυτοκίνητο μας

Αυτο το βλέπεις στην κάθε εταιρία. Πχ εγώ μπήκα στην cosatto κ έχει στο σαιτ ευρετήριο με ΟΛΑ τα αυτοκίνητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ είμαι.. Απλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως μπορώ να δω αν το κάθισμα κάνει για το αυτοκίνητο μας

έχεις δίκαιο σε αυτό. Εγώ ως τώρα μόνο στη σελίδα της cybex έχω δει να σου δίνει τα συμβατά αυτοκίνητα με το κάθε καθισματάκι. Και στη σελίδα της inglesina  για παράδειγμα δίνει μόνο διαστάσεις καθίσματος όχι συμβατότητα. Αν και υποψιάζομαι ότι μάλλον το θέμα είναι να χωράει στο αυτοκίνητο και το άλλο αν έχεις isofix ή όχι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα και χρόνια πολλά σε όλες μας, εύχομαι για όλες μια υπέροχη τελειωμηνη εγκυμοσύνη και έναν εύκολο τοκετό με υγειη μωράκια 😁

ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει καμία σας τώρα με τον COVID που μπορούμε να κάνουμε μαθήματα ανώδυνου τοκετού και θηλασμού online... Σίγουρα δεν θα ειναι το ίδιο με τα μαθήματα που γίνονται απο κοντά, αλλά δεδομένων των συνθηκών από το να μην ξέρουμε τίποτα όλες οι γνώσεις είναι ευπρόσδεκτες 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Ελένη μου αυτήν κ την ομάδα θηλασμου εδώ εμείς τ είχαμε βάλει πριν λίγο καιρό. 

@Clairy.Η συμβατότητα υπάρχει στις οδηγίες των καθισμάτων. Δλδ βλέπεις πχ το Cybex aton.θα πρέπει να δεις αν το συγκεκριμένο κάθισμα αυτοκινήτου είναι συμβατό με το συγκεκριμένο μοντέλο αυτοκινήτου. Μπορείς να βρεις πληροφορίες κ ηλεκτρονικά μέσω των εταιρειών.ή να στείλεις μέιλ για να σου δώσουν ότι πληροφορία θέλεις. Εγώ πχ αυτό είχα κάνει βέβαια το αυτοκίνητο που έχουμε είναι από την εποχή του Νώε 😜 αλλά νομίζω δεν είμαι σίγουρη από ότι έχω καταλάβει υπάρχει κ η δυνατότητα να δεις κ μέσω των αυτοκινήτων. 

Με το Cybex aton μίλησες στην καρδιά μου γτ αυτό σκεφτόμαστε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexey είπε:

Γεια σας κορίτσια κι από μένα και χρόνια πολλά σε όλες μας, εύχομαι για όλες μια υπέροχη τελειωμηνη εγκυμοσύνη και έναν εύκολο τοκετό με υγειη μωράκια 😁

ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει καμία σας τώρα με τον COVID που μπορούμε να κάνουμε μαθήματα ανώδυνου τοκετού και θηλασμού online... Σίγουρα δεν θα ειναι το ίδιο με τα μαθήματα που γίνονται απο κοντά, αλλά δεδομένων των συνθηκών από το να μην ξέρουμε τίποτα όλες οι γνώσεις είναι ευπρόσδεκτες 😀

Facebook μπες στο σπίτι θηλασμού διοργανώνουν αρκετά μέσω zoom βέβαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ελένη μου αυτήν κ την ομάδα θηλασμου εδώ εμείς τ είχαμε βάλει πριν λίγο καιρό. 

