Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Diana_caterinaπεραστικά σου κορίτσι μου!

Κι εγώ έκανα χθες την 1η δόση εμβολίου. Σήμερα νιώθω λίγο πόνο στο χέρι και κάποια στιγμή μια μικρή μυαλγια στα πόδια. Σαν να είχα κάνει ξανά μια δόση επισκληριδιο..😂😁 Κατά τα άλλα καλά προς το παρόν! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 16 ώρες, ο/η Άννα0908 είπε:

Ότι δεν με αφήνει να κάνω κάτι μικρο το κακο χαχαχα.. Για αυτξ στεναχωριέμαι.. Εχω μάρσιπο και εκει κοιμάται πολυ γρήγορα.. Απλα μολισ πω να την αφήσω στο κρεββάτι της σε 5 λεπτα συνήθως είναι ξύπνια... Επίσης δυσκολεύομαι ν ατης κανω πρόγραμμ. Μονο το βράδυ το εχω καταφερει να κοιμαται περιπου 21:30_ 22:00.. Τη μερα αλαλούμ.. :(

Είναι πολύ μικρουλα για πρόγραμμα! Πάντως το ότι έχετε καταφέρει να κοιμάται το βράδυ συγκεκριμένη ώρα είναι πολύ θετικό. Μετά τον τρίτο μήνα αλλάζουν σιγά σιγά.... Υπομονή να έχουμε 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια Φορμακια από mother care? Έχουν κανονική γραμμή?

Κανονική προς μεγάλη θα έλεγα. Ο δικός μου είναι 60 εκατοστά, 6100 κιλά κ φοράει το 3-6 τώρα από το mothercare αν σε βοηθάει. Εμένα μου αρέσουν πολυ τα σχέδια που έχει κ η ποιότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Άννα0908 είπε:

Ότι δεν με αφήνει να κάνω κάτι μικρο το κακο χαχαχα.. Για αυτξ στεναχωριέμαι.. Εχω μάρσιπο και εκει κοιμάται πολυ γρήγορα.. Απλα μολισ πω να την αφήσω στο κρεββάτι της σε 5 λεπτα συνήθως είναι ξύπνια... Επίσης δυσκολεύομαι ν ατης κανω πρόγραμμ. Μονο το βράδυ το εχω καταφερει να κοιμαται περιπου 21:30_ 22:00.. Τη μερα αλαλούμ.. :(

Ξυπναει γιατι καταλαβαινει οτι την αφηνεις.. Εγω οταν βλέπω ότι κανει κατι τετοιο κανω τις δουλειές μου με τον μαρσιπο και μετα αραζω στον καναπε και την αφηνω να κοιμηθει πανω μου..περνάει ο καιρός και μετα δεν θα καθονται ετσι.. Όποτε απολαυσε το! Ακομη δεν μπορεις να της κανεις πρόγραμμα.. Στο 3ο με 4ο μηνα μπορεις να ξεκινησεις.. Μπορεις να της εχεις μια ρουτίνα γιατι ετσι νιωθει ασφαλης και γενικα κανει καλο για το μωρο.. Η ρουτίνα είναι μια βαση για το πρόγραμμα που θα ακολουθησει.. 

Εντωμεταξύ το μήνυμα αυτό το γραφω απο χθες 😅 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Να ρωτήσω έχει πάρει κάποια ποδοσακο για καρότσι κ να βγήκε καλός να μου προτείνει; 

Επίσης όταν βγαίνετε βόλτα με τα μωράκια σας πως τα ντύνετε τώρα που έχει βάλει λίγο κρύο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Να ρωτήσω έχει πάρει κάποια ποδοσακο για καρότσι κ να βγήκε καλός να μου προτείνει; 

Επίσης όταν βγαίνετε βόλτα με τα μωράκια σας πως τα ντύνετε τώρα που έχει βάλει λίγο κρύο;

Εγώ χθες που βγήκαμε έξω απο το σπίτι μέχρι το αμάξι μην φανταστείς του ειχα ένα κορμακι μακρυμάνικο κ ζακετουλα και εριξα πάνω απο το αυγο μια πανα αγκαλιάς βαμβακερή για να μην το φυσαει ο αέρας. (εδώ που μένω εχει τρομερό αερα αυτες τις μέρες). Αν μέναμε έξω σίγουρα θα το εντυνα πολύ πιο χοντρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Να ρωτήσω έχει πάρει κάποια ποδοσακο για καρότσι κ να βγήκε καλός να μου προτείνει; 

