Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μωρέ εγώ φοβήθηκα με τους ιούς, τις ιώσεις κλπ επειδή θα γεννουσα ακριβώς όταν θα ξεκινούσε και είπα άσε, αφού θα είμαι σπίτι θα την κρατήσω κι αυτή εδώ μαζί μας.. Εχω διαβάσει και ότι ιδανικά αν δεν δουλεύεις κλπ καλό θα ήταν να ξεκινάει Μετα τα 3 το παιδί  🤷🏼‍♀️

@Lia5 για τους ίδιους λόγους που αναφέρει η @PanBδεν έστειλα κι εγώ τον δικό μου παιδικό σταθμό φέτος. Ήταν και η συμβουλή της παιδίατρου, αφού είμαι σπίτι να μείνει και ο μεγάλος, για να μην φέρνει ιώσεις κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Διαβαζω για τα 2 παιδια και θα πω οτι εχετε μεγαλη υπομονή αλλα όντως καμια φορα δεν ακουνε και δυστυχώς δεν γίνεται ολες οι καταστάσεις να αντιμετωπιζονται παντα ψυχραιμα άνθρωποι είστε και εσεις.. 

Και τα μεγάλα τα παιδακια σας βαριούνται στο σπίτι, θέλουν να ασχολούνται με κατι συνέχεια γιατι έχουν πολλή ενέργεια μεσα τους.. Σίγουρα ο παιδικος φέρνει ιωσεις σπίτι και πολλοί παιδιατροι λενε καλύτερα να μενουν σπίτι αλλα δεν μας λενε πως θα καταφέρουν να εκτονωθουν με τον τροπο που θα γινόταν στον παιδικο! 

@Lia5 παιδι μετα τα 4 εγω λεω καλύτερα να συνεννοουμαστε 😂

Εμεις 2 μερες τωρα συνέχεια πανω μου.. Θηλαζει.. Την αφηνα κατω και ξυπναγε αμέσως Και εννοείται ότι με κανει και πιπιλα.. Βέβαια κάποια στιγμή εχθες το μεσημέρι κατάφερε και κοιμηθηκε χωρίς στήθος μονο κουνημα... Αλλα προεχθες δυσκολευτηκα να βγω.. Πηγαμε σε ενα παρκο και κατεληξα με την μικρη αγκαλιά και στήθος και το αλλο χερι το καρότσι.. Και δεν πηρα μαρσιπο μαζι... Γκρινιαζει κιολας αρκετά γιατί ζορίζεται να κανει την ανάγκη της.. Εχθες ολη μερα εριχνε κλανιτσες.. 

Εγω θα πω κουράγιο σε ολες μας και καλη διάθεση... 

Και να αυτοεξυπηρετειται πολυ βασικο 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

@Lia5 για τους ίδιους λόγους που αναφέρει η @PanBδεν έστειλα κι εγώ τον δικό μου παιδικό σταθμό φέτος. Ήταν και η συμβουλή της παιδίατρου, αφού είμαι σπίτι να μείνει και ο μεγάλος, για να μην φέρνει ιώσεις κλπ. 

Τωρα πες στον παιδίατρο να ρθει να βαλει ενα χερακι 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Συνειδητά αφήσαμε τόσα χρόνια να περασουν για να κάνουμε 2ο. Στην αρχή δεν ήθελα λόγω της προηγούμενης εγκυμοσύνης κ τοκετού, έπειτα λόγω του πρώτου καιρού με τον μικρό κ στην συνέχεια λόγω ότι ήμουν μόνη σε όλα κ γνώριζα πολύ καλά ότι θα συνεχίσω να είμαι μονη, δεν υπάρχει βοήθεια κ από την μία λέω καλύτερα, από την άλλη όμως.... Σίγουρα το βλέπω κ τώρα παιδί μετά τα 4 χρόνια!!!εμείς κλείσαμε στα 2 παιδιά πάντως. Εγώ επειδή σταμάτησα τελείως την δουλειά από εκεί που δούλευα 6 μέρες την εβδ ο 1ος χρόνος ήταν δύσκολος στο ψυχολογικο κομμάτι. Μετά προσαρμοστηκα, το αποδέχτηκα κ προσάρμοσα την καθημερινότητα μου μετά τους 6-7 μήνες με βάση το παιδί.. Ήθελα να πάω για δουλειά, όλα τα παιδιά που έκανε παρέα θα πήγαιναν παιδικό, οποτετον έγραψα μετά τα 2,5 κ μετά από 2 μήνες πήγα για δουλειά. Ενώ του μιλούσα κ του μιλάω πολύ το παιδί ποτέ δνε δέχτηκε αυτήν την αλλαγή, ίσως έφταιγαν κ οι επιλογές στο σταθμό, αν κ πιστεύω ότι δεν ήταν έτοιμος. Κ εγώ είμαι της άποψης να πηγαίνουν από τα 3 κ μετά τα παιδια. Κ τωρα θα το ήθελα πάρα πολύ να πάω για δουλειά αλλά δεν το βλέπω να γίνει στη επόμενη 3τια. 

