Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

 

Ναι για την πρωτη δοση λέω, τα αλλα 1000 θα μας μπουν πιο μετα. Εμεις οι τρεις μαζι γεννησαμε αρα κι εμενα τοτε λογικα 🙏

Μολις γυρίσαμε απο την πρωτη βολτα με μαρσιπο ολοι μαζι 👪🐶 Του αρεσε πολυ, τον πηρε ο υπνος μετα απο λιγο. Και σε μενα πολυ ανετος 👌

Εμείς τα πηραμε τα 1000€ στις 30/8. Τα δικαιολογητικά τα καταθέσαμε 21/7.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις γύρισα από την γιατρό... Έπαθα μια ωραιότατη μαστίτιδα και θα ξεκινήσω αντιβίωση... Κ όλα αυτά επειδή χθες άφησα τη μικρή να κοιμηθεί παραπάνω κ δεν τη ξύπνησα για να θηλάσει... Έχω πάρα πολύ γάλα μου είπε... 

Μεσα σε λίγες ώρες δλδ?και έκανες μαστίτιδα;😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μίλησα μαζί της και μου έδωσε nexium να ξεκινήσει το μωρό😥

Σκέψου ότι θα νοιώσει καλυτερα κ θα ηρεμήσει το μικράκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς τα πηραμε τα 1000€ στις 30/8. Τα δικαιολογητικά τα καταθέσαμε 21/7.

Στις 21/7 γεννησες; Τα χαρτιά δε σου τα εκαναν στο μαιευτήριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Στις 21/7 γεννησες; Τα χαρτιά δε σου τα εκαναν στο μαιευτήριο;

19/7 γέννησα. Ναι, στο μαιευτήριο τα καταθέσαμε απλά στις 21. Εσυ πότε τα κατέθεσες; τα 1000€ μπαίνουν στο τέλος του επόμενου μήνα από αυτόν που τα καταθέτεις και τα υπόλοιπα 1000€ όταν το μωρό γίνει 5 μηνών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Του έδινες και εσύ malοξ παιδογαστρεντερολόγος στο είπε η παιδίατρος? Εγώ παίρνω και ασβέστιο και σίδηρο και φυλλικό οξύ λες να φταίνε και αυτά? Και ο μπέμπης παίρνει d3 fix σταγόνες.

Ναι του έδινα.. Μου το είχε πει η παιδογαστρεντερολογος. 3 μέρες έδινα απο 1ml πρωί μεσημέρι βράδυ και 4 το σταματούσα. Πηγα σε άλλη την προηγούμενη εβδομάδα γιατί η πρώτη δε μου άρεσε. Της είπα ότι παρατηρώ μετά απο την d οτι κάνει συνέχεια κακά. Και επειδή μου είπε μια φίλη που το παιδακι της είχε θέμα με τα γαλακτοκομικα ότι και σε εκείνη της έκανε αιμα στα κακα την σταμάτησα και θα βρω μια καθαρή. Επίσης ειδα οτι το ασβέστιο που έπαιρνα είχε μια ουσία που δεν επιτρέπεται στην αποχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

19/7 γέννησα. Ναι, στο μαιευτήριο τα καταθέσαμε απλά στις 21. Εσυ πότε τα κατέθεσες; τα 1000€ μπαίνουν στο τέλος του επόμενου μήνα από αυτόν που τα καταθέτεις και τα υπόλοιπα 1000€ όταν το μωρό γίνει 5 μηνών. 

Αρα να παμε κι εμεις να δουμε αμα μας μπηκαν γιατι γεννησα 25/7 οποτε 2-3 μερες μετα τα καταθεσαμε κι εμεις. Τα επομενα θα ειναι δωρο χριστουγεννων σαν να λεμε 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Clairy. Εμείς του δίνουμε την Altion λέει χωρίς λακτόζη δεν ξέρω αν θεωρείται καθαρή! 

@Lia5 λογικά τα έβαλαν κ σε σας, δείτε! Δίκιο έχεις για το δώρο Χριστουγέννων 😜 θα το κάψουμε κυρ Στέφανε 🤣

IMG_20210922_073902.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Clairy. Εμείς του δίνουμε την Altion λέει χωρίς λακτόζη δεν ξέρω αν θεωρείται καθαρή! 

@Lia5 λογικά τα έβαλαν κ σε σας, δείτε! Δίκιο έχεις για το δώρο Χριστουγέννων 😜 θα το κάψουμε κυρ Στέφανε 🤣

IMG_20210922_073902.jpg

Καθαρή φαίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καθαρή φαίνεται.. 

