Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μόνο στη δικιά μου δεν αρέσει ο μάρσιπος? Βασικά όσες φορές την έχω βάλει ψάχνει το στήθος για να φάει παρόλο που μπορεί να έχει ήδη φάει 😁 

Σε εμάς πάρτυ κανει οταν την βαλω μεσα εχω εναν ελαστικό wrap εμένα μου κανει καψονια πάντως.. Οταν βγούμε εξω θελει ζιζι οπότε σταματαω και φοραω μαρσιπο.. Όπως και επισης εγω βγει με μαρσιπο και μπαίνω βιβλιοπωλείο κλαιει για στήθος την βαζω.. Σε 5 λεπτά βγηκα εξω και αυτη κοιμοταν.. Δηλαδή ισα για να δωσω την σειρα μου και να με αγχωσει και τελος😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 37 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Υπάρχουν και κάτι που είναι σαν προέκταση του μπουφάν της μαμάς αλλά δεν ξέρω αν είναι για συγκεκριμένο μπουφάν η αν υπάρχουν για ολα🤔

Κατι έχω δει κ εγώ αλλά επειδή δεν κάθισε ο μικρός δεν έδωσα σημασία. Κοίταξα τώρα, διάβασα κ λίγα σχόλια είναι οως θ βολέψει την καθεμία. Εγώ να σου πω θα επαιρνα κάτι τέτοιο https://www.babywearing365.com/product/little-frog-cosy-frog-black/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Βρε κορίτσι 2 παιδιά κ κανένα δεν κάθισε.κ τώρα έχω έναν που βολεύει απίστευτα. Ημικρή καθόταν αλλά κάτι την έχει πιάσει δεν ξέρω αν φταίει το άλμα δεν είμαι σίγουρη κ δεν κάθεται πουθενά!! Μόλις την βάλω κάνει αυτό που λες κ εσύ  την βγάζω κ δεν θέλει στήθος. Συνήθως θέλει να την κρατάω να κοιταει μπροστά, στον μάρσιπο δεν κάνει έτσι οπότε χεράκι!! 

Ποιον έχεις τώρα; Εμένα μου έδωσαν έναν baby Bjorn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ποιον έχεις τώρα; Εμένα μου έδωσαν έναν baby Bjorn

Fidella fusion baby size αυτός είναι πολύ βολικός. Έχω κ ring sling αλλά δεν τον έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Βρε κορίτσι ένα κιλό είναι πολύ καλά. Δε χρειάζεται να αγχωνεσαι για τα κιλά. Το κάθε μωράκι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης!! Εμένα γεννήθηκε 2900 κ στις 28 μέρες ήταν 4540.

@Sofoula28περαστικά σας, όλα καλά θα πάνε ! Κορίτσι μου βιάστηκες να δώσεις ντεπονακι, πάνω από 38 δίνουμε (τουλάχιστον σε αυτό συμφωνούν όλοι οι παιδίατροι). Πως είναι σήμερα; Όσον αφορά από που κολλήσατε, το ότι υπάρχει ο εμβολιασμός δε σημαίνει ότι δεν κολλάμε, τα εμβόλια είναι για την περίπτωση που κολλήσουμε να το περάσουμε πιο ελαφριά. 

Δεν θέλουν βαριά ντυμένα όταν ριναι στον μάρσιπο. Υπάρχουν κάτι σαν σκέπασμα τα δεν θυμάμαι πως λέγονται Πιτ μπαινουν πάνω από τον μάρσιπο. 

Ωραία θα το ψάξω! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Εμείς είμαστε όλο έξω αυτές τις μέρες κ δεν έχω προλάβει να σας γράψω. 