Επίσης επειδή λέτε ότι βαριούνται τα παιδάκια σας. Ο δικός μου πάει σχολείο, γυρνάει τρώει μεσημέριανο, βλέπει 1 ώρα τηλεόραση, κ μόλις κλείσει η τν μου λέει ποτέ θα βγούμε έξω, βαριέμαι δεν έχω να παίξω με τίποτα!!!!!! Κ φυσικά όλο αυτό γίνεται αν δεν κοιμάται το μωρό. Εγώ λέω ότι κ να κάνω, κ να μην κάνω βαριέται. Σίγουρα ασχολείται 4 ώρες στο σχολείο αλλα μετά πάλι τα ίδια. Κ έχω παρατηρήσει ότι αυτό είναι έντονο στα αγόρια. 

@Mamaofbill βαθιές αναπνοές κορίτσι μου. Μέτρα μέχρι να ηρεμήσεις. Όλες θα φωνάξουμε κ οι περισσότερες το μετανιωνουμε. Θα περάσει, το ξέρεις κ εσύ άλλωστε. Υπομονή πολυυυ  εγώ από την 8η μέρα είμαι τελείως μόνη μου, ο άντρας μου δουλεύει 11.30-23.30 οπότε καταλαβαίνεις 0 βοήθεια! Κ τωρα που ξεκίνησε ο γιος μου προνηπιο είμαι πιο τσίτα γιατί προσπαθώ να κάνω όσα περισσότερα μπορώ μέχρι να πάω να τον πάρω, αν κ στο τέλος δεν  καταφέρνω τίποτα 😂😂

@Clairy. Καθαρή ντε της δίνω αλλά δεν το σκέφτηκα, ίσως την έχει ενοχλήσει. Θα την παρακολουθήσω και θα μιλήσω με τον παιδίατρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Και να αυτοεξυπηρετειται πολυ βασικο 😜

Κυρίως αυτό! Η κουνιαδα μου έχει ένα μωρό στην κοιλια και η μεγάλη είναι 19μηνων κ να δεις όταν τρώει πως γίνονται ολα.. Δεν θέλω να καταληξω με καμια μπανάνα στο ταβάνι 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κυρίως αυτό! Η κουνιαδα μου έχει ένα μωρό στην κοιλια και η μεγάλη είναι 19μηνων κ να δεις όταν τρώει πως γίνονται ολα.. Δεν θέλω να καταληξω με καμια μπανάνα στο ταβάνι 😂😂😂

Καλά και μωρό να μην είχε στην κοιλιά τη μπανάνα στο ταβάνι δεν την γλιτωνε😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εμένα τις τελευταίες μέρες κάτι με έχει πιάσει που είμαι σπίτι κ εχω να δουλέψω από τον Ιανουάριο κ έχουν αλλάξει όλα στη ζωή μου. Δε λεω ήταν κ είναι επιλογή μου. Επίσης, όση βοήθεια κ να έχουμε (εγώ έχω αρκετή κ απο τη μαμά μου κ απο τον άντρα μου) εμείς αλλάζουμε σε όλα τα επίπεδα κ σωματικά κ ψυχολογικά! Σίγουρα με δυο παιδιά είναι ακόμα πιο δυσκολα... Υπομονή!! Θα έρθουν καλυτερες μέρες!!! Αυτό σκέφτομαι κάθε φορά που τρέχουν τα ζουμιά 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια κ εμένα τις τελευταίες μέρες κάτι με έχει πιάσει που είμαι σπίτι κ εχω να δουλέψω από τον Ιανουάριο κ έχουν αλλάξει όλα στη ζωή μου. Δε λεω ήταν κ είναι επιλογή μου. Επίσης, όση βοήθεια κ να έχουμε (εγώ έχω αρκετή κ απο τη μαμά μου κ απο τον άντρα μου) εμείς αλλάζουμε σε όλα τα επίπεδα κ σωματικά κ ψυχολογικά! Σίγουρα με δυο παιδιά είναι ακόμα πιο δυσκολα... Υπομονή!! Θα έρθουν καλυτερες μέρες!!! Αυτό σκέφτομαι κάθε φορά που τρέχουν τα ζουμιά 🤣

