Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Νομίζω κ εγώ κάτι βλέπω κυρίως στην πρώτη από τις 2 ! Αλλά είσαι αρκετά νωρίς και χωρίς πρωινά σίγουρα είναι αναμενόμενο να μην ήταν πιο σκούρο η γραμμή. Αν αντέχεις κάνε από Δευτέρα αλλιώς κι αύριο με τα πρωινά κάτι παραπάνω θα δείξει! Ευελπιστούμε σε ευχάριστα νέα όποτε κ αν μας στείλεις!!
    • Καταρχήν μην αγχώνεσαι για τα κιλά γτ είναι μια χαρά όπως είδαμε και στη σελίδα του Ιασώ, συν το γεγονός της πιθανής απόκλισης..τώρα κι εγώ δεν κατάλαβα και θα πρέπει να το ρωτήσεις πώς σκοπεύει να σε βάλει να γεννήσεις νωρίτερα? Με πρόκληση; Γτ υπάρχει κι αυτή η λύση! Βασικά όπως τα είπε η elk θα είναι, απλά να το ρωτήσεις να ξεαγχωθείς!! 
    • Ααα ναι σωστά είχες τον πλακούντα σου πιστεύω πως είναι ένα σενάριο αν σε περίπτωση η Doppler σου δεν είναι «τόσο καλή» θα γεννήσεις 37-38 εδβ και νομίζω πως σε αυτήν την περίπτωση είναι το πιο ασφαλές για εσας.. αλλά φαντάζομαι θα σε βάλει με πρόκληση τοκετού για φυσιολογικό θα το ρωτήσεις αυτό όμως για να ξέρεις και εσυ τι πλάνο έχουν  έχουμε και αυτό το βάσανο εμείς που γεννάμε καλοκαίρι.. έχουμε και τις διακοπές των γιατρών μας  🤷‍♀️
    • Εμένα πιο πολύ με αγχώνει που δεν έχω κάθε βδομάδα ραντεβού να σου πω την αλήθεια. Γιατί σκέψου ότι την επόμενη εξέταση μπορεί και να μην την προλάβω καν. 
    • Ο γιατρός τι σου είπε για το βάρος; Εμένα καλά μου φαίνονται αλλά δεν ξέρω κιόλας.. δεν ακολουθεί την καμπύλη του από την προηγούμενη μέτρηση; Αυτό για το πότε θα γεννήσεις μια υπόθεση -προβλεψη δεν είναι; Ας πας να τα κάνεις όλα χρυσακι για να σου πουν πώς θα κινηθείς και να μην αγχώνεσαι τζάμπα με υποθετικά σενάρια! Κι εγώ θα αγχωνομουν αλλά θα σε δουν τόσοι γιατροί, οπότε θα γίνει το καλύτερο για σένα και το μωρό! Σίγουρα τόσα καρδιοτοκογραφηματα δημιουργούν μια ανησυχία και ψυχική κούραση...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...