Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@Μαριλου1 είναι ανυποφορη η ζεστη.. Θα προτιμούσα να εχω διάδρομο στο σπίτι 😂

Ειναι ομως και η ατμόσφαιρα τωρα που με εχει τρομαξει και βγηκα σήμερα μονο και μόνο γιατί δεν ειχα εμφιαλωμένο νερο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Σιγά καλέ όχι δεν το αεριζω σε άσχετες στιγμές,,, όταν θηλάζει αφήνω έξω και το αλλο και 10λεπτα αφού τελειώσει τον θηλασμό γιατί μπορεί να ξαναθελει και όταν κάνω μπάνιο αυτό....τα επιθέματα τα φοράω όλη μέρα και αλλάζω κιόλας αν ιδρωσω ή βραχούν με γάλα...γενικά δεν είχα καθόλου πληγωμένες θηλές ή να μην μπορεί να ακουμπήσει μπλούζα πάνω που ακούω ή οτιδήποτε τότε θα ηθελε αερισμα συχνά υποθέτω

Κ εμένα προς το παρον δε με ενοχλεί κάτι αλλά φοβήθηκα το σουτιέν κ τα επιθέματα. Θα τα δοκιμασω ωστόσο γιατί δε γίνεται να στάζω 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

@Μιντόρι  Γεννησες; Όλα καλά; Περιμένουμε νέα σου!!! 

Δεν θα το πιστεψετε,αλλά ναι,γέννησα!!!!!!!!Σήμερα ξεκίνησα στις 7 το πρωι κ γέννησα φυσιολογικά 13:15 !Αφουγςννησα κι εγώ μη φοβάστε καθόλου!!!

Αν θέλετε να ρώτησετε κάτι ,ευχαρίστως !!πάντως όλα αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή (γλίτωσα την καισαρική)και κάθε σωμα ανταποκρινεται διαφορετικά!!!Μην ακούτε τίποτα, ντουγρου!!!Είναι απίστευτα τα συναισθήματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Δεν θα το πιστεψετε,αλλά ναι,γέννησα!!!!!!!!Σήμερα ξεκίνησα στις 7 το πρωι κ γέννησα φυσιολογικά 13:15 !Αφουγςννησα κι εγώ μη φοβάστε καθόλου!!!

Αν θέλετε να ρώτησετε κάτι ,ευχαρίστως !!πάντως όλα αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή (γλίτωσα την καισαρική)και κάθε σωμα ανταποκρινεται διαφορετικά!!!Μην ακούτε τίποτα, ντουγρου!!!Είναι απίστευτα τα συναισθήματα!!

Τέλεια!!! Να σας ζήσει!!! 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Δεν θα το πιστεψετε,αλλά ναι,γέννησα!!!!!!!!Σήμερα ξεκίνησα στις 7 το πρωι κ γέννησα φυσιολογικά 13:15 !Αφουγςννησα κι εγώ μη φοβάστε καθόλου!!!

Αν θέλετε να ρώτησετε κάτι ,ευχαρίστως !!πάντως όλα αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή (γλίτωσα την καισαρική)και κάθε σωμα ανταποκρινεται διαφορετικά!!!Μην ακούτε τίποτα, ντουγρου!!!Είναι απίστευτα τα συναισθήματα!!

Να σου ζήσει.. Να ειναι γερό και δυνατό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησα και εγώ. ήρθα για καρδιοτοκογραφο και τελικά με κράτησε γιατί γεννούσα! 17:05 το απόγευμα, 3,500 κιλά και 53 πόντοι. Φυσιολογικα. Εύχομαι με το καλό και στις επόμενες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Δεν θα το πιστεψετε,αλλά ναι,γέννησα!!!!!!!!Σήμερα ξεκίνησα στις 7 το πρωι κ γέννησα φυσιολογικά 13:15 !Αφουγςννησα κι εγώ μη φοβάστε καθόλου!!!

Αν θέλετε να ρώτησετε κάτι ,ευχαρίστως !!πάντως όλα αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή (γλίτωσα την καισαρική)και κάθε σωμα ανταποκρινεται διαφορετικά!!!Μην ακούτε τίποτα, ντουγρου!!!Είναι απίστευτα τα συναισθήματα!!

Να σου ζήσει βρε κορίτσι!!! 😘😍Μπράβο είδες που είχες αγχωθεί?  Για πες πως έγινε τελικά? Με πρόκληση? Πόσο γεννήθηκε το μωράκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγώ. ήρθα για καρδιοτοκογραφο και τελικά με κράτησε γιατί γεννούσα! 17:05 το απόγευμα, 3,500 κιλά και 53 πόντοι. Φυσιολογικα. Εύχομαι με το καλό και στις επόμενες

Να σας ζήσει!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Δεν θα το πιστεψετε,αλλά ναι,γέννησα!!!!!!!!Σήμερα ξεκίνησα στις 7 το πρωι κ γέννησα φυσιολογικά 13:15 !Αφουγςννησα κι εγώ μη φοβάστε καθόλου!!!