Σκέφτομαι πολυ αν θα κάνω το εμβόλιο λόγω της θρομβοφιλιας. Όλοι οι γιατροί που ρώτησα μου είπαν να το κάνω αλλά δεν ξέρω..... Όσες έχετε θρομβοφιλια τι θα κάνετε;

Εμείς δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ακόμα το μαρσιπο, πρεπει οπωσδήποτε να το δοκιμάσουμε άμεσα 😛

Αυτή τη βδομάδα λέω να πάω να φτιάξω τα νυχια μου, έβγαλα γάλα με το θηλαστρο για αποσυμφόρηση οπότε το έβαλα καταψυξη κ αν χρειαστεί θα το δώσει ο μπαμπάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μόνο στη δικιά μου δεν αρέσει ο μάρσιπος? Βασικά όσες φορές την έχω βάλει ψάχνει το στήθος για να φάει παρόλο που μπορεί να έχει ήδη φάει 😁 

Κι εγώ οταν δοκίμασα για πρώτη φορά γκρίνιαζε σα να μην της άρεσε αλλά όταν την εβάλα πάλι κ την είχα για κάποια ώρα μέσα στο σπίτι κ περιφερομουν ,κοιμήθηκε κιόλας!Και μία φορά που την έβγαλα έξω με αυτόν πάλι κοιμόταν!Κάνε ξανά μια προσπάθεια γιατί νομίζω πως βολεύει, τουλάχιστον με τα λίγα κιλά τώρα !!Μετά πάει η μέση!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Βρε κορίτσι ένα κιλό είναι πολύ καλά. Δε χρειάζεται να αγχωνεσαι για τα κιλά. Το κάθε μωράκι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης!! Εμένα γεννήθηκε 2900 κ στις 28 μέρες ήταν 4540.

@Sofoula28περαστικά σας, όλα καλά θα πάνε ! Κορίτσι μου βιάστηκες να δώσεις ντεπονακι, πάνω από 38 δίνουμε (τουλάχιστον σε αυτό συμφωνούν όλοι οι παιδίατροι). Πως είναι σήμερα; Όσον αφορά από που κολλήσατε, το ότι υπάρχει ο εμβολιασμός δε σημαίνει ότι δεν κολλάμε, τα εμβόλια είναι για την περίπτωση που κολλήσουμε να το περάσουμε πιο ελαφριά. 

Δεν θέλουν βαριά ντυμένα όταν ριναι στον μάρσιπο. Υπάρχουν κάτι σαν σκέπασμα τα δεν θυμάμαι πως λέγονται Πιτ μπαινουν πάνω από τον μάρσιπο. 

Το ξέρω κορίτσι μου απλά επειδή το παιδί έχει και άλλα πολλά θέματακια δώσαμε με εντολή παιδιάτρου και νοσοκομείου ώστε να βοηθήσουμε τη δυσφορία της ! Σήμερα δεν μου ανέβασε δέκατα καθόλου ευτυχώς αλλά έχουμε πολύ κλάμα και έκανε και δύο φορές λίγο εμετουλη.. που θεωρητικά είναι απ' τα γαστρεντερικα της και όχι απ' τον κορονοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου απλά επειδή το παιδί έχει και άλλα πολλά θέματακια δώσαμε με εντολή παιδιάτρου και νοσοκομείου ώστε να βοηθήσουμε τη δυσφορία της ! Σήμερα δεν μου ανέβασε δέκατα καθόλου ευτυχώς αλλά έχουμε πολύ κλάμα και έκανε και δύο φορές λίγο εμετουλη.. που θεωρητικά είναι απ' τα γαστρεντερικα της και όχι απ' τον κορονοιο!

Ωραία που δεν έχετε δέκατα! Υποχωρεί σιγά σιγά! Όλα καλά να είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Ωραία που δεν έχετε δέκατα! Υποχωρεί σιγά σιγά! Όλα καλά να είναι!!! 

Δόξα το Θεό ναι νομίζω πως υποχωρεί ! Και σε μένα 3 μέρες κράτησε όλες και όλες αλλά το πέρασα πολύ πιο βαριά απ' το παιδί εγώ! Γι'αυτό φοβομουν πιο πολύ μην το περάσει και η μικρή μου έτσι ! Ευτυχώς όμως μάλλον τη σκαπουλαραμε!! Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Εμείς είμαστε όλο έξω αυτές τις μέρες κ δεν έχω προλάβει να σας γράψω. 