Μπορεί κ να μην είναι! Έκανα αναζήτηση στην ομάδα θηλασμός και αλλεργίες στο fb κ σε κάποια σχόλια λένε ότι έχει μέσα κάποια συστατικά που δεν επιτρέπονται στην αποχή. Πέταξα κ το κουτί κ το φυλλάδιο οδηγιών για να έβλεπα αναλυτικά. 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο... Δυο μηνών ποιο εμβόλιο κάνατε; δε θυμάμαι αν έχει συζητηθεί ξανά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Μεσα σε λίγες ώρες δλδ?και έκανες μαστίτιδα;😥

Ναι κ μενα περίεργο μου φάνηκε αλλά Το συγκεκριμένο στήθος είχε δύο μέρες που δεν το άδειαζε καλά κ μάλλον έπαιξε κ αυτό ρόλο...🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι κ μενα περίεργο μου φάνηκε αλλά Το συγκεκριμένο στήθος είχε δύο μέρες που δεν το άδειαζε καλά κ μάλλον έπαιξε κ αυτό ρόλο...🤔 

Εγώ έπαθα μαστιτιδα την Παρασκευή. Ανέβασα πυρετό πήρα ένα ντεπον και έπεσε. Την επομενη μέρα έκανα δέκατα. Εσένα σου έδωσε αντιβίωση? Τι συμπτωματα έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Μπορεί κ να μην είναι! Έκανα αναζήτηση στην ομάδα θηλασμός και αλλεργίες στο fb κ σε κάποια σχόλια λένε ότι έχει μέσα κάποια συστατικά που δεν επιτρέπονται στην αποχή. Πέταξα κ το κουτί κ το φυλλάδιο οδηγιών για να έβλεπα αναλυτικά. 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο... Δυο μηνών ποιο εμβόλιο κάνατε; δε θυμάμαι αν έχει συζητηθεί ξανά... 

Διάβασα τα συστατικά στο ίντερνετ και δεν έχει κάτι.. Η @Tweema μήπως ξέρεις;;

Την Παρασκευή εχω το πρώτο εμβόλιο. Δεν ξέρω γιατί ο παιδίατρος μας δεν μας το έκανε 2 μηνών. Θα ειναι 2 και 24. Αυτό που έβαλα θα κάνουμε

Screenshot_20210922_114554_com.google.android.gm.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ έπαθα μαστιτιδα την Παρασκευή. Ανέβασα πυρετό πήρα ένα ντεπον και έπεσε. Την επομενη μέρα έκανα δέκατα. Εσένα σου έδωσε αντιβίωση? Τι συμπτωματα έχεις?

Το ένα μου στήθος πονούσε σε ένα συγκεκριμένο σημείο κ ήταν λίγο κόκκινο ,είχε κ λίγα πετρώματα,επίσης το βράδυ είχα ρίγος κ κάτι δέκατα. Πήγα στην γυναικολόγο κ μου τα ψηλαφησε κ μου έδωσε αντιβίωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Το ένα μου στήθος πονούσε σε ένα συγκεκριμένο σημείο κ ήταν λίγο κόκκινο ,είχε κ λίγα πετρώματα,επίσης το βράδυ είχα ρίγος κ κάτι δέκατα. Πήγα στην γυναικολόγο κ μου τα ψηλαφησε κ μου έδωσε αντιβίωση

Και εγώ το ίδιο. Πονο σε ένα συγκεκριμένο σημείο και ενα ξαφνικο ρίγος να τρέμω. Μετά δεν ξανακανα όμως πυρετο και όταν το είπα στον γιατρό μου μου λεει αφου δεν ξαναεκανες πυρετό παει πέρασε 😏  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... Δυο φορές που ένοιωσα το στήθος να με ποναει, να κοκκινίζει σε συγκεκριμένο σημείο κ να ανεβάζω πυρετο πήρα nurofen  κ panadol

@Clairy.κ εμεις αυτό θα κάνουμε κ του πνευμονιοκοκκου. Μου φάνηκε περίεργο που θα κάνουμε δυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια... Δυο φορές που ένοιωσα το στήθος να με ποναει, να κοκκινίζει σε συγκεκριμένο σημείο κ να ανεβάζω πυρετο πήρα nurofen  κ panadol

@Clairy.κ εμεις αυτό θα κάνουμε κ του πνευμονιοκοκκου. Μου φάνηκε περίεργο που θα κάνουμε δυο. 

2 είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ναι του έδινα.. Μου το είχε πει η παιδογαστρεντερολογος. 3 μέρες έδινα απο 1ml πρωί μεσημέρι βράδυ και 4 το σταματούσα. Πηγα σε άλλη την προηγούμενη εβδομάδα γιατί η πρώτη δε μου άρεσε. Της είπα ότι παρατηρώ μετά απο την d οτι κάνει συνέχεια κακά. Και επειδή μου είπε μια φίλη που το παιδακι της είχε θέμα με τα γαλακτοκομικα ότι και σε εκείνη της έκανε αιμα στα κακα την σταμάτησα και θα βρω μια καθαρή. Επίσης ειδα οτι το ασβέστιο που έπαιρνα είχε μια ουσία που δεν επιτρέπεται στην αποχή. 

Η δεύτερη τ σ είπε? Έδωσε κάτι ? Εμείς ξεκινήσαμε nexium και θα πάμε κ για υπέρυχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αυλή πως κάνατε?

Για το μωρό; μπαίνεις κ βάζεις το ΑΜΚΑ του κ το δικό σου κινητό κ μειλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς θα κάνουμε δυο, εσείς ένα απ ότι κατάλαβα. 

IMG_20210922_141424.jpg

Κι εμένα μου τα γράφει 2 3 μαζί και κάνει ένα τη φορά πάντως 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...