Επίσης όταν βγαίνετε βόλτα με τα μωράκια σας πως τα ντύνετε τώρα που έχει βάλει λίγο κρύο;

Για ποδοσακο δεν ξέρω να σου πω.. Βαζω κορμάκι αμανικο ή κοντομάνικο και απο πανω ολοσωμο μακρυμανικο και στο καροτσι κουβερτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Να ρωτήσω έχει πάρει κάποια ποδοσακο για καρότσι κ να βγήκε καλός να μου προτείνει; 

Επίσης όταν βγαίνετε βόλτα με τα μωράκια σας πως τα ντύνετε τώρα που έχει βάλει λίγο κρύο;

Εγω ποσοσακο είχα πάρει από Orchestra εκπτωτικο χωριό στο πρώτο παιδί και βγήκε τέλειος! Δεν ήταν του καρότσι ου (έχω peg perego) αλλά ένας που προσαρμόζει σε όλα τα καρότσια. 30 ευρώ, όχι 60και 70 που μου ζητάγανε για της peg perego. Πολύ ευχαριστημένη έμεινα! 

Σήμερα που βγήκαμε έξω βόλτα με το καρότσι της έβαλα αμανικο ζιπουνι από μέσα, μακριμανικο μπλουζάκι μακό από πάνω και ένα ζακέτακι κάπως φμσαν φλισ. Κουβερτούλα ψιλή εννοείται, γιατί είχε και πολύ αέρα! ✌️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ο μπέμπης μου ειναι 37 ημερών. Τρώει ανα 2ωρο 120 με 150ml. Πάρα πολλά...Επίσης, μέσα στη μέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κατι μισαωρα μια ώρα σπαστά. Αλλά ούτε  κ το βράδυ ιδιαίτερα. Εσάς στον εναν μήνα πόσο κοιμόντουσαν κ πόσο έτρωγαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Λοιπόν ο μπέμπης μου ειναι 37 ημερών. Τρώει ανα 2ωρο 120 με 150ml. Πάρα πολλά...Επίσης, μέσα στη μέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κατι μισαωρα μια ώρα σπαστά. Αλλά ούτε  κ το βράδυ ιδιαίτερα. Εσάς στον εναν μήνα πόσο κοιμόντουσαν κ πόσο έτρωγαν?

Για φαι θα σε γελάσω γιατι θηλαζω και δεν είμαι σίγουρη.. Για υπνο στο μηνα και εμας ξεκίνησε την ημέρα λίγο λιγότερο υπνο.. Μπορει να πεσει 6φορες για υπνο τις 5 θα ξυπνησει μεσα στα πρωτα 10 με 30 λεπτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; εμεις ειχαμε τωρα μια πανα με λιγο αιματακι.. Ξεκινησαμε 2 μερες τωρα altion d3 υπάρχει περίπτωση να είναι αυτο; ή η ντομάτα που εφαγα χθες(με πείραξε και εμενα).. Στα γαλακτοκομικα δεν νομίζω να ευθύνεται γιατι απο την πρωτη μερα πινω θα ειχε εκδηλωθει πιστεύω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; εμεις ειχαμε τωρα μια πανα με λιγο αιματακι.. Ξεκινησαμε 2 μερες τωρα altion d3 υπάρχει περίπτωση να είναι αυτο; ή η ντομάτα που εφαγα χθες(με πείραξε και εμενα).. Στα γαλακτοκομικα δεν νομίζω να ευθύνεται γιατι απο την πρωτη μερα πινω θα ειχε εκδηλωθει πιστεύω.. 

Μια πανα δεν αξιολογείτε. Αν αυτό γίνει αρκετές φορές τότε το ψάχνεις. Εσυ παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα; 

Σχετικά με την αλλεργία στα γλκ να ξέρεις ότι μπορεί να βγει και αρκετό καιρό μετά. Όμως πρώτα αποκλείεις οτιδήποτε άλλο (εντονη ροή, εμβόλιο του μωρού, κρύωμα και χαλινο αν δεν κάνω λάθος) και στο τέλος πας για αλλεργία. 

Επίσης εμάς μάλλον τον πείραζε η d3 humana ή το ασβέστιο που έπαιρνα. Βέβαια έχουμε αλλεργία επιπλέον στα γλκ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Λοιπόν ο μπέμπης μου ειναι 37 ημερών. Τρώει ανα 2ωρο 120 με 150ml. Πάρα πολλά...Επίσης, μέσα στη μέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κατι μισαωρα μια ώρα σπαστά. Αλλά ούτε  κ το βράδυ ιδιαίτερα. Εσάς στον εναν μήνα πόσο κοιμόντουσαν κ πόσο έτρωγαν?