@Clairy.Η συμβατότητα υπάρχει στις οδηγίες των καθισμάτων. Δλδ βλέπεις πχ το Cybex aton.θα πρέπει να δεις αν το συγκεκριμένο κάθισμα αυτοκινήτου είναι συμβατό με το συγκεκριμένο μοντέλο αυτοκινήτου. Μπορείς να βρεις πληροφορίες κ ηλεκτρονικά μέσω των εταιρειών.ή να στείλεις μέιλ για να σου δώσουν ότι πληροφορία θέλεις. Εγώ πχ αυτό είχα κάνει βέβαια το αυτοκίνητο που έχουμε είναι από την εποχή του Νώε 😜 αλλά νομίζω δεν είμαι σίγουρη από ότι έχω καταλάβει υπάρχει κ η δυνατότητα να δεις κ μέσω των αυτοκινήτων. 

Α σόρυ, όσο καιρό παρακολουθώ την ομάδα μας δεν είχα δει κάποιο ποστ για αυτές τις ομάδες του facebook και σκέφτηκα να τις αναφέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Με το Cybex aton μίλησες στην καρδιά μου γτ αυτό σκεφτόμαστε 😊

Κ μεις cybex θα πάρουμε χωρίς isofix γιατί το τούτου είπαμε είναι πανάρχαιο. Αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο έχω καταλήξει. Τον Μάιο λέω να πάω. Κ στον μικρό την ίδια εταιρεία έχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Facebook μπες στο σπίτι θηλασμού διοργανώνουν αρκετά μέσω zoom βέβαια. 

Όταν λες σπίτι θηλασμού εννοείς την ομάδα θηλασμού που λέγατε κάποια στιγμή πιο πάνω; Δυστυχώς δεν έχω Facebook αλλά αν δεν υπάρχει κάτι άλλο μήπως φτιάξω μόνο γι αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Α σόρυ, όσο καιρό παρακολουθώ την ομάδα μας δεν είχα δει κάποιο ποστ για αυτές τις ομάδες του facebook και σκέφτηκα να τις αναφέρω

Άντε βρε καλά έκανες εννοείται.. Έχω να σας πω κ άλλες ομάδες αν ενδιαφέρεστε.. Έχω για σεβασμό στον τοκετό, για παιδική διατροφή, για ενσυναισθηση επίσης για θηλασμό κ αλλεργίες ταυτόχρονα. Σε όλες αυτές ήμουν πριν γεννησω τον μικρό εκτός από μια νομίζω. Είναι από τις αγαπημένες μου ομάδες μαζί με την Αττική την ομάδα θηλασμου εννοείται. Επίσης δραστηριότητες για τα παιδιά, έξοδος με αυτά, παιδικά βιβλία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Όταν λες σπίτι θηλασμού εννοείς την ομάδα θηλασμού που λέγατε κάποια στιγμή πιο πάνω; Δυστυχώς δεν έχω Facebook αλλά αν δεν υπάρχει κάτι άλλο μήπως φτιάξω μόνο γι αυτο

Σπίτι θηλασμού λέγεται υπάρχει κ σελίδα κ ομάδα. Η ομάδα θηλασμου η Αττική γενικά δεν διοργανώνει τέτοια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Άντε βρε καλά έκανες εννοείται.. Έχω να σας πω κ άλλες ομάδες αν ενδιαφέρεστε.. Έχω για σεβασμό στον τοκετό, για παιδική διατροφή, για ενσυναισθηση επίσης για θηλασμό κ αλλεργίες ταυτόχρονα. Σε όλες αυτές ήμουν πριν γεννησω τον μικρό εκτός από μια νομίζω. Είναι από τις αγαπημένες μου ομάδες μαζί με την Αττική την ομάδα θηλασμου εννοείται. Επίσης δραστηριότητες για τα παιδιά, έξοδος με αυτά, παιδικά βιβλία. 

Η Ατική ομάδα θηλασμού είναι πράγματι καλή, έχει πολλά και ενημερωμένα μέλη και πολλές πληροφορίες γενικά! Εγώ μόνο αυτές τις δύο που ανέφερα, ξέρω προς το παρόν οπότε αν δε βαριέσαι στείλε και τις άλλες να διαβάσουμε τώρα που καθόμαστε ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...