Αν θέλετε να ρώτησετε κάτι ,ευχαρίστως !!πάντως όλα αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή (γλίτωσα την καισαρική)και κάθε σωμα ανταποκρινεται διαφορετικά!!!Μην ακούτε τίποτα, ντουγρου!!!Είναι απίστευτα τα συναισθήματα!!

Τέλεια!!! Πολύ χαίρομαι για σένα!!! Να σας ζήσει και να είστε πάντα αγαπημένοι!!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγώ. ήρθα για καρδιοτοκογραφο και τελικά με κράτησε γιατί γεννούσα! 17:05 το απόγευμα, 3,500 κιλά και 53 πόντοι. Φυσιολογικα. Εύχομαι με το καλό και στις επόμενες

Να σας ζήσει!!! 🎉🎊🎈 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγώ. ήρθα για καρδιοτοκογραφο και τελικά με κράτησε γιατί γεννούσα! 17:05 το απόγευμα, 3,500 κιλά και 53 πόντοι. Φυσιολογικα. Εύχομαι με το καλό και στις επόμενες

Τι ευχάριστα νέα. Γεννησατε και οι δύο. Να σας ζησει και σε εσας!!!🤩🤩🤩 ωχ πως έγινε αυτό με εσένα 🤣🤣 για άλλο πήγες και εφυγες με το μωρακι σου 🤣 είχες συμπτώματα καταλάβαινες ότι ερχοταν η ώρα ή ουτε καν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγώ. ήρθα για καρδιοτοκογραφο και τελικά με κράτησε γιατί γεννούσα! 17:05 το απόγευμα, 3,500 κιλά και 53 πόντοι. Φυσιολογικα. Εύχομαι με το καλό και στις επόμενες

Τελικά όπως τα έλεγες την άλλη φορά αν θυμάμαι καλά. Ότι δεν έχεις ιδιαίτερα πονακια αλλα έτσι ξαφνικά ήρθε και το αλλο σου παιδάκι 😂🤩 τελειο!🤙👌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα εχθές πρωί για καρδιοτοκογραφο. Το εβδομαδιαίο μου. Συσπάσεις τίποτα, ο μικρούλης υυυπνο. Αφού μου έδωσαν να φάω και γλυκάκι.... Πάω μετά να δει ο γιατρός το χαρτί, με εξετάζει από κάτω...  Μου λέει γέννας! Είχα διαστολή 5-6. Είχα κάποια συμπτώματα αλλά όχι για τέτοια διαστολή. Είχε κατέβει ο μικρός. Τελικά έκανε και ο πεσσος σίγουρα δουλειά είπε ο γιατρός. Μου έβαλαν οξυτοκινη για να βοηθήσει με τις συσπάσεις. Μέχρι 7 διαστολή όλα καλά. Εκεί όμως άρχισε να χάνει παλμούς ο μικρός στις συσπάσεις, είχε περιτυλιξη. Εκεί τα είδαμε όλα. Με είχαν πιάσει πόνοι πλέον καλά και αγχώθηκα. Όλοι να τρέχουν να με πάνε για καισαρική. Στο χειρουργείο όμως ο γιατρός προσπάθησε και έτσι γέννησα φυσιολογικα.... Όλοι αυτή η ταλαιπωρία κράτησε μη φανταστείτε. Περίπου 30'... Αλλά όλα καλά. Και ο μπέμπης καλουλης :)

 

Δύο γέννες και μπορώ να πω αρκετά διαφορετική εμπειρία η κάθε μία τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Ήρθα εχθές πρωί για καρδιοτοκογραφο. Το εβδομαδιαίο μου. Συσπάσεις τίποτα, ο μικρούλης υυυπνο. Αφού μου έδωσαν να φάω και γλυκάκι.... Πάω μετά να δει ο γιατρός το χαρτί, με εξετάζει από κάτω...  Μου λέει γέννας! Είχα διαστολή 5-6. Είχα κάποια συμπτώματα αλλά όχι για τέτοια διαστολή. Είχε κατέβει ο μικρός. Τελικά έκανε και ο πεσσος σίγουρα δουλειά είπε ο γιατρός. Μου έβαλαν οξυτοκινη για να βοηθήσει με τις συσπάσεις. Μέχρι 7 διαστολή όλα καλά. Εκεί όμως άρχισε να χάνει παλμούς ο μικρός στις συσπάσεις, είχε περιτυλιξη. Εκεί τα είδαμε όλα. Με είχαν πιάσει πόνοι πλέον καλά και αγχώθηκα. Όλοι να τρέχουν να με πάνε για καισαρική. Στο χειρουργείο όμως ο γιατρός προσπάθησε και έτσι γέννησα φυσιολογικα.... Όλοι αυτή η ταλαιπωρία κράτησε μη φανταστείτε. Περίπου 30'... Αλλά όλα καλά. Και ο μπέμπης καλουλης :)