Σκέφτομαι πολυ αν θα κάνω το εμβόλιο λόγω της θρομβοφιλιας. Όλοι οι γιατροί που ρώτησα μου είπαν να το κάνω αλλά δεν ξέρω..... Όσες έχετε θρομβοφιλια τι θα κάνετε;

Εμείς δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ακόμα το μαρσιπο, πρεπει οπωσδήποτε να το δοκιμάσουμε άμεσα 😛

Αυτή τη βδομάδα λέω να πάω να φτιάξω τα νυχια μου, έβγαλα γάλα με το θηλαστρο για αποσυμφόρηση οπότε το έβαλα καταψυξη κ αν χρειαστεί θα το δώσει ο μπαμπάς. 

Εγώ που έχω ένα αυτοάνοσο που έχει ταση για θρομβώσεις ρώτησα τον γιατρό (που  παρακολουθεί το αυτοάνοσο)κ μου είπε μονο pfizer.καλυτερα να ρωτήσεις τι πιο συγκεκριμένα.

Δοκίμασε τον μάρσιπο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Γνωριζετε αν εμεις που εχουμε ηδη γεννησει προσληφθουμε τωρα στον δημόσιο τομέα δικαιούμαστε αδεια αναστροφής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! @Lia5 δεν έχω ιδέα! 

Βρε κορίτσια τ κακά του μπέμπη κάποιες μέρες είναι πιο νερουλά νομίζω πως δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι διαροια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! 

@Lia5 να προσληφθεις μόνιμη στο δημόσιο;

@Love32 πάντα νερουλα δεν είναι; λογικά αν είναι διάρροια, αν κάτι τον ενοχλεί θα έχει κ ανησυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 

@Lia5 να προσληφθεις μόνιμη στο δημόσιο;

@Love32 πάντα νερουλα δεν είναι; λογικά αν είναι διάρροια, αν κάτι τον ενοχλεί θα έχει κ ανησυχία. 

Νομίζω σαν μουστάρδα πρέπει να είναι κ σαν χρώμα κ σαν υφή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Νομίζω σαν μουστάρδα πρέπει να είναι κ σαν χρώμα κ σαν υφή

Και εγώ το είχα απορία. Του δικού μου ποτε δεν είναι σαν μουστάρδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γνωριζετε αν εμεις που εχουμε ηδη γεννησει προσληφθουμε τωρα στον δημόσιο τομέα δικαιούμαστε αδεια αναστροφής;

Ναι δικαιουσε είτε μειωμένο ωράριο..είτε άδεια ανατροφής 9 μηνών μέχρι να γίνει 4 ετών το παιδί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 

@Lia5 να προσληφθεις μόνιμη στο δημόσιο;

@Love32 πάντα νερουλα δεν είναι; λογικά αν είναι διάρροια, αν κάτι τον ενοχλεί θα έχει κ ανησυχία. 

 

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Νομίζω σαν μουστάρδα πρέπει να είναι κ σαν χρώμα κ σαν υφή

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ το είχα απορία. Του δικού μου ποτε δεν είναι σαν μουστάρδα.. 

Εμένα στην αρχή είχαν σποράκια πχεσα τώρα είναι στο χρώμα της μουστάρδας αλλά δεν έχουν σποράκια η να είναι πηχτα! Θα το δείξω στην παιδίατρο βέβαια. Αλλά αν ήταν διαροια δεν θα ήταν πολλές φορές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ το είχα απορία. Του δικού μου ποτε δεν είναι σαν μουστάρδα.. 

Ούτε εμένα 🤣 της κόρης μου ήταν.. Σε αυτόν έχει κομματάκια.. Ωραία συζήτηση εντωμεταξύ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_ol @Mommy to be αν προσληφθω στον δημοσιο τομεα με συμβαση ορισμενου χρονου μεσω εσπα ενω το παιδί θα ειναι ηδη τριων μηνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ούτε εμένα 🤣 της κόρης μου ήταν.. Σε αυτόν έχει κομματάκια.. Ωραία συζήτηση εντωμεταξύ 😂

Δεν ξέρω αλήθεια πως πρέπει να ειναι κανονικά.. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν ξέρω αλήθεια πως πρέπει να ειναι κανονικά.. 😂

Δεν μπορώ να βοηθήσω, ας μας στείλει κάποια φώτο της μουστάρδας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Επίσης ρε κορίτσια.. Τα χέρια του τα έχει μόνιμα στο στόμα.. Σα να τα μασάει..

Κ ο δικός μου, είναι αναπτυξιακό στάδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...