Είναι μεγάλη αλλαγή για εμάς που είμαστε εργαζόμενες!Εγώ με τις αναστολές κλπ έχω να δουλέψω από Νοεμβριο.Αλλαζει η ζωή σου εντελώς!!!πιστεύω θα προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα!😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο εγω δεν θέλω να δουλέψω; οσο και αν αγαπω αυτο που παω να κανω μου κακοφαινεται απίστευτα το 8ωρο μακρια απο το μωρο.. Συν το πήγαινε ελα.. 10ωρο μακρια απο το μωρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μονο εγω δεν θέλω να δουλέψω; οσο και αν αγαπω αυτο που παω να κανω μου κακοφαινεται απίστευτα το 8ωρο μακρια απο το μωρο.. Συν το πήγαινε ελα.. 10ωρο μακρια απο το μωρο.. 

Ουτε γω θελω 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ουτε γω θελω 😛

Μιλαμε σε κατάθλιψη εχω πεσει οσο το σκέφτομαι... Παρακαλαω να για λοκνταουν 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Μιλαμε σε κατάθλιψη εχω πεσει οσο το σκέφτομαι... Παρακαλαω να για λοκνταουν 😂

Τωρα αφου το πήρες απόφαση, να το κανεις με καλη διάθεση σκεφτοντας τα θετικά. Ειναι καλυτερα και για τις δυο σας 🤱🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Τωρα αφου το πήρες απόφαση, να το κανεις με καλη διάθεση σκεφτοντας τα θετικά. Ειναι καλυτερα και για τις δυο σας 🤱🏼

Φοβάμαι ότι θα εχω κακη ψυχολογία και οτι με χρειάζεται.. Ισως ταλαιπωρηθουμε και με σύγχυση.. ή εχω θεμα με την παραγωγη μου.. Θα είμαι τυχερη να πανε ολα καλα και να μην γινει τίποτα απο αυτα και φτάνοντας στην ηλικία που θα κανουμε εισαγωγη τροφης θα το ρυθμίσουμε και θα παμε καλα.. Μεχρι τοτε ομως θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2021 at 7:27 ΠΜ, ο/η Lia5 είπε:

Τον ταισα στις 8 και τον αφησα, κοιμηθήκαμε μεχρι τις 2 και τωρα μεχρι τις 7 🤩😌👶🏼

Μια χαρά είσαι και εσύ στον βραδινο ύπνο μια απ' τα ίδια και μεις !! Φτου φτου μη ματιαστουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κοντεύω να σκάσω !!! Ανέβασα πυρετό σήμερα γιατί είχα το λαιμό μου λίγο (πίστευα ότι ήταν επειδή είχα να καπνίσω σχεδόν ένα χρόνο και το ξεκίνησα τώρα τελευταία ξανά), από περιέργεια και μόνο έκανα ένα self test για τον κορονοιο και βγήκε θετικό!!! Μίλησα με την παιδίατρο μας και με γιατρο φυσικά αλλά έχω πανικοβληθεί γενικά για το μωρακι μου !!! Είμαστε μόλις 40 ημερών !!! Το χει περάσει καμιά ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Μονο εγω δεν θέλω να δουλέψω; οσο και αν αγαπω αυτο που παω να κανω μου κακοφαινεται απίστευτα το 8ωρο μακρια απο το μωρο.. Συν το πήγαινε ελα.. 10ωρο μακρια απο το μωρο.. 

Ουτε κ εγώ θέλω να δουλέψω. Μου φαίνεται όμως ότι έχει αλλάξει η ζωή μου, που έχει αλλάξει κ ώρες ώρες δυσκολεύομαι να διαχειριστώ όλες αυτές τις αλλαγές 

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια κοντεύω να σκάσω !!! Ανέβασα πυρετό σήμερα γιατί είχα το λαιμό μου λίγο (πίστευα ότι ήταν επειδή είχα να καπνίσω σχεδόν ένα χρόνο και το ξεκίνησα τώρα τελευταία ξανά), από περιέργεια και μόνο έκανα ένα self test για τον κορονοιο και βγήκε θετικό!!! Μίλησα με την παιδίατρο μας και με γιατρο φυσικά αλλά έχω πανικοβληθεί γενικά για το μωρακι μου !!! Είμαστε μόλις 40 ημερών !!! Το χει περάσει καμιά ;;;;