 

Δύο γέννες και μπορώ να πω αρκετά διαφορετική εμπειρία η κάθε μία τους

Στον καρδιοτοκογραφο δηλαδή δεν φαίνεται η διαστολή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Στον καρδιοτοκογραφο δηλαδή δεν φαίνεται η διαστολή?

Όχι μόνο οι συσπάσεις, την διαστολή τη βλέπουν με την εξέταση που σου κάνουν από κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Στον καρδιοτοκογραφο δηλαδή δεν φαίνεται η διαστολή?

Στον καρδιοτοκογραφο βλέπεις αν κάνει συσπάσεις η μήτρα και παλμούς του μωρού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η AlKate είπε:

Στον καρδιοτοκογραφο βλέπεις αν κάνει συσπάσεις η μήτρα και παλμούς του μωρού

Να σας ζήσει γερό και καλότυχο!!!!έκανες επισκληριδιο η δεν χρειάστηκε ούτε αυτό;;;καλημέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Δεν θα το πιστεψετε,αλλά ναι,γέννησα!!!!!!!!Σήμερα ξεκίνησα στις 7 το πρωι κ γέννησα φυσιολογικά 13:15 !Αφουγςννησα κι εγώ μη φοβάστε καθόλου!!!

Αν θέλετε να ρώτησετε κάτι ,ευχαρίστως !!πάντως όλα αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή (γλίτωσα την καισαρική)και κάθε σωμα ανταποκρινεται διαφορετικά!!!Μην ακούτε τίποτα, ντουγρου!!!Είναι απίστευτα τα συναισθήματα!!

Καλημέρα !!!να σας ζήσει γερό και δυνατό να είναι!!!φυσιολογικά με επισκληριδιο η ούτε αυτό χρειάστηκε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα τα κολπικά σήμερα...και μια αντίσταση όσο να πεις την ένιωσα....άντε να βγει το μωρό από εκεί!!!!!τις τελευταίες μέρες όσο διαβάζω για του τοκετούς σας...λέω άντε να ρθει και η σειρά μας να δούμε το παιδάκι μας...και από την άλλη Παναγία μου θα στο αντέξω;;;μια παράνοια!!!καλημέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Έκανα τα κολπικά σήμερα...και μια αντίσταση όσο να πεις την ένιωσα....άντε να βγει το μωρό από εκεί!!!!!τις τελευταίες μέρες όσο διαβάζω για του τοκετούς σας...λέω άντε να ρθει και η σειρά μας να δούμε το παιδάκι μας...και από την άλλη Παναγία μου θα στο αντέξω;;;μια παράνοια!!!καλημέρα!!!!

Αχ και εγώ αυτά σκέφτομαι. Λες αντε να έρθει η μέρα αλλά μετά λες ωχ αν έρθει πώς θα έρθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Στον καρδιοτοκογραφο βλέπεις αν κάνει συσπάσεις η μήτρα και παλμούς του μωρού

Άρα εσύ έκανες συσπάσεις τις οποίες δεν καταλάβαινες μάλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Άρα εσύ έκανες συσπάσεις τις οποίες δεν καταλάβαινες μάλλον

Έκανα συσπάσεις τις οποίες τις καταλάβαινα αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να κάνω τόση διαστολή... Είχα και πόνους στη μέση, και πετρώματα και υγρά από κάτω. 

Οχι δεν έκανα επισκληριδιο. Όλα φυσικά. Τα κατάλαβα όλα 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μιντόρι @AlKate κορίτσια να σας ζησουν το ζουζούνια σας! Να ειναι γερα και τυχερα και σε εσας ευχομαι γρήγορη ανάρρωση!

Καλημέρα σε ολες!! Πως είστε ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Έκανα συσπάσεις τις οποίες τις καταλάβαινα αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να κάνω τόση διαστολή... Είχα και πόνους στη μέση, και πετρώματα και υγρά από κάτω. 

Οχι δεν έκανα επισκληριδιο. Όλα φυσικά. Τα κατάλαβα όλα 😁😁

Τα καταλαβες ολα εεεε??😬😬😬😮😮 το ζήτησες εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...