Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Αυτό ακριβώς ένιωσα κι εγώ!! είαμι 13εβδ βέβαια, πάαααααρα πολύ νωρίς αλλά πραγματικά ένιωσα κάτι τέτοιο αστραπιαία! ειλικρινά δε ξέρω αν ήταν το μωρό, αλλά μου έκανε εντύπωση αυτή η αίσθηση! ο σύντροφος δε είπε ότι μάλλον ήταν.... αέρια....!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 🤣🤪 άπιστος Θωμάς κι αυτός! 🤣🤣🤣🤣
    • @Kiddo @lilly1984 κορίτσια κι εγώ με αέρινα φορέματα τη βγάζω! παντελόνια ου΄τε να τα βλέπω, ασφυκτυώ και μόνο στην ιδέα! Μόνο έχω έτσι βαμβακερό σε στυλ κάργκο που για κάποιο λόγο είναι το μόνο που με βολεύει ακόμα. Τζην ούτε καν! Κι εγώ δε θέλω να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης, λέω τώρα που είναι και εκπτώσεις να ψωνίσω απ την κανονική σειρά απλά 1 νούμερο πιο πάνω, αν και πιστεύω για καλοκαίρι είμαι καλυμμένη και μ αυτά που έχω. Γενικά το καλοκαίρι φοράω μόνο φορέματα, οπότε έχω μπόλικα, απλά κάποια έχουν στενή μέση κι ένα που έβαλα το Σάββατο ήταν έτοιμο να εκραγεί το καημένο χαχαχαχα Οπότε θα κινηθώ προς τα αέρινα 🤣🤣  Πιο πολύ νομίζω θα χρειαστούμε απ τον φθινόπωρο και μέτα, αλλά πιστεύω θα τη βγάλουμε με κολάν και φούτερ 🤣🤣🤣 Μου έδωσε η κολλητή μου ένα δικό της σε Large που είχε μωράκι Δεκεμβριου και μου λέει μ αυτό θα τη βγάλεις χαχαχα ϊσως το μόνο που πάρω είναι μια σαλοπέτα γιατί το βρίσκω πολύ χαριτωμένο με την κοιλίτσα 😍😍😍 Πάντως η κοιλία μου έχει ξεπεταχτεί και μέχρι το βράδυ νιώθω ότι είμαι 5-6 μηνών αντί για 3ων 🤣🤣🤣 Τώρα για το πότε θα νιώσουμε το μωρό που λέτε, κι εγώ ανυπομονώ! Αν και προχθές αισθάνθηκα κάτι σαν πεταλούδισμα έτσι για μερικά δευτερόλεπτα, δε ξέρω αν είχε να κάνει με το μωρό κάτι. Ξέρω ότι είναι φουλ νωρίς αλλά ο Δόκτωρ Γκούγκλ μου επιβεβαίωσε ότι μπορεί να είναι 🤪🤪🤪🤪🤪 του τρελού!!
    • Ένα θα σου πω ήμουν από εκείνες τις περιπτώσεις που νιώθουν τον παιδί ποοοοολυ νωρίς...14+3 τον ένιωσα πρώτη φορά!!! ☺️💙  Οπότε δε ξέρεις πότε θα έρθει εκείνη η στιγμή 😉😉😉😉😉😉 Καθόμουν θυμάμαι ξαπλωμένη και χαζευα στο κινητό και τσουπ! Ένα ψαράκι ένιωσα να περνάει στη κοιλιά μου 🤣💙 απίστευτη αίσθηση!  Να είστε καλά κορίτσια όλες εδώ να νιώσετε τα μωράκια σας και να είναι γερά! ☺️
    • @Eliza Kats χρόνια πολλά στη κούκλα σου! Πολύχρονη να είναι και γερή!!! Να τη χαίρεστε τη νεοφώτιστη!  Πώς πέρασε ένας χρόνος Ε; ☺️❤️ Πώς πήγε η βάπτιση; 
    • Καλημέρα κοπέλα μου!! Καταρχάς να σου ζήσει το μωράκι σου!!  Δυστυχώς, δεν έχω κάποια αντίστοιχη εμπειρία, ούτε έχω επαφή με μωράκια με κάποιας μορφής απώλειας ακοής για να σε βοηθήσω.  Παρόλα αυτά, στο περιβάλλον μου έχω άτομο (ενήλικα) με βαρηκοΐα, ο οποίος έχει ακουστικά, τα οποία όμως δεν φοράει ποτέ και πουθενά 😅. Μια χαρά επικοινωνούμε, δεν φαίνεται καθόλου να έχει πρόβλημα ακοής, απλώς δυσκολεύεται πολύ όταν έχει πολλή βαβούρα ή αν του μιλάς πολύ χαμηλόφωνα. Μπορεί να μη σου δώσει σημασία και μας το είχε επισημάνει κι η γυναίκα του ώστε να μην τον παρεξηγούμε σε τέτοιες περιπτώσεις.  Στη δικιά μας περίπτωση ο ακουστικός έλεγχος που είχαμε κάνει όταν γεννήθηκε ο μικρός μας είχε βγει καθαρός. Όμως λόγω του βρεφικού φέτος (ξεκίνησε από 14 μηνών και τώρα είναι 23 μηνών) έκανε σχεδόν απανωτά 3-4 ωτίτιδες και με το περισσότερο διάστημα να έχει υγρό στα αυτιά του. Επειδή κιόλας άργησε να πει λεξουλες, μας επισήμανε η παιδίατρος να δοκιμάσουμε να του ψιθυρίζουμε στο αυτί χωρίς να μας βλέπει για να δούμε αν αντιδράει, και πως αν συνεχίσουμε να βλέπουμε δυσκολία στην ανάπτυξη του λόγου να τον πάμε για έλεγχο μήπως οι ωτίτιδες τού έχουν δημιουργήσει μόνιμη βλάβη. Εμάς όμως όταν ξεβουλωσαν τα αυτιά του δεν μας έδειξε κάποιο άλλο ανησυχητικό σημάδι, οπότε δεν έχουμε ξαναπάει σε ΩΡΛ για ακουστικό έλεγχο. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η μέτρια βαρηκοΐα θα δυσκολεύει τον μικρό σας να ακούει κάτω από περίπου 55-60dB, οπότε τραγούδια ή δυνατούς ήχους ή φωνές όταν είστε κοντά του θα ακούει κανονικά. Ίσως αν ψιθυρισεις κοντά του να φανεί κάτι καλύτερα στις αντιδράσεις του, αλλά και πάλι είναι και μικρούλης ακόμα για να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα μόνη σου 😕 Επίσης, ίσως να απευθυνθείτε και σε ακουολογο που ειδικεύεται σε τέτοια θέματα, να σας δώσει μια πιο στοχευμένη κατεύθυνση.  Εύχομαι τα καλύτερα για τον μικρούλη σας!! Να είναι πάντα χαρούμενος και ζωηρός 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...