Περαστικά!! Όλα να πανε! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια κοντεύω να σκάσω !!! Ανέβασα πυρετό σήμερα γιατί είχα το λαιμό μου λίγο (πίστευα ότι ήταν επειδή είχα να καπνίσω σχεδόν ένα χρόνο και το ξεκίνησα τώρα τελευταία ξανά), από περιέργεια και μόνο έκανα ένα self test για τον κορονοιο και βγήκε θετικό!!! Μίλησα με την παιδίατρο μας και με γιατρο φυσικά αλλά έχω πανικοβληθεί γενικά για το μωρακι μου !!! Είμαστε μόλις 40 ημερών !!! Το χει περάσει καμιά ;;;;

Περαστικά και υπομονή !! Μια φίλη μου το πέρασε ενώ ο μικρός της ήταν βέβαια 4μηνων αλλά θηλαζε κανονικά. Το μωρό για 2 3 μερες ήταν λιθαργικο  αλλά τπτ αλλο. Εύχομαι να το περάσετε κ εσεις έτσι ελαφριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Φοβάμαι ότι θα εχω κακη ψυχολογία και οτι με χρειάζεται.. Ισως ταλαιπωρηθουμε και με σύγχυση.. ή εχω θεμα με την παραγωγη μου.. Θα είμαι τυχερη να πανε ολα καλα και να μην γινει τίποτα απο αυτα και φτάνοντας στην ηλικία που θα κανουμε εισαγωγη τροφης θα το ρυθμίσουμε και θα παμε καλα.. Μεχρι τοτε ομως θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα 😂

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Φοβάμαι ότι θα εχω κακη ψυχολογία και οτι με χρειάζεται.. Ισως ταλαιπωρηθουμε και με σύγχυση.. ή εχω θεμα με την παραγωγη μου.. Θα είμαι τυχερη να πανε ολα καλα και να μην γινει τίποτα απο αυτα και φτάνοντας στην ηλικία που θα κανουμε εισαγωγη τροφης θα το ρυθμίσουμε και θα παμε καλα.. Μεχρι τοτε ομως θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα 😂

Τα ίδια ακριβώς βιώνω και εγώ. Σε 20 μέρες στην καλυτερη γυριζω δουλειά. Εγώ θέλω να επιστρεψω απλά νιώθω και πολλές τυψεις για το μωρό και αγχώνομαι αν θα τα καταφέρω όλα μαζί. Θα τα καταφέρουμε όμως. Να σκεφτομαστε θετικά ✌🙂

Η σύγχυση δεν με αγχώνει καθόλου γιατί ηδη ο μπέμπης τρωει απο παντου, μπιμπερό, στήθος, μητρικό, ξένο, πιπιλες φοραει,... έχω ήδη αρχίσει να βαζω γαλα στην κατάψυξη για όσο θα λείπω δουλειά να του δίνουν. 

Τον ύπνο του τον νυχτερινό θέλω μόνο να μας επιτρεψει η γιατρος να μην τον ξυπναω ανα 3ωρο 4ωρο για να μπορώ να κοιμάμαι και να ξεκουραζομαι γιατι αλλιώς δεν θα την παλέψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Περαστικά και υπομονή !! Μια φίλη μου το πέρασε ενώ ο μικρός της ήταν βέβαια 4μηνων αλλά θηλαζε κανονικά. Το μωρό για 2 3 μερες ήταν λιθαργικο  αλλά τπτ αλλο. Εύχομαι να το περάσετε κ εσεις έτσι ελαφριά 

Ευχαριστούμε πολύ!!! Μέχρι στιγμής το μωρό δεν έχει δείξει κάτι αλλά την ελέγχω με θερμόμετρο κάθε τρεις και λίγο !! Επίσης ενώ δεν θηλάζουμε και είχε ξεκινήσει ν μου κόβεται το γάλα ,έβγαλα σήμερα έστω λίγο με το θηλαστρο να της δώσω ! Η παιδίατρος είπε ότι μόνο καλό θα της κάνει από θέμα αντισωμάτων! Το ελπίζω !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

 

Τα ίδια ακριβώς βιώνω και εγώ. Σε 20 μέρες στην καλυτερη γυριζω δουλειά. Εγώ θέλω να επιστρεψω απλά νιώθω και πολλές τυψεις για το μωρό και αγχώνομαι αν θα τα καταφέρω όλα μαζί. Θα τα καταφέρουμε όμως. Να σκεφτομαστε θετικά ✌🙂

Η σύγχυση δεν με αγχώνει καθόλου γιατί ηδη ο μπέμπης τρωει απο παντου, μπιμπερό, στήθος, μητρικό, ξένο, πιπιλες φοραει,... έχω ήδη αρχίσει να βαζω γαλα στην κατάψυξη για όσο θα λείπω δουλειά να του δίνουν. 