Εμένα που είναι δύο μέρες μεγαλύτερη από τον δικό σου κοιμάται 2ωρα με 3ωρα το βράδυ κ μέσα στη μέρα θα κοιμηθεί σίγουρα ένα 2ωρο το μεσημέρι κ μετά άλλο ένα 2ωρο το απόγευμα. Για ποσότητα φαγητού δεν ξέρω γτ κ εγώ θηλάζω. Σήμερα έχουμε παιδίατρο, είμαι περίεργη να δω τι βάρος πήρε.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Μια πανα δεν αξιολογείτε. Αν αυτό γίνει αρκετές φορές τότε το ψάχνεις. Εσυ παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα; 

Σχετικά με την αλλεργία στα γλκ να ξέρεις ότι μπορεί να βγει και αρκετό καιρό μετά. Όμως πρώτα αποκλείεις οτιδήποτε άλλο (εντονη ροή, εμβόλιο του μωρού, κρύωμα και χαλινο αν δεν κάνω λάθος) και στο τέλος πας για αλλεργία. 

Επίσης εμάς μάλλον τον πείραζε η d3 humana ή το ασβέστιο που έπαιρνα. Βέβαια έχουμε αλλεργία επιπλέον στα γλκ.. 

Μπηκα στο ίντερνετ και ελεγε για ραγαδα ή στο στηθος ή στον πρωκτο του μωρου για αλλεργια ή για την D3  και για υπερπαραγωγή.. 

Υπερπαραγωγή πως θα καταλαβω οτι κανω; η αλήθεια είναι ότι θα την τσεκάρω και σήμερα 2 πανες βραδινες δεν ειχε νομίζω δεν βαζω κ το χερι μου στην φωτια γιατι δεν έβλεπα και καλα😅😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Λοιπόν ο μπέμπης μου ειναι 37 ημερών. Τρώει ανα 2ωρο 120 με 150ml. Πάρα πολλά...Επίσης, μέσα στη μέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κατι μισαωρα μια ώρα σπαστά. Αλλά ούτε  κ το βράδυ ιδιαίτερα. Εσάς στον εναν μήνα πόσο κοιμόντουσαν κ πόσο έτρωγαν?

Τοσο ετρωγε αλλα κοιμοταν πιο πολυ. Το βραδυ τον ξυπνουσα καθε 4 ωρες. Τωρα που δεν τον ξυπναω κοιμαται 8 με 8 και τρωει 5 γευματα των 180 στις 8 11 2 5 8.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε?

Έχει αγοράσει κάποια τέτοια Φορμακια από h&m? Είναι ωραίο ποιότητα?

 

Screenshot_2021-10-03-19-59-18-269_com.facebook.katana.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου εμεις καλα είμαστε η μικρη κοιμαται εγω κουτουλαω😂 

Εχω παρει παρόμοιο υλικο απλα με μοτιβο ηρωες της Disney τα σκυλάκια δαλματιας.. Αυτα πανε σε σετ 2 τεμ και το ενα φορμακι είναι σαν αυτο που ανεβασες και ειναι σκληρο το ύφασμα συγκριτικά με το αλλο κομμάτι του σετ που ξεκουμπωνει απο κατω ακομη δεν τα φοραμε τα πηρα για τον Δεκέμβριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε?

Έχει αγοράσει κάποια τέτοια Φορμακια από h&m? Είναι ωραίο ποιότητα?

 

Screenshot_2021-10-03-19-59-18-269_com.facebook.katana.jpg

Τα έχω δει από κοντά. Πήγα h&m  να πάρω κάτι άλλο και τα έπιασα κιόλας. Είναι ψιλό μακό. Γι'αυτο την εποχή είναι καλά νομίζω. Μετά αν βγάλει περισσότερο κρύο δεν ξέρω. Εγώ που πήρα αντίστοιχα από prenatal ήταν λίγο πιο χοντρό μακό. Αυτή ήταν η διαφορά τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Τοσο ετρωγε αλλα κοιμοταν πιο πολυ. Το βραδυ τον ξυπνουσα καθε 4 ωρες. Τωρα που δεν τον ξυπναω κοιμαται 8 με 8 και τρωει 5 γευματα των 180 στις 8 11 2 5 8.

Απο πότε ξεκίνησε να σου κοιμάται τόσες ώρες το βραδυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εμεις καλα είμαστε η μικρη κοιμαται εγω κουτουλαω😂 

Εχω παρει παρόμοιο υλικο απλα με μοτιβο ηρωες της Disney τα σκυλάκια δαλματιας.. Αυτα πανε σε σετ 2 τεμ και το ενα φορμακι είναι σαν αυτο που ανεβασες και ειναι σκληρο το ύφασμα συγκριτικά με το αλλο κομμάτι του σετ που ξεκουμπωνει απο κατω ακομη δεν τα φοραμε τα πηρα για τον Δεκέμβριο 

Αχ άσε κοριτσι μου και εμείς τα ίδια !!! 

Ν δω πως θα κάνω γενική φέτος ν στρώσω χάλια!! Πρέπει ν του πάρω και χαλί δεν ξέρω από που.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε; 

Εμενα προσπαθουν να με εξοντώσουν τα παιδιά μου αλλάαα δεν θα τα καταφερουν 😂. Είναι καμίας το μωρό στο άλμα 15-19  πως τα περνάτε; έχουν αλλάξει την καθημερινότητα τους; 

Εχω ρωτήσει ξανά αλλά δεν θυμάμαι.. H&m πως είναι η φόρμα. Συγκεκριμένα θέλω να πάρω κολάν για την μικρή ένα μήνα πριν ήταν 64 πόντους κ 7 κιλά ,αντε ναεχει πάρει 2 πόντους το πολύ. Γενικά σε όλα φοράει μεγαλύτερο έχει τεράστια μπούτια 😍. Να πάρω για 68 ή 74; εγώ σκεφτόμουν 74. 

@Clairy. Τελικά δεν την ενοχλεί η ντε. Αυτό το χάλι που έβλεπε στις πάνες ήταν από το εμβόλιο. Να σου πω στην ομάδα παιδική - βρεφική διατροφή αν σε ενδιαφέρει είχανε κάνει κάποια στιγμή δημοσίευση για τη βιταμίνη ντε κ είχανε βάλει πάρα πολλές καθαρές.

@Lia5 τεράστια ξεκούραση να έχεις ένα τόσο μικρό μωρό κ να κοιμάται 12 ωρο. Κ εσύ ξεκουραζεσαι κ έχεις χρόνο για εσένα κ μπορείς να κάνεις κ κάποια πράγματα εάν δεν μπορείς μέσα στην μέρα, που από ότι κατάλαβα δεν έχεις πρόβλημα..βέβαια να πούμε ότι κ να ξυπνάνε να πίνουν γάλα κ να κοιμούνται πάλι, καλά είναι. Εμένα σε αυτό το άλμα έχει τρελαθεί ο ύπνος της  αλλά δεν πτοούμαι.

@Love32 τα mothercare έχουν καταπληκτική ποιότητα,κορμάκια κ Φορμακια από εκεί φορούσα στον γιο μου. δοκίμασα στην μικρή πριν ένα μήνα Φορμακι για 3 μηνών κ δεν της έκανε στο ύψος.

@Diana_caterina περαστικά σου, να γίνεις γρήγορα καλά. Εγώ ξέρω ότι κ να έχεις θηλάζεις. Υπομονή πάντως είναι πολύ δύσκολο. Είχα κρυώσει στον γιο μ όταν ήταν 2 εβδ κ ήμουν κομμάτια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Απο πότε ξεκίνησε να σου κοιμάται τόσες ώρες το βραδυ?

Στον εναμιση μηνα που σταμάτησα να τον ξυπναω ξυπνουσε μια φορα και μετα απο 2 βδομάδες περιπου καθολου. Εκτος αν του ερθει να κανει κακα τα χαραματα που αφου ξυπναει θα φαει κιολας αλλα θα κοιμηθει αμεσως παλι.

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε; 

Εμενα προσπαθουν να με εξοντώσουν τα παιδιά μου αλλάαα δεν θα τα καταφερουν 😂. Είναι καμίας το μωρό στο άλμα 15-19  πως τα περνάτε; έχουν αλλάξει την καθημερινότητα τους; 

Εχω ρωτήσει ξανά αλλά δεν θυμάμαι.. H&m πως είναι η φόρμα. Συγκεκριμένα θέλω να πάρω κολάν για την μικρή ένα μήνα πριν ήταν 64 πόντους κ 7 κιλά ,αντε ναεχει πάρει 2 πόντους το πολύ. Γενικά σε όλα φοράει μεγαλύτερο έχει τεράστια μπούτια 😍. Να πάρω για 68 ή 74; εγώ σκεφτόμουν 74. 