Τον ύπνο του τον νυχτερινό θέλω μόνο να μας επιτρεψει η γιατρος να μην τον ξυπναω ανα 3ωρο 4ωρο για να μπορώ να κοιμάμαι και να ξεκουραζομαι γιατι αλλιώς δεν θα την παλέψω

Γιατί τον ξυπνάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!!! Μέχρι στιγμής το μωρό δεν έχει δείξει κάτι αλλά την ελέγχω με θερμόμετρο κάθε τρεις και λίγο !! Επίσης ενώ δεν θηλάζουμε και είχε ξεκινήσει ν μου κόβεται το γάλα ,έβγαλα σήμερα έστω λίγο με το θηλαστρο να της δώσω ! Η παιδίατρος είπε ότι μόνο καλό θα της κάνει από θέμα αντισωμάτων! Το ελπίζω !! 

Ναι ναι αυτό ξέρω κ εγω. Θα πάρει αντισώματα. Όλα καλά να σου πάνε σου εύχομαι... Κ να τελειώσει όσο πιο γρήγορα γίνεται όλο αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Φοβάμαι ότι θα εχω κακη ψυχολογία και οτι με χρειάζεται.. Ισως ταλαιπωρηθουμε και με σύγχυση.. ή εχω θεμα με την παραγωγη μου.. Θα είμαι τυχερη να πανε ολα καλα και να μην γινει τίποτα απο αυτα και φτάνοντας στην ηλικία που θα κανουμε εισαγωγη τροφης θα το ρυθμίσουμε και θα παμε καλα.. Μεχρι τοτε ομως θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα 😂

Σε χρειάζεται και σε εχει. Πλέον δεν εχει εδραιωθεί ο θηλασμός; Όταν εισαι σπιτι θα την βαζεις στο στηθος. Με τις αντλήσεις αυξάνεται η παραγωγή. Να φανταστείς εμενα δε μου επιανε καθολου το στηθος 2η και 3η βδομάδα και εβγαζα 100μλ καθε 3 ωρες και επινε μονο δικο μου και περίσσευε κιολας. Ρωτα και τη μαια για μπουκάλι θηλασμού.

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια κοντεύω να σκάσω !!! Ανέβασα πυρετό σήμερα γιατί είχα το λαιμό μου λίγο (πίστευα ότι ήταν επειδή είχα να καπνίσω σχεδόν ένα χρόνο και το ξεκίνησα τώρα τελευταία ξανά), από περιέργεια και μόνο έκανα ένα self test για τον κορονοιο και βγήκε θετικό!!! Μίλησα με την παιδίατρο μας και με γιατρο φυσικά αλλά έχω πανικοβληθεί γενικά για το μωρακι μου !!! Είμαστε μόλις 40 ημερών !!! Το χει περάσει καμιά ;;;;

Περαστικά! Ολα καλα θα πανε. Φιλη μου το περασε και αυτη και ο αντρας της και το μωρο, και το μωρο ηταν πιο ασυμπτωματικο απο ολους. Και γνωστη μου έγκυος την περασμένη βδομάδα και ολα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Σε χρειάζεται και σε εχει. Πλέον δεν εχει εδραιωθεί ο θηλασμός; Όταν εισαι σπιτι θα την βαζεις στο στηθος. Με τις αντλήσεις αυξάνεται η παραγωγή. Να φανταστείς εμενα δε μου επιανε καθολου το στηθος 2η και 3η βδομάδα και εβγαζα 100μλ καθε 3 ωρες και επινε μονο δικο μου και περίσσευε κιολας. Ρωτα και τη μαια για μπουκάλι θηλασμού.

 

Περαστικά! Ολα καλα θα πανε. Φιλη μου το περασε και αυτη και ο αντρας της και το μωρο, και το μωρο ηταν πιο ασυμπτωματικο απο ολους. Και γνωστη μου έγκυος την περασμένη βδομάδα και ολα καλά. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι !! Απλώς με έπιασε πανικός για το μωράκι μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι !! Απλώς με έπιασε πανικός για το μωράκι μου !!!

Δεν υπάρχει λογος αφου είστε σε επικοινωνία με την παιδίατρο! Εσεις ποσα γεύματα κανετε το 24ωρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Δεν υπάρχει λογος αφου είστε σε επικοινωνία με την παιδίατρο! Εσεις ποσα γεύματα κανετε το 24ωρο;

6-8 ανάλογα τι ώρες !! Και οι πόσοτητες είναι από 90μλ μέχρι 120 ! Εσείς ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...