@Clairy. Τελικά δεν την ενοχλεί η ντε. Αυτό το χάλι που έβλεπε στις πάνες ήταν από το εμβόλιο. Να σου πω στην ομάδα παιδική - βρεφική διατροφή αν σε ενδιαφέρει είχανε κάνει κάποια στιγμή δημοσίευση για τη βιταμίνη ντε κ είχανε βάλει πάρα πολλές καθαρές.

@Lia5 τεράστια ξεκούραση να έχεις ένα τόσο μικρό μωρό κ να κοιμάται 12 ωρο. Κ εσύ ξεκουραζεσαι κ έχεις χρόνο για εσένα κ μπορείς να κάνεις κ κάποια πράγματα εάν δεν μπορείς μέσα στην μέρα, που από ότι κατάλαβα δεν έχεις πρόβλημα..βέβαια να πούμε ότι κ να ξυπνάνε να πίνουν γάλα κ να κοιμούνται πάλι, καλά είναι. Εμένα σε αυτό το άλμα έχει τρελαθεί ο ύπνος της  αλλά δεν πτοούμαι.

@Love32 τα mothercare έχουν καταπληκτική ποιότητα,κορμάκια κ Φορμακια από εκεί φορούσα στον γιο μου. δοκίμασα στην μικρή πριν ένα μήνα Φορμακι για 3 μηνών κ δεν της έκανε στο ύψος.

@Diana_caterina περαστικά σου, να γίνεις γρήγορα καλά. Εγώ ξέρω ότι κ να έχεις θηλάζεις. Υπομονή πάντως είναι πολύ δύσκολο. Είχα κρυώσει στον γιο μ όταν ήταν 2 εβδ κ ήμουν κομμάτια. 

Ναι ειναι πολυ καλοβολο μωρακι. Αν και εχει κολικους, γκρινιαζει μονο οταν ενοχλείται και ηρεμει αμεσως με το μπανακι. Δεν είναι γκρινιαρικο γενικα, ολο γελαει. Εννοείται μονος του δεν καθεται να κανω μια δουλειά αλλα ειναι λογικο, δεν εχει πως να απασχοληθει μονος του ειναι πολυ μικρούλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Αχ άσε κοριτσι μου και εμείς τα ίδια !!! 

Ν δω πως θα κάνω γενική φέτος ν στρώσω χάλια!! Πρέπει ν του πάρω και χαλί δεν ξέρω από που.

Μην παρεις απαραίτητα χαλι παιδικο.. Κανε μια βολτα στα ικεα! 

Αχ μην μου λες για χαλια... Εγω ακομη πλενω ρούχα και σιδερωνω βαρεθηκα😅😂 κατεβασα τα χειμωνιατικα τωρα... Και τακτοποιω της μικρής σε σακουλες γιατι εχω ρουχαλακια μεχρι και 3 ετων 😂 και μου δινουν κ αλλα.. Τωρα δηλαδή νόμιζα ότι τελειωσα αλλα εχω κ αλλα.. Μας φερανε παπουτσια και παλι ηθελαν τακτοποίηση.. Και ξεκιναμε τωρα καλύμματα κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Μπηκα στο ίντερνετ και ελεγε για ραγαδα ή στο στηθος ή στον πρωκτο του μωρου για αλλεργια ή για την D3  και για υπερπαραγωγή.. 

Υπερπαραγωγή πως θα καταλαβω οτι κανω; η αλήθεια είναι ότι θα την τσεκάρω και σήμερα 2 πανες βραδινες δεν ειχε νομίζω δεν βαζω κ το χερι μου στην φωτια γιατι δεν έβλεπα και καλα😅😂

Υπερπαραγωγή είναι όταν ακόμα και μετά απο τις 60 μέρες συνεχίζει το στήθος να πρήζετε πολύ. Νομίζω και οταν το στήθος καθώς θηλάζει το μωρό βγάζει συντριβάνι αν αφήσει την θηλή απότομα. Αν πνίγεται το μωρό κλπ. 

Με μια πάνα μην αγχώνεσαι. 

@Tweema δεν είμαι στην ομάδα αυτή. Θα μπω να το ψάξω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...